partner serwisu

Aktualizacja OneDrive na Androida przynosi nowe funkcje

Aktualizacja OneDrive na Androida przynosi nowe funkcje
Autor:
Robert Multan
Data publikacji:
28 sierpnia 2014, 20:19
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, chmura, cloud storage, dropbox, google drive, ios, onedrive, onedrive dla firm, przechowywanie plików, windows phone

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzała nowa wersja aplikacji OneDrive dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida, iOS i Windows Phone. Największe zmiany dotknęły wersję na system od Google, unifikujące dostęp zarówno do plików prywatnych, jak i firmowych bez konieczności ponownego logowania do aplikacji.

OneDrive, znany wcześniej jako SkyDrive, to usługa przechowywania danych zbliżona do szerzej znanych: Dropbox, czy Google Drive oferująca na start bez żadnych opłat 15 GB przestrzeni na dane. Wariant OneDrive dla Firm dostępny jest dla wszystkich subskrybentów usługi Office 365, oferujący przy tym bardzo satysfakcjonujący 1 TB miejsca w chmurze. Do wczoraj równoległe korzystanie z wersji prywatnej i firmowej wiązało się z koniecznością zmiany konta. Od dziś użytkownicy wersji na Androida, jako pierwsi zyskali możliwość używania obu kont bez kłopotliwego przelogowywania. 

Microsoft OneDrive

Pracownik firmy Microsoft, wypowiadający się dla serwisu PCWorld zapewnił, że identyczna funkcja ma zostać wprowadzona do wersji na systemy iOS i Windows Phone w nadchodzących miesiącach. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.