partner serwisu

Aktualizacja KB3001652 może powodować zawieszanie się komputerów z Windowsem

Aktualizacja KB3001652 może powodować zawieszanie się komputerów z Windowsem
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
11 lutego 2015, 17:38
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, aktualizacja zabezpieczeń, bezpieczeństwo, bsod, łatka, microsoft, visual studio 2010 tools for office runtime, windows 7, windows 8, windows 8.2, windows update, windows vista

Wczoraj, jak w każdy drugi wtorek miesiąca, Microsoft udostępnił w ramach Patch Tuesday kolejną porcję aktualizacji dla systemów Windows. Niestety jedna z nich oznaczona numerem KB3001652 może powodować zawieszanie się komputerów oraz występowanie krytycznych błędów systemowych kończących się wyświetlaniem niebieskich ekranów śmierci.

Każdy drugi wtorek miesiąca to w kalendarzu Microsoftu dzień publikacji zbiorczych pakietów aktualizacji dla systemów Windows. W zdecydowanej większości przypadków użytkownik przypomina sobie o tym po wyświetlającym się komunikacie informującym o instalowanych poprawkach. Niestety zdarza się, że udostępniane aktualizacje powodują niepożądane zachowanie systemu jak to miało miejsce w sierpniu i wrześniu zeszłego roku, kiedy to użytkownicy narażeni byli na występowanie krytycznych błędów systemów Windows po instalacji łatek. Historia lubi się niestety powtarzać i wczorajszy Patch Tuesday Microsoft będzie musiał zaliczyć do nieudanych. A wszystko za sprawą aktualizacji dla Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime oznaczonej numerem KB3001652, która powodowała problemy w czasie instalacji, co skutkowało przeciąganiem się jej w nieskończoność, a jedynym sposobem na jej przerwanie było ręczne restartowanie systemu. Komputery, na których poprawka zainstalowała się narażone są także na zawieszanie się. Microsoft dość szybko zareagował na informacje od użytkowników zgłaszających problemy i wycofał aktualizację z Windows Update.

Opisywane przez nas objawy nie dotyczą wszystkich komputerów, bo wielu użytkowników twierdzi, że nie ma problemów ze stabilnością systemu operacyjnego po zainstalowaniu poprawki KB3001652. Pechowa aktualizacja była przeznaczona dla Windows Vista, 7, 8 i 8.1 i jeśli zauważyliście, że od wczoraj Wasz komputer bez większego powodu zawiesza się, to radzimy udać się do Panelu Sterowania i w aplecie Programy i funkcje odszukać i odinstalować aktualizację KB3001652.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.