partner serwisu

Aktualizacja Dysku Google - wyszukiwanie głosowe i obsługa formatów ODF

Aktualizacja Dysku Google - wyszukiwanie głosowe i obsługa formatów ODF
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
17 grudnia 2014, 13:15
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
dysk google, google, google drive, google my maps, odp, ods, odt, ok google, wyszukiwanie głosowe

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami i zdaje się, że Google próbuje udostępnić użytkownikom jak największa liczbę poprawek, żeby wejść w 2015 r. bez zaległych projektów. Niedawno pisaliśmy o tym, że uaktualnienie usługi Dysk Google pozwoli na edycję plików pakietu biurowego Office. Dziś firma z Mountain View poinformowała o kolejnej aktualizacji umożliwiającej edycję dokumentów zapisanych w otwartych formatach ODF, przeszukiwanie głosowe zawartości Dysku Google bez konieczności uruchamiania aplikacji oraz obsługę map z usługi Google My Maps.

Pierwsza z udostępnionych dziś nowości powinna ucieszyć wszystkie osoby, które do pracy biurowej nie wykorzystują pakietu Microsoft Office. Od dziś Dysk Google oraz zintegrowane z nim usługi Dokumenty, Arkusze i Prezentacje pozwalają na importowanie i edycję plików tekstowych ODT, arkuszy kalkulacyjnych ODS oraz prezentacji ODP. Funkcjonalność ta dostępna jest z poziomu serwisu WWW. Kolejne zmiany dotyczą aplikacji mobilnych. W przypadku Androida możliwe jest od teraz przeszukiwanie Dysku Google bez konieczności uruchamiania dedykowanej mu aplikacji. Oznacza to, że do odnalezienia pliku użytkownik może skorzystać z wbudowanej w system wyszukiwarki lub asystenta głosowego Google Now nawet za pomocą komend głosowych. Aktualizacja przeznaczona dla urządzeń działających pod kontrolą iOS pozwoli użytkownikom na umieszczanie plików w Dysku Google bez konieczności używania aplikacji od Google. Każdy program umożliwiający eksport plików do innych aplikacji będzie w stanie umieścić dane w usłudze chmurowej firmy z Mountain View. Ostatnia zaprezentowana dziś funkcjonalność działa na obu systemach mobilnych i jest nią możliwość przeglądania i udostępniania tworzonych za pomocą usługi Google My Maps map użytkownika. 

Opisywane aktualizacje dostępne są już dla systemu iOS oraz w serwisie internetowym. Uaktualnienie dla systemu Android trafi na urządzenia użytkowników w przyszłym tygodniu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.