partner serwisu

Aktualizacja Bing pozwoli na rezerwacje hoteli i wzbogaci wyniki wyszukiwania w wersji mobilnej

Aktualizacja Bing pozwoli na rezerwacje hoteli i wzbogaci wyniki wyszukiwania w wersji mobilnej
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
13 grudnia 2014, 00:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bing, microsoft, rezerwacja hoteli, wyszukiwarka, znaczniki czasowe

Politykę Microsoftu ostatnich miesięcy można powoli zacząć nazywać agresywną. Firma z Redmond nie tylko udoskonala swoje produkty, ale coraz częściej i śmielej zaznacza swoją obecność na konkurencyjnych platformach. Po dzisiejszym udostępnieniu aplikacji MSN dla innych niż Windows i Windows Phone platform Microsoft poinformował także o aktualizacji jakiej doczekała się wyszukiwarka Bing. Uaktualnienie jej pozwoli użytkownikom dokonać rezerwacji hoteli, a w wariancie mobilnym wzbogacone zostały wyniki wyszukiwania.

Uruchamiając wyszukiwarkę Bing Microsoft wypowiedział otwartą wojnę Google i przy każdej możliwej okazji próbuje przekonać użytkowników do swojego rozwiązania. Jednak walka z głęboko zakorzenionym w świadomości internautów przekonaniu, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest wariant Google wyglądać może jak szturm z lancą na wiatraki. W "szaleństwie" Microsoftu jest jednak reguła. Zamiast kopiować i ulepszać rozwiązania konkurencji stara się on dodawać do swojej wyszukiwarki coraz to nowe funkcjonalności. Tak też jest tym razem, bo przeznaczony dla komputerów osobistych wariant Bing-a pozwala od dziś dokonać rezerwacji hotelu z poziomu wyników wyszukiwania. Z nowej funkcjonalności można korzystać w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Francji, Niemczech, Meksyku, Brazylii, Hiszpanii, Indiach, Rosji, Austrii, Holandii, Belgii, Turcji, Szwajcarii, Norwegii, Polsce, Szwecji i Hong Kongu. Dzięki nawiązaniu współpracy z serwisem TripAdvisor opisy hoteli wzbogacone zostały opiniami użytkowników, co dodatkowo ułatwia podjęcie decyzji o wybraniu hotelu. Żeby zarezerwować nocleg za pomocą Bing wystarczy za jej pomocą wyszukać hoteli, w mieście którym użytkownik jest zainteresowany i następnie wybrać z listy jedną z propozycji. Nowo otwarte okno przedstawi podstawowe informacje o hotelu wraz ze zdjęciami, opinie o nim, mapę dojazdu oraz pozwoli na łatwe wybranie czasu pobytu.

Poprawek doczekała się także mobilna wersja wyszukiwarki Bing. Wyświetlane teraz wyniki uwzględniają takie informacje jak znaczniki czasu, odnośniki do podstron, ocenę a w przypadku bezpośredniego łącza do plików także ich format. Poniżej prezentujemy porównanie wyników wyszukiwania przed i po dzisiejszej aktualizacji.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.