partner serwisu

Aktualizacja Androida do wersji KitKat dla kilku smartfonów Samsunga ze średniego segmentu cenowego

Aktualizacja Androida do wersji KitKat dla kilku smartfonów Samsunga ze średniego segmentu cenowego
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
3 lipca 2014, 18:52
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, kitkat, samsung, samsung galaxy note 3 neo, samsung galaxy s4 mini, samsung grand 2 duos, samsung mega 5.8, samsung mega 6.3

W czasie, gdy świat technologii mobilnych żyje kolejnymi informacjami, dotyczącymi nowego Androida, sygnowanego literką ,,L'', Samsung podobno zdecydował się na wypuszczenie aktualizacji systemu operacyjnego z wersji Jelly Bean do wersji KitKat dla kilku spośród swoich smartfonów.

Według krótkiego raportu aktualizacyjnego, który wyciekł do sieci, update dotyczyć będzie modeli ze średniego segmentu cenowego (mid-range). Nie obejmie on, jak początkowo zakładano, Samsunga Galaxy S3 (którego można w obecnym czasie postawić w rzędzie innych telefonów z segmentu średniego), gdyż prace nad aktualizacją dla tego modelu zostały wstrzymane...choć, o dziwo, nie we wszystkich przypadkach – osoby używające Samsunga Galaxy S3 w wersji LTE (który jest sprzedawany tylko w Stanach Zjednoczonych), również mogą spodziewać się uaktualnienia systemu. Oprócz tego modelu, KitKata otrzymają następujące smartfony:

  • Samsung Galaxy S4 Mini
  • Samsung Galaxy Note 3 Neo
  • Samsung Grand 2 Duos
  • Samsung Mega 5.8
  • Samsung Mega 6.3

Producent podaje, że aktualizacja powinna być gotowa jeszcze w tym miesiącu, lecz nie jest jeszcze znana dokładna data premiery. W tej chwili trwają końcowe testy, zatem można sądzić, że termin powinien zostać dotrzymany, choć na wszelki wypadek co bardziej porywczy użytkownicy wymienionych modeli powinni uzbroić się w nieco cierpliwości.

Screen

gondoliere
2014.07.05, 11:44
Na liście widocznej na screenie widnieje mój model: Samsung Galaxy Note II (N7100). Do dnia dzisiejszego moje urządzenie 'stoi' na wersji 4.3 gdyż nie ma możliwości aktualizacji przez KIES, ani bezpośrednio przez OTA.

Czyżby konieczne było wgranie 4.4.2 w wersji przypisanej do innego kraju/regionu czy też można się jednak spodziewać pełnoprawnej, oficjalnej aktualizacji dla Polski?
2014.07.05, 16:01
Można spróbować zainstalować wersję dla innego regionu - wersja polska nie wiadomo, kiedy zostanie wypuszczona... Na stronie sammobile.com w zakładce 'firmware' można sprawdzać, dla jakich państw wydano ostatnio upgrade. Niestety, na razie nie ma tam Polski...:-/
Edytowane przez autora (2014.07.05, 16:02)