partner serwisu

Aktualizacja Android Wear w najbliższych dniach trafi do inteligentnych zegarków

Aktualizacja Android Wear w najbliższych dniach trafi do inteligentnych zegarków
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
23 października 2014, 20:55
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android wear, inteligentne zegarki, lg g watch, moto 360, samsung gear live, smartwatch, sony smartwatch 3, sprzęt noszony, wearables

Platforma Android Wear została zaprezentowana światu dopiero cztery miesiące temu, jednak ani Google ani producenci inteligentnych zegarków nie spodziewali się tak dobrego przyjęcia nowych gadżetów przez rynek. Smartwatch nie są niestety tak mądre jak być powinny. Firma z Mountain View nieprzerwanie pracuje nad poszerzeniem ich możliwości, o czym już niedługo będą mogli się przekonać użytkownicy sprzętu noszonego.

Uaktualnienie Android Wear, o którym pisaliśmy na początku września, niedługo trafi do urządzeń użytkowników. Aktualizacja jest nieduża jednak wnosi bardzo oczekiwane przez klientów funkcje. Jedną z najważniejszych jest możliwość odtwarzania muzyki bez konieczności łączenia się z internetem lub smartfonem. W odsłuchaniu wybranych przez nas utworów pomoże zestaw słuchawkowy, który będziemy mogli sparować z zegarkiem za pomocą Bluetooth. Możliwość takiej komunikacji między urządzeniami to kolejna wprowadzana przez aktualizację nowość. Ostatnią funkcją wprowadzaną przez uaktualnienie Android Wear będzie obsługa GPS. Niestety obecne w tej chwili na rynku inteligentne zegarki nie mają wbudowanych odpowiednich modułów do obsługi geolokalizacji, jednak już niedługo trafi do sprzedaży Sony Smartwatch3, który będzie mógł śledzić, trasę, prędkość, różnice poziomów oraz pokonaną przez użytkownika odległość.

Aktualizacja ma trafić do użytkowników w ciągu najbliższych kilku dni.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.