partner serwisu

Aktualizacja Android Wear poszerzy możliwości inteligentnych zegarków

Aktualizacja Android Wear poszerzy możliwości inteligentnych zegarków
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
7 września 2014, 00:03
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android wear, google, inteligentne zegarki, smartwatch, wearable

Inteligentne zegarki podbijają rynek. Jednak te czasomierze nie byłby tak mądre gdyby nie ich oprogramowanie - Android Wear. Nowa platforma zaprezentowana stosunkowo niedawno doczeka się niedługo aktualizacji dodającej nowe funkcje, które poszerzą możliwości gadżetów

Producenci smartwatchy nie spodziewali się najprawdopodobniej, że ich nowe urządzenia zostaną tak dobrze odebrane przez rynek. Zaskoczona na pewno była Motorola, która za pośrednictwem swojej strony internetowej wyprzedała zapasy najbardziej oczekiwanego inteligentnego zegarka Moto360 w ciągu zaledwie trzech godzin.

Możliwości jakie w tej chwili oferują "mądre czasomierze" nie rzucają na kolana, jednak nawet teraz sprawiają, że możemy wykonywać podstawowe czynności na smartphonie bez konieczności wyciągania go z kieszeni. Programiści Google nieprzerwanie pracują nad rozwijaniem platformy przeznaczonej dla inteligentnych zegarków, żeby producenci sprzętu i oprogramowania mogli poszerzyć możliwości najnowszych gadżetów o nowe funkcje.

Najnowsza aktualizacja Android Wear pozwoli smartwatchom na odtwarzanie muzyki bez konieczności łączenia się z internetem oraz na bezpoeśrednie łączenia się z zestawami słuchawkowymi za pośrednictwem Bluetootha. Na takie funkcje w inteligentnych zegarkach na pewno czekają Ci z nas, którzy uprawiają sport, ponieważ pozwoli im to na zostawienie czasem nieporęcznego telefonu w domu. Kolejną nowością, która ułatwi rozstanie się ze smartphonem podczas fizycznej aktywności będzie obsługa GPS (wraz ze śledzenia prędkości i przebytego dystansu).

Ostatnia nowość to możliwość zmiany wyglądu cyferblatu. W tej chwili w Sklepie Play można znaleźć aplikacje zmieniające wygląd inteligentnych zegarków, jednak nawet Google przyznaje, że tworzenie ich i zmuszenie do poprawnej pracy na obecnej wersji Android Wear nie należy do najłatwiejszych zadań. Wraz z aktualizacją ma to ulec diametralnej zmianie.

Aktualizacją oprogramowania zostaną objęte wszystkie dostępne obecnie na rynku inteligentne zegarki, niestety data jej premiery nie została jeszcze podana.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.