partner serwisu

Aktualizacja Android Wear do wersji 5.0 -  inteligentne zegarki dostaną w grudniu "Lizaka"?

Aktualizacja Android Wear do wersji 5.0 -  inteligentne zegarki dostaną w grudniu "Lizaka"?
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
12 listopada 2014, 18:52
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, android 5.0 lollipop, android wear, inteligentne zegarki, lollipop, smartwatch, wearables

Doniesienia o aktualizacji oprogramowania przeznaczonego dla inteligentnych zegarków pojawiają się dość często. Dziś na łamach serwisu Phandroid pojawiły się kolejne mówiące o mającym pojawić się niedługo kolejnym uaktualnieniu platformy przeznaczonej dla sprzętu noszonego. Zapowiedziana aktualizacja przyniesie kilka nowych funkcji i upodobni interfejs do tego znanego z Androida 5.0 Lollipop.

Od oficjalnej prezentacji stabilnej wersji najnowszego systemu operacyjnego od Google przeznaczonego dla urządzeń mobilnych minął już prawie miesiąc. Niestety tylko posiadacze smartfonów Nexus 6 i tabletów Nexus 9 mogą cieszyć się dobrodziejstwami Androida 5.0 Lollipop, jednak już niedługo dołączą do nich użytkownicy smartfonów LG G3 oraz Moto X. W związku z odnalezionymi przez programistów problemami z działaniem systemu zapowiedziane na trzeciego listopada udostępnienie fabrycznych obrazów Androida 5.0 dla urządzeń z rodziny Nexus zostało przełożone na dziś, jednak do tej pory "Lizak" nie pojawił się na stronie internetowej projektu.

Atmosferę dodatkowo podgrzewają rewelacje mówiące o tym, że na początku grudnia pojawić ma się aktualizacja, która przyniesie kilka kluczowych zmian w oprogramowaniu przeznaczonym dla inteligentnych zegarków. Jeśli wierzyć opublikowanym informacjom "cyferblaty" smartwatchy będą mogły wyświetlać informacje o pogodzie. Stanie się tak za sprawą nowego API, które odda do dyspozycji twórców oprogramowania większe możliwości.

Nowością będzie także mechanizm przywracania ukrytych powiadomień. Dzięki jednemu gestowi, użytkownik będzie wstanie przywrócić notyfikację, którą przed chwilą odrzucił. Przesunięcie palca w dół na ekranie inteligentnego zegarka udostępni kolejną nową funkcję - tryby Theater i Sunlight pozwalające dostosować jasność wyświetlacza do otoczenia. Z grudniowej aktualizacji cieszyć będą się także osoby ze słabszym wzrokiem. Specjalnie dla nich zostały przygotowane funkcja odwracania kolorów, tryb dużego tekstu oraz możliwość powiększania obrazu gestem. Ostatnia zmiana, którą będzie można zauważyć na ekranach smartwatchy to usprawniony asystent Google Now, który będzie sortował prezentowane karty według najczęściej wykorzystywanych przez użytkownika.

Uaktualnienia doczeka się także przeznaczona dla urządzeń mobilnych aplikacja Android Wear służąca do komunikacji smartfonów i tabletów z inteligentnymi zegarkami. Wersja o numerze 1.0.5.1549850 da użytkownikom możliwość śledzenia aktywności programów działających na smartwatchach. Dwie dodatkowe karty aplikacji Android Wear będą wyświetlały informacje o tym, jak programy wykorzystują pamięć i baterię noszonego sprzętu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.