partner serwisu

Adobe wydaje Premiere Clip dla Androida

Adobe wydaje Premiere Clip dla Androida
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
2 grudnia 2015, 18:57
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adobe, android, clip, edycja wideo, google, premiere

Narzędzi do edycji wideo dostępnych na platformie mobilnej Google nie brakuje. Niedawno dołączyło do nich kolejne, tym razem od firmy Adobe. Premiere Clip to bardzo dobrze znana użytkownikom iOS darmowa aplikacja, która została właśnie wydana na Androida.

Nie powinno być dla nikogo tajemnicą, że firma Adobe więcej uwagi poświęca mobilnemu systemowi operacyjnemu od Apple, a najlepszy na to przykładem może być październikowa konferencja MAX, w trakcie której zaprezentowano sporo nowości przeznaczonych dla iOS i przy każdej z nich dodawano wkrótce także na Androida. Zapowiedź zaczyna być powoli realizowana, a pierwszą jaskółką zwiastującą więcej narzędzi przeznaczonych dla mobilnej platformy od Google jest udostępniona właśnie aplikacja Premiere Clip. Program dostępny już jest za darmo w sklepie Google Play i przeznaczony do prostej edycji materiałów wideo lub tworzeniach ich ze zdjęć. Androidowa wersja Premiere Clip nie rożni się zbytnio od swojego odpowiednika przeznaczonego dla iOS i także została zintegrowana z innymi narzędziami od firmy Adobe, jednak żeby skorzystać np. z możliwości edytowania na komputerze za pomocą programu Premiere filmów tworzonych na urządzeniu mobilnym konieczne będzie już posiadanie subskrypcji w usłudze Creative Cloud.

Premire Clip to prosta w obsłudze aplikacja, która pozwala na niezaawansowaną edycję materiałów wideo - łączenie krótkich klipów w jeden, dodawanie efektów oraz ścieżki dźwiękowej. Program pozwala również na dołączenia do filmów zdjęć oraz łatwe udostępnianie twórczości w portalach społecznościowych. Ciekawą w Premiere Clip funkcją jest możliwość automatycznego tworzenia filmów ze wskazanych przez użytkownika zdjęć i klipów. Tak skomponowany materiał można dostosować do swoich potrzeb dzięki narzędziu umożliwiającemu edycję przed zapisaniem końcowego efektu pracy aplikacji.

Wraz z wydaniem Premiere Clip dla Androida nie zaprezentowano żadnych nowych funkcji, jednak samo pojawienie się na mobilnej platformie Google pierwszej aplikacji do edycji i montażu wideo od firmy Adobe powinno być dla użytkowników Androida wystarczającym powodem do zadowolenia.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.