partner serwisu

Adobe przedstawia wersję 2015 usługi Creative Cloud

Adobe przedstawia wersję 2015 usługi Creative Cloud
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
17 czerwca 2015, 15:40
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adobe, adobe 2015 adobe cc 2015, adobe cc, adobe creative suite, adobe illustrator, adobe indesign, adobe photoshop, adobe stock, creative cloud, creative cloud 2015

Firma Adobe, znana głównie ze swoich produktów do obróbki grafiki, wideo i innych multimediów, poinformowała o aktualizacji swojego sztandarowego pakietu narzędzi dostępnych w modelu subskrypcyjnym. Mowa oczywiście o pakiecie usług online i aplikacji z serii Adobe Creative Cloud, dostępnym już w unowocześnionej i zmodernizowanej wersji 2015. 

Szczególnie podkreślaną przez producenta nowością w najświeższej generacji Creative Cloud 2015 jest funkcja Adobe Creative Sync - pełna synchronizacja projektu pomiędzy różnymi platformami sprzętowymi i pomiędzy działającymi na tych platformach aplikacjami z pakietu Creative Cloud. Mówiąc wprost, użytkownik Creative Cloud 2015 nie jest przywiązany do jakiegokolwiek systemu czy narzędzia - pomysł nowego projektu może zacząć realizować np. na smartfonie z Androidem czy iPhonie (np. za pomocą wektorowego "szkicownika" jakim jest mobilna aplikacja Adobe Shape, czy bitmapowego, mobilnego narzędzia o nazwie Photoshop Mix), a następnie dopracować uchwyconą wcześniej ideę za pomocą aplikacji działających na iPadzie czy tablecie innej firmy, albo już bezpośrednio na komputerze PC/Mac - na przykład w Adobe Illustratorze, Photoshopie czy InDesignie.

Kolejnym narzędziem mobilnym, które może ułatwić profesjonalistom, grafikom i projektantom pracę praktycznie w dowolnych warunkach jest aplikacja Adobe Comp umożliwiająca szybkie projektowanie i tworzenie kompozycji graficznych za pomocą gestów i tabletu (iPad). Dzięki bibliotekom TypeKit użytkownicy mogą korzystać z tego samego, bogatego zestawu krojów pisma na wszystkich platformach sprzętowych, z których korzystają.

Nowością jest również biblioteka Adobe Stock - to nic innego jak kolejne repozytorium (ok. 40 milionów obiektów w bazie) profesjonalnie wykonanych ilustracji i fotografii cyfrowych powstałych z myślą o ich wykorzystaniu w projektach graficznych tworzonych przez użytkowników pakietu Adobe Creative Cloud 2015. Oczywiście odpłatnie - proces zakupu wybranego do danego projektu zdjęcia może być realizowany bezpośrednio z poziomu aktualnie wykorzystywanej aplikacji graficznej z pakietu Creative Cloud 2015.

Jak można się dowiedzieć z reklamowego bannera w serwisie Adobe, kolekcja narzędzi i usług dostępnych w ramach subskrypcyjnego pakietu Creative Cloud 2015 kosztuje równowartość 61,49 euro miesięcznie (przy planie rocznym, czyli zobowiązaniu do opłacania takiej kwoty przez kolejnych 12 miesięcy), jednak kwota ta dotyczy wariantu pozbawionego wspomnianej wcześniej usługi-repozytorium Adobe Stock. Plan pełny, obejmujący wszystkie narzędzia i aplikacje oraz Adobe Stock to wydatek 98,38 euro miesięcznie przy planie rocznym. Oprócz tego dostępne są jeszcze plany Pojedyncza aplikacja oraz najtańszy Fotografia. Kosztują odpowiednio 24,59 euro miesięcznie oraz 12,29 euro miesięcznie (oczywiście w planie rocznym). Powyższe plany dotyczą osób indywidualnych, dla firm, szkół, uczelni, nauczycieli instytucji państwowych itp. przygotowano jeszcze inne plany subskrypcyjne, szczegóły w serwisie creative.adobe.com.

 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.