partner serwisu

Adobe i Dropbox ułatwią edycję plików PDF

Adobe i Dropbox ułatwią edycję plików PDF
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
13 października 2015, 14:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adobe, android, chmura, dropbox, edycja pdf, ios, os x, pdf, synchronizacja, udostępnianie, windows 10

Dropbox to od lat jedna z najpopularniejszych usług chmurowych, a PDF to jeden z najczęściej przechowywanych w niej formatów plików. Jedynie kwestią czasu było odpowiednie połączenie obojga, żeby praca z dokumentami stała się łatwiejsza. Firmy Adobe i Dropbox ogłosiły właśnie nawiązanie współpracy pozwalającej na łatwiejsze edytowanie plików PDF z wykorzystaniem chmurowego dysku Dropbox.

Dropbox był jedną z pierwszych usług dysków w chmurze oferujących rozsądną ilość miejsca na dane oraz bardzo wygodny mechanizm synchronizowania plików pomiędzy różnymi urządzeniami. Nawet dziś, kiedy konkurencją dla niego są tacy giganci na rynku jak OneDrive czy Dysk Google usługa nie traci na popularności mimo tego, że oferuje zdecydowanie mniej miejsca na pliki użytkownika w darmowym wariancie i względnie drogie abonamenty pozwalające powiększyć tę przestrzeń. Powodzenie tej usługi sprawiło, że Microsoft postanowił zintegrować ją ze swoim pakietem biurowym Office, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy sposób tworzyć, edytować i udostępniać pliki przechowywane w Dropboksie bezpośrednio w biurkowych i przeglądarkowych aplikacjach Word, Excel czy PowerPoint. Także firma Adobe postanowiła ułatwić użytkownikom pracę i podobnie jak twórca Windowsów dodaje obsługę popularnego wśród użytkowników narzędzia do swoich programów. Owocem współpracy jest podobna do tej z Office integracja Dropbox z Adobe Acrobat DC oraz Adobe Reader. Dzięki temu, po połączeniu obu usług możliwe będzie szybka i łatwa edycja, tworzenie oraz udostępnianie dokumentów w formacie PDF przechowywanych w Dropboksie za pomocą programów Adobe bez konieczności zapisywania plików na dyskach komputerów lub w pamięci urządzeń mobilnych.

Nowe funkcje zostały udostępnione dziś dla komputerów osobistych pracujących pod kontrolą Windows oraz OS X. W przyszłym miesiącu osoby korzystające z urządzeń mobilnych Apple będą miały możliwość komentowania oraz oraz nanoszenia notatek na pliki w formacie PDF, a ta sama funkcja zostanie oddana w ręce użytkowników Androida w przyszłym roku.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.