partner serwisu

Adblock Plus dla Edge - rozszerzenie dla przeglądarki będzie dostępne już niedługo

Adblock Plus dla Edge - rozszerzenie dla przeglądarki będzie dostępne już niedługo
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
11 grudnia 2015, 22:18
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
adblock plus, blokowanie reklam, dodatki do przeglądarki internetowej, edge, microsoft, przeglądarka internetowa, rozszerzenai dla przeglądarki internetowej

Po opisywanym przez nas wczoraj pojawieniu się na krótką chwilę strony internetowej z dodatkami dla przeglądarki Edge i ujawnieniu dwóch z nich - Pinterest oraz Reddit Extension Suit - przyszedł czas na kolejne. Na oficjalnej witrynie najpopularniejszego rozszerzenia pozwalającego na blokowanie reklam pojawiła się dziś informacja, że Adblock Plus dla Edge będzie dostępny już niedługo.

Czasy kiedy przeglądarki internetowe pozwalały jedynie na wyświetlanie witryn przeminęły. Dziś te aplikacje stały się prawdziwymi kombajnami oferującymi dużą liczbę funkcji, które powiększyć można dodatkowo dzięki dedykowanym im rozszerzeniom. Niestety takiej możliwości brakuje Edge - najnowszej przeglądarce internetowej od Microsoftu mającej być następcą cieszącego się się coraz mniejszą popularnością Internet Explorera. Początkowo dodatki dla Edge miały zostać udostępnione przy okazji wydania jesiennej aktualizacji dla Windows 10, ale Microsoft zdecydował się przesunąć to wydarzenie na przyszły rok. Wydaje się jednak, że jeszcze w tym miesiącu, wraz z oddaniem w ręce uczestników programu Windows Insider kolejnej kompilacji testowej Windows 10, przeglądarka Edge zostanie wzbogacona o obsługę rozszerzeń. Sugerować to może opisywane przez nas wczoraj odkrycie przeznaczonej dla twórców oprogramowania strony internetowej z dodatkami oraz pojawienie się dziś wpisu na witrynie najpopularniejszego rozszerzenia pozwalającego na blokowanie reklam informującego, że Adblock Plus dla Edge zostanie wydany już niedługo.

W tej chwili brakuje szczegółowych informacji na temat tego dodatku do przeglądarki Edge, ale domyślamy się, że będzie działał podobnie do wariantów przeznaczonych dla Chrome, Firefoksa czy Opery i blokował wyświetlanie treści promocyjnych na stronach internetowych. Korzystanie z tego typu rozszerzeń jest bardzo popularne wśród użytkowników, którzy często są napastowani przez reklamy pojawiające się w internecie. Należy jednak pamiętać, że takie sponsorowane materiały są często jedynym sposobem na zdobycie środków potrzebnych do utrzymania działalności witryn i portali. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy użytkowników Adblocka i jemu podobnych na korzystanie z białych list pozwalających na wyświetlanie reklam na stronach internetowych, które tak jak Softonet robią to w nieinwazyjny i nieprzeszkadzający w odbiorze treści sposób.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.