partner serwisu

AdBlock i AdBlock Plus dla Edge już dostępne w Windows Store

AdBlock i AdBlock Plus dla Edge już dostępne w Windows Store
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
7 maja 2016, 12:01
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
blokowanie reklam, blokowanie reklam w edge, dodatki do edge, dodatki do przeglądarki internetowej, edge, przeglądarka internetowa, windows 10, windows 10 anniversary, windows insider

Nowa przeglądarka Microsoftu jest w tej chwili jedynie ciekawostką. Dla większości użytkowników brak obsługi rozszerzeń to jeden z jej największych mankamentów. Jednak to powoli się zmienia, bo od niedawna uczestnicy programu Windows Insider mogą instalować aż trzy dodatki, a dziś w sklepie Windows Store pojawiły się dwa kolejne - AdBlock i AdBlock Plus dla Edge.

Wraz z wydaniem kompilacji testowej Windows 10 Insider Prview build 14291 Microsoft umożliwił instalowanie dodatków do przeglądarki Edge. Do tej pory dostępne były jedynie trzy - Microsoft Translator, Reddit Enhamcement Suite oraz Mouse Gestures. Dziś dołączają do nich dwa kolejne służące do blokowania reklam - AdBlock i AdBlock Plus dla przeglądarki Edge. Rozszerzenia te mogą już pobierać i instalować wszyscy uczestnicy programu testowego Windows Insider korzystający z kompilacji rozwojowych Windows 10 Insider Prview build 14291 i nowszych. Reszta użytkowników najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu będzie musiała poczekać na taką możliwość do momentu wydania dużej aktualizacji Anniversary Update, która zadebiutować ma jeszcze tego lata.

Pojawienie się w Windows Store pozwalającego na blokowanie reklam i innych niepożądanych treści zamieszczanych na stronach internetowych rozszerzenia AdBlock dla przeglądarki Edge  zapowiedziane zostało już w grudniu zeszłego roku. Niestety dopiero teraz użytkownicy Windows 10 oraz najnowszej przeglądarki internetowej Microsoftu będą mogli z niego skorzystać.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.