partner serwisu

Action Launcher 3.8 dostosowany do Androida 6.0 i integracją z Google Now

Action Launcher 3.8 dostosowany do Androida 6.0 i integracją z Google Now
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
22 lipca 2016, 11:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
action launcher 3.8, android, android 6.0 marshmallow, ekran domowy, google now, launcher, pulpit

Jeden z najlepszych ekranów domowych dla systemu Android doczekał się właśnie dużego uaktualnienia. Action Launcher 3.8.1 to przede wszystkim aktualizacja kodu źródłowego, integracja z Google Now oraz dużo mniejszych zmian, dzięki którym aplikacja jest jeszcze atrakcyjniejsza. 

Chris Lacy długo kazał czekać użytkownikom swojego ekranu domowego dla Androida na jego nową wersję. Osoby, które zdecydowały się na udział w zamkniętych testach miały okazję sprawdzić działanie aż 13 wariantów rozwojowych. Wczoraj wieczorem jednak do sklepu Google Play trafił Action Launcher 3.8.1 w wersji stabilnej przeznaczony dla wszystkich.

Zmian i nowości w najnowszej odsłonie jest sporo. Najważniejsza z nich to aktualizacja kodu źródłowego. Action Launcher jest także zintegrowany z Google Now. Oznacza to, że gest przeciągnięcia palcem z lewej do prawej strony na skrajnym lewym ekranie powoduje wyświetlenie okna z kartami Google. Niestety funkcja ta jest w tej chwili w fazie eksperymentalnej i przeznaczona wyłącznie dla zrootowanych smartfonów, których użytkownicy zdecydują się zainstalować Action Launcher 3.8.1 jako aplikację systemową. W przeciwnym razie odpowiednik przełącznik nie pojawi się nawet w menu ustawień aplikacji.

Action Launcher 3.8

Jednak i osoby, które nie odblokowały swoich urządzeń mogą cieszyć się podobnym rozwiązaniem. Wystarczy w Ustawieniach Action Launchera przypisać gestowi przesunięcie palcem na skrajnym lewym ekranie uruchamianie aplikacji Google.

Kolejne nowości w Action Launcher 3.8.1 to możliwość ustawienia czarnego koloru wybranych elementów interfejsu, wyłączenia Quickdrawer, ustawienia ciemnych ikon w panelu powiadomień, usuwania aplikacji z poziomu pulpitu, stosowania nakładających się na siebie widżetów i wiele mniejszych poprawek.

Action Launcher 3.8.1 dostępny jest już w sklepie Google Play dla wszystkich zainteresowanych. Aplikację szczególnie polecamy osobom, którym znudziły się obecne na ich smartfonach ekrany domowe.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.