partner serwisu

Acronis True Image 2017 - najnowsza generacja popularnego rozwiązania do ochrony danych

Acronis True Image 2017 - najnowsza generacja popularnego rozwiązania do ochrony danych
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
7 lutego 2017, 15:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
acronis, acronis true image 2017, backup, ochrona danych

Firma Acronis wprowadziła na polski rynek najnowszą edycję popularnego programu Acronis True Image 2017. Narzędzie przeznaczone dla domowych użytkowników komputerów, a także smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. Większość użytkowników kojarzy Acronis True Image jako narzędzie do łatwego wykonywania kopii zapasowych czy wykonywania kompletnych obrazów dysków/SSD. Wraz z debiutem rynkowym najnowszej generacji tego produktu otrzymujemy znacznie większe możliwości, szczególnie w zakresie proaktywnej ochrony przed zagrożeniami takimi jak np. ransomware.

Najnowsze wydanie Acronis True Image 2017 to nie tylko możliwość wygodnego i automatycznego wykonywania obrazów nośników danych, czy kopii zapasowych. Nowy program wyposażono m.in. w rozwiązanie o nazwie Acronis Active Protection. Jest to mechanizm zdolny do wykrywania ataków typu ransomware (złośliwy kod szyfrujący dane użytkownika, a następnie wyświetlający na ekranie żądanie wpłacenia okupu za ich - rzekome - odszyfrowanie). Producent zapewnia, że wykrywanie tych ataków jest realizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownik ma być chroniony zanim jakiekolwiek dane na jego dyskach zostaną zaszyfrowane.

Acronis True Image 2017 - nowe funkcje

Kolejnym elementem funkcjonalności nowego produktu, wpływającym na jeszcze większe bezpieczeństwo użytkowników najnowszej edycji Acronis True Image jest moduł ochrony przed zagrożeniami, zapewniający bezpieczeństwo danych w sieci. Mają je zapewnić dwa rozwiązania: Acronis Notary oraz Acronis ASign. To pierwsze, jest certyfikowanym algorytmem typu Blockchain. Nazwę tę być może kojarzą niektórzy użytkownicy dobrze zaznajomieni z kryptowalutą Bitcoin, niemniej w Acronis True Image Blockchain nie jest powiązany z wirtualną walutą, zamiast tego wykorzystuje się specyfikę obliczeń rozproszonych zaimplementowaną w Blockchain do rejestracji unikalnych atrybutów i znaczników plików, a także transakcji finansowych.

Jednak to co w Bitcoin pozwala przypisać walutę do konkretnego portfela (tym samym jednoznacznie definiuje, kto w danym momencie jest posiadaczem jednostek tej waluty), w przypadku produktu Acronis wykorzystano to autentykacji łańcucha danych. Mówiąc wprost: najnowszy True Image 2017 umożliwia użytkownikom certyfikowanie dowolnego dokumentu wraz z jego zmianami, co skutecznie uniemożliwia wprowadzenie jakiejkolwiek nieautoryzowanej modyfikacji (np. wstrzyknięcie złośliwego kodu) przez osobę nieupoważnioną (czyt. potencjalnego agresora). Uzupełnieniem Acronis Notary jest wspomniany Acronis ASign, czyli usługa elektronicznego podpisywania dokumentów. W ten sposób zyskujemy pełną ochronę - nie tylko nasze dokumenty nie będą mogły być w jakikolwiek sposób zmodyfikowane przez osobę nieuprawnioną, ale dodatkowo odbiorca, czy uprawniony edytor naszych plików ma gwarancję, że treść, którą otrzymał jest zgodna z oryginałem.

Acronis True Image 2017 - smartfony i Facebook

Nowy program współpracuje również z platformami mobilnymi (Android i iOS), umożliwiając wykonywanie kopii zapasowych ze sprzętu mobilnego, szyfrowanie AES-256, podgląd, wyszukiwanie informacji czy odzyskiwanie danych z kopii zapasowych bezpośrednio za pomocą smartfonu.

Funkcją, która z pewnością spodoba się użytkownikom największej na świecie sieci społecznościowej jest również to, że nowy program umożliwia zarchiwizowanie wszystkich treści opublikowanych na wybranym profilu na Facebooku, a także późniejsze ich odzyskanie na nowe lub istniejące konto, dane przechowywane są w chmurze Acronis Cloud.

Acronis True Image 2017 - sposób licencjonowania i ceny

Najnowszy Acronis True Image 2017 dostępny jest w dwóch modelach licencyjnych. Jako tradycyjny program kupowany z licencją wieczystą (cena: równowartość 49,99 USD za wersję jednostanowiskową), a także jako wariant subskrypcyjny. Przy czym mamy do wyboru dwa rodzaje subskrypcji: 

  • Acronis True Image 2017 Standard - roczna subskrypcja, w której zawarta jest 50 GB przestrzeń w chmurze Acronis Cloud, w trakcie trwania subskrypcji użytkownik bezpłatnie otrzymuje wszelkie aktualizacje, również nowe generacje oprogramowania jeżeli się pojawią. Koszt: równowartość 39,99 USD rocznie za jednostanowiskową licencję
  • Acronis True Image 2017 Premium - to wariant subskrypcyjny zawierający wszystkie opisywane w artykule nowości: Acronis Active Protection, Acronis Notary oraz Acronis ASign oraz 1 TB przestrzeni w chmurze Acronis Cloud (opcjonalnie istnieje możliwość odpłatnego jej zwiększenia do 5 TB). Roczna licencja subskrypcyjna na jedno stanowisko to koszt będący równowartością 79,99 USD. Oczywiście tak jak w wersji Standard otrzymujemy dostęp do wszelkich aktualizacji i nowych wersji oprogramowania w okresie ważności subskrypcji.
Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.