partner serwisu

AMD udostępnia sterowniki AMD Catalyst w wersji 14.6 RC

AMD udostępnia sterowniki AMD Catalyst w wersji 14.6 RC
Autor:
Radosław Kasperczak
Data publikacji:
25 czerwca 2014, 03:11
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
amd, apu, catalyst, mobility radeon, radeon, sterowniki

AMD udostępniło kolejną wersję oznaczonych numerkiem 14.6 sterowników AMD Catalyst, przeznaczonych dla kart graficznych. W przeciwieństwie do poprzednich sterowników o tej samej numeracji, posiadających status „beta”, obecne wydanie ma status RC (Release Candidate, czyli kandydat do wydania). Wciąż nie jest to wersja ostateczna, jednak poprawiono ją w stosunku do poprzedniczki. Sterowniki wprowadzają też kilka niewielkich zmian.

Poprawiono wydajność w Plants vs. Zombies – w trybie 1920x1080 Ultra do 11%, a w trybie 2560x1600 Ultra do 15%. Poza tym skalowanie w trybie 3840x2160 Ultra jest na poziomie 92%. Podniesiono też o 4% wydajność procesora AMD A4 6300 w 3D Mark Sky Driver, a także dodano wsparcie dla AMD Dual Graphics / AMD CrossFire.

Kolejne zmiany to dodanie w Grid Auto Sport oraz w Battlefield Hardline Beta profilu AMD CrossFire. W Wildstar dodano profil Power Xpress, a oprócz tego poprawiono ogólną płynność aplikacji. Drobne poprawki dotknęły też Watch Dogs, która otrzymała funkcję Frame Pacing dla trybu CrossFire.

Na tym lista nowości się kończy. Warto przypomnieć, że już od AMD Catalyst w wersji 14.6 beta AMD zdecydowało, iż nie będzie dłużej wspierać systemu Windows 8.0 (i sterownika WDDM 1.2). Aby móc w pełni cieszyć się z nowości, użytkownicy powinni zaktualizować system do Windows 8.1.

PobierzAMD Catalyst

Jako, że udostępniona wersja sterowników wciąż nie jest ostateczną, AMD Catalyst 14.4 pozostanie nadal dostępny dla użytkowników, którzy zamierzają pozostać przy systemie Windows 8. Kolejne wydania Catalystów mają pozwolić zainstalować WDDM 1.1 (sterownik dla Windows 7) na Windows 8.0 dla tych użytkowników, którzy nie mogą dokonać aktualizacji do Windows 8.1.

Wciąż mogą pojawiać się problemy, zasugerowane przy wersji beta:

  • uruchomienie Watch Dogs na R9 280X CrossFire może uruchamiać aplikację w programowym trybie kompozycji CrossFire
  • włączenie Temporal SMAA w AMD Catalyst Control Center w konfiguracji CrossFire, spowoduje miganie podczas gry w Watch Dogs
  • konfiguracje AMD CrossFire z aktywnym Eyefinity mogą powodować niestabilność w BattleField 4 lub Thief, gdy są uruchomione w trybie mantle Mantle
  • tekst w Catalyst Install Manager jest przykryty przez tekst przycisku Express/Custom
  • express Uninstall nie usuwa folderu C:\Program Files\(AMD lub ATI)

Szczegóły odnośnie kompatybilności z poszczególnymi produktami AMD, a także same sterowniki można znaleźć na naszej stronie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.