partner serwisu

ABBYY FineReader 14 - premiera nowej wersji popularnego programu klasy OCR

ABBYY FineReader 14 - premiera nowej wersji popularnego programu klasy OCR
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
3 lutego 2017, 14:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
abbyy finereader 14, konwersja pdf, ocr, optical character recognition, pdf, premiera abbyy finereader, rozpoznawanie znaków, windows

ABBYY FineReader 14 to najnowsza wersja popularnego narzędzia biurowego - aplikacji przeznaczonej do konwertowania papierowych dokumentów na edytowalną postać cyfrową. Wielokrotnie nagradzany program jest znany przede wszystkim z zaimplementowanej w nim, efektywnej technologii OCR (optical character recognition), czyli optycznego rozpoznawania znaków. Na polskim rynku dystrybutorem najnowsze wersji ABBYY FineReader 14 jest firma AutoID Polska S.A.

ABBYY FineReader jest narzędziem ułatwiającym konwersję papierowych dokumentów do postaci w pełni edytowalnych plików cyfrowych. Oprócz tego oprogramowanie to jest w wielu firmach wykorzystywane również do edycji i zarządzania cyfrowymi dokumentami w formacie PDF. Według udostępnionych informacji przez firmę AutoID Polska S.A., generalnego dystrybutora produktów firmy ABBYY na rynku polskim, najnowsza wersja FineReadera jest wyposażona w funkcje ułatwiające pracę z każdego rodzaju dokumentami papierowymi czy plikami PDF. Za pomocą jednego oprogramowania można przetwarzać w formę cyfrową całą dokumentację papierową, jak i zarządzać już zdigitalizowanymi zbiorami dokumentów.

Zgodnie ze słowami Ivana Bodyagina, wiceprezesa działu FineReader Product Department w firmie ABBYY, powołującego się na wyniki badań przeprowadzonych przez IDC, wciąż 65 procent firm i organizacji w znacznym stopniu opiera swoją działalność na obrocie dokumentacją w formie papierowej a nie cyfrowej, a to wymaga odpowiednich rozwiązań ułatwiających przekształcanie informacji analogowych, wydrukowanych na postać cyfrową nadającą się do dalszego przetwarzania.

Jakie nowe i ulepszone funkcje wprowadzono w najnowszym wydaniu programu?

  • bardzo dokładna konwersja plików PDF na formaty edytowalne
  • bardzo dokładna konwersja skanów/zdjęć cyfrowych na dokumenty edytowalne
  • możliwość edycji plików PDF
  • możliwość porównywania dokumentów zapisanych w zupełnie odmiennych formatach, np. najnowszy FineReader 14 jest w stanie porównać zgodność dokumentu zapisanego jako skan w formacie JPG i w pełni edytowalnego pliku w formacie Worda.
  • poszerzony zakres rozpoznawania języków - najnowszy FineReader jest w stanie rozpoznać i przekonwertować dokumenty drukowane i nieedytowalne PDF-y w ponad 190 językach, w tym tak trudne do digitalizacji jak arabski, koreański, chiński, japoński czy hebrajski.
  • obsługa bezpośrednia prostych wzorów czy transkrypcji fonetycznych angielskich tekstów.

Najnowsze wydanie ABBYY FineReader 14 zostało udostępnione w trzech wersjach: Standard, Corporate oraz Enterprise. Wszystkie wersje są dostępne w języku polskim, w ramach licencji na każde z tych wydań nabywca otrzymuje bezpłatne wsparcie techniczne producenta.

Ceny wersji Standard: 722,76 zł + VAT za wersję pełną oraz 470,73 zł + VAT za updgrade (aktualizację wcześniejszej generacji)

Ceny wersji Corporate: 1096,75 zł + VAT (wersja pełna; licencja przypisana do urządzenia) oraz 722,76 zł + VAT za upgrade (również licencja przypisana do urządzenia).

Ceny wersji Enterprise: 1869,11 zł + VAT oraz 470,73 zł + VAT za upgrade.

Powyższe ceny dotyczą wersji na platformę Windows PC.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.