partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności7 listopada 2014294818

Nie spodziewaliśmy się zupełnie, że nasz niedawny tekst o nieco wątpliwej prywatności poczty przechowywanej na serwerach Google wywoła tak duże zainteresowanie zaproszeniami do nowej usługi pocztowej. Okazuje się jednak, że zaproszenie do Google Inbox jest rzadkim, acz pożądanym dobrem. A skoro tak, to chętnie kilka zaproszeń - mamy ich dziewięć - sami rozdamy. 
Tym razem jednak nie wystarczy powiedzieć chcę! Nie pójdziemy jednak wzorem niektórych serwisów technologicznych i nie bedziemy prosić Was o uzasadnienie, dlaczego akurat Wy powinniście je otrzymać. Domyślamy się, jak wyglądałaby większość komentarzy, a i bez nich wiemy, ze jesteśmy najlepsi :) Poprosimy Was o coś innego - jeśli chcecie otrzymać zaproszenie do Google Inbox, napiszcie, czego oczekujecie od nas.

Krzysztof PojawaAktualności28 października 2014556524

Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że Wasze skrzynki pocztowe tak naprawdę nie należą do Was, tylko do ich operatorów, a Wy jedynie macie możliwość korzystania z nich? Czy wiedzieliście, że tenże operator może bez kłopotu czytać Wasze maile? I czy spodziewaliście się, że nie tylko może je czytać, ale rzeczywiście to robi?
O tym, że określenie prywatność w sieci można traktować z dość dużym przymrużeniem oka, wiadomo nie od dziś. Nie spodziewaliśmy się jednak, że Google, jeden z największych dostawców usługi poczty elektronicznej nie tylko może czytać i czyta przynajmniej niektóre maile swoich użytkowników, ale również, że przyzna się do tego w zupełnie jawny, niczym nieskrępowany sposób. To jednak właśnie miało miejsce przy okazji wprowadzenia nowej usługi pocztowej i zaproszeń do Google Inbox by Gmail.

Tomasz KurzakAktualności28 maja 20167030

Firma Google może szykować niespodziankę dla posiadaczy urządzeń mobilnych z serii Nexus. W kodzie źródłowym najnowszej wersji aplikacji Zdjęcia Google znaleziono wpisy informujące o możliwości przechowywania w chmurze nielimitowanej ilości fotografii i filmów w ich oryginalnym rozmiarze i jakości.

Tomasz KurzakAktualności24 sierpnia 20159830

Udostępnianie w internecie zdjęć jedzenia jest fenomenem ostatnich lat. Na tym cały czas rosnącym trendzie chce zarobić także firma Google, która na początku roku uruchomiła eksperymentalny serwis Tablescape, a niedawno umożliwiła wybranym użytkownikom publikowanie zdjęć jedzenia w usłudze Mapy Google i przypinania ich do konkretnych lokalizacji.

Radosław KasperczakAktualności17 lipca 201413400

W momencie, gdy Microsoft zakończył wsparcie dla Windows XP, jego użytkownicy stanęli w obliczu znacznego zagrożenia bezpieczeństwa swoich komputerów. Wzrasta ono z każdym dniem, gdyż nie są już publikowane (przynajmniej oficjalnie) jakiekolwiek aktualizacje zabezpieczeń systemu, natomiast wykrywanych jest coraz więcej niezałatanych luk, przez które może nastąpić atak. Jedną z nich udało się odnaleźć hakerom w Windows XP Embedded.

Tomasz KurzakAktualności12 listopada 201557420

Jak donoszą różne źródła, Facebook rozpoczął dziś testy dwóch nowych rozwiązań mających wzbogacić funkcjonalność mobilnych wersji komunikatora i tej dedykowanej portalowi społecznościowemu. Wybrani użytkownicy mogą wysyłać za pośrednictwem Messengera wiadomości, które znikają po godzinie, a androidowa wersja Facebooka oznacza niektóre powiadomienia jako sugerowane.

Tomasz KurzakAktualności2 października 201519740

Wczorajszej nocy został zaprezentowany zwiastun gry Minecraft Story Mode, Episode One: The Order of the Stone. Twórcy tytułu, firmy Mojang oraz Telltale, ogłosili także datę oficjalnej premiery wariantu przeznaczonego na Xbox 360 i Xbox One. Użytkownicy tych konsol będą mogli zagrać w fabularny wariant bardzo popularnego Micecrafta już 12 października.

Tomasz KurzakAktualności2 czerwca 201527820

Dokonywane pod wpływem emocji zakupy czasami bywają bardzo nietrafione. W większości platform elektronicznej dystrybucji gier, raz wydane pieniądze nie mogą wrócić do ich wcześniejszego właściciela, jednak ta sytuacja zmienia się, bo w ślad za sklepem Origin poszła firma Valve, a w efekcie zwrot gry zakupionej na Steamie jest już możliwy.

Tomasz KurzakAktualności2 listopada 201522680

Dziś firma AMD poinformowała o porzuceniu marki Catalyst sygnującej sterowniki oraz oprogramowanie zarządzające pracą kartami graficznymi jej produkcji i zaprezentowała oficjalnie nową, która zadebiutować ma jeszcze przed końcem roku. Radeon Software to przede wszystkim nowy interfejs panelu sterowania, który będzie prostszy w obsłudze, bardziej intuicyjny, a jego uruchomienie zajmie zdecydowanie mniej czasu niż ma to miejsce w przypadku Catalyst Control Center.