partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności15 kwietnia 201411180

Jakiś czas temu pisaliśmy o zapowiadanym na wiosnę wprowadzeniu do oferty Microsoftu nowego wariantu subskrypcji pakietu biurowego - Office 365 Personal. Minął miesiąc i... oto jest! Office 365 dla pojedynczych użytkowników pojawił się już na stronie producenta i czeka na nabywców. Czy ich znajdzie? Patrząc na zaproponowane ceny subskrypcji, mamy co do tego spore wątpliwości.

Krzysztof PojawaAktualności14 kwietnia 2014157778

Microsoft podczas konferencji Bulid 2014 narobił dużego smaku na Windows Phone 8.1 chyba wszystkim posiadaczom smartfonów z dotychczasową wersją systemu - WP8. W każdym razie w naszej redakcji, kiedy tylko pojawiła się możliwość instalacji aktualizacji kafelków, zrobiliśmy to od razu. Wy też możecie to już zrobić, choć wymaga to nieco zachodu i poświęcenia kilku minut, ale zdecydowanie warto. Zwłaszcza, że po aktualizacji wystarczy tylko drobna zmiana ustawień, żeby uzyskać dostęp do najbardziej rewolucyjnej funkcji WP8.1, czyli Cortany!

Krzysztof PojawaAktualności11 kwietnia 201416510

Pierwsza odsłona mobilnego systemu operacyjnego Mozilli była zła. Tak pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Jedna z kolejnych wersji, oznaczona numerem 1.4 - przyniosła kilka poprawek funkcjonalnych, jak obsługa dual sim, współpraca z sieciami LTE czy nowe funkcjonalności w oprogramowaniu aparatu fotograficznego. Jedna jaskółka, czy nawet trzy jaskółki wiosny jednak nie czynią; Firefox OS z jedynką w numerze wciąż pozostawał systemem nie dającym użytkownikom zbyt wielu funkcjonalności i po prostu brzydkim. Ten drugi epitet ma jednak szansę niebawem - miejmy nadzieję - się zdezaktualizować, a to za sprawą zupełnie nowej odsłony systemu, oznaczonej numerem 2.0

Krzysztof PojawaAktualności8 kwietnia 201415110

Kolejne zmiany na Twitterze. Po wczorajszej informacji o przejęciu zespołu pracującego nad nakładką na ekran blokady w urządzeniach z Androidem - Cover Screen Lock - dziś uruchomiono całkowicie odmienione strony profilowe użytkowników tego popularnego serwisu, które mają pomóc w jeszcze łatwiejszym i dającym więcej radości wyrażaniu siebie

Krzysztof PojawaAktualności8 kwietnia 20147210

Kilka godzin temu na oficjalnym blogu twórców nakładki systemowej na Androida - Cover Lock Screen poinformowano, iż nowym właścicielem projektu został Twitter. "Na razie" aplikacja w dalszym ciągu dostępna jest w sklepie Google Play, nie wiadomo jednak - nie wiedzą tego nawet sami jej twórcy - co stanie się z nią w najbliższym a także nieco dalszym czasie. 

Nie do końca jasne jest także, czy ćwierkającemu gigantowi bardziej zależy na samej aplikacji, czy na jej autorach.

Krzysztof PojawaAktualności4 kwietnia 201424540

Od dawna oczekiwany, zaprezentowany podczas pierwszego dnia konferencji Build 2014 nowy system operacyjny Microsoftu przeznaczony dla smartfonów - Windows Phone w wersji 8.1 - chociaż pod względem nazwy różni się od poprzednika tylko dodaną po kropce jedynką, zawiera całą gamę zmian i nowości zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Centrum akcji i Cortana, choć na pewno są jednymi z najbardziej oczekiwanych, to nie wszystko. Urządzenia z tym systemem będą już mogły służyć nie tylko do dzwonienia i wysyłania smsów, przeglądania stron internetowych, odbierania maili czy odtwarzania multimediów, ale staną się w pełni osobistymi, spersonalizowanymi narzędziami, bardzo dobrze przygotowanymi do dużo poważniejszych zadań biznesowych.

Agnieszka SerafinowiczAktualności3 kwietnia 201417670

CorelDRAW Graphics Suite to jeden z najpopularniejszych pakietów graficznych na świecie, znany i doceniany przez użytkowników głównie ze względu na oferowane w nim narzędzia do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Na zorganizowanej przez przedstawicieli producenta konferencji prasowej mieliśmy okazję przekonać się, czego mogą się spodziewać potencjalni nabywcy nowego produktu, który już od 7 kwietnia ma być dostępny w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych, a do polskich sklepów trafi ok. 10 kwietnia.

Dariusz HałasAktualności3 kwietnia 2014452290

8 kwietnia 2014 to data ważna dla użytkowników systemów Windows. Dzień ten jest ostatnim dniem wsparcia systemu Windows XP (z pominięciem wersji XP for Embedded Systems, czyli systemu XP funkcjonującego na różnego rodzaju terminalach, np. w... bankomatach; tutaj wsparcie będzie trwać aż do roku 2019). Ten sam dzień będzie również dniem premiery najnowszej wersji Windows: Windows 8.1 Update 1. Aktualizacja ta będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających system Windows zdolny do obsługi sklepu z aplikacjami, czyli tych, którzy posiadają komputery z Windows 8 i Windows 8.1.

Krzysztof PojawaAktualności2 kwietnia 201441540

Podczas rozpoczętej dziś konferencji Build 2014 Microsoft zaprezentował wiele spektakularnych nowości - Windows Phone 8.1 z osobistą asystentką o wdzięcznym imieniu Cortana, nowe smartfony Nokia Lumia czy może nie rewolucyjną, ale na pewno ewolucyjną aktualizację do systemu Windows 8.1. One wszystkie są niezwykle istotne, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Na nas jednak największe wrażenie zrobiła zupełnie inna nowość - Universal Windows Apps, czyli integracja aplikacji z wszystkimi urządzeniami ekosystemu Windows, niezależnie czy będzie to smartfon z Windows Phone, tablet czy komputer z Windows a nawet Xbox One.

Paweł PilarczykAktualności2 kwietnia 20143546812

W San Francisco trwa właśnie konferencja Microsoft Build. To impreza kierowana głównie do programistów, jednak jest o tyle istotna, że gigant z Redmont zamierza zaprezentować kilka nowych produktów i zapowiedzieć swoje strategie na najbliższych pięć lat. Wystąpi też nowy CEO Microsoftu, Satya Nadella. Jesteśmy na miejscu i na żywo relacjonujemy przebieg imprezy!

Krzysztof PojawaAktualności2 kwietnia 201426140

Tablety zamiast zeszytów i książek, specjalnie przygotowana strona internetowa zamiast dziennika, pracownie mobilne i udział w lekcjach nawet bez wychodzenia z domu. Brzmi nieco fantastycznie, ale to jest nie tylko możliwe – to już działa!

O tym, że szkoła nie zawsze musi kojarzyć się z niewygodnymi ławkami, czarną tablicą i kredą przekonaliśmy się kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w podwarszawskich Ząbkach.

To właśnie ta szkoła, dzięki współpracy samorządu lokalnego z firmą Microsoft, ale nie tylko z nią, o czym również się przekonaliśmy, może być nazwana najnowocześniejszą szkołą w Polsce. Dlaczego?

Krzysztof PojawaAktualności29 marca 201434380

Od kilkunastu godzin nowe produkty Nokii z rodziny Nokia X są już oficjalnie dostępne w Polsce. Jak jednak mogliśmy się przekonać podczas konferencji prasowej, na której zostały zaprezentowane, Nokia X to nie tylko smartfony, ale przede wszystkim zupełnie nowa idea fińskiego, jeszcze przez krótką chwilę, producenta. 

Dariusz HałasAktualności28 marca 201473410

Microsoft Office i iPad? Dwa różne światy udało się wreszcie połączyć. Pierwsze publiczne wystąpienie na konferencji prasowej nowego CEO Microsoftu - Satyi Nadelli - i od razu mocne uderzenie. Nowy szef giganta z Redmond kocha chmury i wydaje się, że nie chce się specjalnie przywiązywać do jakiejkolwiek platformy sprzętowej. A oprogramowanie? Cóż, oprogramowanie ma działać na wszystkich urządzeniach, z których chcą korzystać użytkownicy. Jeżeli iPad jest najpopularniejszym tabletem świata, oczywiste jest że trzeba było coś z tym zrobić. I wygląda na to, że Satya Nadella zrozumiał to doskonale. Nowy Office dla iPadów jest już dostępny. Za darmo. No... prawie.

Krzysztof PojawaAktualności24 marca 201414090

Używacie Google Now w smartfonie? Już niedługo będziecie mogli - a niektórzy z Was być może już mogą - skorzystać z asystenta Google również na komputerach działających pod kontrolą Windows a także na Macach. Warunek? Oczywiście można się go domyślić - musicie mieć zainstalowaną przeglądarkę Chrome. 

Krzysztof PojawaAktualności21 marca 201418790

Nokia X. Jeśli jest wśród naszych czytelników ktoś, kto nie wie, co oznacza ta nazwa, to spieszymy z tłumaczeniem, że są to niedrogie smartfony fińskiego producenta działające pod kontrolą systemu Android. Jest to jednak zdecydowanie inny Android, niż ten, który znaliśmy do tej pory. 
Do ich oficjalnej polskiej prezentacji pozostał jeszcze tydzień, my jednak mieliśmy już okazję trzymać je w rękach, zapoznać się z fińską wariacją na temat zielonego robocika i dowiedzieć, co czeka deweloperów aplikacji, którzy zechcą przygotować iksowe wersje swoich produkcji a także tego, na co mogą – pod względem dostępnych usług i oprogramowania – mogą liczyć przyszli użytkownicy nowych urządzeń Nokii.

Krzysztof PojawaAktualności18 marca 201411280

Rzadko zdarza się, żeby wielokrotnie przekładana premiera oprogramowania - kiedy wszyscy oczekujący dotrwali prawie, że do godziny zero - okazała się nie być premierą, a pogrzebem. Zdecydowanie nie jest to częste zjawisko, ale - co pokazała nam dwa dni temu Mozilla - czasem się zdarza. 

Krzysztof PojawaAktualności14 marca 201412870

Możliwość zrobienia zdjęcia i dopiero późniejszego zdecydowania, na którym jego elemencie ma być skoncentrowana ostrość była do tej pory domeną wyłącznie telefonów Nokia Lumia wyposażonych w technologię PureView. Od dziś z tej funkcji mogą skorzystać użytkownicy każdego modelu Lumii z Windows Phone 8.

Krzysztof PojawaAktualności14 marca 201412790

Kilka godzin temu Chris Schneider, marketing manager Microsoftu odpowiedzialny za pakiet Office zapowiedział, że w najbliższym czasie rodzina Office 365 powiększy się o kolejnego członka - Office 365 Personal. Dokładna data premiery tej wersji pakietu nie została podana, natomiast Schneider stwierdził, że nastąpi to na wiosnę

Krzysztof PojawaAktualności13 marca 2014154640

Po ponad roku oczekiwania na przeznaczoną dla Windows 8, działającą w Modern UI wersję VLC Media Player w Sklepie Windows pojawiła się wreszcie pierwsza publiczna beta tej aplikacji. 

Krzysztof PojawaAktualności6 marca 201413401

Kilkanaście godzin temu Mozilla przedstawiła na swoim blogu projekt, którego celem jest wprowadzenie i rozpowszechnienie nowego standardu kodowania plików JPEG, zapewniającego większy stopień kompresji danych przy zachowaniu dotychczasowego poziomu stratności kodowania.