partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności1 lipca 201421420

Zaprezentowany kilka dni temu podczas deweloperskiej konferencji Google I/O nowy system mobilny - Android L - przyniósł wiele nowości zwłaszcza od strony designu. Nowy wygląd aplikacji, nowe animacje i nowe efekty graficzne, będące zasługą systemu projektowania Material Design robią wrażenie. Zmiany dotknęły jednak nie tylko sfery zewnętrznej, ale też funkcjonalnej systemu, chociaż w przypadku, o którym napiszemy jest to ze sobą mocno połączone. Android L to także zupełnie nowa klawiatura systemowa. Nowa pod względem projektu graficznego, a co za tym idzie - również sposobu jej użycia. Jeśli chcecie ją sprawdzić, nie musicie już czekać, aż producent waszego smartfona udostępni dla niego odpowiednią aktualizację z nowym systemem - nową klawiaturę możecie już pobrać ze sklepu Google Play.

Robert MultanAktualności30 czerwca 201424883

Specjaliści z korporacji IBM odnaleźli nową lukę w zabezpieczeniach systemu Android, pozwalającą na nieuprawniony dostęp do danych, takich jak: klucze szyfrujące, certyfikaty VPN, PIN-y i kształty kodów odblokowujących ekran. Potencjalnie podatnych na atak jest obecnie ponad 86% wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnego systemu od Google.

Robert MultanAktualności30 czerwca 20148780

Od kwietniowej konferencji BUILD 2014, na której zaprezentowano Windows Phone 8.1, zdążyło minąć już sporo czasu, a datę jej ostatecznej premiery Microsoft wciąż trzyma w tajemnicy. Jej rąbka uchylił nieco przypadkiem jeden z pracowników firmy, za pośrednictwem oficjalnego konta indyjskiego oddziału korporacji w serwisie Twitter.

Robert MultanAktualności27 czerwca 201414380

Na rynku desktopowych przeglądarek internetowych Operze, delikatnie rzecz biorąc, daleko do czołowych pozycji w rankingach popularności. Odmienna sytuacja panuje w światku urządzeń przenośnych, w których aplikacja Norwegów z Opera Software zainstalowana jest na około dwukrotnie większej liczbie urządzeń niż konkurencyjna Mozilla Firefox. Do iTunes App Store trafiła własnie nowa wersja kieszonkowej wersji przeglądarki Opera, okraszonej dopiskiem Mini. Znalazły się w niej nowy - dostosowany do wyglądu iOS 7 - interfejs oraz opcja umożliwiająca obniżenie ilości przesyłanych danych (a, co za tym idzie, również wysokości rachunków telefonicznych) przy przeglądaniu Internetu, czyli Opera Turbo. 

Robert MultanAktualności27 czerwca 201420290

Tegoroczne przejęcie działu urządzeń mobilnych Nokii przez Microsoft sprawiło, że w gronie fanów gadżetów fińska marka kojarzy się od razu z serią telefonów, działających pod kontrolą systemu Microsoft Windows Phone - Lumia. Finowie nie rozstali się jednak tak zupełnie z rynkiem urządzeń mobilnych, prezentując przed paroma dniami swój nowy produkt - inteligentny ekran domowy dla urządzeń z Androidem.

Krzysztof PojawaAktualności26 czerwca 2014135400

Chrome OS, dość specyficzny system operacyjny od Google przeznaczony przede wszystkim do obsługi internetu, wydawał się w ostatnim czasie dość zapomniany przez wszystkich, z jego twórcami włącznie. Niektórzy przestawali już nawet wierzyć, że Google jeszcze kiedyś zajmie się swoim produktem na poważnie. Tymczasem podczas keynote'u otwierającego pierwszy dzień deweloperskiej konferencji Google I/O 2014 została zaprezentowana nowa, czy może - odnowiona wersja systemu. 

Krzysztof PojawaAktualności25 czerwca 2014227454

Podczas trwającej w San Francisco konferencji Google I/O, firma pochwaliła się osiągnięciem poziomu 190 milionów aktywnych użytkowników usługi Google Drive.
Z tej okazji przygotowano też prezent dla wszystkich - bieżących i przyszłych - użytkowników dysku Google. Ten prezent to możliwość skorzystania wariantu usługi zapewniającego nielimitowaną powierzchnię dyskową.

Krzysztof PojawaAktualności25 czerwca 2014206490

O tym, że w trakcie konferencji Google I/O 2014 zaprezentowana zostanie nowa wersja Androida mówiło sie już od dłuższego czasu. Jedno w to wierzyli, drudzy na to liczyli, a jeszcze inni twierdzili, że to nie nastąpi. Przyszedł jednak 25 czerwca i wszystko się rozstrzygnęło - okazało się, że rację mieli Ci, którzy byli pewni, że Google zaprezentuje nową odmianę swojego systemu mobilnego. Światło dzienne ujrzała bowiem wersja nazwana Android L Developer Preview. Co jest w niej nowego? Całkiem dużo.

Krzysztof PojawaAktualności25 czerwca 201426330

Tegoroczna konferencja deweloperska Google I/O rozpoczęła się niecałą godzinę temu a już zaprezentowano na niej kilka bardzo interesujących nowości. Jedną z nich jest wykorzystany w zapowiedzianym już także - choć jak na razie poznaliśmy zaledwie kilka drobnych szczegółów - nowym systemie mobilnym Google, nazwanym Android L, zupełnie nowy system projektowania aplikacji, czyli Material Design. 

Radosław KasperczakAktualności25 czerwca 201423270

AMD udostępniło kolejną wersję oznaczonych numerkiem 14.6 sterowników AMD Catalyst, przeznaczonych dla kart graficznych. W przeciwieństwie do poprzednich sterowników o tej samej numeracji, posiadających status „beta”, obecne wydanie ma status RC (Release Candidate, czyli kandydat do wydania). Wciąż nie jest to wersja ostateczna, jednak poprawiono ją w stosunku do poprzedniczki. Sterowniki wprowadzają też kilka niewielkich zmian.

Radosław KasperczakAktualności24 czerwca 201412640

Jak informuje Facebook, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba osób oglądających materiały wideo na portalu podwoiła się. W związku ze zwiększeniem zainteresowania pojawiającymi się na portalu klipami filmowymi, postanowiono ulepszyć algorytm, odpowiadający za ich wyświetlanie w sekcji „Aktualności”. Ulepszenie to wiąże się z wprowadzeniem w sposobie jego działania pewnych zmian, których celem jest jeszcze lepsze dopasowanie go do potrzeb widzów.

Radosław KasperczakAktualności24 czerwca 201412330

Stworzona przez Niantic Labs, należącą do Google, gra MMO ”Ingress”, dostępna od pewnego czasu w Google Play, za pomocą systemu rzeczywistości rozszerzonej umożliwiała eksplorację przestrzeni wielu miast globu w poszukiwaniu różnorodnych obiektów, służących rozgrywce. Od niedawna świat gry rozszerzył się o wybrane centra handlowe kilku państw europejskich: Austrii, Czech, Danii, Francji, Szwecji, a także Polski. W naszym kraju poszerzenie uniwersum „Ingress” objęło dwie stołeczne galerie handlowe: Arkadię oraz Galerię Mokotów.

Krzysztof PojawaAktualności24 czerwca 201413990

Kilka godzin temu Nokia Microsoft zaprezentował odnowioną wersję swojej wizji smartfona z Androidem. Po kilkudniowym oczekiwaniu, które można było sobie umilić patrząc na specjalnie przygotowany na stronie conversations.nokia.com licznik odliczający czas do premiery, światło dzienne ujrzało urządzenie nazwane Nokia X2. Nazwa modelu z jednej strony logiczna, z drugiej... nie, nie jest to kolejne wydanie popularnego kilka lat temu tradycyjnego i dość prostego telefonu z małym wyświetlaczem i klawiaturą, a pełnoprawny smartfon z dotykowym ekranem i Androidem na pokładzie. 

Radosław KasperczakAktualności23 czerwca 201465410

Microsoft poinformował dziś o wprowadzeniu szeregu istotnych zmian w oferowanej przez siebie usłudze OneDrive, będącej niczym innym, jak dyskiem internetowym. Obejmują one m.in. powiększenie darmowej przestrzeni dyskowej, obniżkę cen oraz wprowadzenie dodatkowych korzyści dla osób, które zdecydowały się na wykupienie płatnej subskrypcji.

Łukasz ChrzanAktualności23 czerwca 2014181473

Wielu z użytkowników Androida na co dzień używa podstawowego programu pocztowego Gmail do przeglądania swojej skrzynki z elektronicznymi wiadomościami. Do tej pory mogli oni odczytywać za jego pomocą wiadomości e-mail tylko z serwisu Google Gmail. A co z tymi, którzy chcieliby podłączyć mobilnego klienta poczty z Androida pod inny serwis pocztowy? Firma Google postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników jej systemu mobilnego i udostępnić samodzielną aplikację Poczta. Dzięki niej będzie można za pomocą jednego klienta przeglądać wiadomości z serwisów Hotmail, Outlook, Yahoo, Onet itp.

Radosław KasperczakAktualności21 czerwca 201456431

Firma Adobe, znany na całym świecie producent oprogramowania do tworzenia i edycji multimediów wszelkiej maści, udostępniła kolejną wersję usługi Adobe Creative Cloud, umożliwiającej wykupienie subskrypcji (w ramach której otrzymujemy dostęp do danego programu przez określony czas, bieżące aktualizacje do niego, a także dostęp do innych usług) na wybrane przez nas aplikacje, dostępne w ramach Creative Cloud (CC).

Radosław KasperczakAktualności20 czerwca 20149850

Dzięki dostępowi do sieci coraz łatwiej dokonać sprzedaży czy to wykonanego przez nas rękodzieła, czy starych zabawek naszego dziecka (które właśnie stwierdziło, że dorosło i więcej się nimi bawić nie będzie), czy też niepotrzebnych „bibelotów”, zalegających na strychu (a nuż komuś się coś z tego przyda). Wystarczy rejestracja w serwisie aukcyjnym lub ogłoszeniowym, kilka kliknięć..i gotowe – pozostaje nam już tylko oczekiwać na kupca. Co jednak, jeśli nie chce nam się rejestrować, przygotowywać opisu produktu, myśleć nad jego ceną, dodawać zdjęć itd.? 

Łukasz ChrzanAktualności18 czerwca 2014153801

Mobilny oddział firmy Opera poinformował, że w sklepie Google Play dostępna jest już najnowsza odsłona ich przeglądarki internetowej przeznaczonej dla Androida. Wersja z numerem 22 wprowadza wiele użytecznych zmian w zarządzaniu zakładkami sprawiając, że przeglądanie sieci na urządzeniu mobilnym za pomocą Opery będzie wygodniejsze. Jakie dokładnie zmiany przygotowali użytkownikom twórcy?

Łukasz ChrzanAktualności17 czerwca 2014189981

Od pewnego czasu rośnie ilość szkodliwych programów, które instalują złośliwe dodatki lub "smieciowe" toolbary w przeglądarce Chrome. Czasami zmieniane są całkowicie ustawienia przeglądarki, strony startowej i domyślnej karty bez wiedzy nieświadomego użytkownika. Aby temu zaradzić, firma Google oznajmiła w listopadzie ubiegłego roku, że planuje uniemożliwić instalację wtyczek (dodatków) do jej przeglądarki spoza oficjalnego sklepu Google Play. Pod koniec maja nowe reguły zaczęły wchodzić w życie, jednak wielu twórców jest niezadowolonych z takiej polityki.

Łukasz ChrzanAktualności17 czerwca 201410270

Firma Microsoft poinformowała za pośrednictwem swojego bloga o utworzeniu deweloperskiego kanału przeglądarki Internet Explorer. Jest to diametralna zmiana polityki giganta z Redmond w tym względzie, ponieważ do tej pory twórcy aplikacji webowych mogli zadowolić się jedynie wersjami beta przyszłych instancji IE. Widać Microsoft poszedł w końcu z duchem czasu, ponieważ zamierza częściej i bardziej regularnie udostępniać wczesne wersje swojego programu wszystkim zainteresowanym twórcom. Niektórzy mogliby rzec: "w końcu", od dawna bowiem każdy ma dostęp do wczesnych wersji konkurencyjnych przeglądarek internetowych - Opery, Chrome oraz Firefox. Co ciekawego znajduje się w deweloperskiej wersji IE?