partner serwisu
Radosław KasperczakAktualności21 lipca 201417390

W ciągu najbliższych tygodni, a dokładniej 12 sierpnia, Microsoft powinien udostępnić kolejną dużą aktualizację dla swojego najnowszego systemu operacyjnego, Windows 8. Będzie to „Windows 8.1 Update 2”, którego wydanie było zapowiadane już kilka miesięcy temu - teraz wreszcie powinien ujrzeć on światło dzienne.

Robert MultanAktualności21 lipca 201439110

Korporacja Google przygotowuje się w najbliższym czasie do dość znaczącej zmiany w największym serwisie do udostępniania wideo w sieci - YouTube. Chodzi o całkowite porzucenie technologii Adobe Flash na rzecz bardziej wydajnego i niewymagającego instalacji żadnych dodatkowych wtyczek do przeglądarki - HTML5. 

Radosław KasperczakAktualności19 lipca 201411530

O jednym z najbardziej oczekiwanych smartfonów (a dokładniej phabletów) tego roku, Samsungu Galaxy Note 4, wiemy coraz więcej. Kolejną cegiełkę, którą możemy dołożyć do posiadanego przez nas zbioru informacji, stanowi wyciek listy plików .apk, mających znajdować się na pokładzie najnowszego "notatnika" koreańskiego producenta.

Radosław KasperczakAktualności17 lipca 201413520

W momencie, gdy Microsoft zakończył wsparcie dla Windows XP, jego użytkownicy stanęli w obliczu znacznego zagrożenia bezpieczeństwa swoich komputerów. Wzrasta ono z każdym dniem, gdyż nie są już publikowane (przynajmniej oficjalnie) jakiekolwiek aktualizacje zabezpieczeń systemu, natomiast wykrywanych jest coraz więcej niezałatanych luk, przez które może nastąpić atak. Jedną z nich udało się odnaleźć hakerom w Windows XP Embedded.

Radosław KasperczakAktualności17 lipca 2014185240

Microsoft ogłosił dziś swoje plany na najbliższą przyszłość. Dotyczą one jego restrukturyzacji, co będzie wiązało się z redukcją pracowników. Osiągnie ona największy w historii firmy poziom – planowane jest zwolnienie ok. 18 000 osób do końca następnego roku (dotychczas największe zwolnienia miały miejsce w 2009 roku, gdy posady straciło ok. 5000 osób).

Radosław KasperczakAktualności15 lipca 201431870

Microsoft, wespół z „poddanym sobie” zespołem Nokii, opublikował długo oczekiwaną aktualizację dla serii telefonów Lumia. Od pewnego czasu była ona źródłem wielu spekulacji oraz dyskusji, które teraz wreszcie będą mogły się zakończyć. Update został niedawno wypuszczony na kilku wybranych rynkach, teraz zaś jest dostępny dla wszystkich posiadaczy microsoftowych smartfonów, działających pod kontrolą Windows Phone 8.0.

Robert MultanAktualności10 lipca 2014173892

Przed paroma laty, by w sposób legalny uzyskać muzykę z Internetu, użytkownicy skazani byli w zasadzie na zaporowe ceny serwisów takich jak iTunes. Jednak od upowszechnienia się serwisów muzycznych oferujących strumieniowanie treści, popularność kupowania tak albumów, jak i pojedynczych piosenek systematycznie spada, co potwierdza opublikowany właśnie przez firmę Nielsen raport obrazujący stan rynku muzycznego w USA.

Radosław KasperczakAktualności9 lipca 2014115401

Microsoft podał do wiadomości dosyć długą listę produktów, które niedługo przestaną być przez niego wspierane i zostaną w pewien zmuszone do udania się na emeryturę(choć przykład Windowsa XP pokazuje, że z tym bywa różnie i dany produkt nie zawsze chętne wybiera się na „wypoczynek”).

Robert MultanAktualności9 lipca 201410380

Wczoraj w serwisie Humble Bundle ukazał się kolejny pakiet gier. Tym razem wbrew tradycji nie pochodzą one od producentów niezależnych, a od 2K Games, jednego z większych wydawców, będącego częścią Take-Two Interactive. W skład zestawu wchodzą gry nowe i nieco starsze, strzelanki i strategie, a wszystko tradycyjnie do kupienia za cenę ustaloną przez kupującego, choć istnieje wiele powodów, dla których bardziej opłacalne będzie wybranie większej kwoty.

Krzysztof PojawaAktualności8 lipca 201414420

Załatwienie jakiejkolwiek sprawy w większości urzędów to duże wyzwanie. Wie o tym chyba każdy, kto choć raz musiał przedzierać się od pokoju do pokoju przez gąszcz przepisów, dokumentów i formalności. I mimo że zarówno przepisy stają się - powoli, ale zawsze - prostsze, a urzędnicy przyjaźniejsi, to nie zawsze wystarcza do szybkiego załatwienia sprawy. Z dużymi trudnościami borykają się w praktycznie wszystkich instytucjach osoby niesłyszące, łatwo sobie wyobrazić, jak skomplikowane może być dla nich załatwienie nawet najprostszych spraw, kiedy nie jest możliwa zwykła rozmowa z urzędnikiem. Ponad dwa lata temu weszła w życie ustawa, mająca ułatwić osobom niesłyszącym komunikację z urzędnikami dzięki pomocy tłumacza języka migowego. Nie rozwiązało to jednak wszystkich problemów, gdyż zgodnie z tą ustawą, czas oczekiwania na tłumacza może wynosić nawet trzy dni. Wystarczą jednak dobre chęci i pomoc nowych technologii, żeby i ten problem został rozwiązany.

Radosław KasperczakAktualności8 lipca 2014148180

Usuwanie danych ze smartfonu jest dziś wykonywane niezwykle często, zwłaszcza jeśli chcemy sprzedać lub podarować komuś nasz stary telefon. Kasujemy wówczas wykonane przez nas zdjęcia, muzykę, filmy, wiadomości oraz wiele innych rzeczy, które niekoniecznie chcemy, by trafiły w obce (ani nawet krewne, jeśli wręczamy sprzęt np. rodzeństwu) ręce. Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo komputerów, czeska firma Avast, udowodniła, że opcja zaimplementowana w najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym jest nie do końca doskonała.

Robert MultanAktualności6 lipca 201410530

Po wzięciu przebojem naszych kieszeni, plecaków i domowych salonów, Apple nabrało również ochoty na opanowanie naszych samochodów. System CarPlay już w tym roku ma trafić na listy wyposażenia modeli produkowanych przez większość firm motoryzacyjnych. Dziś do grona 20 partnerów firmy z Cupertino dołaczyło 9 kolejnych, wyprzedzając tym samym o włos Google, którego lista partnerów konkurencyjnego systemu Android Auto zamyka się w (wcale nie mniej imponujących) 28 pozycjach.

Radosław KasperczakAktualności4 lipca 201415910

Microsoft zapowiedział, że w najbliższy wtorek zostanie opublikowanych sześć poprawek, przeznaczonych dla wszystkich wspieranych wersji Windows oraz Internet Explorera. Mają one załatać krytyczne luki, odnalezione w zabezpieczeniach produktów giganta z Redmond.

Łukasz ChrzanAktualności4 lipca 201448370

Większość internautów kojarzy słowo Java. Być może nie każdy wie jak ona działa, lub jak programuje się za pomocą tego języka, ale każdy z nas mimowolnie, lub świadomie zetknął się z tą technologią. Po tym jak Microsoft ostatecznie zakończył wspieranie Windows XP, różni producenci oprogramowania ogłaszali, że przestaną aktualizować swoje produkty dla tego systemu operacyjnego. Wygląda na to, że już niedługo firma Oracle również dołącza do tego grona.

Radosław KasperczakAktualności3 lipca 2014419502

W czasie, gdy świat technologii mobilnych żyje kolejnymi informacjami, dotyczącymi nowego Androida, sygnowanego literką ,,L'', Samsung podobno zdecydował się na wypuszczenie aktualizacji systemu operacyjnego z wersji Jelly Bean do wersji KitKat dla kilku spośród swoich smartfonów.

Marek KowalskiAktualności3 lipca 201414630

Microsoft wciąż nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących kolejnej generacji produkowanego przez siebie i najpopularniejszego pakietu biurowego - Microsoft Office - ale bardzo prawdopodobne, że już niebawem nie tylko będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat następcy aktualnie "panującego" Microsoft Office 2013, ale też sami zyskamy możliwość korzystania z najnowszego oprogramowania bezpłatnie. 

Zanim jednak do tego dojdzie, osoby zainteresowane muszą uzbroić się w cierpliwość. Wyjaśniamy o co chodzi.

Krzysztof PojawaAktualności3 lipca 201421770

Wokół działań - zapowiedzianych, planowanych i oczekiwanych - działu urządzeń mobilnych Microsoftu narosło w ostatnim czasie kilka mitów, pojawiły się pewne niepotwierdzone i nie zawsze ścisłe informacje. Mamy na myśli chociażby często pojawiając się sygnały o tym, że kolejność udostępniania otwartej dla wszystkich użytkowników aktualizacji systemu mobilnego Windows Phone do wersji 8.1 uzależniona jest od pozycji danego modelu smartfona na półkach sklepowych, czyli od jego ceny. Mówiąc krótko - im wyższy (i droższy) model smartfona, tym szybciej otrzyma aktualizację. Były to jednak tylko pogłoski. Brzmiące, przyznajemy, dość logicznie, ale jednak pogłoski. Postanowiliśmy więc zweryfikować je u źródła. O to i o kilka innych kwestii związanych z urządzeniami mobilnymi Microsoftu z napisem Nokia na obudowie - w tym o zapowiadanym kilkakrotnie pakiecie Office w wersji dla smartfonów z serii Nokia X - zapytaliśmy panią Martę Buler, rzecznika prasowego Microsoft Devices w Polsce, czyli tego oddziału firmy, który jest odpowiedzialny między innymi za smartfony Lumia.

Robert MultanAktualności2 lipca 201416790

Nadchodząca wielkimi krokami kolejna odsłona mobilnego systemu od Google - nazwanego tymczasowo Android L - poza zmianami w filozofii projektowania interfejsu, będzie nieść ze sobą również szereg mniej rzucających się w oczy zmian i ulepszeń. Wśród nich najbardziej znaczącą ma być obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną, skutkującą wydłużeniem czasu pracy na akumulatorze.

Łukasz ChrzanAktualności2 lipca 201416760

Czy ktoś z Was miał kiedyś potrzebę szybkiego napisania do kogoś ze znajomych, dziewczyny, chłopaka lub małżonka, ale nie mieliście nawet tyle czasu, bądź możliwości aby wysłać jakąś wiadomość tekstową? Czy mieliście potrzebę nadania bardzo krótkiej wiadomości, a korzystanie z gotowych szablonów tekstowych jest nadal zbyt czasochłonne? "Yo"- to aplikacja kierowana właśnie dla Was. Producent zapewnia, że jest to najprostszy komunikator na świecie.

Robert MultanAktualności1 lipca 201411580

Windows 8 był w zasadzie pierwszą próbą zunifikowania interfejsów komputerów stacjonarnych, tabletów i telefonów komórkowych za pośrednictwem Modern UI. Czas pokazał, że o ile w przypadku urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe, powłoka systemowa sprawdziła się dobrze, to użytkownicy PC-tów niezbyt przychylnie przyjęli nowy interfejs, często instalując aplikacje przywracające menu Start w bardziej tradycyjnym kształcie. Kolejna odsłona systemu operacyjnego od Microsoft ma ze sobą przynieść dość radykalną zmianę podejścia w tej materii.