partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności12 stycznia 2015314770

Pod koniec grudnia pojawiły się dość zaskakujące informacje, według których wraz z finalną wersją Windows 10 Microsoft ma zaprezentować także nową przeglądarkę internetową, znaną obecnie pod kodową nazwą Spartan. Niestety bliższych szczegółów nie ujawniono, jednak wraz ze zbliżaniem się zapowiedzianej na 21 stycznia konferencji The Next Chapter do sieci trafia coraz więcej informacji, dzięki którym - jeśli okażą się one prawdziwe - możemy poznać więcej szczegółów na temat Spartana.

Krzysztof PojawaAktualności26 czerwca 2017312310

Instagram, najpopularniejszy na świecie społecznościowy serwis fotograficzny, znany dotąd z niezbyt rozbudowanych możliwości zarządzania widocznością kont i postów użytkowników, wprowadza sporą rewolucję w podejściu do ustawień prywatności. Teraz udostępniając na Instagramie nowe zdjęcie będziecie mogli zdecydować, czy ma być ono widoczne dla wszystkich, czy tylko dla tych, których dodaliście do - to również nowość - listy Waszych ulubionych użytkowników.

Krzysztof PojawaAktualności13 maja 2015308500

Skype Translator, aplikacja umożliwiająca tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów głosowych i tekstowych prowadzonych przez Skype została dziś udostępniona w wersji testowej wszystkim zainteresowanym jej sprawdzeniem użytkownikom.

Tomasz KurzakAktualności12 maja 2015304230

Po niezbyt smacznym żarcie, który zawojował internet kilka tygodni temu, firma Google zdecydowała się na zablokowanie użytkownikom możliwości edytowania map dostępnych w serwisie Mapy Google. Funkcjonalność ta ma wrócić w najbliższej przyszłości, jednak w zmienionej postaci uodpornionej na wybryki internetowych wandali.

Tomasz KurzakAktualności27 kwietnia 2015303261

Ekspansji Facebooka na rynku mobilnym ciąg dalszy. Kilka dni temu pisaliśmy o aplikacji Hello, która pozwala zamienić w Androidzie standardowy dialer, na rozwiązanie ściśle powiązane z najpopularniejszym portalem społecznościowym. Dziś ogłoszono kolejną nowość przeznaczoną dla użytkowników platform mobilnych Apple i Google - wideorozmowy w komunikatorze Facebook Messenger.

Krzysztof PojawaAktualności27 lutego 2015301533

Opcje wyboru płci na Facebooku od dłuższego czasu budzą spore emocje wśród użytkowników. Do niedawna amerykańscy użytkownicy serwisu mogli wybierać swoją płeć spośród kilkunastu opcji, teraz jednak facebookowy genderyzm stał się jeszcze głębszy. Od teraz płeć może być na Facebooku określona dowolnie wybranym przez użytkownika słowem.

Tomasz KurzakAktualności20 listopada 2014301101

Nie jest tajemnicą, że największym darczyńcą fundacji Mozilla jest, a raczej była, firma z Mountain View. Na mocy podpisanej w 2004 r. umowy Mozilla była hojnie dotowana w zamian za ustawienie domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce Firefox na rozwiązanie Google, a nawiązana współpraca trwała w najlepsze nawet po udostępnieniu przez wyszukiwarkowego giganta przeglądarki Chrome. Niestety, w tym roku obu firmom nie udało się dojść do porozumienia i umowa o współpracy nie została przedłużona na kolejne lata.

Tomasz KurzakAktualności27 stycznia 2015293780

Opera zawsze była niedocenioną przeglądarką, z której w czasach świetności korzystało niewiele ponad 2% najwierniejszych użytkowników. Niestety aplikacja ta nie była doskonała, co sprawiło, że wiele osób sięgnęło po latach do rozwiązań konkurencji. Niektórym nie spodobał także pomysł ze zmianą silnika przeglądarki na ten dostępny w Chrome. Jednak dla wszystkich wspominających z utęsknieniem stare, dobre czasu Opery 12 i wcześniejszych pojawiło się właśnie światełko w tunelu, a jest nim nowa przeglądarka internetowa od byłego prezesa i założyciela Opera Software, kryjąca się pod nazwą Vivaldi.

Marek KowalskiAktualności11 grudnia 2014290450

Od dłuższego czasu w Sieci krążyły pogłoski, jakoby Windows 10 to produkt przygotowywany w ultraprzyśpieszonym tempie, rzekomo dlatego, by czym prędzej zastąpić niezbyt udany - przynajmniej jeżeli chodzi o poziom sprzedaży i uznanie użytkowników - Windows 8. Udostępnione już jakiś czas temu wydanie testowe Windows 10 Technical Preview dawało wielu użytkownikom nadzieję, iż niebawem będą oni mogli na swoich komputerach zainstalować finalną wersję najnowszego systemu operacyjnego. Niestety, na ostateczną, produkcyjną wersję Windows 10 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Marek KowalskiAktualności7 września 2015289830

Z pewnością mało kto spodziewałby się, że programem, który pozwoli przeżyć "ciężkie chwile" bez dostępu do Sieci będzie... przeglądarka WWW. Przecież to aplikacja o zerowej użyteczności w razie kłopotów z łączem internetowym prawda? Nieprawda, Google wpadło na pomysł i wbudowało w swoją przeglądarkę niewielki dodatek. O czym mowa? Zobaczcie sami.

Radosław KasperczakAktualności7 sierpnia 2014282642

Na odbywającej się w Las Vegas konferencji Black Hat, gdzie środowisko hakerskie co roku ma okazję do spotkania przedstawicieli instytucji rządowych, zajmujących się bezpieczeństwem komputerowym, wypowiedziano ciekawą myśl. Jeden z prelegentów, Dan Geer, ekspert ds. bezpieczeństwa IT w CIA, podczas swojego wystąpienia stwierdził, że Microsoft powinien udostępnić szerokiej publiczności kod źródłowy najpopularniejszego systemu operacyjnego ostatnich kilkunastu lat – Windowsa XP.

Robert MultanAktualności28 października 2014281670

Nawigowanie po obcym mieście może być trudnym wyzwaniem. Szczególnie, gdy trzeba dostać się z jego jednego końca, na drugi. Od jakiegoś czasu nie trzeba zaciągać języka u miejscowych, wykorzystując aplikacje do nawigacji w komunikacji miejskiej, spośród których najpopularniejsza jest z pewnością Jakdojade.pl. Od teraz jej twórcy muszą się liczyć z potężną konkurencją ze strony firmy Google, która własnie rozszerzyła swoje Mapy dla Warszawy o usługę Transit, pozwalającą na dokładne wyznaczenie trasy z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej.

Marek KowalskiAktualności18 lutego 2017281170

Android 2.3 Gingerbread to jedna z najpopularniejszych generacji systemu Android w całej historii tego mobilnego systemu operacyjnego. Obecnie jest to już system przestarzały. W listopadzie ubiegłego roku Google ogłosiło, iż framework Google Play Services w wersji 10.0 będzie ostatnią wersją obsługującą jeszcze właśnie Androida Gingerbread oraz równie stary system tabletowy: Android 3.0 Honeycomb. Framework Google Play Services właśnie został zaktualizowany do wersji 10.2, a to oznacza, że zarówno Gingerbread jak i Honeycomb są - w sensie programistycznym - martwe.

Tomasz KurzakAktualności29 lipca 2015280323

O nowej, przeznaczonej dla Windows 10 wersji popularnej gry Minecraft pisaliśmy na początku lipca. Dziś, wraz z premierą najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, firma Mojang poinformowała o tym, że Minecraft Windows 10 Edition Beta będzie dostępny całkowicie za daarmo dla osób, które zdecydowały się na instalację lub darmową aktualizację do najnowszego systemu operacyjnego i posiadają klasyczne wydanie gry.

Tomasz KurzakAktualności27 czerwca 2015276670

Wczoraj w internecie pojawiła się sensacyjna wiadomość, według której razem z Windows 10 Microsoft udostępni użytkownikom za darmo pakiet Office. Przemilczelibyśmy tę plotkę, gdyby nie to, że na polskich stronach publikowane są podobne informacje. Mimo, że te doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zdementowane, nie liczylibyśmy na pakiet Office za darmo w Windows 10.

Sylwia ZimowskaAktualności26 września 2017276160

Snapchat obchodzi właśnie szóste urodziny i z tej okazji przygotował dla swoich użytkowników kolejną aktualizację. Łatka wprowadza do aplikacji nowy zestaw filtrów. Tym razem pozwolą one zmienić wygląd nieba, by na zdjęciach zawsze było ono pogodne, tęczowe lub gwiaździste.

Tomasz KurzakAktualności9 listopada 2014270140

Najnowsza odsłona mobilnego systemu operacyjnego od Google przeznaczonego na urządzenia mobilne jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Niestety zapowiedziane na 3 listopada udostępnienie fabrycznych obrazów Androida 5.0 dla urządzeń z rodziny Nexus zostało przesunięte ze względu na błędy w oprogramowaniu. Szczęśliwcami mogą poczuć się właściciele flagowego modelu smartfona LG, bo już w przyszłym tygodniu będą mogli dokonać aktualizacji systemu operacyjnego do najnowszej wersji. Co ciekawe, aktualizacja Androida do wersji 5.0 przeznaczonego dla telefonów LG G3 rozpocznie się od Polski.

Tomasz KurzakAktualności8 września 2015263980

Jedna z popularniejszych wśród użytkowników nawigacji doczekała się kolejnej w tym roku aktualizacji. Przygotowane na trzeci kwartał 2015 r. uaktualnienie MapyMap 8.8 oferuje 10 000 km nowych dróg, 43 000 punkty POI oraz usprawnione ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz o jej odcinkowych kontrolach.

Marek KowalskiAktualności8 maja 2015262640

Spotify to jedna z najpopularniejszych na świecie usług online specjalizująca się w strumieniowym przesyłaniu muzyki przez internet do indywidualnych odbiorców - subskrybentów. Kilkadziesiąt milionów piosenek dostępnych w tym serwisie, wielomilionowa rzesza użytkowników, międzynarodowy zasięg - to wszystko mało. Włodarze serwisu zdecydowali o znacznym kroku biznesowym i zamierzają rozszerzyć oferowany zakres usług również na branżę wideo online. Konkurencja dla YouTube? Nie tylko, jeżeli prowadzone aktualnie rozmowy się powiodą i projekt ujrzy światło dzienne Spotify zagości w globalnej wiosce obok takich tuzów jak wspomniany YouTube, Vimeo, Dailymotion, ale także obok serwisów społecznościowych - Facebooka czy Twittera - które również oferują już możliwość bezpośredniego publikowania treści wideo.

Tomasz KurzakAktualności1 listopada 2014257841

Ostatni dzień października 2014 r. zapisze się na kartach historii jako data zakończenia dystrybucji sprzętu komputerowego z preinstalowanymi niektórymi wersjami Windows 7 i 8. Analitycy spodziewają się w najbliższych dniach wzrostu cen komputerów wyposażonych w "siódemkę" oraz pojawienia się w obiegu wtórnym dużej ilości licencji OEM najpopularniejszego w tej chwili systemu Microsoftu, przed zakupem których po raz kolejny zalecamy ostrożność.