partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności30 października 20159500

Bardzo pozytywne opinie o Windows 10 jako systemie operacyjnym mającym działać na różnych platformach sprzętowych sprawia, że także firma Google zainteresowała się podobnym rozwiązaniem. Z najnowszych informacji wynika, że w 2017 r. udostępniona zostanie wersja Androida, z której będzie można korzystać na smartfonach i tabletach oraz Chromebookach pracujących w tej chwili pod kontrolą Chrome OS.

Tomasz KurzakAktualności25 lutego 2015115520

Między twórcami mobilnych systemów operacyjnych trwa zażarta walka, jednak tylko Apple i Google mogą pochwalić się  sukcesami na tym polu. Takie wnioski możemy wyciągnąć z analizy rynku smartfonów przygotowanej przez firmę IDC. Z opublikowanego raportu wynika, że aż 96,3% wszystkich inteligentnych telefonów działa pod kontrolą Androida i iOS.

Robert MultanAktualności2 lipca 201416670

Nadchodząca wielkimi krokami kolejna odsłona mobilnego systemu od Google - nazwanego tymczasowo Android L - poza zmianami w filozofii projektowania interfejsu, będzie nieść ze sobą również szereg mniej rzucających się w oczy zmian i ulepszeń. Wśród nich najbardziej znaczącą ma być obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną, skutkującą wydłużeniem czasu pracy na akumulatorze.

Marek KowalskiAktualności8 kwietnia 201533490

Android Lollipop, czyli piąta generacja najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego na świecie zadebiutował na rynku niemal pół roku temu. To dobry czas do wstępnego podsumowania. Czy najnowsza wersja szturmem wdarła się do urządzeń mobilnych, czy też raczej jej marsz pośród innych, starszych wersji tego systemu działającego na urządzeniach mobilnych jest nader powolny? Patrząc na statystyki wiele wskazuje, że to drugie.

Tomasz KurzakAktualności18 lutego 201552400

Niemal dwa tygodnie temu bardzo głośno zrobiło się na temat Androida 5.1, który bez jakiejkolwiek zapowiedzi trafił na indonezyjski rynek razem z urządzeniami Android One. Niestety do dziś na temat tej wersji Robocika nie wiadomo nic. Bardzo możliwe, że milczenie Google jest swojego rodzaju zapowiedzią Androida 5.2, który najprawdopodobniej jest już testowany na smartfonach Nexus 5.

Piotr KulikAktualności26 maja 201539180

Decydując się na urządzenie z Androidem, aktualnie musimy brać pod uwagę jedną, ale to bardzo istotną rzecz - nie mamy żadnej gwarancji, że nasz nowy nabytek w przyszłości otrzyma aktualizację systemu do kolejnych dużej wersji czy nawet mniejsze poprawki związane z bezpieczeństwem. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że posiadacze Nexusów będą mogli liczyć na gwarancję aktualizacji przez określony czas.

Piotr KulikAktualności28 maja 201513420

Im bliżej konferencji Google I/O, tym więcej plotek o ewentualnych informacjach na temat Androida M. Obecny rok nie obfitował w spektakularne przecieki tematów, jakie Google poruszy ma swojej tegorocznej konferencji. Pewne jest, że sporo miejsca zostanie poświęcone Androidowi M (nazwa kodowa Macadamia Nut Cookie), a ten nadal pozostaje zagadką jeśli chodzi o konkretne informacje.

Tomasz KurzakAktualności22 maja 201515400

Konferencja I/O rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Część z nas czeka ze zniecierpliwieniem na prezentację Androida M - najnowszego mogilnego systemu operacyjnego od Google, a przynajmniej jego wczesnej wersji testowej. Niestety do tej chwili brakuje potwierdzonych informacji czego po nowym Robociku możemy się spodziewać, jednak spekuluje się o wsparciu czytników linii papilarnych, komunikacji z urządzeniami w pobliżu i głosowej obsłudze aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności20 lipca 2015345624

Po nie do końca udanej wersji Androida nazwanej Lollipop wszyscy zagorzali fani tego mobilnego systemu operacyjnego oczekują z zapartym tchem jesiennej premiery kolejnego wariantu Robocika. Niestety na jego temat nie wiemy zbyt wiele, ale możliwe, że Google przez przypadek zdradziło, że Android M będzie oznaczony numerem 5.2.

Tomasz KurzakAktualności22 czerwca 201512640

Firma Sony we współpracy z Google udostępniła użytkownikom narzędzia pozwalające na instalację Androida M Developer Preview na smartfonach z rodziny Xperia. Jest to pierwsza w historii mobilnego systemu operacyjnego wyszukiwarkowego giganta inicjatywa umożliwiająca testowanie poglądowych wersji Robocika na urządzeniach innych niż smartfony i tablety z serii Nexus.

Tomasz KurzakAktualności17 sierpnia 201516000

W końcu wszystko już wiadomo, firma Google oficjalnie potwierdziła, że najnowsza odsłona Androida, którą do teraz znaliśmy jako M będzie nazywać się Marshmallow. W tym roku przydomek mobilnego systemu operacyjnego od wyszukiwawczego giganta poznaliśmy wyjątkowo przed jego premierą, ale ostatnie miesiące udowadniają, że rok 2015 jest dla firmy z Mountain View pod wieloma względami przełomowy. 

Tomasz KurzakAktualności11 grudnia 201512360

Oficjalna premiera Androida 6.0 Marshmallow odbyła się 29 września, a od tego czasu firma Google wydała już kolejną wersję tego systemu operacyjnego oznaczoną numerem 6.0.1. Jednak w Mountain View trwają prace nad następną edycją Robocika, a pierwszą informacją, która dotyczy Androida N jest zdradzona właśnie funkcja przeznaczona dla tabletów umożliwiająca jednoczesne wyświetlanie okien kilku aplikacji. 

Tomasz KurzakAktualności2 marca 201622650

Kilka dni temu pisaliśmy o dodaniu do nadchodzącej wersji Androida trybu nocnego. W tej chwili brakuje oficjalnych informacji na temat najnowszego mobilnego systemu operacyjnego od Google, ale w internecie pojawiają się coraz to nowe spekulacje, a najnowsze z nich sugerują, że Android N może nie zawierać szuflady aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności10 marca 20168440

Firma Google postanowiła zaskoczyć wszystkich i zrobić niespodziankę nie tylko twórcom oprogramowania dla urządzeń mobilnych, ale także entuzjastom nowości. Bez wcześniejszej zapowiedzi i inaczej niż w poprzednich latach udostępniła własnie pierwszą testową kompilacje Android N Developer Preview przeznaczoną dla wybranych urządzeń z serii Nexus. 

Tomasz KurzakAktualności18 kwietnia 20163610

Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami konferencją Google I/O 2016 do internetu trafia coraz więcej informacji na temat premiery nadchodzącej odsłony Robocika. Najnowsze z nich sugerują, że Android N będzie natywnie wspierał rzeczywistość wirtualną oraz odpowiednik znanej z najnowszych smartfonów Apple funkcji 3D Touch.

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 2016100850

Android jest obecnie najczęściej atakowanym, mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Co gorsza liczba nowych rodzajów ataków i złośliwego kodu infekującego urządzenia pracujące pod kontrolą Androida dynamicznie wzrasta. Zainteresowanie cyberprzestępców platformą mobilną wynika oczywiście z popularności tego systemu wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Zgodnie z raportem Gartnera ponad 86% użytkowników urządzeń mobilnych korzysta właśnie z Androida, a niecałe 13% korzysta z systemu iOS. Firma F-Secure, jeden z popularnych producentów oprogramowania ochronnego na wszystkie platformy systemowe, podała, że w ostatnim czasie otrzymuje do analizy ponad 9 tysięcy zakażonych próbek. Dziennie.

Maciej GajewskiAktualności4 kwietnia 2017355580

Wielu z nas nadal czeka na aktualizację do Android Nougat a tymczasem na horyzoncie kolejna wersja tego systemu. Android O już teraz jest do pobrania w bardzo wczesnej wersji deweloperskiej. Pod koniec roku ma być dostępny dla wszystkich. No, prawie dla wszystkich, bowiem jak zawsze nie jest jasne na czym go zainstalujesz.

Tomasz KurzakAktualności22 marca 20174020

Android O to najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego od Google. Jej oficjalna premiera jeszcze przed nami, ale już teraz użytkownicy niektórych smartfonów sygnowanych logo Google mogą pobierać i instalować Androida O w wariancie Developer Preview. Z pierwszych informacji, że ta wersja Robocika przyniesie bardzo dużo nowości, z czego niektóre nie będą widoczne na pierwszy rzut oka.

Maciej GajewskiAktualności18 maja 20177320

Trwa największa coroczna konferencja Google dla programistów. Nazywa się I/O 2017, a dzięki niej wiemy już w którą stronę zmierzają produkty i usługi firmy Google oraz jak programiści mogą je wykorzystać. Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych informacji o Androidzie O.

Tomasz KurzakAktualności23 marca 201552330

W internecie jak grzyby po deszczu zaczynają pojawiać się doniesienia korzystających ze smartfonów z Androidem użytkowników, którzy informują o nowej funkcjonalności dostępnej w systemie. Najwyraźniej firma Google postanowiła bez żadnego komunikatu udostępnić nowy mechanizm pozwalający na odblokowanie zabezpieczonego kodem PIN, wzorem lub mechanizmem rozpoznawania twarzy urządzenia. Od teraz dzięki Android On-Body Detection telefon będzie świadom, że znajduje się w kieszeni, torebce lub dłoni użytkownika.