partner serwisu
Robert MultanAktualności5 sierpnia 2014109162

Od 7 lat, które minęły od premiery Google Chrome, przeglądarka sukcesywnie zdobywa coraz większe rzesze użytkowników. Jak poinformowała w swoim raporcie firma Net Applications - zajmująca się szeroko pojętym badaniem ruchu w sieci - odsetek użytkowników przeglądarki Google przekroczył właśnie 20%, powiększając tym samym swoją przewagę nad bezpośrednim konkurentem - Firefoksem.

Radosław KasperczakAktualności4 sierpnia 201411810

Android Wear ma wielkie zasługi w tym, że smartwatche otrzymują w ostatnim czasie coraz więcej różnorodnych, niekiedy naprawdę interesujących aplikacji. Choć jeszcze niedawno mogło wydawać się, że niektóre czynności są na malutkim ekranie niewykonalne, okazało się, że jest zupełnie inaczej. Po udostępnionej w lipcu przeglądarce internetowej (o której pisaliśmy tutaj), dedykowanej inteligentnym zegarkom, przyszedł czas na kolejną aplikację, pozwalającą na przeglądanie zasobów globalnej sieci, choć pod nieco innym kątem. 

Radosław KasperczakAktualności2 sierpnia 2014598363

O najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu słyszymy ostatnio coraz częściej. W najbliższym czasie owe głosy zapewne nie ucichną, a wręcz przeciwnie – będzie ich tym więcej, im bliżej będzie do premiery Windowsa 9, która ma nastąpić, według niektórych, w kwietniu 2015 roku. Fakt prowadzenia przez giganta z Redmond pełną parą prac nad nowym OS-em potwierdzają niektóre wiarygodne źródła. 

Robert MultanAktualności1 sierpnia 201414541

Firma BitTorrent znana jest głównie ze stworzenia zdecentralizowanego protokołu wymiany plików o tej samej nazwie, którego używanie do nie w pełni legalnych zastosowań spędza sen z powiek korporacjom medialnym na całym świecie. Ich nowy produkt może się nie spodobać instytucjom o zupełnie innym profilu działalności, a jego nazwa brzmi Bleep.

Radosław KasperczakAktualności31 lipca 201410880

W dniu dzisiejszym w sklepie Windows Phone pojawiła się pierwsza wersja, posiadająca na razie status beta, BlackBerry Messengera. Komunikator, kiedyś przeznaczony wyłącznie dla jeżynkowych smartfonów, teraz trafia na następną platformę, dzięki czemu kolejna grupa użytkowników technologii mobilnych może poznać jego funkcjonalność.

Radosław KasperczakAktualności31 lipca 201420290

W zeszłym roku największy na świecie portal społecznościowy, wraz z innymi gigantami komputerowymi (m.in. Samsungiem, Nokią oraz Operą Software) ogłosił inicjatywę, mającą na celu umożliwienie dostępu do internetu w najbiedniejszych regionach świata, w których sieciowe zasoby są praktycznie nieosiągalne. Dziś możemy obserwować pierwsze efekty ich działania.

Robert MultanAktualności31 lipca 201419960

Od siedmiu lat (i 37 pełnych wydań), jakie minęły od udostępnienia pierwszej wersji przeglądarka Google Chrome zawsze dostępna była oficjalnie wyłącznie w wersji 32-bitowej. Sytuacja ta powoli ulega zmianie. Po udostępnieniu deweloperskich (Canary i Dev build) 64-bitowych wersji aplikacji w czerwcu tego roku, przyszedł czas na kolejną fazę - beta.

Radosław KasperczakAktualności30 lipca 201453721

Użytkownicy telefonów działających pod kontrolą Windows Phone przez długie miesiące z niecierpliwością czekali na update systemu do wersji 8.1. Nie minęło wiele czasu od momentu, gdy pierwsi użytkownicy otrzymali możliwość dokonania aktualizacji, a już można dowiedzieć się, co ma przynieść „aktualizacja aktualizacji”, czyli Windows Phone 8.1 Update 1 (znana też jako GDR1). Ma być ona dostępna już w przyszłym tygodniu, jednak wyłącznie w wersji dla deweloperów i programistów.

Robert MultanAktualności29 lipca 201447130

Dbanie o rozsądną dietę i zdrową figurę nigdy nie należało do zadań szczególnie łatwych, zamieniając się często z czasem w symfonię "może od jutra" i "przecież to tylko jeden pączek". Z pomocą użytkownikom urządzeń z Windows Phone 8.1 może przyjść od dzisiaj aplikacja Fitbit, która właśnie trafiła do Windows Phone Store.

Radosław KasperczakAktualności28 lipca 201415420

Po niedawno zapowiedzianych olbrzymich zwolnieniach w Microsofcie oraz spodziewanym końcu rodziny telefonów Nokia X, działających pod kontrolą Androida, gigant z Redmond sprawił miłą niespodziankę ich użytkownikom, publikując dziś przeznaczoną dla nich bezpłatną aktualizację. 

Radosław KasperczakAktualności25 lipca 201414140

World of Tanks i World of Warplanes zdobywały sobie przez ostatnie miesiące coraz większe zainteresowanie wśród graczy. Zawdzięczają to bardzo dużej grywalności, a oprócz tego także przedstawianą tematyką - zmagania przede wszystkim II-wojenne, ale nie tylko, to realia, które pobudzają wyobraźnię wielu milionów osób na całym świecie. Wspomniane gry dają pewną namiastkę atmosfery bitewnych zmagań. Dla tych zaś, którzy chcą z boku przyglądać się wydarzeniom rozgrywającym się na polu bitwy, Wargaming, producent obu tytułów, przygotował całkowicie nową funkcjonalność.

Robert MultanAktualności25 lipca 201428370

Wiodący producent tabletów graficznych, firma Wacom, poinformowała właśnie o udostępnieniu swojej aplikacji mobilnej do notatek - Bamboo Paper - w wersji na Androida i Windows Phone 8.1. Dzięki niej wykonywanie odręcznych notatek i rysunków na ekranie tabletu lub telefonu będzie równie proste, jak w przypadku korzystania z tradycyjnej kartki papieru i ołówka.

Radosław KasperczakAktualności25 lipca 2014161620

Znany na całym świecie producent procesorów, firma Intel, przygotowała promocję dla osób, które w najbliższym czasie mają zamiar dokonać zakupu Intel Core i5 lub Intel Core i7 z serii K. Każdy, kto nabędzie w wybranych sklepach którąś z tych jednostek, otrzyma bezpłatnie trzy gry, aplikację edukacyjną oraz oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo podczas korzystania z komputera.

Radosław KasperczakAktualności25 lipca 2014252320

Zaprezentowany niedawno Android Wear, stworzony z myślą o smartwatchach, wraz z kolejnymi dedykowanymi dla niego aplikacjami otrzymuje zwiększającą się funkcjonalność. Staje się dzięki temu w coraz mniejszym stopniu ciekawostką, a w coraz większym systemem działającym na urządzeniu, które naprawdę może być przydatne dla użytkownika. Są jednak pewne rzeczy, których przeskoczyć się nie da – wielkość ekranów inteligentnych zegarków nie powala, co uniemożliwia niektóre aktywności...a przynajmniej uniemożliwiało. W Google Play pojawiła się aplikacja, która pozwala na przeglądanie zasobów internetu na wyświetlaczu smartwatcha.

Radosław KasperczakAktualności24 lipca 201488430

Znany na całym świecie komunikator, Skype, którego właścicielem jest od pewnego czasu Microsoft, otrzymał nową wersję dla systemu Android. Została ona też przygotowana dla, co jest jej debiutem na tym urządzeniu, Fire Phone – telefonu zaprezentowanego niedawno przez Amazona. Skype 5.0 to przede wszystkim nowa funkcjonalność, dotycząca integracji z spisem kontaktów, znajdującym się na naszym smartfonie. 

Robert MultanAktualności24 lipca 201412780

Góry są przez turystów często wybieranym kierunkiem bez względu na sezon. Niestety, czy to ze względu na zwykłą ludzką lekkomyślność, czy trudne do przewidzenia, zmienne warunki pogodowe - bywają niebezpieczne. Wtedy z pomocą przychodzi zwykle Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, dla którego dużym wyzwaniem bywa odnalezienie wzywających pomocy. Tu z pomocą przyjdzie niedługo specjalna aplikacja na smartfony, przygotowana na zlecenie GOPR.

Radosław KasperczakAktualności23 lipca 201412650

Już jutro rozpoczną się publiczne testy wersji beta najnowszej odsłony systemu operacyjnego dla Maców, OS X Yosemite. Apple udostępni ją dla pewnej liczby chętnych użytkowników. Ową "pewną liczbą" jest milion tych, którzy jako pierwsi zarejestrują się na stronie projektu za pomocą swojego Apple ID.

Radosław KasperczakAktualności23 lipca 2014203961

Norweski producent Opery, firma Opera Software, udostępniła najnowszą wersję swojej przeglądarki, oznaczoną numerkiem 23. Przynosi ona kilka zmian, w tym jedną związaną z jej ,,sercem'' - przyciskiem opatrzonym stosowną ikoną, znajdującym się po prawej stronie paska adresu. 

Radosław KasperczakAktualności22 lipca 201485540

Wiele osób z wielką niecierpliwością czeka na zmiany (choć nie wszyscy wiedzą, czego dokładnie mają się spodziewać), które przyniesie nowy, ósmy już, iOS. Tymczasem pozostaje im jedynie śledzić doniesienia prasowe, na brak których nie mogą jednak narzekać. Dzieje się tak dlatego, że Apple z podziwu godną regularnością publikowało przez ostatnie tygodnie kolejne wersje, posiadające status „beta”, najnowszej odsłony „ajfonowego” systemu operacyjnego, iOS 8. Nie były one przeznaczone dla szerokiej publiczności, lecz dla deweloperów, mogących dzięki temu się z nim zapoznać. Teraz do ich rąk trafiła kolejna wersja, oznaczona numerkiem 4.

Krzysztof PojawaAktualności22 lipca 2014484935

Kupowanie mobilnych aplikacji w sklepach Google Play czy Windows Phone wiąże się zazwyczaj z koniecznością posiadania karty kredytowej, której rachunek będzie obciążany kosztami zakupów. Co prawda sklep Windows Phone umożliwia dokonywanie płatności za pomocą specjalnych kuponów pre-paid, jak na razie nie jest to jednak zbyt popularna metoda na zakupy aplikacji i wciąż podstawowym - a w wielu przypadkach jedynym - sposobem dokonywania płatności jest obciążanie karty kredytowej. Jednak spora grupa polskich użytkowników nie posiada plastikowego kredytu, przez co ich możliwości zakupowe w sklepach z aplikacjami są znacznie ograniczone. A wśród posiadaczy krat kredytowych znajdzie się niemały odsetek tych, którzy nie chcą podawać danych swojej karty w internecie ze względów bezpieczeństwa. Czy to oznacza, że są oni całkowicie odcięci od płatnych aplikacji?