
26 sierpnia 2014 zapisze się na kartach historii jako dzień, w którym światło dzienne ujrzało stabilne wydanie 64-bitowej wersji przeglądarki internetowej giganta z Mountain View. Pod koniec lipca informowaliśmy Was o tym, że 64-bitowa edycja Google Chrome trafiła do testowego kanału dystrybucyjnego. Po niespełna miesiącu posiadacze Windows 7 i 8 wykorzystujących architekturę x64 mogą cieszyć się przeglądarką internetową wykorzystującą wszystkie zalety ich systemów operacyjnych. Użytkownicy Mac OS i Linuksów muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wersje przeznaczone dla nich są nadal w fazie testów.
Na blogu zespołu zajmującego się rozwojem Google Chrome możemy przeczytać krótki i pozbawiony szczegółów wpis lakonicznie informujący o tym, że 64-bitowe wydanie przeglądarki oferuje wiele usprawnień w kwestii szybkości działania, stabilności i bezpieczeństwa. Potwierdzeniem tego mają być przeprowadzone testy, które wykazały 15% wzrost wydajności kodeka VP9 podczas dekodowania materiału wideo. Zespół chwali się także tym, że informacje zebrane od użytkowników wersji Canary, Dev oraz kanału testowego potwierdziły niemal dwukrotny wzrost stabilności względem edycji bazującej na architekturze x86.
Obecnie jedyny znany problem ze stabilnym 64-bitowym wydaniem Google Chrome to brak wsparcia dla 32-bitowych wtyczek NPAPI.
Najnowszą wersję przeglądarki możecie pobrać z tej strony.
Uwaga!
W momencie pisania aktualności na polskiej stronie Google Chrome dostępna do pobrania jest jedynie wersja 32-bitowa. Łącze podane wyżej odsyła do anglojęzycznej witryny, jednak pobrany z niej plik instaluje przeglądarkę także w języku polskim.
Ten post piszę z Firefoxa
Reinstalacja Chroma nie pomogła
Reinstalacja Chroma nie pomogła
Jeśli samo usunięcie Chrome nie pomogło, możliwe, że konieczne będzie usunięcie profilu przeglądarki. Podczas odinstalowywania Chrome usuwane są jedynie pliki aplikacji, profil użytkownika pozostaje na dysku. Problemy z tym związane często można zauważyć podczas przesiadki z wersji testowych na stabilne. Podczas uruchomienia nowo zainstalowanego wydania wita nas komunikat o tym, że profil użytkownika został stworzony w nowszej edycji programu i nie może zostać uruchomiony.
W takim przypadku proponuję po pierwsze skorzystanie z narzędzia do kompletnego usuwania oprogramowania (np. darmowej wersji Revo Uninstaller http://softonet.pl/Revo.Uninstaller,Usuwan...mow,111301.html ) i dodatkowo ręcznego skasowania folderów i plików osieroconych w systemowym folderze użytkownika:
Windows Vista/7/8: C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
Windows XP: C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Ustawienia Lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default
Takie czyszczenie powinno rozwiązać wszelkie problemy wynikające z nieprawidłowego działania Google Chrome. Niestety po wykonaniu takich porządków kasowane są wszystkie dane użytkownika, także dla bezpieczeństwa radzę zabezpieczyć wyżej wymienione foldery (kopiując w inne miejsce)
Wszystko oczywiście w wolnym czasie
U mnie wystarczylo odinstalować, zainstalować ponownie i jest super!
bubel wypuścili
Bardzo stabilnie i z uporem maniaka nie otwiera stron