partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności29 maja 201518610

Asystenci głosowi to bardzo przydatne aplikacje, które potrafią udzielić szybko odpowiedzi na zadawane pytanie lub wyręczać w wykonywaniu niektórych czynności na urządzeniach mobilnych. W czasie konferencji Google I/O 2015 dowiedzieliśmy się nieco o przyszłości, która czeka Google Now i nowych funkcjach w nim zaimplementowanych.

Tomasz KurzakAktualności19 maja 201615250

Ponad 200. O takiej liczbie nowości w nadchodzącej wersji Robocika mówiono wczoraj w trakcie otwarcia konferencji Google I/O 2016. Panel poświęcony Androidowi N 7.0 był dość skromny i nie zdradził wielu szczegółów, ale poznaliśmy nieco bliżej najnowszą odsłonę mobilnego systemu operacyjnego od Google. Czego możemy się spodziewać?

Tomasz KurzakAktualności22 października 2014318530

W ciągu 30 lat od powstania poczty e-mail jedyne rzeczy, które tak na prawdę się w niej zmieniły to dostępność tej formy komunikacji oraz ilość otrzymywanych wiadomości drogą elektroniczną. W dzisiejszych czasach coraz ciężej zapanować nad dziesiątkami, a w przypadku niektórych z nas setkami maili zalewających skrzynki odbiorcze każdego dnia. Zespół odpowiedzialny za powstanie Gmaila stworzył aplikację, która ma ułatwić nam porządkowanie elektronicznych skrzynek pocztowych, a dokładniej ma robić to za nas.

Marek KowalskiAktualności8 lipca 201530340

Niektórych użytkowników usługi Google Muzyka Play (Google Play Music) i posiadaczy smartfonów spotkała niezbyt miła niespodzianka. W wyniku błędu w funkcjonowaniu usługi Google'a, muzyka pobrana z serwerów Muzyka Play i zapisana na kartach microSD mobilnych urządzeń mogła - przynajmniej w niektórych przypadkach - być usunięta. To niezbyt miły "prezent" zwłaszcza dla subskrybentów usługi, którzy np. w ten sposób przygotowali sobie utwory do odtwarzania offline na wakacyjnym wypadzie. Błąd nie dotyczy jednak wszystkich użytkowników rzeczonej usługi, również warunki, które muszą zaistnieć by ów wystąpił są specyficzne, nie umniejsza to jednak uciążliwości wykrytej wady w usłudze.

Tomasz KurzakAktualności4 marca 201523870

Nawiązywanie nowych znajomości i wymiana danych kontaktowych w dzisiejszym świecie jest bardzo prosta. Problemy pojawiają się dopiero w czasie wyszukiwania lub zarządzania kontaktami w coraz bardziej opasłych książkach telefonicznych naszych smartfonów. Firma Google postanowiła ułatwić te czynności, wprowadzając kilka aktualizacji do swojej usługi Kontakty.

Tomasz KurzakAktualności8 listopada 201510020

Firma Fly Labs to autor bardzo popularnych wśród użytkowników urządzeń mobilnych działających pod kontrolą iOS aplikacji do edycji materiałów wideo Clips, Fly, Tempo oraz Crop on the Fly, jednak już za 3 miesiące znikną one ze sklepu Apple Store, bo ten bardzo obiecujący startup został właśnie przejęty przez Google i wcielony do zespołu zajmującego się rozwojem usługi Zdjęcia.

Maciej GajewskiAktualności14 września 20174950

A właściwie, to nawet przez chwilę usługa była dostępna, zanim firma Google zorientował się, że da się aktywować tę funkcję przed planowaną premierą. Gotowość Lens do działania oznacza, że wkrótce w analizie i zarządzaniu zdjęciami pomagać nam będzie sztuczna inteligencja o niesamowitych możliwościach.

Tomasz KurzakAktualności2 września 201513730

Ostatnia taka zmiana miała miejsce we wrześniu 2013 roku. Wtedy użytkownicy przeglądarki Google mogli zauważyć, że znane przez nich logo zostało zastąpione przez nowe różniące się jedynie brakiem cieni. Wczoraj na oficjalnym blogi firmy z Mountain View zaprezentowano kolejną innowację znaku towarowego. Tak, Google ma nowe logo, ale także ikony i favikonki, które mają lepiej reprezentować obecność usług wyszukiwarkowego giganta na najróżniejszych urządzeniach.

Tomasz KurzakAktualności17 lipca 201514860

Firma Google zdecydowała się na czasowe zawieszenie możliwości edytowania map oferowanych w ramach Mapy Google w maju tego roku. Takie działanie było wynikiem wybryków użytkowników, którzy umieszczali w usłudze mało wybredne żarty, jednak już na początku sierpnia Google Map Maker zostanie ponownie oddany w ręce użytkowników. 

Marek KowalskiAktualności23 maja 2015105170238

Amerykanie wpadli w panikę, reszta świata dopiero się rozgrzewa. Powód? Oto okazało się, że niezwykle popularna internetowa usługa lokalizacyjna, znana w Polsce pod nazwą Mapy Google śledzi użytkowników. Niemożliwe? A jednak (przyznajemy się do szczypty ironii). Jak się bowiem okazuje wystarczy wpisać w polu wyszukiwania zamiast jakiegokolwiek miasta, lokalizacji czy adresu własne... imię i nazwisko. Rezultaty potrafią być zaskakujące.

Robert MultanAktualności28 października 2014281570

Nawigowanie po obcym mieście może być trudnym wyzwaniem. Szczególnie, gdy trzeba dostać się z jego jednego końca, na drugi. Od jakiegoś czasu nie trzeba zaciągać języka u miejscowych, wykorzystując aplikacje do nawigacji w komunikacji miejskiej, spośród których najpopularniejsza jest z pewnością Jakdojade.pl. Od teraz jej twórcy muszą się liczyć z potężną konkurencją ze strony firmy Google, która własnie rozszerzyła swoje Mapy dla Warszawy o usługę Transit, pozwalającą na dokładne wyznaczenie trasy z wykorzystaniem środków komunikacji miejskiej.

Tomasz KurzakAktualności6 października 201511970

Animowane tapety to rzecz, która ładnie wygląda, ale niestety rzadko kiedy niesie ze sobą użyteczne funkcje. Członkowie zespołu Creative Labs zajmującego się w firmie Google tworzeniem eksperymentalnych aplikacji oddal właśnie w ręce użytkowników Meter, animowaną tapetę, która może się do czegoś przydać.

Krzysztof PojawaAktualności24 marca 201413980

Używacie Google Now w smartfonie? Już niedługo będziecie mogli - a niektórzy z Was być może już mogą - skorzystać z asystenta Google również na komputerach działających pod kontrolą Windows a także na Macach. Warunek? Oczywiście można się go domyślić - musicie mieć zainstalowaną przeglądarkę Chrome. 

Tomasz KurzakAktualności23 stycznia 20151220953

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że w kodzie źródłowym iOS 8.0.2 zostały odnalezione wpisy dotyczące wprowadzenia do asystenta głosowego Siri obsługi między innymi języka polskiego. Funkcja ta jeszcze nie jest włączona, jednak przy okazji tej bardzo cieszącej nas niezmiernie informacji rzuciliśmy wyzwanie ( ;-) ) firmom Google i Microsoft, polegające na nawiązaniu bezpośredniej walki z Apple w kwestii wprowadzenia naszego ojczystego języka do Google Now i Cortany. Dziś możemy z nieukrywaną radością napisać, że rozwiązanie firmy Google zaczęło mówić po polsku.

Tomasz KurzakAktualności31 lipca 201548510

Konkurencja na rynku asystentów głosowych staje się coraz bardziej zażarta i producenci częściej wykorzystują najmocniejszy atut swoich aplikacji, jakim jest głęboka integracja z domyślnymi systemami operacyjnymi. Tak też jest w przypadku nowej funkcji w Google Now umożliwiającej użytkownikom dyktowanie i wysyłanie wiadomości w różnych komunikatorach internetowych. 

Tomasz KurzakAktualności7 grudnia 2015151430

Czytanie SMS-ów w czasie prowadzenia samochodu jest nie tylko niebezpieczne, ale może być także kosztowne. Firma Google postanowiła pomóc osobom, które muszą zapoznać się z najnowszymi wiadomościami tekstowymi, ale nie mogą wziąć do ręki smartfona, dzięki nowej komendzie dodanej do asystenta osobistego Google Now pozwalającej na wysłuchanie 5 ostatnich SMS-ów.

Tomasz KurzakAktualności2 czerwca 201583750

Firma Google zdecydowała się na poszerzenie możliwości wariantu asystenta głosowego przeznaczonego dla polskich użytkowników. Od teraz Google Now wykonuje polecenia wydawane w języku polskim i mimo, że dostępnych komend jest niewiele, to z pewnością przybędzie ich z czasem. 

Tomasz KurzakAktualności26 lutego 201524760

Muzyka w Google Play to nie tylko odtwarzacz plików audio stworzony przez firmę Google dla Androida. To przede wszystkim usługa chmurowa, która pozwala użytkownikom cieszyć się ich kolekcją muzyki dostępną w każdym miejscu. Uruchomiona właśnie kampania promocyjna powiększa ponad dwukrotnie limit przechowywanych w usłudze Muzyka Play utworów do 50 000.

Tomasz KurzakAktualności24 czerwca 201513751

Google Play Muzyka za darmo? Brzmi niewiarygodnie, ale to jednak prawda. Konkurencja na rynku usług strumieniujących muzykę staje się coraz bardziej zażarta. Firma Google postanowiła wzbogacić swój produkt i udostępniła właśnie w Google Play Muzyka darmowy wariant pozwalający na bezpłatny dostęp do specjalnie przygotowanych stacji radiowych dopasowanych do różnego rodzaju codziennych aktywności użytkowników.

Sylwia ZimowskaAktualności5 kwietnia 20176290

Sklep Google Play doczekał się nowej strefy dedykowanej grom niezależnym. Dzięki tej drobnej zmianie dobre gry od mniej znanych autorów będą lepiej wyeksponowane, na czym skorzystają nie tylko twórcy, ale przede wszystkim sami gracze. W nowej sekcji wylądowały takie hity jak m.in. Limbo, Badlands, This War of Mine czy Machinarium.

Robert MultanAktualności11 września 2014242590

Dziś oficjalnie potwierdziły się domysły serwisu Android Police, którego redaktorzy przed paroma tygodniami zauważyli, że czas po instalacji aplikacji z Google Play, w którym można odinstalować zakupiony program uzyskując zwrot pieniędzy, został wydłużony. Informacja o wydłużeniu do dwóch godzin czasu na zwrot aplikacji została zamieszczona na stronach pomocy usługi Google Play.

Tomasz KurzakAktualności26 listopada 201513120

Smartfony i tablety Samsunga to jedne z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących Androida. Niestety zła sława jaka przylgnęła do przeznaczonej dla tego systemu operacyjnego nakładki autorstwa koreańskiego producenta wpływa nie tylko na jego markę, ale także na cały ekosystem wyszukiwarkowego potentata. Jak wynika z najnowszych informacji firma Google pomoże Samsungowi zoptymalizować TouchWiz, a owoc tej współpracy ma zostać zaprezentowany w czasie styczniowej premiery Samsunga Galaxy S7.

Tomasz KurzakAktualności23 grudnia 201514600

Komunikatorowi Hangouts ciężko konkurować z najpopularniejszymi wśród użytkowników WhatsApp i Messenger należącymi do Facebooka. Firmie Google bardzo zależy na zmianie tego stanu rzeczy i jak donosi The Wall Street Journal w Mountain Wiev trwają już prace nad nowym komunikatorem, który połączyć ma rozmowy z najpopularniejszą na świecie wyszukiwarką.

Tomasz KurzakAktualności21 października 201511410

Od kilku miesięcy w internecie pojawiają się spekulacje i przecieki na temat wprowadzenia abonamentu do najpopularniejszej usługi udostępniającej materiały wideo. Dziś firma Google zaprezentowała YouTube Red, czyli płatną wersję serwisu pozbawioną reklam i z dodatkowymi funkcjami.

Tomasz KurzakAktualności28 maja 201512220

Każdy z nas przyzna, że wyszukiwarki, a zwłaszcza ta oferowana przez Google, to bardziej niż przydatne narzędzia, z których korzystamy czasami nawet kilkanaście razy dziennie. Potentat na tym rynku chce swoją usługę udoskonalić dzięki dodaniu do Google Search funkcji wyświetlającej odpowiedzi na zadawane pytania już w rozwijanym polu wyszukiwania.

Tomasz KurzakAktualności29 lipca 20159840

Pozostająca dziś w cieniu premiery Windows 10 firma Google udostępniła kilka nowych i ciekawych funkcji w swoich aplikacjach i usługach. O możliwości błyskawicznego tłumaczenia za pomocą Translatora Google także na język polski już dziś pisaliśmy, a teraz uprzejmie donosimy, że przeznaczona na urządzenia mobilne aplikacja Google Search pokazuje w wynikach wyszukiwania, kiedy wybrane przez użytkownika lokale są najbardziej lub najmniej zatłoczone. 

Tomasz KurzakAktualności23 listopada 201575130

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy to niewątpliwie najbardziej wyczekiwana premiera nie tylko tego roku, ale ostatnich lat. Firma Google przygotowała dla użytkowników swoich usług specjalną stronę internetową pozwalającą opowiedzieć się po jednej ze stron Mocy, co zmienia wygląd niektórych serwisów wyszukiwarkowego giganta. 

Tomasz KurzakAktualności30 października 2014406440

Pierwsze zapowiedzi o nowym sposobie organizacji i przeglądania zapisywanych w Google Chrome zakładkach pojawiły się już w kwietniu. Niestety dopiero teraz mechanizm Google Stars trafia do przeglądarki firmy z Mountain View i co ciekawe udostępniany jest w formie dodatku, a nie jako integralna część przeglądarki.

Tomasz KurzakAktualności22 grudnia 201511140

Jeden z użytkowników portalu Reddit opublikował dzisiaj wpis, z którego wynika, że firma Google pracuje nad nowym, niewymagającym wpisywania hasła sposobem logowania się do swoich usług. Jeśli mechanizm przyjmie się, do w niedługiej przyszłości będziemy mogli logować się w serwisach od wyszukiwarki używając do tego smartfona.

Łukasz ChrzanAktualności23 czerwca 2014181283

Wielu z użytkowników Androida na co dzień używa podstawowego programu pocztowego Gmail do przeglądania swojej skrzynki z elektronicznymi wiadomościami. Do tej pory mogli oni odczytywać za jego pomocą wiadomości e-mail tylko z serwisu Google Gmail. A co z tymi, którzy chcieliby podłączyć mobilnego klienta poczty z Androida pod inny serwis pocztowy? Firma Google postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników jej systemu mobilnego i udostępnić samodzielną aplikację Poczta. Dzięki niej będzie można za pomocą jednego klienta przeglądać wiadomości z serwisów Hotmail, Outlook, Yahoo, Onet itp.

Radosław KasperczakAktualności6 lutego 201524580

Wiele osób może nie lubić lub wręcz nienawidzić Google (argumenty za tym mogą być najróżniejsze: ingerowanie w naszą prywatność, handel informacjami o nas w celach marketingowych, permanentne szpiegowanie, chęć zawładnięcia Ziemią...), lecz nawet one muszą przyznać, że wiele usług zaoferowanych przez amerykańską firmę uczyniło nasze życie dużo łatwiejszym. Trudno dziś wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez wyszukiwarki, map czy poczty elektronicznej Google. Niektóre z tych usług dostępne są także w komercyjnej postaci, chętnie wykorzystywanej zarówno przez małe, jak i przez bardzo duże przedsiębiorstwa. Od dziś bezpłatny dostęp do tych oraz do kilku innych narzędzi mogą otrzymać działające w Polsce organizacje non-profit, dzięki czemu będą mogły one, wespół z Google, jeszcze łatwiej i w jeszcze większym stopniu „zmieniać świat”.

Tomasz KurzakAktualności25 marca 201618041

Firma Google po raz drugi od przejęcia firmy Nik zdecydowała się na obniżenie ceny oferowanych przez nią rozszerzeń do programów graficznych. Dedykowane profesjonalnej edycji zdjęć wtyczki Nik Collection dostępne są od teraz kompletnie za darmo, co z wielkim zadowoleniem powinni przywitać wszyscy entuzjaści fotografii.

Tomasz KurzakAktualności8 maja 201513230

Jak donosi serwis Bloomberg, firma Google pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym użytkownikom lepiej kontrolować uprawnienia aplikacji instalowanych na urządzeniach z systemem Android. Opublikowane dziś informacje nie zostały potwierdzone, a nowa w sklepie Google Play funkcjonalność zadebiutować ma jeszcze w tym miesiącu.

Tomasz KurzakAktualności28 czerwca 20157930

Niezamierzone kliknięcia w reklamy znajdujące się na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych to zmora nie tylko użytkowników, ale także reklamodawców, których treści są negatywnie kojarzone przez sfrustrowane takimi sytuacjami osoby. Firma Google postanowiła walczyć z przypadkowymi klikami w reklamy i wprowadziła usprawnienia do swojej usługi AdWords.

Marek KowalskiAktualności14 lutego 20175030

Instant Tethering właśnie wprowadzony przez Google'a do systemu Android to funkcja umożliwiająca niemal automatyczne podłączanie się do udostępnionej przez jedno urządzenie sieci WiFi pozostałych urządzeń, w których zalogowany jest ten sam użytkownik. Rozwiązanie to znane jest użytkownikom technologicznego ekosystemu Apple, gdyż tam możliwość szybkiego współdzielenia łącza przez iPhone'a i iPada, a także np. Macbooka należącego do tej samej osoby jest już znana od dłuższego czasu. Niestety, nie każdy smartfon z Androidem będzie mógł skorzystać z nowego ułatwienia.

Tomasz KurzakAktualności31 sierpnia 201510930

Nie tylko w Europie i Stanach Zjednoczonych Google znalazło się pod lupą agencji antymonopolowych. Także w Indiach rozpoczęto śledztwo mające ustalić, czy firma z Mountain View nie manipuluje wynikami wyświetlanymi w jej wyszukiwarce, a gdyby oskarżenia potwierdziły się, to grozi jej kara w wysokości nawet 1,4 miliarda dolarów. 

Tomasz KurzakAktualności5 września 2014123670

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła w czwartek, że firma Google zgodziła się na wypłacenie 19-stu milionów dolarów użytkownikom, których dzieci dokonywały niekontrolowanych zakupów w aplikacjach dostępnych w Sklepie Play. Gigant z Mountain View niedługo będzie kontaktował się z osobami poszkodowanymi w celu poinformowania w jaki sposób mogą odzyskać pieniądze.

Tomasz KurzakAktualności21 stycznia 2015222271

Kiedy firma Google ogłosiła powstanie nowego portalu społecznościowego wszyscy zastanawiali się czym wyszukiwarkowy gigant zaskoczy i przyciągnie do siebie użytkowników korzystających na co dzień z Facebooka. Niestety dziś z głośnych zapowiedzi o detronizacji króla portali społecznościowych nie zostało nic, można wręcz powiedzieć, że na portalu społecznościowym Google wieje pustkami i nikt z rzekomych 2,2 miliarda użytkowników z niego nie korzysta. 

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 201511790

Google nie daje za wygraną i wbrew zapowiedziom ze strony internetowych analityków nie ma zamiaru uśmiercać swojego portalu społecznościowego. Udostępniony dziś odświeżony interfejs Google+ jest wyraźnym sygnałem, że ten portal społecznościowy, mimo, że nie tak popularny jak Facebook czy Twitter, zostanie z nami dłuższy czas.

Tomasz KurzakAktualności11 maja 20158812

Firma Google poczyniła kolejny krok w kierunku poszerzenia możliwości swojej wyszukiwarki. Po ogłoszonych ostatnio funkcjonalnościach, pozwalających na szybkie lokalizowanie smartfona lub tabletu oraz przesyłanie do niego informacji i wykonywanie kilku prostych czynności bez interakcji z urządzeniem mobilnym, przyszedł czas na integrację z usługami firm trzecich, dzięki czemu od teraz możliwe będzie zamawianie jedzenia bezpośrednio z wyszukiwarki Google.

Tomasz KurzakAktualności7 lipca 201515430

Strumieniowanie to coraz popularniejsza wśród użytkowników forma słuchania muzyki, a do cały czas rozwijającego się rynku dołączają nowi gracze, tacy jak chociażby Apple Music. Również i Microsoft chce wziąć udział w wyścigu o względy użytkowników i wraz z debiutem Windows 10 zaprezentuje Groove - odświeżony wariant serwisu Xbox Music.

Tomasz KurzakAktualności1 maja 201532730

Kilka dni temu wyrokiem skazującym zakończyła się rozprawa sądowa dotycząca łamania praw autorskich przez serwis Grooveshark. Ostatnią kwestią czekającą na wyjaśnienie było ustalenie wysokości odszkodowania należnego wytwórniom muzycznym. Najczarniejszy ze scenariuszy przewidywał wypłacenie 736 milionów dolarów i to najprawdopodobniej ta wizja zmusiła firmę Escape Media – właściciela Grooveshark – do zamknięcia usługi.

Sylwia ZimowskaAktualności5 września 20177100

Operatorzy starają się przyciągnąć do siebie jak największą liczbę użytkowników, stąd popularne ostatnio oferty grupowe, dedykowane rodzinom czy bliskim znajomym. Ciekawą promocję wprowadziło właśnie Virgin Mobile. Każdy klient może dobrać maksymalnie do pięciu numerów abonamentowych, na które otrzyma 50 procent rabatu. Oferta skierowana jest zarówno dla nowych, jak i starych klientów, którzy myślą o kolejnej aktywacji.

Marek KowalskiAktualności15 lutego 20176540

Wrocławskie studio programistyczne T-Bull, specjalizujące się w produkcjach mobilnych ogłosiło przekroczenie 200 milionów pobrań ich produkcji. Sukces ten pokazuje jednocześnie jak bardzo wzrosła dynamika branży gier mobilnych w ciągu ostatnich lat, a opublikowana przez T-Bull S.A. infografika dostarcza ciekawych informacji na temat znakomitej kondycji mobilnego gamingu, tak w Polsce, jak i na całym świecie.

Radosław KasperczakAktualności10 listopada 201415732

Inteligentne zegarki i drzemiące w nich możliwości, wydobywane dzięki inwencji zdolnych użytkowników, nie przestają nas w ostatnim czasie zadziwiać. Pierwszym krokiem było wypuszczenie kilka miesięcy temu funkcjonalnej przeglądarki internetowej, dedykowanej urządzeniom działającym pod kontrolą Android Wear. Kolejnym dużym osiągnięciem było z pewnością niedawne uruchomienie na malutkim urządzeniu Windows 95, teraz zaś udało się wykonać coś o podobnej skali „abstrakcyjności”, a mianowicie uruchomić gry z pierwszej konsoli Playstation.

Tomasz KurzakAktualności30 maja 201612650

Okazuje się, że możliwość strumieniowania gier z Xbox One na komputery PC to dla Microsoftu za mało. Wszystko wskazuje na to, że na targach E3 zaprezentowana zostanie funkcja umożliwiająca streamingu gier z konsoli na smartfony działające pod kontrolą Windows 10 Mobile.

Radosław KasperczakAktualności2 września 2014211780

Inwencja oraz kreatywność to jedne z tych przymiotów, które powinny cechować dobrego (niekoniecznie w sensie prawnym) i skutecznego hakera. Nie można odmówić ich twórcom trojana Kelihos, którzy, wykorzystując aktualną sytuację geopolityczną i tarcia między Rosją a światem zachodnim, infekują swoim oprogramowaniem komputery patriotycznie nastawionych Rosjan, marzących o tym, by dopiec europejskim i amerykańskim kapitalistom.

Tomasz KurzakAktualności16 lutego 201519530

Duże instytucje finansowe zawsze były na celowniku cyberprzestępców, jednak ze względu na wysoki poziom stosowanych w nich zabezpieczeń hakerzy częściej uderzali w przeciętnych użytkowników internetu. Najnowszy raport firmy Kaspersky Lab upublicznił najzuchwalszy i jednocześnie najbardziej zaawansowany atak na setkę instytucji finansowych na całym świecie. Jego autorom - grupie Carbanak - przypisuje się kradzież miliarda dolarów na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Tomasz KurzakAktualności10 sierpnia 201514730

O nowej wersji komunikatora Hangouts mówi się już od kilku miesięcy, jednak dopiero dziś firma Google udostępniła jego kolejny wariant. Hangouts 4.0 to przede wszystkim odświeżony interfejs, uproszczona obsługa i szybsze działanie oraz - jak chwali się wyszukiwarkowy gigant - mniejsze zużycie baterii. 

Marek KowalskiAktualności24 marca 20177890

Hangouts to popularny komunikator Google, który w urządzeniach z Androidem pozwala prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe i wideo. Hangouts obsługuje również wiadomości SMS. Niestety, ta ostatnia funkcja 22 maja 2017 roku zostanie przez Google usunięta z aplikacji. Wygląda na to, że Google wciąż nie ma pomysłu na spójną platformę komunikacyjną dla Androida.

Tomasz KurzakAktualności18 sierpnia 201512070

Dziś w nocy wystartowała przeznaczona wyłącznie dla usługi Hangouts strona internetowa. O jej debiucie dowiedzieliśmy się z portalu społecznościowego Google+, gdzie jeden z pracowników wyszukiwarkowego giganta oficjalnie zaprezentował nowinkę. Specjalnie przygotowana z myślą o Hangouts witryna to kolejny ze sposobów pozwalających na korzystanie z tego komunikatora. 

Sylwia ZimowskaAktualności9 listopada 20175740

Wkrótce smartfony przeniosą Was do świata pełnego magii, zaklęć i stworzeń znanych z kart bestsellerowej powieści J.K.Rowling. Studio Niantic Labs tworzy grę w uniwersum najsłynniejszego czarodzieja wszech czasów i ponownie zamierza oprzeć zabawę na ciekawym modelu rozszerzonej rzeczywistości.

Tomasz KurzakAktualności21 kwietnia 201540630

Korzystanie z usług Google wiąże się z wyrażeniem zgody na przechowywanie i analizowanie naszych poczynań w internecie. Wyszukiwarkowy gigant udostępnił kilka narzędzi, które pozwalają nie tylko na przejrzenie zgromadzonych danych, ale także na ich usunięcie. Dziś firma Google udostępniła nowe narzędzie, które pozwala na pobranie naszej historii wyszukiwania w postaci archiwum.

Paweł KrzyżanowskiAktualności11 października 20175470

Honor 9 ma trafić do grona najbardziej atrakcyjnych dostępnych w Polsce flagowych smartfonów, a spowodować ma to nowa, niższa cena, w której dostępny jest już od dziś. Huawei, właściciel marki Honor, chce zwiększyć jej obecność na naszym rynku, a jednocześnie spowodować, żeby była ona bardziej konkurencyjna w stosunku do zdobywającej szturmem serca użytkowników marki Xiaomi. 

Tomasz KurzakAktualności12 czerwca 201530870

Z początkiem czerwca na rynku asystentów głosowych przeznaczonych dla urządzeń mobilnych pojawił się nowy gracz. Firma SoundHound ma bardzo ambitny plan rywalizowania z takimi korporacjami jak Apple, Google i Microsoft. Jak wynika z pierwszych testów poglądowej wersji aplikacji Hound, spisuje się ona lepiej niż konkurencyjne Cortana, Google Now i Siri.

Krzysztof PojawaAktualności17 lutego 201535220

Firma Branchfire poinformowała o udostępnieniu nowej wersji aplikacji iAnnotate, będącej zaawansowanym narzędziem do odczytywania i prostej edycji - dodawanie notatek, komentarzy, zaznaczeń i dopisków - dokumentów PDF. 

Krzysztof PojawaAktualności30 stycznia 201620560

IBM nie jest firmą, o której piszemy zbyt często. Głównym tego powodem jest fakt, iż IBM dość wyraźnie wycofał się z rynku technologii konsumenckich, a swoje działania ukierunkował na odbiorców i użytkowników biznesowych. Nie oznacza to jednak, że przeciętny konsument nie ma do czynienia z technologiami opracowanymi przez amerykańską spółkę. Jest dokładnie odwrotnie - wiele rozwiązań autorstwa IBM można znaleźć przede wszystkim w aplikacjach, z których większość z nas korzysta codziennie. Choć można tego nie wiedzieć, to technologie Big Data i analityka Watson, choć bezpośrednio skierowane od odbiorców biznesowych, odpowiadają za efekt działania technologii typowo konsumenckich, a Polska jest dla IBM jednym z ważniejszych rynków.
Dlatego warto zwrócić uwagę na zmianę szefa IBM na Europę Środkową i Wschodnią, którym został Michel Charouk, do tej pory zarządzający globalnym działem Sales i Distribution Operations w siedzibie firmy w Nowym Jorku.

Tomasz KurzakAktualności17 marca 201511700

Wydana właśnie najnowsza wersja mobilnego wariantu komunikatora ICQ została wzbogacona o kilka ciekawych funkcjonalności poprawiających bezpieczeństwo aplikacji. Poprawiono w niej również współpracę z Andoridem 5.0 Lollipop oraz dodano często powtarzającą się w sugestiach użytkowników ciemna skórkę.

Tomasz KurzakAktualności8 sierpnia 20164381

Hackerzy w bardzo wyrafinowany sposób atakują osoby, które wybrały się do Rio de Janeiro. Największym zagrożeniem dla kibiców sportowych tegorocznych igrzysk olimpijskich są fałszywe sieci WiFi oraz takie, które są w stanie odszyfrować bezpieczną transmisję SSL, co pozwala na przechwytywanie danych użytkowników.

Maciej GajewskiAktualności4 września 201710981

Przeglądanie katalogu z meblami a nawet wizyta w odpowiednim sklepie pomogą nam odnaleźć fajne i funkcjonalne meble do naszego domu. Tylko jak wybrać odpowiednie, które będą pasowały do naszego wystroju? Dzięki Ikea Place będzie to znacznie łatwiejsze zadanie.

Tomasz KurzakAktualności4 listopada 20157620

Maszynowe uczenie i neuronowe sieci komputerowe, czyli gałęzie nauk wchodzących w skład badań nad sztuczną inteligencją szturmem podbija nasze komputery oraz smartfony i znalazły właśnie nowe zastosowanie. Już w tym tygodniu jeszcze bardziej inteligentna aplikacja Inbox dla Gmail będzie w stanie zasugerować użytkownikom 3 krótkie odpowiedzi na niektóre e-maile.

Tomasz KurzakAktualności17 lipca 2015984901

Narzędzie pozwalające na inteligentne sortowanie wiadomości w skrzynce odbiorczej poczty elektronicznej Gmail stało się własnie jeszcze mądrzejsze i przydatniejsze, a wszystko za sprawą nowej funkcji w usłudze Inbox pozwalającej ustawić przypomnienie o mailu na podstawie zawartej w nim daty.

 

Radosław KasperczakAktualności11 lutego 201524480

Ze względu na bardzo duże nasycenie rozmaitymi treściami i usługami internetowymi w krajach Zachodu, wielkie korporacje wyrosłe na gruncie rozwoju światowej sieci mają na tych obszarach niewielkie pole do popisu jeśli chodzi o własny wzrost – można powiedzieć, że w tej rozgrywce większość kart została już rozdana. Na szczęście (dla owych korporacji) na naszej planecie istniało (i wciąż istnieje) jeszcze wiele dziewiczych terenów, na których „dostęp do Internetu” to wciąż coś bardzo abstrakcyjnego. „Podłączenie” ludzi, którzy je zamieszkują, do globalnej sieci daje „podłączającym” dojście do niezwykle cennego rynku, który powinien rozwijać się jeszcze przez długi czas. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji, dlatego też nie było problemów ze znalezieniem firm, które zainteresowały się całą sprawą.

Krzysztof PojawaAktualności14 sierpnia 201527260

ING Bank Śląski poinformował o rozpoczęciu pilotażowego uruchomienia nowego systemu bankowości mobilnej i internetowej. Nowa system transakcyjny został już udostępniony wybranym klientów banku, a w najbliższych miesiącach ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać. Otwarcie dostępu dla wszystkich klientów indywidualnych ING Banku Śląskiego zaplanowano na koniec bieżącego roku.

Maciej GajewskiAktualności10 maja 201713040

Do tej pory, żeby umieścić zdjęcie na Instagramie byliśmy zmuszeni skorzystać z dedykowanej oficjalnej aplikacji lub z pomocy jakiegoś pośrednika. Owa oficjalna aplikacja nadal pozostaje najlepszą metodą na publikowanie zdjęć, jednak w końcu pojawiła się możliwość korzystania z przeglądarki internetowej. Choć jest pewien haczyk, a właściwie to kilka.

Krzysztof PojawaAktualności26 czerwca 2017263540

Instagram, najpopularniejszy na świecie społecznościowy serwis fotograficzny, znany dotąd z niezbyt rozbudowanych możliwości zarządzania widocznością kont i postów użytkowników, wprowadza sporą rewolucję w podejściu do ustawień prywatności. Teraz udostępniając na Instagramie nowe zdjęcie będziecie mogli zdecydować, czy ma być ono widoczne dla wszystkich, czy tylko dla tych, których dodaliście do - to również nowość - listy Waszych ulubionych użytkowników.

Sylwia ZimowskaAktualności2 lutego 20174290

Udostępnianie zdjęć na Instagramie przejdzie niedługo metamorfozę. Wybrani użytkownicy systemu Android mogą już testować nową funkcję, która powinna spodobać się amatorom smartfonowej fotografii. Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych świata pozwoli wkrótce zakładać albumy zdjęć. 

Tomasz KurzakAktualności6 lipca 201510300

Jednym z najczęstszych zarzutów kierowanych w stronę najpopularniejszego serwisu społecznościowego pozwalającego na publikowanie i udostępnianie fotografii jest ich bardzo niska rozdzielczość. Jak się okazuje, prace nad zmianą tej sytuacji trwają i już w najbliższej przyszłości Instagram pozwoli na wyświetlanie zdjęć w rozdzielczości 1080p.

Sylwia ZimowskaAktualności17 sierpnia 20174360

W końcu doczekamy się większego porządku w dyskusjach prowadzonych pod zdjęciami na Instagramie. Komentarze będą teraz pogrupowane w podobny sposób jak jest to rozwiązane na Facebooku czy YouTube. Choć jest to drobna funkcjonalność z punktu widzenia kodu, to ułatwi ona znacząco śledzenie interesujących nas wątków.

Radosław KasperczakAktualności16 lutego 201531960

Kilka dni temu, po długim oczekiwaniu i wielu fałszywych alarmach dotyczących daty premiery, została wreszcie udostępniona wersja testowa Windows 10 dla smartfonów. Początkowa euforia szybko opadła, gdy okazało się, że w publicznych testach będą mogli uczestniczyć jedynie posiadacze kilku modeli telefonów Lumia: 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Z czasem mają być do nich dodawane kolejne smartfony, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Wydawało się, że ci, którzy nie należą do szczęśliwych posiadaczy wymienionych modeli, będą musieli obejść się smakiem...ale od czego jest ludzka kreatywność? Znanym smartfonowym magikom z XDA developer udało się obejść to ograniczenie, dzięki czemu możliwa jest instalacja Windows 10 także na niewspieranych urządzeniach, działających pod kontrolą Windows Phone.

Tomasz KurzakAktualności12 sierpnia 201550261

Możliwość wczesnej darmowej aktualizacji starszych systemów operacyjnych do Windows 10 zarezerwowało ponad miliard użytkowników. Wszystko wskazuje jednak na to, że część z nich będzie musiała odłożyć uaktualnienie oprogramowania na później. Dlaczego? Sony odradza aktualizację do Windows 10 na komputerach z serii VAIO ze względu na brak kompatybilnych sterowników oraz oprogramowania. 

Radosław KasperczakAktualności25 lipca 201414180

World of Tanks i World of Warplanes zdobywały sobie przez ostatnie miesiące coraz większe zainteresowanie wśród graczy. Zawdzięczają to bardzo dużej grywalności, a oprócz tego także przedstawianą tematyką - zmagania przede wszystkim II-wojenne, ale nie tylko, to realia, które pobudzają wyobraźnię wielu milionów osób na całym świecie. Wspomniane gry dają pewną namiastkę atmosfery bitewnych zmagań. Dla tych zaś, którzy chcą z boku przyglądać się wydarzeniom rozgrywającym się na polu bitwy, Wargaming, producent obu tytułów, przygotował całkowicie nową funkcjonalność.

Tomasz KurzakAktualności10 września 2014332620

Wczoraj odbyła się wyczekiwana przez sporą część użytkowników konferencja Apple, na której mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka oraz sterującym nimi systemem operacyjnym. Ósma odsłona mobilnego systemu firmy z Cupertino zostanie udostępniona 17-tego września, sprawdźmy zatem czego możemy się po niej spodziewać.

Łukasz ChrzanAktualności12 czerwca 20148570

W poprzednim tygodniu odbyła się międzynarodowa konferencja firmy Apple przeznaczona dla deweloperów - WWDC. Wspomniano w niej o wielu poprawkach i nowych funkcjach, jakie mają znaleźć się w najnowszym mobilnym systemie operacyjnym, który zawita za jakiś czas na urządzeniach z logiem nadgryzionego jabłka. Mogliście śledzić ją na żywo w naszym serwisie, a jeśli ktoś z Was nie miał ku temu okazji, a chciałby zobaczyć, co zostało zaprezentowane, może to sprawdzić tutaj. Wielu twórców aplikacji dla iOS oczekiwało zapowiedzi funkcji współdzielonego ekranu między aplikacjami, lecz nic takiego nie miało miejsca. Czy nastąpi ona wraz z jesienną premierą nowego systemu Apple?

Tomasz KurzakAktualności18 września 201431300

Najnowszą wersję systemu mobilnego od Apple mieliśmy okazję poznać 9-tego września na konferencji firmy z Cupertino. Zgodnie z zapowiedziami użytkownicy od wczoraj mogą aktualizować swoje urządzenia do najnowszej odsłony iOS oznaczonej numerem 8. W przeciwieństwie do zaprezentowanych na początku miesiąca smartphone'ów nowa wersja systemu nimi zarządzająca przyniosła sporo mniejszych lub większych nowości, dzięki którym iPhone'y i i iPady zyskały trochę "emejzingu". O szczegółach iOS 8 pisaliśmy bezpośrednio po konferencji Apple i wszystkich ciekawych do tej aktualności odsyłamy. Dziś przypomnimy tylko niektóre z nowości.

Tomasz KurzakAktualności24 września 20142255510

Do "problemów wieku dziecięcego" debiutującego oprogramowania zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W przypadku systemów operacyjnych, także tych mobilnych wielu użytkowników zwleka z instalacją do czasu poprawienia wykrytych po premierze błędów. Nie inaczej jest w przypadku iOS 8, który doczekał się poprawki oznaczonej numerem 8.0.1 mającej naprawić zgłaszane przez użytkowników błędy. Niestety uaktualnienie oprogramowania na smartphone'ach iPhone 6 i 6 Plus może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Tomasz KurzakAktualności24 listopada 201449200

Premiera iOS 8 nie była dla Apple najszczęśliwsza. Od oficjalnego zaprezentowania systemu firma z Cupertino udostępniła już trzy duże aktualizacje mające poprawiać błędy. Najnowsza oznaczona numerem 8.1.1 skierowana jest głównie do użytkowników starszych urządzeń, na których najnowsza odsłona iOS nie działała płynnie. Portal Ars Technica postanowił sprawdzić czy uaktualnienie faktycznie poprawia działanie systemu na iPhonach 4S i iPadach 2.

Tomasz KurzakAktualności13 marca 201520930

Firma Apple rozpoczęła dziś otwarty program testowy, w ramach którego każdy użytkownik iPhona lub iPada może pobrać i zainstalować najnowszą poglądową wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 8.3 Beta. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa przeznaczona dla użytkowników urządzeń mobilnych z logo nadgryzionego jabłka. 

Tomasz KurzakAktualności10 lipca 201520681

Po raz pierwszy w historii wszyscy użytkownicy większości urządzeń mobilnych Apple mogą dołączyć do programu testowego nowych, poglądowych wersji oprogramowania. Wzorem Microsoftu i Google, także firma z Cupertino zdecydowała się na publiczne udostępnienie iOS 9 dla wszystkich zainteresowanych.

Tomasz KurzakAktualności23 lutego 201517542

Zajmująca się bezpieczeństwem oprogramowania firma GFI opublikowała raport dotyczący wykrytych w 2014 r. luk w aplikacjach i systemach operacyjnych. Jego podsumowanie może być zaskakujące, ponieważ to iOS i Mac OS X okazały się najbardziej dziurawymi systemami operacyjnymi w zeszłym roku.

Tomasz KurzakAktualności2 lipca 201524360

Oprócz udostępnionych dziś statystyk udziału w rynku systemów operacyjnych przeznaczonych dla komputerów osobistych, strona Net Market Share zaprezentowała także dane dotyczące ich mobilnych odpowiedników. Ogromna fragmentacja Androida sprawia, że wyniki poszczególnych wersji systemu operacyjnego od Google zostały podzielone na kilkanaście pozycji, jednak okazuje się, że nawet po ich zsumowaniu iOS nie jest tak bardzo w tyle, jak mogłoby się wydawać.

Krzysztof PojawaAktualności29 września 201410910

O tym, jak zostanie nazwana nowa wersja Windows dowiemy się już jutro pod wieczór, po zaplanowanej na godzinę 19 polskiego czasu konferencji Microsoftu, na której ma zostać zaprezentowany Technical Preview najnowszego systemu. Wzorem polityki giełda przewidywanych nazw jednak ruszyła i w oczekiwaniu na oficjalne informacje dziennikarze i obserwatorzy świata technologii prześcigają się domysłach. Czy zostanie zachowana nazwa kodowa, czyli Windows Threshold, czy może w Redmond zachowali dotychczasowe nazewnictwo i kolejna odsłona systemu będzie oznaczona jako Windows 9? A może potwierdzi się niedawna niedyskrecja Microsoftu i nowym OSem będzie Windows TH? Naszym zdaniem żadne z tych przewidywań nie potwierdzi się, a nowy Windows nazywać się będzie po prostu Windows.

Krzysztof PojawaAktualności9 października 2015148502

Ostatnie godziny to w świecie technologii spore rewolucje. Najpierw pojawiły się reakcje na Facebooku, umożliwiające wyrażanie znacznie większego zakresu emocji, niż tylko standardowe lubię to. Na koniec dnia ciekawą nowość wprowadził także Twitter, udostępniając możliwość umieszczania wideo w tweetach nie tylko z poziomu aplikacji mobilnych, ale także przez podstawową, przeglądarkową wersję serwisu.

Krzysztof PojawaAktualności5 października 201614100

Pytanie wydawałoby się proste - jak korzystać z bankomatów. Wkładasz kartę, wpisujesz pin i wypłacasz (albo wpłacasz) gotówkę. Tylko takie podejście do bankowości - a może bankomatowości - powoli odchodzi w zapomnienie. Już niedługo bankomaty będą nie tylko maszyną do wypłacania gotówki, a kolejną metodą dostępu do wszystkich usług, jakie oferuje Twój bank. Jednym z liderów tych rozwiązań jest firma NCR zajmująca się na całym świecie technologiami transakcyjnymi i płatniczymi.

Piotr KulikAktualności24 marca 20158991119

Choć do premiery ostatecznej, nietestowej wersji Windows 10 zostało jeszcze trochę czasu, to przedstawiciele Microsoftu cały czas dbają o to, żeby o ich systemie mówiło się bardzo dużo. W styczniu tego roku użytkowników okienek zelektryzowała wiadomość, że przez pierwszy rok od wydania, aktualizacja do Windows 10 będzie dostępna za darmo dla indywidualnych posiadaczy Windows 7 z Service Pack 1, 8, 8.1 oraz Windows Phone 8.1. Wygląda na to, że dział sprzedaży Microsoftu ma kolejny pomysł, który pozwoli firmie zarobić jeszcze więcej pieniędzy, w dodatku na darmowym Windows 10.

Adam KwiatkowskiAktualności26 września 2013196780

Lato i wakacje sprzyjają zapominaniu, a niewiele jest równie łatwych do zapomnienia rzeczy jak szkolna wiedza. W trakcie wakacji nieprzydatna, ulatuje z pamięci znacznie szybciej, niż trwa jej zapamiętanie i zrozumienie.

Tomasz KurzakAktualności11 kwietnia 201795391

Creators Update to najnowsza aktualizacja dla Windows 10. Z niektórych jej funkcji od kilku miesięcy korzystać mogli uczestnicy programu Windows Insider, jednak dopiero dziś to uaktualnienie trafia na komputery wszystkich użytkowników. Jakie nowości wprowadza Creators Update do Windows 10? Opiszemy je w tym artykule.

Krzysztof PojawaAktualności22 grudnia 201636290

Jakdojade.pl, największa polska wyszukiwarka połączeń w komunikacji miejskiej, ma nowego właściciela. 69% udziałów w spółce City-Nav sp. z o. o. zarządzającej serwisem i aplikacją mobilną kupiła właśnie Grupa Onet-RAS Polska.

Tomasz KurzakAktualności11 maja 201516170

Użytkownicy smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone mają dziś powod do zadowolenia. Popularna aplikacja jakdojade.pl doczekała się właśnie aktualizacji, a także promocji, w ramach której użytkownicy smartfonów Lumia mogą skorzystać z wariantu premium jakdojade.pl za darmo.

Marek KowalskiAktualności5 maja 2014489212

Niezależna organizacja badawcza - AV-Comparatives - specjalizująca się w testach oprogramowania zabezpieczającego przed złośliwym kodem i atakami sieciowymi opublikowała najnowszy raport z wynikami testów przeprowadzonych w marcu br. Jaki program antywirusowy jest zatem najlepszy według niezależnego austriackiego laboratorium badawczego? Przekonajmy się.

Tomasz KurzakAktualności12 czerwca 2015109190

Jaki smartfon z Androidem? To jedno z najczęściej zadawanych pytań na forach internetowych. Ogromny wybór urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego od Google może przyprawić o zawrót głowy nawet obeznanych z technicznymi ciekawostkami użytkowników. Firma Google postanowiła pomóc w wyborze odpowiedniego smartfona dzięki stronie internetowej Android Phone Picker.

Tomasz KurzakAktualności11 września 201515981

Dziś o godzinie 18.30 rozpocznie się pierwsza z siedmiu zaplanowanych sesji pytań i odpowiedzi z czołowymi politykami. Jej bohaterem będzie Janusz Korwin Mikke, który za pośrednictwem  Facebooka będzie odpowiadał na pytania internautów. Na stronach Polsat News oraz dziennika Rzeczpospolita w portalu społecznościowym wszyscy będą mogli zadać najbardziej intrygujące ich pytania przedstawicielom partii politycznych startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

Łukasz ChrzanAktualności4 lipca 201448270

Większość internautów kojarzy słowo Java. Być może nie każdy wie jak ona działa, lub jak programuje się za pomocą tego języka, ale każdy z nas mimowolnie, lub świadomie zetknął się z tą technologią. Po tym jak Microsoft ostatecznie zakończył wspieranie Windows XP, różni producenci oprogramowania ogłaszali, że przestaną aktualizować swoje produkty dla tego systemu operacyjnego. Wygląda na to, że już niedługo firma Oracle również dołącza do tego grona.

Tomasz KurzakAktualności30 sierpnia 201414500

Dla nikogo nie powinno być nowością, że nie każdy użytkownik internetu jest uczciwy. Na próby wyłudzenia danych osobowych, kart płatniczych lub kredytowych czy pieniędzy możemy trafić praktycznie na każdym stawianym w internecie kroku. Nie inaczej jest, a raczej było, w przypadku sklepu z aplikacjami przeznaczonymi dla Windows 8. Microsoft jednak postanowił działać i zmienia politykę certyfikowania oprogramowania.

Marek KowalskiAktualności25 listopada 2015117275

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja z wycofaniem się Microsoftu z udostępniania najnowszej kompilacji (opisana w naszej poprzedniej wiadomości) systemu Windows 10 (czyli Threshold 2, wersja 1511, build 10586) jest już nieaktualna. Monitorujemy sytuację na bieżąco stale sprawdzając typ kompilacji, jaką Microsoft udostępnia za pośrednictwem narzędzia Media Creation Tool, które - przypomnijmy - służy m.in. do generowania nośników instalacyjnych systemu Windows 10, za pomocą których najnowszy system można zainstalować w postaci czystej również za darmo, o ile dysponujemy kluczami produktu starszej generacji uprawniającej do bezpłatnej aktualizacji (tj. Windows 7 i Windows 8/8.1).

Krzysztof PojawaAktualności4 kwietnia 201424480

Od dawna oczekiwany, zaprezentowany podczas pierwszego dnia konferencji Build 2014 nowy system operacyjny Microsoftu przeznaczony dla smartfonów - Windows Phone w wersji 8.1 - chociaż pod względem nazwy różni się od poprzednika tylko dodaną po kropce jedynką, zawiera całą gamę zmian i nowości zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Centrum akcji i Cortana, choć na pewno są jednymi z najbardziej oczekiwanych, to nie wszystko. Urządzenia z tym systemem będą już mogły służyć nie tylko do dzwonienia i wysyłania smsów, przeglądania stron internetowych, odbierania maili czy odtwarzania multimediów, ale staną się w pełni osobistymi, spersonalizowanymi narzędziami, bardzo dobrze przygotowanymi do dużo poważniejszych zadań biznesowych.

Sylwia ZimowskaAktualności11 października 20174831

Konkurencja Ubera działa coraz śmielej na polskim rynku. Aplikacja myTaxi przygotowała dla swoich pasażerów wyjątkową promocję. Klienci z Warszawy, Krakowa i Trójmiasta mogą otrzymać 50% zniżki na cały kurs. Mieszkańcom stolicy zaoferowano dodatkowe korzyści - jeśli zamówią z powodzeniem przejazd współdzielony zapłacą jedynie 1% wartości kursu. 

Krzysztof PojawaAktualności4 stycznia 201530480

Przyglądając się niektórym z ostatnich działań Microsoftu na rynku urządzeń mobilnych - mamy na myśli dynamiczne wprowadzanie wielu usług na sprzęt Apple, a także smartfony i tablety działające pod kontrolą Androida - mozna odnieść wrażenie, że spółka nieco zapomniała o swoich natywnych klientach, jakimi są użytkownicy urządzeń z Windows Phone. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się z pakietem Office - głośne wprowadzenie na rynek znakomitej wersji dla iPada, a także wariantów przeznaczonych dla pozostałych urządzeń z iOS i Androidem idzie w parze z brakiem aktualizacji Office dla Windows Phone. Jak się jednak okazuje - Microsoft pamięta również o użytkownikach mobilnych okienek kafelków i już niedługo również oni będą mogli cieszyć się z nowej wersji Office.

Radosław KasperczakAktualności23 lipca 201412670

Już jutro rozpoczną się publiczne testy wersji beta najnowszej odsłony systemu operacyjnego dla Maców, OS X Yosemite. Apple udostępni ją dla pewnej liczby chętnych użytkowników. Ową "pewną liczbą" jest milion tych, którzy jako pierwsi zarejestrują się na stronie projektu za pomocą swojego Apple ID.

Radosław KasperczakAktualności16 listopada 201416510

Microsoft podzielił się ze światem wieloma różnorodnymi informacjami, związanymi ze swoimi produktami. Wśród nich znajdziemy fakty mniej lub bardziej ciekawe dla przeciętnego użytkownika, jednak właśnie ów przysłowiowy „Kowalski” (szczególnie, jeśli w jego naturze leży  „hejt” na wszystko, co microsoftowe) powinien zatrzymać się zwłaszcza nad jedną wartością, a mianowicie nad liczbą aplikacji, które można w tej chwili znaleźć w Windows Phone Store.