partner serwisu
Maciej GajewskiAktualności8 lutego 2017359951

Oficjalna aplikacja do obsługi YouTube na Androida już niedługo pozwoli nam na przewijanie filmów w bardzo prosty sposób. Wystarczą dwa puknięcia w ekran, by przenieść się o dziesięć sekund do przodu lub do tyłu.

Marek KowalskiAktualności19 lutego 2017356501

Użytkownicy telewizorów Smart TV pracujących pod kontrolą systemu Android TV, czyli odmiany Androida przeznaczonej dla dużych ekranów, nie mieli szczególnie udanych ostatnich świąt. Powodem była grudniowa aktualizacja tego systemu, która zamiast poprawić działanie Android TV spowodowała sporo problemów z dostępnością niektórych kategorii aplikacji. To już przeszłość. Najnowsza aktualizacja naprawia problem ze stabilnością.

Maciej GajewskiAktualności4 kwietnia 2017355880

Wielu z nas nadal czeka na aktualizację do Android Nougat a tymczasem na horyzoncie kolejna wersja tego systemu. Android O już teraz jest do pobrania w bardzo wczesnej wersji deweloperskiej. Pod koniec roku ma być dostępny dla wszystkich. No, prawie dla wszystkich, bowiem jak zawsze nie jest jasne na czym go zainstalujesz.

Paweł PilarczykAktualności2 kwietnia 20143549312

W San Francisco trwa właśnie konferencja Microsoft Build. To impreza kierowana głównie do programistów, jednak jest o tyle istotna, że gigant z Redmont zamierza zaprezentować kilka nowych produktów i zapowiedzieć swoje strategie na najbliższych pięć lat. Wystąpi też nowy CEO Microsoftu, Satya Nadella. Jesteśmy na miejscu i na żywo relacjonujemy przebieg imprezy!

Tomasz KurzakAktualności21 października 2014353830

Przeznaczona na Windows Phone 8.1 wersja popularnego komunikatora doczekała się kolejnej aktualizacji. Wydanie oznaczone numerem 2.24 naprawia kilka błędów i wprowadza nowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość rysowania w trakcie rozmowy.

Tomasz KurzakAktualności19 maja 2015351112

Kilka godzin temu Microsoft udostępnił wersje poglądowe nowych odsłon aplikacji pakietu Office dla Androida. Po niedawnym zaprezentowaniu uniwersalnych aplikacji Office dla Windows 10 Mobile przyszedł więc czas na to, żeby i użytkownicy smartfonów z Androidem mogli skorzystać z najnowszych wersji Worda, Excela i PowerPointa.

Tomasz KurzakAktualności20 lipca 2015345794

Po nie do końca udanej wersji Androida nazwanej Lollipop wszyscy zagorzali fani tego mobilnego systemu operacyjnego oczekują z zapartym tchem jesiennej premiery kolejnego wariantu Robocika. Niestety na jego temat nie wiemy zbyt wiele, ale możliwe, że Google przez przypadek zdradziło, że Android M będzie oznaczony numerem 5.2.

Tomasz KurzakAktualności17 grudnia 2014340340

Przesyłanie załączników do wiadomości e-mail w przeszłości było ograniczone przez maksymalny rozmiar plików. Sytuacja zmieniła się kiedy dostawcy poczty elektronicznej tacy jak Google, Microsoft czy Onet zintegrowali ze swoimi usługami kolejne - dyski w chmurze. Takie rozwiązanie pozwalało na szybkie przesyłanie linków do plików o dużych rozmiarach. Niestety taki sposób udostępniania danych ma swoje wady. Dzisiejsza aktualizacja usługi Gmail pozwoli na przesyłanie dużych plików zamiast łączy do nich oraz wprowadza mechanizmy zabezpieczające zawartość skrzynek pocztowych przed złośliwymi rozszerzeniami.

Krzysztof PojawaAktualności27 czerwca 2015339374

Być może już widzieliście, że wielu użytkowników Facebooka ma dziś specyficzne, pokryte tęczą zdjęcie profilowe. Jest to efekt wczorajszej decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego, dopuszczającej małżeństwa jednopłciowe na terytorium USA. Dość kontrowersyjny, jak to zwykle bywa w sprawach obyczajowych, ruch wywołał jednak bardzo pozytywne odczucia wśród firm technologicznych, które zaraz po jego ogłoszeniu zareagowały zmieniając barwy swoich logotypów na tęczowe, lub wprowadzając inne motywy w tych samych kolorach.
Facebook natomiast udostępnił swoim użytkownikom możliwość podzielenia się radością poprzez nałożenie tęczowego filtra na zdjęcia profilowe.

Tomasz KurzakAktualności29 grudnia 2014338430

Zaplanowana na koniec stycznia konferencja Microsoftu z każdym tygodniem zapowiada się coraz ciekawiej. Dotyczyć ma głównie konsumenckiej wersji Windows 10, jednak co chwila w internecie pojawiają się przecieki odnośnie nowych usług mających pojawić się w „okienkowym” systemie operacyjnym. Tak jest też i dziś, bo na światło dzienne wychodzą powoli informacje na temat przeglądarki internetowej opracowywanej specjalnie na potrzeby Windows 10, noszącej nazwę kodową Spartan.

Krzysztof PojawaAktualności9 sierpnia 2014336301

Chcemy zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenia z użytkowania naszej aplikacji, dlatego nie będziesz dłużej mógł z niej korzystać - tak właśnie po przetłumaczeniu z języka marketingowego na potoczny brzmi wiadomość, jaką Microsoft przekazał korzystającym ze Skype posiadaczom smartfonów z systemem Windows Phone 7.

Tomasz KurzakAktualności10 września 2014332870

Wczoraj odbyła się wyczekiwana przez sporą część użytkowników konferencja Apple, na której mieliśmy okazję zapoznać się z nowymi urządzeniami z logo nadgryzionego jabłka oraz sterującym nimi systemem operacyjnym. Ósma odsłona mobilnego systemu firmy z Cupertino zostanie udostępniona 17-tego września, sprawdźmy zatem czego możemy się po niej spodziewać.

Tomasz KurzakAktualności31 stycznia 2015329621

Ten najpopularniejszy serwis do wymiany głównie nielegalnych treści za pomocą sieci torrent został zamknięty w wyniku akcji przeprowadzonej na początku grudnia przez szwedzką policję. Nie była to pierwsze tego typu sytuacja i zawsze - wcześniej lub później - serwis był dostępny online. Tym razem sytuacja miała się zmienić i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że Zatoka piratów nie wróci już do internetu w znanej wszystkim postaci, o czym pisaliśmy wcześniej. Jednak dziś The Pirate Bay znowu działa i wszytko wygląda na to, że ma się świetnie.

Tomasz KurzakAktualności6 lutego 2015327864

Wczoraj informowaliśmy o zdjęciach mających prezentować najnowszą wersję poglądową mobilnego systemu operacyjnego od Microsoftu. Dziś za pośrednictwem jednej z chińskich stron do internetu trafiły kolejne, które ujawniają nowe w Windows 10 dla smartfonów funkcjonalności.

Marek KowalskiAktualności20 stycznia 2015325970

Na dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w jednym z punktów gastronomicznych na Dworcu Centralnym w Warszawie przedstawiciele Google oraz PKP Intercity ogłosili rozpoczęcie współpracy. Jej wynikiem będzie udostępnienie każdemu zainteresowanemu użytkownikowi popularnej usługi Mapy Google szczegółowych danych na temat tras i połączeń kolejowych w naszym kraju. Informacje dostarczone przez PKP Intercity będą udostępniane przez stanowiącą integralny składnik Map Google funkcję Transport Publiczny. Dzięki wprowadzonej funkcji osoby planujące podróż po naszym kraju, po wywołaniu opcji wyszukiwania trasy otrzymają już nie tylko dane na temat połączeń drogowych, pieszych i lotniczych, ale również właśnie kolejowych.

Krzysztof PojawaAktualności14 stycznia 2016324203

W sklepie Google Play pojawiła się zaktualizowana aplikacja Jakdojade.pl na Androida. Wnosi ona sporo nowości tak w warstwie wizualnej - jej interfejs został dostosowany do Material Design - jak i funkcjonalnej. Użytkownicy Jakdojade.pl mogą między innymi sprawdzać swoje położenie na zaplanowanej i rozpoczętej trasie, a także korzystać z wyszukiwarki głosowo, bez konieczności wpisywania parametrów trasy ręcznie.

Tomasz KurzakAktualności30 grudnia 2014320980

Ostatnie tygodnie to prawdziwa plaga udanych ataków hackerskich, a kłopoty Sony Pictures to tylko wierzchołek góry lodowej. Członkowie grupy Anonymous opublikowali niedawno dane logowania oraz informacje o kartach kredytowych 13 tysięcy użytkowników popularnych usług sieciowych, jak Amazon, Walmart, Origin, Xbox Live, PlayStation Network, a także wielu stron z materiałami dla dorosłych.

Tomasz KurzakAktualności26 marca 2015320540

Mimo, że Google Chrome jest najczęściej wykorzystywaną przez użytkowników przeglądarką, to ciężko nazwać ją doskonałą. Najnowsze doniesienia z Mountain View dają jednak nadzieję na poprawę tej sytuacji. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, już niedługo w przeglądarce Google Chrome pojawią się dwie nowe funkcjonalności pozwalające na płynniejsze przewijanie stron oraz zmniejszenie transferu danych.

Tomasz KurzakAktualności22 października 2014318810

W ciągu 30 lat od powstania poczty e-mail jedyne rzeczy, które tak na prawdę się w niej zmieniły to dostępność tej formy komunikacji oraz ilość otrzymywanych wiadomości drogą elektroniczną. W dzisiejszych czasach coraz ciężej zapanować nad dziesiątkami, a w przypadku niektórych z nas setkami maili zalewających skrzynki odbiorcze każdego dnia. Zespół odpowiedzialny za powstanie Gmaila stworzył aplikację, która ma ułatwić nam porządkowanie elektronicznych skrzynek pocztowych, a dokładniej ma robić to za nas.

Krzysztof PojawaAktualności7 marca 2015315891

Google pracuje nad specjalną wersją Androida, przeznaczoną dla okularów wirtualnej rzeczywistości - taką, dość sensacyjną informację podał kilka godzin temu Wall Street Journal, powołując się na informacje uzyskane od dwóch związanych z projektem osób. Ma być to odpowiedź na ubiegłoroczny zakup Oculus VR przez Facebooka, a Android dla wirtualnej rzeczywistości - kiedy już ujrzy światło dzienne - będzie dystrybuowany w sposób podobny do standardowej, smartfonowo-tabletowej odmiany systemu.