partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności12 października 201542170

Prawie od zawsze mobilny system operacyjny od Google oferował użytkownikom jakąś formę tworzenia kopii bezpieczeństwa danych, jednak wszystkie dostępne rozwiązania wydają się być dalekie od doskonałości, głównie za sprawą skromnej ilości zabezpieczanych informacji. Wraz z premierą Androida 6.0 Marshmallow udostępniony został nowy, niemal bliski ideałowi mechanizm tworzenia kopii zapasowych.

Tomasz KurzakAktualności8 października 201561430

Ponad 500 milionów ludzi przekłada na różne języki za pomocą Tłumacza Google więcej niż 100 miliardów słów dziennie. Świadczy to jedynie o popularności usługi od Google, jednak wszyscy przyznamy, że korzystanie z niej, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, nie należy do najwygodniejszych. Tę sytuację zmienia Android 6.0 Marshmallow dzięki funkcji pozwalającej na tłumaczenie tekstu wewnątrz aplikacji w 90 językach.

Krzysztof PojawaAktualności12 marca 20165786923

Korzystacie ze smartfonów Samsung Galaxy S6 albo S6 Edge i zastanawiacie się, kiedy aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow pojawi się w końcu na Waszych urządzeniach? Odpowiedź brzmi - już! Od kilku godzin Marshmallow jest już dostępny Polsce (przynajmniej w T-Mobile) dla ubiegłorocznych flagowców Samsunga.

Tomasz KurzakAktualności10 września 201552510

Jak się okazuje, radość niektórych użytkowników z obecności w Androidzie 6.0 Marshmallow ciemnego wariantu interfejsu była przedwczesna. Pogrzebał ją właśnie jeden z programistów, który w odpowiedzi na pytanie dlaczego taka wersja GUI zniknęła z Android M Developer Preview 2 stwierdził, że Google nie ma planów na dodanie do Androida 6.0 Marshmellow ciemnego wariantu interfejsu, jednak może on powrócić w kolejnych wydaniach mobilnego systemu operacyjnego.

Tomasz KurzakAktualności29 września 201524710

W czasie zorganizowanej dziś przez Google konferencji prasowej zaprezentowane zostały dwa nowe smartfony z rodziny Nexus - 5X i 6P. Po oficjalnym debiucie bardzo wyczekiwanych przez niektórych urządzeń przyszedł czas na premierę napędzającego je systemu operacyjnego - Android 6.0 Marshmallow został zaprezentowany.

Tomasz KurzakAktualności25 września 201511300

Już za kilka dni, 29 września, odbędzie się wyjątkowa konferencja, w trakcie której Google zaprezentuje dwa nowe smartfony oraz kontrolującą ich prace najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego, a jak dowiedzieć się można z opisu na stronie jednego z operatorów komórkowych, Android 6.0 Marshmallow zostanie udostępniony już 5 października dla smartfonów Nexus 5 i Nexus 6. 

Krzysztof PojawaAktualności2 stycznia 2016390991

Półtora roku temu pokazaliśmy Wam, jak zainstalować Androida 4.4 na zwykłym PC albo laptopie. Od tego tekstu minął jednak długi czas, a jak na warunki tech-świata, prawie wieczność. W międzyczasie Google udostępniało kolejne wersje swojego systemu, Microsoft zaprezentował światu Windows 10, a użytkownicy smartfonów zaczęli widzieć pojedyncze piksele na ekranach o rozdzielczości FullHD. A gdzieś obok tych wydarzeń najnowszy Android 6.0 Marshmallow pojawił się także w wersji Android-x86, czyli specjalnej (oczywiście niezależnej od Google) odmianie przeznaczonej do instalacji na komputerach PC i laptopach. A od kilku dni wariant ten obejmuje już Androida 6.0.1.

Tomasz KurzakAktualności8 grudnia 201549420

Firma Google udostępniła wczorajszej nocy fabryczne obrazy systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow przeznaczone dla urządzeń Nexus 5, 5X, 6, 6P, 7, 9 oraz Player. Uaktualnienie oferuje mnóstwo nowych emotikon, grudniowe poprawki zabezpieczeń, delikatnie zmodyfikowany pasek nawigacji dostępny w tabletach oraz usprawniony tryb Nie przeszkadzać.

Jakub SzczęsnyAktualności17 sierpnia 201633910

Rozwój Androida to nie tylko zmiany kosmetyczne, ale również porządne szlify pod maską. Android 7.0 Nougat ma otrzymać sporo usprawnień dla swoich dwóch kluczowych projektów - Doze oraz Svelte, które stoją na straży energooszczędności i odpowiedniego zarządzania wydajnością urządzenia.

 

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201617670

Wydanie finalnej wersji Androida 7.0 Nougat dla Nexusów było ogromnym wydarzeniem w świecie nowych technologii. Tymczasem okazuje się, że w drodze powinna być aktualizacja dla tej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Mowa o Androidzie 7.1, który wprowadzić ma poprawki i usprawnienia.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 201660010

Firma Google ujawniła oficjalną nazwę najnowszej odsłony swojego mobilnego systemu operacyjnego. Internauci z całego świata uznali, że Android 7.0 powinien nazywać się Nougat i wyszukiwarkowy potentat zgodnie z zapowiedzią przystał na propozycję społeczności. Najnowsza odsłona Robocika zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią i przyniesie ponad 200 nowych funkcji.

Jakub SzczęsnyAktualności17 października 20166850

Firma LG od dawna stara się możliwie szybko aktualizować oprogramowanie instalowane na swoich smartfonach. Kontrowersyjny model G5 nie jest wyjątkiem. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup z pewnością będą zadowolone z faktu, że koreański producent najprawdopodobniej zakończył już prace nad odpowiednim uaktualnieniem. Dzięki temu już w listopadzie posiadacze LG G5 będą cieszyć się z Androida 7.0 Nougat na swoich urządzeniach.

Marek KowalskiAktualności21 grudnia 201646910

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 Edge będący uczestnikami programu Samsung Galaxy Beta Program otrzymali właśnie dostęp do najnowszej aktualizacji systemu Android w swoich telefonach do wersji Android 7.0 Nougat. Jest to już czwarte rozwojowe wydanie systemu Android 7.0 Nougat zmodyfikowane przez programistów Samsunga pod kątem użyteczności w obu wymienionych modelach smartfonów. Wciąż jednak jest to wersja testowa (beta). Najbardziej interesującą ciekawostką związaną z udostępnioną wersją oprogramowania systemowego dla smartfonów Samsunga, jest to, że ponoć zauważalnie poprawiono wydajność Androida 7.0 Nougat w modelu S7 Edge. A to nie jedyne zmiany.

Jakub SzczęsnyAktualności22 sierpnia 2016246020

Google słowa dotrzymał i stało się to, na co czekali fani Androida na całym świecie. Właśnie dobiegł moment, w którym odbywa się oficjalna premiera Androida 7.0 Nougat, który właśnie trafia na pierwsze urządzenia w aktualizacjach Over The Air. Oficjalna strona internetowa systemu operacyjnego wskazuje na urządzenia, które jako pierwsze będą mogły przejść proces aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności13 lipca 2016630410

Firma Google nie podała dotąd oficjalnej daty premiery najnowszego mobilnego systemu operacyjnego. Androida 7.0 Nougat miał zadebiutować już tego lata i wygląda na to, że wyszukiwarkowemu potentatowi uda się dotrzymać terminu. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez kanadyjskiego operatora komórkowego Rogers.

Jakub SzczęsnyAktualności25 października 201610420

Niedawno miała miejsce premiera Androida 7.0 Nougat, a tymczasem w programie deweloperskim możliwa do pobrania jest wczesna wersja rozwojowa kolejnej iteracji systemu oznaczona numerem 7.1.1. Nowsze urządzenia Nexus mogą ją pobrać i zainstalować już teraz, a warto, bowiem wprowadza ona kilka ciekawych nowości. 

Tomasz KurzakAktualności28 listopada 201613790

Android 7.1.1 zostanie udostępniony przez Google już 6 grudnia tego roku. Tak wynika z informacji, które pojawiły się na stronie internetowej australijskiego oddziału operatora komórkowego Vodafone. W pierwszej kolejności na aktualizację Androida mogą liczyć posiadacze smartfonów Nexus 6P, jednak użytkownicy modeli 5X oraz Pixel i Pixel XL powinni otrzymać uaktualnienie w tym samym czasie.

Paweł KrzyżanowskiAktualności29 września 2017177520

Co prawda Android 8.0 Oreo zadebiutował dość niedawno, ale już teraz warto sprawdzić, czy sprzęt który nosimy w kieszeni lub torebce dostanie aktualizację do najnowszej wersji. Jak przez ostatnich kilka lat, także i tym razem producenci zdecydowali się na wydanie uaktualnienia tylko dla wybranych urządzeń.

Krzysztof PojawaAktualności23 grudnia 20145543314

Windows Phone, mobilny system operacyjny Microsoftu, przeżywa trudne chwile. Chciałoby się powiedzieć - wciąż je przeżywa. Udział kafelków w światowym rynku smartfonów jest bardzo niski, a co więcej, w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej w dalszym ciągu będzie spadał. 
Widać wyraźnie, że choć wielu dziennikarzy technologicznych i ekspertów rynku mobilnego uważa produkt Microsoftu za naprawdę dobry, to użytkownicy, czyli ostateczni rynkowi sędziowie na pytanie jaki smartfon wybrać? Android czy Windows Phone? mają od dawna gotową odpowiedź, w dodatku taką, która nie wróży kafelkom nic dobrego.

Krzysztof PojawaAktualności7 marca 2015315661

Google pracuje nad specjalną wersją Androida, przeznaczoną dla okularów wirtualnej rzeczywistości - taką, dość sensacyjną informację podał kilka godzin temu Wall Street Journal, powołując się na informacje uzyskane od dwóch związanych z projektem osób. Ma być to odpowiedź na ubiegłoroczny zakup Oculus VR przez Facebooka, a Android dla wirtualnej rzeczywistości - kiedy już ujrzy światło dzienne - będzie dystrybuowany w sposób podobny do standardowej, smartfonowo-tabletowej odmiany systemu.