partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności8 kwietnia 2016437485

Specjalistom z zajmującej się bezpieczeństwem firmy Dr.WEB udało się wykryć nowe zagrożenie na mobilnej platformie od Google. Android.Spy.277.origin to kolejny wirus odnaleziony w sklepie Google Play. Jak inne tego typu szkodniki zbiera dane na temat użytkowników oraz ich urządzeń i wyświetla niepożądane reklamy. Złośliwe oprogramowanie zostało pobrane ponad 3,2 miliona razy.

Tomasz KurzakAktualności1 października 2015432252

Pod koniec lipca pisaliśmy o krytycznym błędzie Stagefright w mobilnym systemie operacyjnym od Google pozwalającym na zainfekowanie urządzenia poprzez specjalnie spreparowaną wiadomość MMS. Dziś światło dzienne ujrzały informacje wskazujące, że niemal każde z 1,4 miliarda urządzeń działających pod kontrolą Androida wrażliwych jest na podobne ataki za pośrednictwem zmodyfikowanych plików audio i wideo z zaszytym złośliwym kodem.

Tomasz KurzakAktualności4 grudnia 2014425132

Komunikatory internetowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych aplikacji. Nie dziwi więc fakt, że jest ich na rynku dużo, jednak to Skype od lat jestem najpopularniejszym z nich. Wczoraj został zaprezentowany Wire - nowa, służąca do komunikacji użytkowników za pomocą internetu aplikacja, która ma ambicje konkurować z obecnym "królem".

Tomasz KurzakAktualności26 sierpnia 20144217010

26 sierpnia 2014 zapisze się na kartach historii jako dzień, w którym światło dzienne ujrzało stabilne wydanie 64-bitowej wersji przeglądarki internetowej giganta z Mountain View. Pod koniec lipca informowaliśmy Was o tym, że 64-bitowa edycja Google Chrome trafiła do testowego kanału dystrybucyjnego. Po niespełna miesiącu posiadacze Windows 7 i 8 wykorzystujących architekturę x64 mogą cieszyć się przeglądarką internetową wykorzystującą wszystkie zalety ich systemów operacyjnych. Użytkownicy Mac OS i Linuksów muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wersje przeznaczone dla nich są nadal w fazie testów. 

Radosław KasperczakAktualności3 lipca 2014419572

W czasie, gdy świat technologii mobilnych żyje kolejnymi informacjami, dotyczącymi nowego Androida, sygnowanego literką ,,L'', Samsung podobno zdecydował się na wypuszczenie aktualizacji systemu operacyjnego z wersji Jelly Bean do wersji KitKat dla kilku spośród swoich smartfonów.

Tomasz KurzakAktualności26 kwietnia 2016411332

Na oficjalnym blogu zespołu zajmującego się rozwojem androidowej aplikacji do obsługi poczty Gmail pojawił się wpis informujący o dodaniu do programu obsługi kont pocztowych wykorzystujących usługę Exchange. Ta długo wyczekiwana przez użytkowników funkcja trafia w końcu w ich ręce, jednak czy na taki ruch nie jest trochę za późno?

Krzysztof PojawaAktualności7 listopada 2014409075

Od kilku dni posiadacze urządzeń z serii Nexus z niecierpliwością czekali na zapowiadaną na miniony wtorek aktualizację Androida do wersji 5.0 Lollipop. Ta jednak nie docierała, a zamiast niej pojawiały się niepokojące informacje o problemach Google z funkcjonowaniem najnowszego systemu. Kiedy więc można spodziewać się, że Android 5.0 zostanie wreszcie udostępniony? 

Tomasz KurzakAktualności27 stycznia 2015408380

Złośliwe oprogramowanie typu ransomware to stosunkowo nowe zagrożenie czyhające na wszystkich użytkowników internetu, jednak coraz bardziej popularne wśród hackerów. W ostatnim tygodniu analitycy firmy Dr.Web odkryli bardzo duże zagrożenie ze strony nowego trojana o nazwie CTB-Locker, który szyfruje dane na zainfekowanych komputerach i żąda okupu za ich odszyfrowanie. 

Tomasz KurzakAktualności30 października 2014406980

Pierwsze zapowiedzi o nowym sposobie organizacji i przeglądania zapisywanych w Google Chrome zakładkach pojawiły się już w kwietniu. Niestety dopiero teraz mechanizm Google Stars trafia do przeglądarki firmy z Mountain View i co ciekawe udostępniany jest w formie dodatku, a nie jako integralna część przeglądarki.

Tomasz KurzakAktualności26 grudnia 2015404843

Czeska firma Piriform ma w swojej ofercie wiele narzędzi do czyszczenia, konserwacji i optymalizacji pracy oraz samych systemów Windows. Jednym z nich jest bardzo popularny wśród użytkowników CCleaner, który jak się okazuje może powodować nieodwracalne uszkodzenia w rejestrze systemowym Windows 10, a sam Microsoft odradza korzystanie z niego oraz jemu podobnych narzędzi.

Tomasz KurzakAktualności3 grudnia 2014404381

Google mimo udostępnienia nowego narzędzia do obsługi swojej skrzynki pocztowej - Inbox - nie przestaje udoskonalać usługi i aplikacji Gmail. Najnowsze zmiany w internetowym kliencie poczty elektronicznej wyszukiwarkowego giganta pozwolą na bezpośrednią edycje plików pakietu Office dołączanych do wiadomości e-mail.

Marek KowalskiAktualności22 marca 2015400563

Listy szybkiego dostępu (z ang. jump list) pojawiły się w interfejsie systemu Windows wraz z wprowadzeniem na rynek najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego dla komputerów PC, czyli "starego, dobrego" Windows 7. Wygląda na to, że Microsoft bardzo poważnie słucha użytkowników i analizuje ich przyzwyczajenia. W Windows 10 doczekaliśmy się już powrotu menu Start, z poziomu paska zadań mamy również dostęp do interesujących nas tu list szybkiego dostępu, jednak w dotychczasowych publicznie udostępnionych kompilacjach "jump listy" nie były dostępne w menu Start. Wraz z udostępnieniem kompilacji 10041 systemu Windows 10 Technical Preview, sytuacja uległa zmianie. Użytkownicy wersji testowej, czy też "Insidersi" jak ich chce nazywać Microsoft, mogą używać list szybkiego dostępu również dla obiektów umieszczonych w menu Start. Nie od razu jednak, wymagana jest pewna modyfikacja rejestru systemowego. Poniżej szczegóły, co dokładnie należy zrobić.

Tomasz KurzakAktualności1 listopada 2014395460

O pracach i rychłej premierze najnowszej odsłony mobilnej aplikacji przeznaczonej do obsługi poczty elektronicznej firmy Google informowaliśmy w zeszłym miesiącu. Dziś w internecie pojawiają się informacje od pierwszych użytkowników, którym firma z Mountain View udostępniła najnowsza wersję klienta poczty Gmail dla urządzeń mobilnych.

Krzysztof PojawaAktualności2 stycznia 2016391831

Półtora roku temu pokazaliśmy Wam, jak zainstalować Androida 4.4 na zwykłym PC albo laptopie. Od tego tekstu minął jednak długi czas, a jak na warunki tech-świata, prawie wieczność. W międzyczasie Google udostępniało kolejne wersje swojego systemu, Microsoft zaprezentował światu Windows 10, a użytkownicy smartfonów zaczęli widzieć pojedyncze piksele na ekranach o rozdzielczości FullHD. A gdzieś obok tych wydarzeń najnowszy Android 6.0 Marshmallow pojawił się także w wersji Android-x86, czyli specjalnej (oczywiście niezależnej od Google) odmianie przeznaczonej do instalacji na komputerach PC i laptopach. A od kilku dni wariant ten obejmuje już Androida 6.0.1.

Tomasz KurzakAktualności20 sierpnia 2015390342

Większość uczestników programu Windows Insider z radością powitała kolejną kompilację testową najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, a przynajmniej ta część z nich, która nie korzysta z przeglądarki internetowej od Google. Okazuje się, że Chrome w wersji 64-bitowej nie działa na Windows 10 Insider Preview build 10525. Do tej pory problem nie został naprawiony, ale jest prosty sposób na jego obejście. 

Krzysztof PojawaAktualności14 września 2014384495

Błyskawiczny dostęp do najnowszych i najświeższych wiadomości z kraju i ze świata, a także tych najbliższych, lokalnych; do tego informacje o pogodzie, kursy walut i wskaźniki giełdowe czy dostęp do repertuaru kin - to wszystko i jeszcze więcej zapewnia strona główna Onet.pl.
Teraz, dzięki najnowszej odsłonie aplikacji mobilnej Onet News możecie mieć ją zawsze przy sobie. Również w trybie offline, czyli bez połączenia z internetem.

Tomasz KurzakAktualności13 grudnia 2014383920

Politykę Microsoftu ostatnich miesięcy można powoli zacząć nazywać agresywną. Firma z Redmond nie tylko udoskonala swoje produkty, ale coraz częściej i śmielej zaznacza swoją obecność na konkurencyjnych platformach. Po dzisiejszym udostępnieniu aplikacji MSN dla innych niż Windows i Windows Phone platform Microsoft poinformował także o aktualizacji jakiej doczekała się wyszukiwarka Bing. Uaktualnienie jej pozwoli użytkownikom dokonać rezerwacji hoteli, a w wariancie mobilnym wzbogacone zostały wyniki wyszukiwania.

Tomasz KurzakAktualności30 sierpnia 2014375610

Ping to bardzo prosty program, który wykorzystywany jest do diagnozowania połączeń sieciowych. Umożliwia on sprawdzenie ile czasu zajmuje podróż pakietom między dwoma komputerami i czy nie są po drodze gubione. Twórca silnika wyszukującego Shodan twierdzi, że sprawdził lokalizację każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Tomasz KurzakAktualności27 maja 2015372120

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o możliwości śledzenia w Mapach Google lokalizacji osób na podstawie ich imienia i nazwiska. Dziś dowiadujemy się o Marauder's Map - dodatku do przeglądarki Chrome potrafiącym robić to samo, jednak z dużo większa dokładnością, ale w odniesieniu tylko do użytkowników aplikacji Facebook Messenger.

Krzysztof PojawaAktualności6 sierpnia 2015364439

Prezydent Andrzej Duda już w trakcie swojej kampanii wyborczej udowodnił, że jest jednym z niewielu polskich polityków, którzy z social media radzą sobie naprawdę nieźle. Pora więc na następny krok. Kilkanaście godzin temu Facebook poinformował o wprowadzeniu nowej funkcjonalności w usłudze Facebook Mentions, a już teraz wiadomo, że jedną z pierwszych osób na świecie (a absolutnie pierwszą w Polsce), które z niej skorzystają, będzie właśnie Prezydent (jeszcze elekt) Andrzej Duda, który o 19.30 wygłosi przemówienie, które dzięki Live for Facebook Mentions transmitowane będzie na żywo na Facebooku.