partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności2 lutego 201523780

The Wall Street Journal donosi, że Microsoft ma zamiar zainwestować w twórców najpopularniejszej modyfikacji Androida - firmę Cyanogen Inc. Informacja ta wypłynęła na światło dzienne kilka dni po tym jak Kirk McMaster - dyrektor generalny Cyanogen - przedstawił publicznie plany związane z odsunięciem Google od Androida i zmniejszeniem wpływu wyszukiwarkowego giganta na mobilny system z Robocikiem w logo.

Tomasz KurzakAktualności29 czerwca 201513210

Od kilku miesięcy amerykańska firma jest obiektem prowadzonych w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej śledztw dotyczących nielegalnych praktyk i wykorzystywania dominującej pozycji na rynku. Najnowsze badania przeprowadzone przez badaczy z Harvard Business School i Columbia Law School wydają się potwierdzać, że Google manipuluje wynikami prezentowanymi w jej wyszukiwarce.

Tomasz KurzakAktualności5 maja 201518270

Brytyjscy naukowcy oszacowali datę, kiedy łącza światłowodowe i kablowe służące do przesyłania internetu osiągną swoje limity przepustowości. Wzrost zapotrzebowania na szybki transfer danych jest także zagrożeniem dla naszych zapasów energii. Według szacunkowych wyliczeń internet może zapchać się za 8 lat, a gdybyśmy uporali się problemem przepustowości, to w ciągu kolejnych może wyczerpać globalne zapasy energii.

Krzysztof PojawaAktualności12 listopada 201493760

Wśród użytkowników sprzętu mobilnego Apple pokutuje powszechne przekonanie, że instalowany w tym sprzęcie system operacyjny, iOS, jest bezpieczny i absolutnie nie grożą mu wirusy, złośliwe oprogramowanie czy innego typu cyberataki. Tymczasem okazuje się, że ta opinia jest całkowicie błędna. FireEye, amerykańska firma zajmująca się bezpieczeństwem informatycznym, wykryła bardzo poważną lukę w zabezpieczeniach iOS, która powoduje, że poważnie zagrożony może być praktycznie każdy iPhone i iOS. Odpowiadając więc na zawarte w tytule pytanie - czy iOS jest bezpieczny? - odpowiedź może być jedynie przecząca. 

Tomasz KurzakAktualności23 lipca 201519000

O zmianie właściciela popularnej wśród użytkowników urządzeń mobilnych nawigacji mówi się już od kwietnia. Wśród potencjalnych nabywców wymieniało się takie firmy jak Amazon, Facebook czy Uber, jednak jak informuje dziennik The Wall Street Journal, mapy HERE najprawdopodobniej zostaną kupione przez niemieckich producentów samochodów Audi, BMW i Daimler AG właściciela marki Mercedes. 

Tomasz KurzakAktualności5 października 201434130

Największym wydarzeniem zeszłego tygodnia była publiczna prezentacja wersji poglądowej najnowszego systemu operacyjnego firmy z Redmond. Od konferencji minęło zaledwie kilka dni, ale internet nie przestaje dostarczać coraz to nowych informacji na temat następcy Windows 8.1. Najnowsze doniesienia sugerują, że Microsoft zbiera i ma zamiar przetwarzać zbyt dużo informacji na temat użytkownika i sposobów w jaki korzysta z systemu oraz zainstalowanego na nim oprogramowania. Jednak czy tak jest naprawdę?

Tomasz KurzakAktualności14 grudnia 201431680

W wyniku akcji przeprowadzonej przez szwedzką policję 10. grudnia tego roku z internetu zniknęła jedna z najpopularniejszych stron z torrentami - The Pirate Bay. Antypiracka akcja wydaje się być jednak zakrojona na dużo szerszą skalę, bo od środy nie działa kilkanaście innych witryn służących do wymiany głównie nielegalnych plików.

Tomasz KurzakAktualności25 kwietnia 201557940

Wczorajszym internetowym hitem okazało się niespotykane odkrycie w Mapach Google. Według nich w Pakistanie jest miejsce, w którym gigantyczny Android załatwia swoje potrzeby fizjologiczne na niewiele mniejsze nadgryzione jabłko - logo Apple. O ile obrazek taki może bawić niektórych z fanów systemu operacyjnego od Google, to i tak dowcip ten został bardzo szybko okrzyknięty wyjątkowo niesmacznym. 

Tomasz KurzakAktualności14 listopada 201426600

Opublikowany dziś na Twitterze wpis na oficjalnym koncie Lumii rozbudzi nadzieję w sercach wielu użytkowników smartfonów z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu. Według owego postu firma z Redmond planuje udostępnienie aktualizacji dla każdego urządzenia pracującego pod kontrolą Windows Phone 8.

Tomasz KurzakAktualności20 października 201428170

Jak wiele radości daje zabawa klockami LEGO wie każdy, kto miał okazję z nimi obcować. Jednak nie tylko fizyczny kontakt z zabawkami potrafi pochłonąć bez reszty nasze pociechy i nawet tak błahe z pozoru zajęcia jak przeglądanie drukowanego katalogu z klockami potrafi sprawić, że zapomną o otaczającym je świecie. Producent najpopularniejszych klocków LEGO wprowadził tą drugą czynność w XXI wiek dzięki aplikacjom przeznaczonym dla urządzeń mobilnych.

Tomasz KurzakAktualności16 kwietnia 201530490

Dzisiejsza promocja w największym sklepie internetowym na świecie to kolejna okazja do wzbogacenia kolekcji gier i aplikacji przeznaczonych na Androida. Wszystkim swoim klientom Amazon oferuje za darmo programy, których łączna wartość to 105 dolarów.

Radosław KasperczakAktualności25 lipca 2014161900

Znany na całym świecie producent procesorów, firma Intel, przygotowała promocję dla osób, które w najbliższym czasie mają zamiar dokonać zakupu Intel Core i5 lub Intel Core i7 z serii K. Każdy, kto nabędzie w wybranych sklepach którąś z tych jednostek, otrzyma bezpłatnie trzy gry, aplikację edukacyjną oraz oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo podczas korzystania z komputera.

Tomasz KurzakAktualności1 grudnia 2017106810

Black Friday i Cyber Monday już za nami, jednak w sklepie Google Play nie brakuje promocji. Po raz kolejny zebraliśmy dla Was listę chwilowo darmowych i przecenionych aplikacji oraz gier. Pamiętajcie, że obniżki nie będą trwały wiecznie, więc lepiej spieszyć się z zakupami lub instalowaniem darmowych wersji programów.

Tomasz KurzakAktualności22 listopada 201736970

Black Friday i Cyber Monday zbliżają się wielkimi krokami. Także w sklepie Google Play znaleźliśmy wiele ciekawych aplikacji i gier, które zostały przecenione lub są oferowane za darmo. Wszystkie promocje ograniczone są czasowo, więc spieszcie się z zakupami lub instalacją bezpłatnych aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności19 października 201718290

Sklep Google Play pełny jest płatnych aplikacji, które chcielibyśmy mieć, jednak nie jesteśmy przekonani do wydawania na nie pieniędzy. Dlatego dziś startujemy z nową serią, w której będziemy prezentować czasowo darmowe lub przecenione gry i aplikacje na Androida.

Tomasz KurzakAktualności24 lutego 2015237601

We wrześniu informowaliśmy, że Microsoft wprowadził w programie Student Advantage zmiany, dzięki którym uczniom łatwiej jest ubiegać się o darmowe licencje Office 365. Niestety nowe udogodnienia ograniczone były jedynie do Stanów Zjednoczonych. Teraz także polscy uczniowie, studenci i nauczyciele mogą starać się o darmowe licencje Office 365.

Radosław KasperczakAktualności7 sierpnia 201416200

Ekologia wielu nam kojarzy się przede wszystkim z przywiązującymi się do drzew i niechętnymi do jakichkolwiek ustępstw ekologami, choć oczywiście nie wszyscy są takiego zdania. Z myślą o tych osobach, które uważają bycie ekologicznymi za coś dobrego, a jednocześnie należą do kategorii zmotoryzowanych, Dinegra Sp. z.o.o. projektuje aplikację, mającą edukować oraz wspomagać kierowców w eco-drivingu, a także zadbać o ich bezpieczeństwo podczas jazdy. 

Tomasz KurzakAktualności14 listopada 201427790

Tą sensacyjną i długo oczekiwaną wiadomością podzielił się dziś ze słuchaczami Richard Huddy z AMD. Informacja jak dotąd nie została potwierdzona przez Microsoft, jednak wydaje się bardzo prawdopodobna, bo firma z Redmond będzie musiała w jakiś sposób "zachęcić" użytkowników do przesiadki na Windows 10.

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 201419070

W piątek pisaliśmy o wypowiedzi szefa działu gier AMD, który podczas swojego panelu PDXLAN stwierdził, że Microsoft nie planuje wydania DirectX 12 dla Windows 7. Ta zaskakująca informacja odbiła się szerokim echem wśród wszystkich portali technologicznych. Firma AMD postanowiła sprostować wypowiedź swojego pracownika i opublikowała stosowną informacje mówiącą o tym, że rewelacje pochodząca od Huddy'iego to jedynie spekulacja.

Radosław KasperczakAktualności3 października 201412420

Wszyscy, którzy zastanawiali się, kiedy dostępna będzie nowa, oznaczona numerem 12, wersja bibliotek DirectX, otrzymali na to odpowiedź. Na swoim blogu Microsoft poinformował, że stanie się to wraz z premierą najnowszego okienkowego systemu operacyjnego, Windows 10. Wcześniejszy dostęp do DX12 otrzymają twórcy gier, tak by mogli zapoznać się ze sterownikami, dokumentacją i innymi elementami, dzięki czemu będzie możliwe dostosowanie ich produkcji do nowej technologii.

Tomasz KurzakAktualności17 września 201510080

Pracownicy firmy F-Secure opublikowali bardzo obszerny dokument podsumowujący śledztwo przeprowadzone w sprawie podejrzanych włamań do instytucji i agencji rządowych z całego świata, także Polski. Ponad 30 stronicowy raport zatytułowany Diukowie - Siedem lat rosyjskiego cyberszpiegostwa łączy działalność grupy przestępczej bezpośrednio z władzami rosyjskimi.

Marek KowalskiAktualności24 lipca 201524270

Czy miałeś kiedykolwiek taką sytuację, że po wysłaniu maila żałowałeś, że go w ogóle wysłałeś? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, nie jesteś sam. Problem ten dotyka tak dużej rzeszy użytkowników zbyt pochopnie wysyłających korespondencję elektroniczną, że już jakiś czas temu Gmail - popularna usługa pocztowa Google'a - wprowadził funkcję "anulowania" wysłanego maila. Jednak ta funkcja ma dość istotne ograniczenie - jest dostępna jedynie przez 30 sekund od momentu kliknięcia w Gmailu przycisku Wyślij. Jeżeli to za mało, to z pewnością warto zainteresować się nową usługą o nazwie Dmail.

Tomasz KurzakAktualności19 grudnia 201522240

Okazuje się, że nie tylko użytkownicy Windowsów mogą obawiać się o bezpieczeństwo danych przechowywanych na zablokowanych komputerach. Także w większości dystrybucji Linuksa wykryto lukę, która pozwala na uzyskanie nieograniczonego dostępu do systemu operacyjnego jedynie przez 28-krotne wciśnięcie na klawiaturze klawisza na Backspace.

Tomasz KurzakAktualności30 grudnia 2014320880

Ostatnie tygodnie to prawdziwa plaga udanych ataków hackerskich, a kłopoty Sony Pictures to tylko wierzchołek góry lodowej. Członkowie grupy Anonymous opublikowali niedawno dane logowania oraz informacje o kartach kredytowych 13 tysięcy użytkowników popularnych usług sieciowych, jak Amazon, Walmart, Origin, Xbox Live, PlayStation Network, a także wielu stron z materiałami dla dorosłych.

Krzysztof PojawaAktualności16 kwietnia 201410620

Jeśli jesteście zainteresowani rynkami finansowymi, to z pewnością zainteresuje was informacja, że od kilku godzin za pomocą usługi Google Finance możecie śledzić wskaźniki, indeksy, ceny spółek i transakcje sprzedaży akcji dokonywane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Google rozszerzyło bowiem listę giełd, których wskaźniki prezentowane są w usłudze, o kilka kolejnych rynków, w tym o notowania Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Tomasz KurzakAktualności6 sierpnia 201511521

Windows 10 to nie jedyna premiera, jaka została w ostatnich dniach zaprezentowana użytkownikom przez Microsoft. Wczoraj uruchomiona została w wersji stabilnej dawno zapomniana przez wszystkich usługa Docs.com pozwalająca na łatwe publikowanie i udostępnianie dokumentów Word, Excel, PowerPoint, Sway i PDF.

Robert MultanAktualności16 września 201416870

Od czasu do czasu, zadziwiani jesteśmy umiejętnościami specjalistów, dzięki którym klasyczną grę FPP - Doom - udało się już uruchomić na kalkulatorach, bankomatach, aparatach cyfrowych, czy kieszonkowych odtwarzaczach multimedialnych. Niedawno do tego zaszczytnego grona dołączyła drukarka Canon Pixma. Jednak tym razem uruchomienie produkcji ID Software służyło nie tyle rozrywce, co ukazaniu potężnych luk w zabezpieczeniach interfejsu WWW drukarki.

Marek KowalskiAktualności23 marca 20174690

Firma Google opublikowała trzeci już, doroczny raport na temat bezpieczeństwa Androida. Raport zawiera szczegółowe informacje podsumowujące pracę Google nad ochroną blisko 1,5 miliarda użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą najpopularniejszego systemu mobilnego świata.

Jakub SzczęsnyAktualności12 września 20169870

Android One to seria urządzeń certyfikowanych przez Google, które mają na celu spopularyzowanie platformy z Mountain View w krajach, gdzie rynek smartfonowy jest specyficzny – a dokładniej istnieje zapotrzebowanie na nowe technologie mobilne, lecz w niższych dużo cenach. Smartfony Android One mają być tanie, funkcjonalne i dobrze wspierane. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest; jak się okazuje, część z nich nie otrzyma aktualizacji systemu do wersji 7.0 Nougat.

Tomasz KurzakAktualności13 sierpnia 20156941

Twórcy jednego z popularniejszych dysków chmurowych poinformowali dzisiaj o wprowadzeniu do usługi nowej funkcji. Od teraz użytkownicy Dropbox mogą wykorzystywać do dwuetapowej weryfikacji klucze USB zgodne ze standardem FIDO Universal 2nd Factor (U2F), dzięki czemu logowanie do internetowego dysku na różnych komputerach będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Tomasz KurzakAktualności20 kwietnia 20165110

Jedna z najpopularniejszych usług dysku w chmurze już 29 sierpnia przestanie współpracować ze starszymi wersjami systemów operacyjnych Microsoftu. Dropbox kończy wsparcie dla Windows XP i dołącza do firm, które nie będą obsługiwać tego systemu operacyjnego. Jednocześnie twórcy usługi zachęcają użytkowników do aktualizacji oprogramowania.

Krzysztof PojawaAktualności11 listopada 20149450

Dropbox, zdecydowanie najpopularniejsza usługa chmurowa, została właśnie rozbudowana o funkcjonalność mającą ułatwić udostępnianie plików i folderów. Rówież zapraszanie innych osób do wspólnej pracy nad dokumentami ma być od dziś prostsze. 
Oczywiście udostępnianie zawartości Dropboxa było możliwe i wcześniej, jednakże twórcy usługi twierdzą, że teraz będzie to jeszcze łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Tomasz KurzakAktualności14 października 201417700

Wczoraj informowaliśmy Was o błędzie w kliencie Dropboxa skutkującym kasowaniem danych bez wiedzy użytkownika. Jak się dziś okazało, to nie koniec problemów z jakimi będzie musiała się zmierzyć jedna z najpopularniejszych usług dysków w chmurze. Jedna z grup hakerskich twierdzi, że weszła w posiadanie danych logowania do 6 937 081 kont Dropbox.

Krzysztof PojawaAktualności5 listopada 201410010

Kilka godzin temu ogłoszona została oficjalnie bardzo ścisła współpraca pomiędzy firmami Microsoft i Dropbox. W jej efekcie użytkownicy pakietu Office będą mogli z poziomu Worda, Excela czy Power Pointa przesyłać swoje pliki do Dropboxa i synchronizować je między wieloma urządzeniami. Dodatkowo aplikacja Dropbox pozwoli na edycję dokumentów Office, a użytkownicy smartfonów z Windows Phone i kafelkowych tabletów otrzymają w końcu oficjalną aplikację Dropbox.

Tomasz KurzakAktualności13 lutego 201526860

Kilka dni temu informowaliśmy o nowej w usłudze Dropbox funkcjonalności, która pozwala na łatwiejsze edytowanie dokumentów przeglądanych z poziomu przeglądarki internetowej. Okazuje się, że to nie jedyna rzecz, nad którą pracowali programiści firmy ostatnimi czasy. Opublikowane niedawno rozszerzenie do przeglądarki Chrome pozwoli na zintegrowanie usługi Dropbox z pocztą elektroniczną Gmail.

Piotr KulikAktualności28 kwietnia 201513150

Na początku kwietnia pojawiły się pierwsze doniesienia o testach Project Composer - kolaboracyjnego edytora notatek online. Link do witryny projektu nie pozostawiał złudzeń - mieliśmy do czynienia z kolejną usługą rozwijaną przez autorów popularnego dysku online - Dropboxa. Dzisiaj Project Composer zmienił nazwę na Dropbox Notes, a zainteresowani przetestowaniem nowej usługi mogą zgłosić chęć udziału w zamkniętych testach.

Tomasz KurzakAktualności5 lutego 201524580

Usługi chmurowe od lat cieszą się spora popularnością, a po wejściu na rynek takich gigantów jak Google i Microsoft wydają się przeżywać drugą młodość. Zażarta konkurencja zmusza dostawców tych usług do oferowania coraz to nowych funkcjonalności. Tak tez dzieje się w przypadku Dropboxa, którego twórcy poinformowali dziś o rozpoczęciu prac nad mechanizmem ułatwiającym edytowanie dokumentów oglądanych z poziomu przeglądarki internetowej.

Tomasz KurzakAktualności7 marca 201715560

Microsoft przywrócił już do działania usługi Skype, Outlook.com, Office 365 i Xbox Live. Przez około godzinę ich użytkownicy z całego świata, także i Polski nie mogli zalogować się do swoich kont. Niestety Microsoft do tej pory potwierdził jedynie wystąpienie dużej awarii, ale jej powody nadal nie są znane.

Radosław KasperczakAktualności28 października 201424580

Oprogramowanie fotograficzne bywa drogie (niekiedy bardzo), co często zmusza wielu fotografów, szczególnie początkujących, do wybierania darmowych rozwiązań, nie zawsze odpowiadających ich oczekiwaniom. Teraz mają oni okazję do porzucenia kompromisów - producent profesjonalnego oprogramowania przeznaczonego zarówno dla fotografów–amatorów, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników - firma DxO, udostępniła całkowicie za darmo wydaną dwa lata temu wersję aplikacji DxO Optics Pro, oznaczoną numerkiem 8. 

Marek KowalskiAktualności15 lutego 20177130

Wkrótce na terenie całej Unii Europejskiej zaczną obowiązywać nowe przepisy wprowadzone ogłoszoną 25 listopada 2015 roku Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2366, tzw. Dyrektywą PSD2 (Payment Services Directive). Nowe przepisy w znaczącym stopniu wpłyną na kształt całego rynku nowoczesnych usług płatniczych, zatem również na to, w jaki sposób dokonujemy płatności i korzystamy z bankowości elektronicznej za pośrednictwem mobilnych aplikacji bankowych czy systemów i usług płatniczych.

Tomasz KurzakAktualności10 lutego 201531513

Dziś przypada doroczny, europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji firma Google postanowiła w zwrócić uwagę użytkowników jej usług na kwestię ustawień bezpieczeństwa kont i w zamian za ich weryfikacje oferuje dodatkowe 2 GB przestrzeni dyskowej w Dysku Google na zawsze.

Tomasz KurzakAktualności9 października 201514480

Ostatnie tygodnie to prawdziwa czarna seria dla gigantów internetu. Najpierw kilkugodzinna awaria Skype utrudniła dostęp do usługi użytkownikom na całym świecie, potem z podobnymi problemami borykał się Facebook, a teraz przyszedł czas na Google i jej usługi Dysk, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje, które od kilkunastu minut są niedostępne.

Tomasz KurzakAktualności15 czerwca 201511610

Zaprezentowana na otwarciu konferencji WWDC usługa Apple Music może namieszać na rynku  strumieniowania muzyki choć nie jest w żaden sposób odkrywcza lub rewolucyjna. Pojawienie się nowego i zarazem tak dużego gracza na rynku zmusi konkurencję do uatrakcyjnienia swojej oferty. Pierwszą zapowiedzią takiej sytuacji jest Taste Rewind - nowa usługa Spotify proponująca utwory z poprzednich dekad na podstawie gustu użytkownika. 

Sylwia ZimowskaAktualności20 kwietnia 20176271

Nowa metoda wirtualnej komunikacji wygląda niezwykle interesująco - zakładasz gogle, tworzysz animowanego avatara, zapraszasz do dyskusji znajomych i razem przenosicie się w wybrane miejsce. Widzicie się nawzajem, słyszycie, a nawet możecie sobie zrobić wirtualne selfie! Facebook Spaces wszedł właśnie w fazę otwartej bety, a to oznacza, że aplikacja jest już dostępna dla każdego.

Sylwia ZimowskaAktualności26 kwietnia 2017602373

Wjeżdżasz do nowego miasta, parkujesz auto w centrum i idziesz pozwiedzasz. Gdy po kilku godzinach wracasz do samochodu, nie potrafisz przypomnieć sobie, w którym miejscu go zostawiłeś. Brzmi znajomo? Na szczęście to koniec takich problemów. Mapy Google zyskały właśnie przydatną funkcję zapamiętywania lokalizacji zaparkowanego auta.

Paweł KrzyżanowskiAktualności9 listopada 20178641

MakeApp: AI Based Makeup Editor to aplikacja, która ostatnio zdobyła w sieci ogromną popularność. Powstała jako bazujące na sztucznej inteligencji narzędzie, za pomocą którego można łatwo wykonać cyfrowy makijaż. Częściej służy jednak do jego usuwania i sprawdzania, jak ktoś wygląda bez niego.

Tomasz KurzakAktualności26 sierpnia 201521380

Po nieudanym wykupieniu Twitch.tv firmie Google nie pozostało nic innego jak stworzenie własnej usługi przeznaczonej dla graczy. Pierwsze informacje o niej pojawiły się w czerwcu, a najnowsze doniesienia sugerują, że już dziś użytkownicy na całym świecie będą mogli przeglądać YouTube Gaming w przeglądarkach internetowych. 

Tomasz KurzakAktualności16 czerwca 201513100

Windows 10 nie jest przeznaczony wyłącznie dla komputerów PC oraz smartfonów. Najnowszy system operacyjny Microsoftu będzie zarządzał także goglami rozszerzonej rzeczywistości HoloLens, mini komputerami jak Raspberry Pi i Arduino czy sprzętami domowymi kompatybilnymi z Internetem rzeczy. Aktualizacja nie ominie także konsoli Microsoftu, a na odbywającej się właśnie konferencji E3 mieliśmy okazje zobaczyć jak będzie działał Windows 10 na konsoli Xbox One.

Krzysztof PojawaAktualności16 czerwca 201538310

E3 2015, formalnie rozpoczynające się dopiero dziś doroczne targi poświęcone grom wideo, zgodnie z tradycją już dzień przed oficjalnym otwarciem obfitowały z konferencje wybranych, najważniejszych producentów gier. Nie zabrakło wśród nich Microsoftu, który - poza zapowiedziami wielu nowych tytułów, przedstawił także kilka nowości funkcjonalnych związanych z konsolą Xbox One. Jedną z najważniejszych jest kompatybilność wsteczna z Xbox 360. Co to oznacza? Już niedługo na Xbox One będziecie mogli uruchamiać gry dotychczas dostępne wyłącznie na starszy wariant konsoli.

Radosław KasperczakAktualności20 czerwca 20149710

Dzięki dostępowi do sieci coraz łatwiej dokonać sprzedaży czy to wykonanego przez nas rękodzieła, czy starych zabawek naszego dziecka (które właśnie stwierdziło, że dorosło i więcej się nimi bawić nie będzie), czy też niepotrzebnych „bibelotów”, zalegających na strychu (a nuż komuś się coś z tego przyda). Wystarczy rejestracja w serwisie aukcyjnym lub ogłoszeniowym, kilka kliknięć..i gotowe – pozostaje nam już tylko oczekiwać na kupca. Co jednak, jeśli nie chce nam się rejestrować, przygotowywać opisu produktu, myśleć nad jego ceną, dodawać zdjęć itd.? 

Radosław KasperczakAktualności7 sierpnia 2014282532

Na odbywającej się w Las Vegas konferencji Black Hat, gdzie środowisko hakerskie co roku ma okazję do spotkania przedstawicieli instytucji rządowych, zajmujących się bezpieczeństwem komputerowym, wypowiedziano ciekawą myśl. Jeden z prelegentów, Dan Geer, ekspert ds. bezpieczeństwa IT w CIA, podczas swojego wystąpienia stwierdził, że Microsoft powinien udostępnić szerokiej publiczności kod źródłowy najpopularniejszego systemu operacyjnego ostatnich kilkunastu lat – Windowsa XP.

Justyna SmoleńskaAktualności27 września 20176170

Gboard to świetna klawiatura, z której możemy korzystać zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i z iOS. Co ciekawe, początkowo można było ją zainstalować wyłącznie na drugim z wymienionych systemów, natomiast zielony robot otrzymał ją później.

Sylwia ZimowskaAktualności16 listopada 201720372

W sklepie Google Play wylądowała aplikacja EmpikGo, która pozwala nie tylko na czytanie elektronicznych wersji książek czy słuchanie audiobooków bezpośrednio na smartfonie, ale też na zakup nowych pozycji z całej, obfitej biblioteki cyfrowych tytułów Empiku. Dla użytkowników przewidziane są liczne promocje.

Marek KowalskiAktualności25 października 201632640

ESET Internet Security 2017 to zupełnie nowy produkt w ofercie popularnego w Polsce, słowackiego producenta oprogramowania antywirusowego. Nowy produkt debiutuje dziś wspólnie z pozostałymi aplikacjami: ESET Smart Security Premium 2017 oraz ESET NOD32 Antywirus. Producent przygotował również wielostanowiskowy pakiet ESET Security Pack 3+3 oraz obejmujący jeden komputer i jedno urządzenie mobilne zestaw o nazwie ESET Security Pack 1+1. Krótko wyjaśniamy jakie nowe możliwości charakteryzują zaprezentowane nam dziś oprogramowanie, w tym zupełnie nowy ESET Internet Security 2017.

Krzysztof PojawaAktualności12 czerwca 201513961

Firma Gannet Guard Systems, wywodzący się ze Skandynawii producent rozwiązań do namierzania i odnajdywania skradzionych obiektów udostępnił aplikację mobilną EuroFleet, pozwalającą na kompleksowe zarządzanie flotami pojazdów bezpośrednio z poziomu smartfona lub tabletu.

Tomasz KurzakAktualności27 lutego 201526380

Microsoft nie zwalnia tempa i z nieustającym zapałem stara się ulepszać wersje swoich aplikacji przeznaczone na konkurencyjne platformy mobilne. Tym razem usprawnień doczekał się Excel na Androida, a to za sprawą udostępnionej właśnie w programie Microsoft Garage klawiatury ekranowej przeznaczonej dla tego arkusza kalkulacyjnego.

Justyna SmoleńskaAktualności20 września 20176430

Google nieustannie boryka się ze szkodliwym oprogramowaniem pojawiającym się w Google Play. W ostatnim czasie niemal co miesiąc nowy szkodnik dopada użytkowników Androida – nie inaczej jest i tym razem.

Sylwia ZimowskaAktualności25 kwietnia 201725330

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak będziesz wyglądał za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat? A może jesteś ciekawy, jak prezentowałbyś się jako osoba przeciwnej płci? Aplikacja FaceApp odpowie na powyższe pytania wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji. Tę zabawną aplikację pobierzecie za darmo z Google Play i App Store.

Tomasz KurzakAktualności1 marca 201611980

Portale społecznościowe są popularną wśród terrorystów formą komunikacji, wymiany informacji oraz szerzenia propagandy. Nie inaczej jest w przypadku Facebooka, który ostatnio wykorzystywany był przez terrorystów do sprzedaży broni. Na niedziałającej już grupie handlowej nabyć można było granatniki, amunicję oraz wyrzutnie rakiet.

Tomasz KurzakAktualności2 listopada 201510400

Niecały tydzień po tym jak kierownictwo najpopularniejszego portalu społecznościowego zachęcało swoich pracowników do korzystania z wolnego internetu mobilnego w ramach  Wtorków z 2G, Chris Cox - dyrektor ds. produktów w Facebooku - nakazał członkom jego zespołu wymianę iPhone'ów i iPadów na urządzenia działające pod kontrolą Androida.

Tomasz KurzakAktualności23 października 201510770

Facebook stawia kolejny krok na drodze do stworzenia internetu w internecie i odciągnięcia uwagi użytkowników od innych serwisów oraz usług. Wprowadzone właśnie zmiany w wyszukiwarce najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego pozwolą nam na dostęp do ponad 2 trylionów publicznych postów i ułatwią śledzenie najnowszych informacji o bieżących wydarzeniach, a także najpopularniejszych tematach.

Tomasz KurzakAktualności10 czerwca 201510141

Jedną z zalet przeglądarkowego klienta Outlook.com w naszym porównaniu usług poczty elektronicznej była możliwość połączenia rozwiązania Microsoftu z takimi portalami jak Facebook. Niestety do tego testu konieczna będzie aktualizacja, bo ostatnie uaktualnienia interfejsu Graph API spowodowały, że Facebook Connect przestał działać, a razem z nim synchronizacja danych między kontem Microsoft i tym w najpopularniejszym na świecie portalem społecznościowym.

Tomasz KurzakAktualności23 kwietnia 201528870

Mark Zuckerberg podejmuje kolejna próbę głębokiej integracji swojego portalu społecznościowego z systemem Android. Po porażce nakładki Home, Facebook zdecydował się na udostępnienie alternatywnej do Google wersji aplikacji Telefon. Hello to kolejny w sklepie Google Play dialer, który oferuje użytkownikom kilka ciekawych funkcjonalności.

Piotr KulikAktualności29 maja 2015532160

Stało się niemożliwe - animowane gify w końcu są obsługiwane przez Facebooka. Co prawda nie od razu dla wszystkich, bo proces aktualizacji zajmie trochę czasu, a także nie do końca tak intuicyjnie jakby się wydawało, ale to o tym później. Jednakże ruch ten oznacza diametralną zmianę w kwestii animowanych obrazków, przed którymi Facebook bronił się długi czas, twierdząc że obsługa animowanych gifów doprowadziłaby do chaosu w aktualnościach.

Tomasz KurzakAktualności5 czerwca 201578212

Aplikacja mobilna Facebook znana jest ze swojego sporego apetytu nie tylko na dane mobilne, ale także zasoby smartfonów i tabletów. Rozwiązaniem tego problemu, dotykającego głównie osoby z mniej wydajnymi urządzeniami lub mającymi problemy z dostępem do szybkiego mobilnego internetu, ma być Facebook Lite - odchudzona wersja aplikacji z mniejszym apetytem na dane.

Tomasz KurzakAktualności27 sierpnia 201521090

Pierwsze informacje o tym, że Facebook chce konkurować z Google Now, Siri i Cortaną pojawiły się na początku lipca. Niestety nie wynikało z nich zbyt wiele. Jednak za sprawą wiceprezesa Facebooka - Davida Marcusa - odpowiedzialnego za dział komunikatorów dowiadujemy się, że portal społecznościowy rozpoczyna testy Facebook M - asystenta głosowego żyjącego wewnątrz Messengera. 

Tomasz KurzakAktualności11 czerwca 201594040

Jedną z ciekawszych informacji marcowej konferencji F8 zorganizowanej przez twórców Facebooka było przekształcenie skojarzonego z usługą komunikatora w platformę dzięki udostępnieniu programistom większego dostępu do bibliotek i funkcji aplikacji. Po niemal trzech miesiącach od ogłoszenia tych rewelacji Facebook Messenger umożliwi uruchomienie w nim pierwszej gry - Doodle Draw.

Piotr KulikAktualności21 maja 201531900

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o wprowadzeniu wideo-rozmów w Facebook Messengerze. Nową funkcjonalnością mogli się cieszyć użytkownicy z kilkunastu krajów na świecie, w tym z Polski. Ale to już przeszłość, bo jak informuje szef działu produktów komunikacyjnych w firmie Facebook, David Marcus, wideo-rozmowy zostały udostępnione na prawie na całym świecie.

Tomasz KurzakAktualności27 maja 201550523

Strona Niebezpiecznik.pl poinformowała dziś o niecodziennym zachowaniu portalu społecznościowego Marka Zuckerberga. Jak donoszą użytkownicy, wpisanie w komunikatorze Messenger (mobilnym oraz przeglądarkowym) frazy "to.jest" skutkuje wylogowaniem użytkownika, a w przypadku korzystania z systemów Windows wymusza instalację oprogramowania antywirusowego. 

Tomasz KurzakAktualności20 stycznia 201514690

Producenci sprzętu i oprogramowania bardzo ciężko pracują ostatnimi czasy nad ułatwieniem obsługi tabletów i smartfonów bez fizycznej interakcji z nimi. Co jakiś czas informujemy o nowych funkcjonalnościach wprowadzanych do asystentów głosowych lub systemów operacyjnych, które będą potrafiły nawet odczytywać użytkownikowi treść przychodzących powiadomień. Także Facebook Massenger zostanie rozbudowany o nowe możliwości, które pozwolą mu na rozpoznawanie mowy i przekształcanie jej na tekst.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201418550

Kilka dni temu użytkownikom Windowsa zabrany został dostęp do komputerowo-tabletowej wersji popularnej facebookowej aplikacji Messenger. Jak tłumaczył zarząd największego na świecie serwisu społecznościowego - celem firmy jest skupienie się na komunikacji i wiadomościach mobilnych. Jakby na potwierdzenie tych słów dziś w Sklepie Windows pojawiła się wersja Messengera przeznaczonych dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone.

Tomasz KurzakAktualności19 maja 201516770

Mark Zuckerberg nieustannie pracuje nad uatrakcyjnianiem swojego portalu społecznościowego oraz usług i aplikacji z nim powiązanych. Najnowszy pomysł na zwiększenie czasu spędzanego przez użytkowników w ekosystemie zwanym Facebook, to połącznie Messengera z grami, które być może już niedługo będzie można uruchamiać w komunikatorze Facebooka.

Tomasz KurzakAktualności30 listopada 201610180

Facebook Messenger Instant Games to kolejna nowość w komunikatorze internetowym Marka Zuckerberga. Dzięki niej będziemy mogli grać ze znajomymi w gry bezpośrednio w aplikacji. Nie jest to pierwsza tego typu nowinka, bo już wcześniej pisaliśmy o koszykówce i piłce nożnej - grach, które można uruchomić w Messengerze, jednak dzisiejsza aktualizacja to coś zgoła innego. 

Sylwia ZimowskaAktualności5 maja 201713060

W listopadzie ubiegłego roku Facebook udostępnił usługę Instant Games w Messengerze. Do tej pory z przywileju grania online bezpośrednio z poziomu czatu mogli korzystać jedynie mieszkańcy wybranych krajów (głównie USA). Dziś firma ogłosiła, że z gier wbudowanych w komunikator mogą korzystać już wszyscy użytkownicy.

Tomasz KurzakAktualności25 marca 201513580

Ciężko powiedzieć, czy coraz częściej pojawiające się przecieki podgrzewające atmosferę przed konferencjami i oficjalnymi premierami, to tylko wypadki przy pracy, czy może zamierzone działania marketingowców. Dziś, na dzień przed organizowaną przez Facebooka konferencją F8 dowiadujemy się, że twórcy serwisu ogłoszą przekształcenie komunikatora Facebook Messenger w zdecydowanie bardziej rozbudowaną usługę i zapowiedzą wydanie aplikacji Purse dla Internetu rzeczy.

Krzysztof PojawaAktualności24 czerwca 201524410

Do niedawna korzystać z Facebook Messengera mogli wyłącznie ci użytkownicy, którzy posiadali aktywne konto na Facebooku, a jedyną możliwością zalogowania się do komunikatora było kliknięcie przycisku Log in with Facebook. Do niedawna, gdyż od dziś Messenger umożliwia rejestrację w usłudze przy wykorzystaniu imienia i nazwiska, zdjęcia oraz numeru telefonu, bez konieczności posiadania profilu na Facebooku.

Tomasz KurzakAktualności30 kwietnia 201717850

Facebook udostępnił aplikację Messenger Lite w 100 nowych krajach, także w Polsce. Ta odchudzona wersja komunikatora nie tylko jest mniej łasa na zasoby urządzeń, ale zużywa także mniej danych mobilnych. Zaletą Messengera Lite jest także płynne i bezproblemowe działanie nawet na starych, mniej wydajnych smartfonach.

Tomasz KurzakAktualności17 marca 201533240

Zażarta konkurencja na rynku komunikatorów internetowych zmusza ich twórców do oferowania coraz to nowych funkcjonalności. Z tego powodu nawet najpopularniejsze z nich muszą walczyć o zatrzymanie obecnych użytkowników i robią wszystko, co możliwe, żeby zdobyć nowych. Mobilny komunikator najpopularniejszego portalu społecznościowego nie jest tu wyjątkiem, a najnowsza bronią w arsenale Facebook Messengera jest możliwość przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami.

Sylwia ZimowskaAktualności12 kwietnia 20179000

Najpopularniejszy komunikator na świecie już dawno przestał być zwykłym czatem. Jedna z najnowszych funkcji powinna ucieszyć m.in. organizatorów domowych imprez i duże grona przyjaciół. Messenger pozwoli bowiem na wysyłanie pieniędzy w grupie bezpośrednio z poziomu aplikacji. Dzięki temu zrzucenie się na pizzę czy wspólny prezent powinno być znacznie prostsze.

Tomasz KurzakAktualności22 kwietnia 201612100

Pozycja Messengera na rynku komunikatorów internetowych umacnia się. Niedawno Facebook poinformował, że aplikacja ma już ponad 900 milionów aktywnych użytkowników. Portal społecznościowy Marka Zuckerberga nie osiada jednak na laurach i postanowił wzbogacić Messengera o możliwość wykonywania grupowych rozmów głosowych do nawet 50 osób.

Tomasz KurzakAktualności3 marca 2016624971

O dodaniu do komunikatora Messenger obsługi SMS-ów mówi się już od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz funkcja ta zagościła w zintegrowanym z portalem społecznościowym Facebook komunikatorze. Najnowsza aktualizacja Messengera do wersji 61.0.0.1.80 pozwala na wysyłanie i odbieranie SMS-ów oraz MMS-ów.

Tomasz KurzakAktualności8 marca 201612590

Okazuje się, że dodanie obsługi SMS-ów do Messengera to nie jedyna zmiana, nad którą pracowali programiści. Najnowsza wersja komunikatora internetowego zintegrowanego z portalem społecznościowym Facebook doczekała się własnie odświeżenia interfejsu. Tak, Messenger dla Androida jest wreszcie zgodny z Material Design.

Tomasz KurzakAktualności27 kwietnia 2015303001

Ekspansji Facebooka na rynku mobilnym ciąg dalszy. Kilka dni temu pisaliśmy o aplikacji Hello, która pozwala zamienić w Androidzie standardowy dialer, na rozwiązanie ściśle powiązane z najpopularniejszym portalem społecznościowym. Dziś ogłoszono kolejną nowość przeznaczoną dla użytkowników platform mobilnych Apple i Google - wideorozmowy w komunikatorze Facebook Messenger.

Tomasz KurzakAktualności25 sierpnia 201519240

Aplikacja Moments to pomysł portalu społecznościowego Facebook na łatwiejsze udostępnianie zdjęć między znajomymi. Niestety w ciągu kilku miesięcy od debiutu nie udało się jej szturmem (inaczej niż szturmem również nie) zająć pierwszych miejsc na listach przebojów programów przeznaczonych dla smartfonów i tabletów. W popularyzacji tej aplikacji pomóc może najnowsza aktualizacja, dzięki Której Facebook Moments ze zdjęć utworzy film i doda do niego muzykę.

Tomasz KurzakAktualności16 lipca 20157410

Wzorem aplikacji Hound, także Facebook chce powalczyć o względy użytkowników korzystających z asystentów głosowych. Najnowsze doniesienia sugerują, że asystentem głosowym w Facebooku - jednocześnie konkurencją dla Cortany, Google Now i Siri - będzie Moneypenny.

Krzysztof PojawaAktualności15 stycznia 201635120

Użytkownicy smartfonów z mobilnym Windowsem narzekanie na jakość oficjalnej aplikacji Facebooka było powszechne. Ograniczona funkcjonalność, niepoprawne działanie i spora niestabilność to najczęstsze zarzuty pod jej adresem. Być może jednak właśnie zaczyna się to zmieniać, gdyż w Sklepie Windows pojawiła się właśnie aktualizacja aplikacji Facebook dla Windows 10 Mobile. 

Jakub SzczęsnyAktualności23 sierpnia 20166980

Facebook nie może narzekać na popularność – w dalszym ciągu jest to największa sieć społecznościowa na świecie. Musi liczyć się jednak z tym, że social media rządzą się swoimi prawami i na pewne mody trzeba reagować. Stąd właśnie pomysł na Lifestage, nieco odrażającego klona Snapchata.

Radosław KasperczakAktualności31 lipca 201420400

W zeszłym roku największy na świecie portal społecznościowy, wraz z innymi gigantami komputerowymi (m.in. Samsungiem, Nokią oraz Operą Software) ogłosił inicjatywę, mającą na celu umożliwienie dostępu do internetu w najbiedniejszych regionach świata, w których sieciowe zasoby są praktycznie nieosiągalne. Dziś możemy obserwować pierwsze efekty ich działania.

Tomasz KurzakAktualności19 października 201513610

Prywatność w internecie to mit, który nie raz już został obalony. Coraz częściej rożnego rodzaju firmy śledzą naszą aktywność w internecie, hakerzy wykradają informacje o nas, a agencje rządowe pod przykrywką walki z takimi jak terroryzm zagrożeniami próbują ograniczać nasze podstawowe prawa człowieka. Z tymi ostatnimi walczyć chce portal społecznościowy Facebook dzięki informowaniu użytkowników o tym, że ich profil może być celem sponsorowanych przez rząd ataków hakerskich.

Tomasz KurzakAktualności20 listopada 20159080

Wszyscy doskonale wiemy, że rozstania nie są łatwe. Jedne związki kończą się spokojnie, inne dramatycznie, jednak oba przypadki nie należą do przyjemnych. Sposób działania Facebooka może utrudnić proces rekonwalescencji, ale Mark Zuckerberg pracuje już nad rozwiązanie, które sprawi, że portal społecznościowy nie będzie przypominał o mniej lub bardziej bolesnym rozstaniu.

Tomasz KurzakAktualności6 września 20149770

Nasza wiedza w kwestii bezpieczeństwa i prywatności danych i udostępnianych informacji wydaje się kuleć, a najlepszym tego przykładem jest budzący wiele dyskusji nie tylko na portalach plotkarskich wyciek prywatnych zdjęć światowych gwiazd i gwiazdeczek. Facebook wychodzi na przeciw potrzeb swoich użytkowników i w trzech prostych krokach pomoże sprawdzić jak wyglądają ustawienia prywatności ich profili.

Sylwia ZimowskaAktualności12 września 20172520

Portal Marka Zuckerberga stawia duży nacisk na materiały wideo. Te potrafią jednak kosztować użytkowników spore ilości danych pakietowych. Na szczęście już niedługo ten problem będzie można rozwiązać usługą Instant Video, która jest już testowana przez mieszkańców USA.

Tomasz KurzakAktualności12 lutego 201528260

Ten zaskakujący temat może na początku budzić na twarzach niektórych z nas wyraz politowania nad osobami, które nawet po śmierci nie mogą rozstać się z portalami społecznościowymi. Tak jednak nie jest, a udostępniona właśnie funkcjonalność może okazać się przydatna w tak tragicznych okolicznościach.

Tomasz KurzakAktualności12 sierpnia 201511800

Serwis Business Insider donosi, że twórcy Facebooka pracują nad nową aplikacją. Przeznaczony na urządzenia mobilne program działałby podobnie do Twittera i pozwalał wybranym portalom informacyjnym na publikowanie powiadomień o najważniejszych wiadomościach. Wygląda na to, że już niedługo Facebook zaprezentuje mobilną aplikację dostarczającą aktualności. 

Tomasz KurzakAktualności26 kwietnia 20163400

Facebook pracuje nad samodzielną aplikacją do obsługi aparatu. Tak wynika z raportu opublikowanego przez The Wall Street Journal. Gazeta powołuje się na anonimowe źródła, które sugerują, że tworzony własnie program ma zachęcić użytkowników do dzielenia się zdjęciami, filmami oraz transmisjami na żywo za pomocą portalu społecznościowego Marka Zuckerberga.

Tomasz KurzakAktualności21 czerwca 20165590

Dzięki udostępnionej właśnie funkcji zintegrowanej z mechanizmem reklam publikowanych w najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie, Mark Zuckerberg będzie w stanie sprawdzić kiedy i czy wybrałeś się do sklepu. Facebook zarzeka się, że wszystkie zbierane dane będą anonimowe, ale wydaje się, że pazerność portalu na informacje o jego użytkownikach sięga nowego poziomu.

Tomasz KurzakAktualności13 października 20158850

O tym, że najważniejsza misją Facebook jest łączenie ludzi i ułatwianie między nimi komunikacji wiedza chyba wszyscy. Tak, Facebook łączy, a dzięki testowanym właśnie sposobom na robienie zakupów wewnątrz aplikacji mobilnej chce jeszcze lepiej połączyć użytkowników z markami, produktami oraz producentami.

Sylwia ZimowskaAktualności23 maja 20176340

Facebook już dawno przestał być zwykłym portalem społecznościowym. Serwis Marka Zuckerberga zamienia się w platformę, której celem jest aktywne uczestniczenie w każdym aspekcie życia swoich użytkowników. Przez Facebooka możemy już przesyłać pieniądze, grać w gry ze znajomymi bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji, koordynować komunikację w firmie. Całkiem możliwe, że już niedługo będziemy mogli za jego pośrednictwem także zamawiać jedzenie.

Tomasz KurzakAktualności24 września 20158710

W komunikacie prasowym opublikowanym na oficjalnej stronie najpopularniejszego portalu społecznościowego przeczytać możemy, że Facebook udostępnił dziś swoim użytkownikom możliwość publikowania i oglądania filmów 360stopniowych. Jest to kolejny krok Marka Zuckerberga mający pomóc w przyciągnięciu nowych i zatrzymaniu w usłudze osób już korzystających z portalu społecznościowego oraz preludium do popularyzacji gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Tomasz KurzakAktualności9 lipca 2015158910

W jednym z naszych ostatnich poradników pisaliśmy jak bezpiecznie korzystać z tego portalu społecznościowego, a drugi w wymienionych punktów dotyczył bałaganu, który potrafi z czasem powstać w Aktualnościach większości użytkowników. Dziś Facebook poinformował o udostępnieniu narzędzi pozwalających zaprowadzić porządek na osi czasu.