partner serwisu
Robert MultanAktualności28 sierpnia 201413370

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzała nowa wersja aplikacji OneDrive dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida, iOS i Windows Phone. Największe zmiany dotknęły wersję na system od Google, unifikujące dostęp zarówno do plików prywatnych, jak i firmowych bez konieczności ponownego logowania do aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności18 września 201415140

Od premiery najnowszego wydania mobilnego systemu operacyjnego od Apple nie minęło nawet 10 dni, a Microsoft już zdążył wydać aktualizację swojego narzędzia do tworzenia notatek przeznaczonego dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Poprawek doczekała się także wersja dla mobilnej platformy od Google dzięki czemu obsługa OneNote na inteligentnych zegarkach będzie wygodniejsza. Firma z Mountain View nie zapomniała także o użytkownikach Windows Phone i specjalnie dla nich usprawniła działanie aplikacji Office Lens.

Tomasz KurzakAktualności18 lutego 201515180

Od udostępnienia pierwszej testowej wersji klienta poczty Outlook przeznaczonego dla Androida i iOS minęły zaledwie dwa tygodnie, a aplikacja już doczekała się aktualizacji. W najnowszym wariancie programu usprawnione zostały mechanizmy zabezpieczeń, dodano też możliwość konfigurowania niektórych elementów interfejsu.

Tomasz KurzakAktualności3 października 20149660

Firma Futuremark znana jest przede wszystkim z popularnego programu testującego wydajność procesorów i kart graficznych podczas generowania trójwymiarowej grafiki - 3DMark. Nie jest to jednak jedyna aplikacja w ich portfolio. PCMark to zestaw narzędzi kompleksowo testujących wydajność komputerów nie tylko pod kątem przydatności w grach. Najnowsza wersja tego programu doczekała się małej, ale dodającej do wersji Professional Edition długo oczekiwanej funkcjonalności - możliwości określenia ilości przebiegów testów.

Krzysztof PojawaAktualności12 maja 201416380

Chociaż aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 ujrzała światło dzienne już bez mała miesiąc temu, to wciąż wielu użytkowników smartfonów z mobilnymi kafelkami korzysta ze starej wersji systemu. Powody tego są różne - obawa (nie do końca uzasadniona) przed utratą gwarancji, nieco skomplikowana dla przeciętnego użytkownika procedura instalacyjna, bardzo często również brak wiedzy o dostępności aktualizacji. Ten stan rzeczy zacznie się zmieniać za nieco ponad miesiąc - Microsoft poinformował, że od 24 czerwca rozpocznie otwarte udostępnianie aktualizacji Windows Phone 8.1.

Krzysztof PojawaAktualności3 lipca 201421670

Wokół działań - zapowiedzianych, planowanych i oczekiwanych - działu urządzeń mobilnych Microsoftu narosło w ostatnim czasie kilka mitów, pojawiły się pewne niepotwierdzone i nie zawsze ścisłe informacje. Mamy na myśli chociażby często pojawiając się sygnały o tym, że kolejność udostępniania otwartej dla wszystkich użytkowników aktualizacji systemu mobilnego Windows Phone do wersji 8.1 uzależniona jest od pozycji danego modelu smartfona na półkach sklepowych, czyli od jego ceny. Mówiąc krótko - im wyższy (i droższy) model smartfona, tym szybciej otrzyma aktualizację. Były to jednak tylko pogłoski. Brzmiące, przyznajemy, dość logicznie, ale jednak pogłoski. Postanowiliśmy więc zweryfikować je u źródła. O to i o kilka innych kwestii związanych z urządzeniami mobilnymi Microsoftu z napisem Nokia na obudowie - w tym o zapowiadanym kilkakrotnie pakiecie Office w wersji dla smartfonów z serii Nokia X - zapytaliśmy panią Martę Buler, rzecznika prasowego Microsoft Devices w Polsce, czyli tego oddziału firmy, który jest odpowiedzialny między innymi za smartfony Lumia.

Tomasz KurzakAktualności3 sierpnia 201521450

29 lipca wystartował proces darmowej aktualizacji Windows 7 i 8.1 do Windows 10. Niestety wielu użytkowników nadal oczekujące na przeznaczone dla nich uaktualnienie. Ten fakt postanowili wykorzystać cyberprzestępcy, którzy podszywają się pod Microsoft w rozsyłanych pocztą elektroniczną wiadomościach zawierających w załączniku wirus szyfrujący dane na komputerach ofiar. 

Piotr KulikAktualności23 kwietnia 201540511

Pół roku temu Microsoft oddał w ręce uczestników programu Windows Insider pierwszą wersję Windows 10 Technical Preview. Przez kolejne miesiące pojawiło się kilka nowych buildów, w których oprócz poprawek, zaprezentowano także nowe funkcje. Liczba użytkowników wersji poglądowych przekroczyła już 3 miliony, ale nie wszyscy z nich używają najnowszej kompilacji. Tymczasem warto pamiętać o tym, że wersja testowa Windows 10, jeśli nie jest na bieżąco aktualizowana, może zacząć sprawiać bardzo poważne problemy, łącznie z uniemożliwieniem uruchomienia komputera.

Tomasz KurzakAktualności3 września 201521970

Okres wakacyjny nie jest dla wszystkich tak samo wesoły. Niektórzy z nas uskarżają się na gorsze samopoczucie spowodowane pyleniem traw czy drzew. Z myślą o nich polscy uczniowie jednej z klas maturalnych stworzyli usługę Alerger.com - przeznaczoną dla alergików aplikację mobilną informującą o poziomach pylenia, alertach o ich wysokim poziomie oraz pozwalającą zapisywać historię objawów w poręcznym dzienniku.

Tomasz KurzakAktualności23 lutego 201522500

Firma Bitdefender poinformowała dziś o wykryciu kolejnej zorganizowanej akcji wymierzonej w użytkowników Allegro. Przestępcy rozsyłają do nich pocztą elektroniczną informację o blokadzie konta w serwisie aukcyjnym i proszą o podanie danych do logowania pod specjalnie spreparowanym odnośnikiem.

Marek KowalskiAktualności16 listopada 20164940

Allegro wdrożyło obsługę mobilnych płatności BLIK. Od dziś użytkownicy tego najpopularniejszego portalu aukcyjnego w naszym kraju mogą opłacać transakcje zrealizowane za pośrednictwem Allegro przy pomocy mobilnego systemu płatności BLIK. Metoda realizacji płatności sygnowana przez Polski Standard Płatności została właśnie w pełni zintegrowana z platformą Allegro, a BLIK stał się nowym obok już dostępnych form uiszczania opłat za kupione towary.

Marek KowalskiAktualności11 stycznia 20179762916

Allegro - najpopularniejszy serwis aukcji internetowych w Polsce, a jednocześnie jedna z największych, działających online platform handlu internetowego w naszym kraju, wprowadzi niebawem zupełnie nowy system komentarzy. Według informacji udostępnionych przez serwis, unowocześnione komentarze mają lepiej przystawać do zmieniającej się rzeczywistości w handlu internetowym. Nie będzie już możliwe anonimowe komentowanie transakcji, co ma poprawić rozpoznawalność rzetelnych sklepów i osób wystawiających swoje przedmioty na aukcjach. Co jeszcze się zmieni? Szczegóły poniżej.

Tomasz KurzakAktualności31 stycznia 2015179400

Udostępniona została nowa wersja jednego z najpopularniejszych polskich programów do odtwarzania plików multimedialnych - Allplayer 6.1. Lista zmian nie zapowiada rewolucyjnych zmian, jednak program doczekał się kilku poprawek oraz aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności28 października 201510223

Jeden z najpopularniejszych polskich odtwarzaczy multimedialnych doczekał się właśnie szeregu usprawnień, które zostały zaprezentowane wraz z wydaniem aplikacji AllPlayer 6.4 przeznaczonej dla komputerów osobistych pracujących pod kontrola systemów Windows. W najnowszej wersji poprawiono mechanizm pobierania napisów do filmów, ulepszono obsługę najnowszych standardów audio i wideo oraz mechanizm detekcji plików multimedialnych.

Tomasz KurzakAktualności7 grudnia 2016105892

ALLPlayer doczekał się kolejnej aktualizacji. Zaprezentowana dziś wersja oznaczona numerem 7 wprowadza do programu szereg nowości i sprawia, że aplikacja będzie używać mniej zasobów systemowych. Do programu dodano także aktualne wersje wszystkich kodeków audio wideo oraz poręczną wyszukiwarkę filmów.

Radosław KasperczakAktualności24 czerwca 201412190

Stworzona przez Niantic Labs, należącą do Google, gra MMO ”Ingress”, dostępna od pewnego czasu w Google Play, za pomocą systemu rzeczywistości rozszerzonej umożliwiała eksplorację przestrzeni wielu miast globu w poszukiwaniu różnorodnych obiektów, służących rozgrywce. Od niedawna świat gry rozszerzył się o wybrane centra handlowe kilku państw europejskich: Austrii, Czech, Danii, Francji, Szwecji, a także Polski. W naszym kraju poszerzenie uniwersum „Ingress” objęło dwie stołeczne galerie handlowe: Arkadię oraz Galerię Mokotów.

Marek KowalskiAktualności14 grudnia 20165310

Amazon Prime Video, popularny w Stanach Zjednoczonych serwis wideo online, konkurent popularnego Netflixa, jest już dostępny w Polsce. Oznacza to tym samym, że również widzowie w naszym kraju mogą już subskrybować tę usługę chcąc obejrzeć nowy show motoryzacyjnego trio: Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda oraz Jamesa Maya. To oczywiście nie jedyny tytuł jaki już mogą oglądać polscy internauci. Mamy już dostęp również do nagrodzonego Złotym Globem Mozart in The Jungle, zdobywcy Złotego Globu, Emmy i BAFTA Transparent, czy kolejny wyróżniony nagrodą Emmy tytuł: The Man in the High Castle. A do tego mnóstwo popularnych filmów i seriali.

Tomasz KurzakAktualności30 października 201430570

Amazon to jeden z największych, jeśli nie największy sklep internetowy na świecie. Jednak pozycja lidera w kategorii sprzedawcy towarów amerykańskiej firmie nie wystarczy i od dłuższego czasu rozpycha się ona łokciami w segmencie cyfrowej dystrybucji gier i programów. Dzisiejsza promocja ma pomóc w promowaniu działu odpowiedzialnego za sprzedaż aplikacji mobilnych dzięki obniżeniu do zera cena na 40 programów, których wartość przekracza 300 zł.

Tomasz KurzakAktualności30 czerwca 20168000

Firma AMD udostępniła kolejną wersję sterowników przeznaczonych dla kart graficznych z serii Radeon. Oprogramowanie Radeon Software Crimson 16.6.2 przeznaczone jest dla debiutujących wczoraj akceleratorów RX 480 i wcześniejszych, a największą zaprezentowaną nowością jest narzędzie WattMan służące do podkręcania najnowszych kart graficznych autorstwa czerwonych.

Radosław KasperczakAktualności25 czerwca 201423110

AMD udostępniło kolejną wersję oznaczonych numerkiem 14.6 sterowników AMD Catalyst, przeznaczonych dla kart graficznych. W przeciwieństwie do poprzednich sterowników o tej samej numeracji, posiadających status „beta”, obecne wydanie ma status RC (Release Candidate, czyli kandydat do wydania). Wciąż nie jest to wersja ostateczna, jednak poprawiono ją w stosunku do poprzedniczki. Sterowniki wprowadzają też kilka niewielkich zmian.