partner serwisu

3DMark v1.4.775 oferuje użytkownikom test Fire Strike w rozdzielczości UltraHD

3DMark v1.4.775 oferuje użytkownikom test Fire Strike w rozdzielczości UltraHD
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
13 października 2014, 14:50
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
3dmark, 4k, benchmark, fire strike, ultra hd, windows

Firma Futuremark udostępniła dziś do pobrania najnowszą odsłonę swojego benchmarka - 3DMark. Pośród wielu mniejszych zmian znalazła się w nim jedna duża. Od teraz użytkownicy mogą uruchomić test Fire Strike w rozdzielczości 4K UltraHD.

W przeciwieństwie do konsol sprzęt obecny w komputerach PC rozwija się cały czas i umożliwia granie w coraz to wyższej jakości. Gracze dysponujący "blaszakami" powoli przestawiają się na możliwość grania w rozdzielczościach wyższych niż FullHD (1920x1080) dzięki najnowszym wyświetlaczom lub konfiguracjom wielomonitorowym.

Firma Futuremark udostępniła właśnie najnowszą odsłonę swojego programu do testowania wydajności procesorów i kart graficznych pod kątem wydajności generowania zaawansowanej grafiki trójwymiarowej. 3DMarku v1.4.775 został wyposażony w test Fire Strike Ultra, który pozwoli użytkownikowi sprawdzić jak spisuje się jego komputer w rozdzielczości 4K UltraHD (3840x2160). Do przeprowadzenia tego testu nie będzie konieczny wyświetlacz obsługujący tak wysoką rozdzielczość, jednak wymogiem jest posiadanie przez kartę graficzną 3 GB pamięci vRAM. W obecnej chwili Fire Strike Ultra dostępny jest w wersjach Advanced i Professional, jednak możliwe, że zawita także do darmowego wydania Basic.

Opis testu Fire Strike Ultra w 3DMarku v1.4.775 (kliknij, żeby powiększyć)

Kolejne zmiany, które które przynosi 3DMarku v1.4.775 to:

  • nowy wygląd ekranu wyboru testów;
  • poprawiony mechanizm zapisywania błędów;
  • program lepiej radzi sobie w przypadku napotkania problemu ze sprzętem lub jego monitorowaniem.

Dodatkowo w wersji Professional dodano nowe opcje zapisywania przebiegów testów w wierszu poleceń, zmieniono składnię plików 3dmdef oraz poszerzono ich funkcjonalność o możliwość ustawiania opcji wiersza poleceń.

Najnowszą wersję programu możecie pobrać z naszego serwisu.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.