partner serwisu

3DMark Sky Diver - najnowszy test dostępny dla każdego

3DMark Sky Diver - najnowszy test dostępny dla każdego
Autor:
Łukasz Chrzan
Data publikacji:
12 czerwca 2014, 11:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
3dmark, benchmark, cpu, futuremark, gpu, sky diver, test

Jedni uważają, że kolejne iteracje tego produktu są idealnym narzędziem do testowania wydajności ich komputerów, a inni, że syntetyczny benchmark nigdy nie będzie wiarygodnym testem. Niezależnie od opinii, prawie każdy komputerowy entuzjasta wie, czym jest program 3DMark i do czego służy. Niedawno jego producent zapowiedział premierę nowego testu - Sky Diver. Teraz firma Futuremark poinformowała, że jej najnowszy test graficzny dla programu 3DMark jest już dostępny. Co ciekawe, nie jest on jednak przeznaczony dla topowych maszyn.

Od końca lat 90 każdy kolejny 3DMark wyciskał z komputerów siódme poty przy badaniu wydajności ich kart graficznych, jak i procesorów. Nowością aktualnego 3DMarka było to, że można go było uruchomić na mobilnych systemach operacyjnych Android oraz iOS. Dzięki temu możemy za pomocą jednego programu przetestować i porównać ze sobą wydajność najmocniejszych komputerów PC oraz smartfonów.

Pobierz3DMarkTym razem firma Futuremark również obiera ciekawy kierunek, ponieważ Sky Diver przeznaczony jest dla kart graficznych średniego segmentu, mobilnych i zintegrowanych układów graficznych, oraz dla laptopów dedykowanych graczom. Pomimo tego nowy dodatek wymaga sprzętowej obsługi DirectX 11.

Sky Diver wykorzystuje technologię tesselacji, jak i system opóźnionego oświetlenia obliczanego przez jednostki wykonawcze układów graficznych.

Aby ułatwić wybór odpowiedniego testu dla naszego komputera, producent 3DMarka informuje, że jeśli dany sprzęt zdobywa mniej niż 2800 punktów w teście Fire Strike, powinniśmy korzystać ze Sky Diver. Jeśli jednak nowy użytkownik zacznie od testu Sky Diver i zdobędzie ponad 12000 punktów, Futuremark doradza korzystanie z Fire Strike. Oczywiście nie można porównywać ze sobą wyników z tych dwóch różnych testów.

Sky Diver jest dostępny w formie aktualizacji dla każdego, kto ma najnowszego 3DMarka, również dla darmowej edycji programu. Aktualizację można pobrać z oficjalnej strony producenta, jak i za pomocą platformy Steam.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.