partner serwisu

%%30%30 Game - błąd w Chrome może dostarczyć rozrywki

%%30%30 Game - błąd w Chrome może dostarczyć rozrywki
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
21 września 2015, 21:27
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
%%30%30 game, 3030 game, błąd, chrome, chromium, github, google, internet, opera, przeglądarka, vivaldi

Programiści pracujący dla Google często wykazują się sporym poczuciem humory przejawiającym się głównie w komunikatach o błędach aplikacji ich autorstwa. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku dostępnej w usłudze GitHub gry %%30%30 wykorzystującej niedawno odkryty błąd w przeglądarce Chrome.

Na początku września pisaliśmy o sposobie na spędzenie czasu z pomocą przeglądarki Chrome w najtrudniejszych - braku dostępu do internetu. Dziś jeden z programistów korzystających z usługi GitHub udostępnił kod źródłowy gry %%30%30 inspirowany tym pomysłem, jednak wykorzystujący niedawno odkryty błąd w przeglądarce od Google. Okazuje się, że najnowsza wersja Chromium ma problemy z interpretowaniem nazw niektórych stron internetowych. Jeśli przeglądarka natrafi w nich na znak % ulega natychmiastowej awarii. Problem występuje nie tylko przy próbie otworzenia witryny z problematycznym adresem, ale nawet w przypadku, kiedy użytkownik jedynie wskaże odnośnik do niej prowadzący. Firma Google jest już świadoma występowania tego błędu i poinformowała, że naprawiająca go aktualizacja ma zostać udostępniona w ciągu najbliższych dni. Jednak użytkownik ukrywający się pod pseudonimem szhu, wraz z zespołem odpowiedzialnym za rozwój Chromium, postanowił wykorzystać ów błąd i udostępnił w usłudze GitHub kod źródłowy gry pozwalającej na czerpanie czasem nie małej radości z czegoś, co powinno wywoływać u użytkowników dokładnie odwrotne uczucia.

%%30%30 Game to bardzo prosta gra, w której użytkownik musi precyzyjnie poruszać wskaźnikiem myszy w labiryncie złożonym z emotikon. Jeśli się to nie uda i wyświetlana na ekranie strzałka trafi na otaczające wskazaną ścieżkę drzewa, które ukrywają specjalnie spreparowane adresy internetowe, to strona gry ulega awarii, a po jej odświeżeniu można podjąć kolejną próbę. Pomysł jest bardzo prosty, a mimo tego, że opis na to nie wskazuje, to powodowanie awarii witryny może być źródłem niemałej rozrywki. Niestety stawiane przed użytkownikiem wyzwanie nie jest zbyt wymagające, więc zabawa nie potrwa zbyt długo, jednak szhu zachęca innych programistów do wykorzystania jego kodu źródłowego i tworzenia nowych labiryntów. Czas pokaże czy pomysł się przyjmie.

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich szans w pokonywaniu labiryntu ostrzegamy przed uruchamianiem gry %%30%30, jeśli na innych kartach Chrome otwarte są strony z ważnymi danymi. Mimo tego, że każda działająca karta w przeglądarce od Google jest osobnym procesem w teorii nie wpływającym na działanie innych, to w czasie zabawy z %%30%30 może dojść do awarii całej przeglądarki i utraty niezapisanych Informacji. Bohatera tej aktualności można uruchomić na wszystkich biurkowych wariantach przeglądarek internetowych korzystających z kodu źródłowego Chromium, czyli Chrome, Opera i Vivaldi.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.