partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności18 września 201515090

Zgodnie z obietnicą Gary'ego Kovacsa - dyrektora generalnego AVG - producent popularnego wśród użytkowników programów antywirusowych udostępnił na swoich stronach nową wersję polityki prywatności. Dowiedzieć możemy się z niej w sposób prosty i przystępny, że firma AVG gromadzi i sprzedaje dane o użytkownikach jej oprogramowania.

Tomasz KurzakAktualności7 lipca 201517090

Zainstalowanie programu antywirusowego nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa przed różnymi atakami - tego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Zdają sobie z tego sprawę twórcy jednego z najpopularniejszych programów zabezpieczających komputery użytkowników i postanowili uzupełnić arsenał swojego oprogramowania o bezpieczną przeglądarkę internetową - Avira Browser.

Tomasz KurzakAktualności27 kwietnia 201517652

Alzheimer to choroba, która pozbawia swoje ofiary najpierw wspomnień, a w późniejszych stadiach rozwoju także świadomości. Badania nad lekarstwem na to schorzenie nadal trwają, jednak do tej pory naukowcom nie udało się znaleźć skutecznego antidotum. Firma Samsung we współpracy z 3SG BBDO ma nadzieję pomóc osobom walczącym z tą chorobą, dzięki przeznaczonej na smartfony z Androidem aplikacji Backup Memory.

Sylwia ZimowskaAktualności18 sierpnia 201775420

Z różnych względów aplikacje randkowe nie oferują swoim użytkownikom możliwości przeprowadzania wideorozmów. Trend ten przełamało właśnie Badoo. Od teraz prócz możliwości czatu tekstowego użytkownicy Badoo mogą również wykorzystywać kamery w swoich smartfonach, by lepiej poznawać swoje sympatie.

Krzysztof PojawaAktualności4 listopada 201444460

Rada Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich i mBank ostrzegły dziś przed nowym trojanem nazwanym Banatrix, który atakuje użytkowników bankowości elektronicznej podmieniając wprowadzone numery rachunków bankowych na inne, należące do przestępców. 

Krzysztof PojawaAktualności10 czerwca 201521520

Tegoroczna edycja Imagine Cup, organizowanego przez Microsoft największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów weszła na ostatnią prostą - zakończyły się już finały krajowe na całym świecie, a spośród lokalnych zwycięzców reprezentujących 64 kraje wybrano 33 zespoły rywalizujące o wygraną podczas światowych finałów w Seattle, których wyniki poznamy już 31. lipca. W finałach Imagine Cup 2015 nie zabraknie też polskiej drużyny. Nasz kraj reprezentować będzie drużyna Serious English Name z Uniwersytetu Łódzkiego, czyli zwycięzca krajowej edycji konkursu w kategorii Gry, z projektem Bandbarian.

Krzysztof PojawaAktualności12 grudnia 2014466533

Wczoraj wieczorem oraz w nocy miała miejsce bardzo poważna awaria Facebooka. Zamiast ikonek informacyjnych wyświetlane były – a w chwili pisania tego artykułu wciąż są - zupełnie przypadkowe zdjęcia, co powodowało bardzo duży bałagan w wyświetlanych profilach oraz narażało użytkowników na upublicznienie ich fotografii. Jeszcze bardziej niebezpiecznym skutkiem błędnego działania Facebooka było jednak – w pewnych konkretnych przypadkach – mieszanie się sesji użytkowników powodujące przełączanie profilu z tego, którym się zalogowaliśmy, na należący do zupełnie innej, przypadkowej osoby.

Tomasz KurzakAktualności1 listopada 20159080

Niedawno wydana druga, poprawiona wersja gry Batman: Arkham Knight miała sprawić, że użytkownicy komputerów osobistych będą mogli w końcu cieszyć się rozrywką na podobnym poziomie co ich konsolowi koledzy. Niestety kilka miesięcy prac nad tytułem nie poprawiło sytuacji, a w internecie nie brakuje głosów oburzenia, bo gra nadal nie spełnia nawet podstawowych wymagań przed nią stawianych. W związku z tym, firma Warner Bros. zdecydowała się na oferowanie zwrotu pieniędzy za ten tytuł wszystkim zainteresowanym graczom.

Radosław KasperczakAktualności31 lipca 201411010

W dniu dzisiejszym w sklepie Windows Phone pojawiła się pierwsza wersja, posiadająca na razie status beta, BlackBerry Messengera. Komunikator, kiedyś przeznaczony wyłącznie dla jeżynkowych smartfonów, teraz trafia na następną platformę, dzięki czemu kolejna grupa użytkowników technologii mobilnych może poznać jego funkcjonalność.

Tomasz KurzakAktualności6 listopada 201519560

O oferującej bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności usłudze poczty elektronicznej Protonmail pisaliśmy już przy okazji otwarcia rejestracji dla nowych użytkowników. Okazuje się, że taka forma skrzynek odbiorczych nie podoba się komuś tak bardzo, że usługa od trzech dni jest niedostępna ze względu na bardzo zaawansowany atak DDoS.

Tomasz KurzakAktualności21 marca 20167860

Wszyscy miłośnicy szeroko pojętego bezpieczeństwa danych oraz prywatności w internecie ucieszą się z informacji, że usługa bardzo bezpiecznej poczty elektronicznej ProtonMail wyszła z fazy testów, a jej twórcy udostępnili także mobilną aplikację przeznaczoną dla urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.

Radosław KasperczakAktualności28 lipca 201415700

Po niedawno zapowiedzianych olbrzymich zwolnieniach w Microsofcie oraz spodziewanym końcu rodziny telefonów Nokia X, działających pod kontrolą Androida, gigant z Redmond sprawił miłą niespodziankę ich użytkownikom, publikując dziś przeznaczoną dla nich bezpłatną aktualizację. 

Krzysztof PojawaAktualności26 lutego 201419490

W pełni funkcjaonalne systemy bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych opracowywane przez McAfee są już dostępne całkowicie za darmo dla użytkowników sprzętu działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS.

Sylwia ZimowskaAktualności12 września 20175640

Nareszcie Polacy mogą skorzystać z bardzo przydatnej funkcji Google Play pozwalającej sporo zaoszczędzić na zakupach aplikacji. Biblioteka Rodzinna pozwala udostępnić grupie pięciu użytkowników zakupione wcześniej filmy, gry, czy programy. W ten sposób rodzina czy bliscy znajomi zapłacą tylko raz, a nie pięć razy za ten sam produkt.

Marek KowalskiAktualności4 stycznia 20179580

Użytkownicy mobilnej aplikacji Banku Millenium SA po aktualizacji do najnowszej wersji programu otrzymali własnie nowe funkcje. Z poziomu aplikacji mobilnej banku możliwe jest już kupowanie biletów komunikacji miejskiej oraz opłacanie płatnych miejsc parkingowych. Dzięki nowym rozwiązaniom posiadacze smartfonów mający konto w Banku Millenium nie muszą już korzystać z biletomatów czy parkomatów. Użytkownicy komunikacji miejskiej mogą wykupić bilet na przejazd bezpośrednio w aplikacji Bank Millenium, natomiast kierowcy w tym samym programie będą mogli zapłacić za faktyczny czas parkowania.

Marek KowalskiAktualności1 grudnia 201418940

Rozpoczął się ostatni miesiąc roku, zatem sezon na wszelkiego typu podsumowania, zestawienia i retrospekcje dotyczące tego, co w powoli mijającym 2014 się wydarzyło można uznać za otwarty. Zaczynamy od Microsoftu. Należąca do producenta systemu Windows wyszukiwarka Bing wyposażona została w specjalną stronę Bing Trends 2014. Jeżeli jesteście ciekawi, czego w mijającym roku poszukiwali internauci ze szczególnie usieciowionych regionów świata, warto odwiedzić tę witrynę.

Robert MultanAktualności1 sierpnia 201414721

Firma BitTorrent znana jest głównie ze stworzenia zdecentralizowanego protokołu wymiany plików o tej samej nazwie, którego używanie do nie w pełni legalnych zastosowań spędza sen z powiek korporacjom medialnym na całym świecie. Ich nowy produkt może się nie spodobać instytucjom o zupełnie innym profilu działalności, a jego nazwa brzmi Bleep.

Sylwia ZimowskaAktualności22 sierpnia 201711010

Asystent głosowy Bixby trafi w końcu do modeli Galaxy S8 oraz S8+, a także debiutującego już jutro Galaxy Note 8. Samsung udostępni pełną wersję oprogramowania - w tym długo wyczekiwane komendy głosowe. Aktualizacja będzie dostępna w 200 krajach świata, w tym także w Polsce, jednak nie obędzie się bez pewnej niedogodności. Z asystentem porozumiemy się jedynie w języku angielskim lub koreańskim.

Tomasz KurzakAktualności8 listopada 201512020

Kanadyjski producent wzbudza ostatnio duże zainteresowanie mającym zadebiutować w przyszłym tygodniu urządzeniem BlackBerry Priv. Będzie to pierwszy smartfon tej firmy działający pod kontrolą Androida oraz jedna z ostatnich, jeśli nie ostatnia, szansa na powrót do pierwszej ligi producentów urządzeń mobilnych. Z najnowszych doniesień na temat BlackBerry Priv wynika, że oprogramowanie smartfona w przyszłym roku zostanie zaktualizowane do wersji 6.0 Marshmallow, a już teraz wydawane będą comiesięczne aktualizacje.

Tomasz KurzakAktualności21 grudnia 201521710

Każdy z nas zna pojawiający się czasem w trakcie przeglądania stron internetowych błąd 404 informujący, że strona, którą chcieliśmy odwiedzić nie istnieje lub została przeniesiona. Już niedługo naszym oczom będzie mógł okazywać się także komunikat 451 mający oznajmiać, że witryna została zablokowana ze względu na różnego rodzaju niezgodności z prawem lub w wyniku ocenzurowania.

Tomasz KurzakAktualności13 października 201410020

W ciągu ostatnich miesięcy usługi dysków w chmurze nie mają dobrej prasy. Co chwile pojawiają się informacje o wycieku zdjęć lub złamaniu zabezpieczeń. Tym razem ciemne chmury zawisły nad usługą Dropbox, której klient przeznaczony dla komputerów PC może w wyniku błędu w oprogramowaniu kasować dane użytkowników.

Tomasz KurzakAktualności15 lipca 201517710

Wspomniany w tytule błąd w systemie informatycznym usługi Bramka SMS dla Firm został wykryty przez jednego z jej użytkowników. Mimo zgłoszenia występowania problemu już w kwietniu, firma P4 nie zrobiła nic, żeby go usunąć, a dopiero przekazanie informacji mediom zmusiło ją do działania, co sprawia, że jeszcze do niedawna błąd w usłudze Play pozwalał na nieautoryzowany dostęp do danych klientów wszystkich sieci komórkowych.

Tomasz KurzakAktualności27 lipca 201517050

Steam to bardzo popularna wśród graczy i producentów gier platforma cyfrowej dystrybucji oprogramowania i multimediów. Niestety jak wszystkie internetowe usługo nie jest wolna od wad i bywa wrażliwa na ataki hakerskie. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w miniony weekend, kiedy użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy z dostępem do swoich kont i ich zawartości. Okazało się, że winowajcą był błąd w Steam umożliwiający przejęcie dowolnego konta niezabezpieczonego za pomocą funkcji Steam Gurad.

Tomasz KurzakAktualności23 października 201519730

Instagram cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród osób lubiących dzielić się zrobionymi przez nie zdjęciami. Twórcy tego portalu społecznościowego cały czas próbują urozmaicić i wzbogacić swój serwis, jednocześnie pozostając wiernymi jego pierwotnej formule. Najnowszy pomysł ma zrewolucjonizować treści, jakimi użytkownicy dzielą się za pośrednictwem Instagramu dzięki nowej aplikacji Boomernag pozwalającej na tworzenie jednosekundowych filmów.

Sylwia ZimowskaAktualności5 września 20175090

Szukanie pracy to bardzo stresujący okres w życiu. Siedzimy godzinami nad portalami z ogłoszeniami, staramy się wybrać oferty odpowiadające nam pod wieloma względami i tracimy czas na czytanie propozycji nie odpowiadających naszym oczekiwaniom. A gdyby tak dało się prościej? Gdyby tak ktoś za nas nie tylko wyszukał najlepsze oferty, ale od razu umówił na spotkanie rekrutacyjne?

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201652350

Jeżeli testowaliście wczesne wersje Androida 7.0 Nougat, mogliście zauważyć „tryb nocny”, który – jak wskazuje sama nazwa, ułatwiał i umilał pracę z urządzeniem w słabszych warunkach oświetleniowych. W finalnej wersji ta funkcja się nie pojawiła, a ci, którym się spodobała mogą odczuwać swego rodzaju niedosyt.

Tomasz KurzakAktualności5 kwietnia 201613260

Jeden z byłych prezesów i założycieli Mozilla Project ma ciekawy pomysł mający być rozwiązaniem problem treści sponsorowanych zamieszczanych na stronach internetowych. Jest nim Brave - przeglądarka internetowa, która zapłaci użytkownikom za oglądanie reklam lub zablokuje je za odpowiednią opłatą. Czy taki model biznesowy sprawdzi się?

Tomasz KurzakAktualności17 grudnia 20159060

Zgodnie z orzeczeniem brazylijskiego sądu dziś o północy czasu lokalnego użytkownicy komunikatora WhatsApp mieli zostać odcięci od dostępu do usługi. Jak jednak donosi agencja Reuters, ta niemająca precedensu i podjęta pod wpływem silnego lobby operatorów sieci komórkowych decyzja została anulowana przez sąd wyższej instancji.

Tomasz KurzakAktualności1 czerwca 201516560

Telefony, zegarki i opaski to nie jedyne urządzenia, w które producenci będą niedługo mogli tchnąć inteligencję. Na konferencji I/O 2015 firma Google przedstawiła projekt Brillo - odchudzoną wersję Androida przeznaczoną dla Internetu Rzeczy oraz warstwę komunikacyjną Weave, pozwalającą na wymianę danych między inteligentnymi sprzętami domowymi.

Tomasz KurzakAktualności30 marca 20166880

Duża część dzisiejszego otwarcia konferencji Build 2016 była poświęcona cyfrowemu asystentowi Microsoftu. Przewijał się on nie mal w każdej prezentacji. Sumując wszystkie informacji możemy zdecydowanie stwierdzić, że już niedługo Cortana będzie inteligentniejsza, także dzięki wsparciu wirtualnych Ekspertów.

Tomasz KurzakAktualności30 marca 201613060

W czasie otwarcia odbywającej się właśnie w San Francisco konferencji build 2016, Terry Myerson poinformował o tym, że już latem udostępniona zostanie duża aktualizacja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Windows 10 Anniversary Update to przede wszystkim usprawnienia funkcji Hello, udoskonalona obsługa rysika dzięki technice Ink, usprawnienia Cortany oraz jeszcze lepsza współpraca urządzeń działających pod kontrolą platformy Windows 10.

Tomasz KurzakAktualności1 kwietnia 201623410

Otwarcie konferencji Build 2016 za nami, jednak nie jest to koniec informacji o nowościach, które zagoszczą w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu. Z jednego z wczorajszych paneli dowiedzieliśmy się, że do Windows 10 Anniversary Update dodana zostanie obsługa powiadomień z Androida. Usprawnień doczeka się także Centrum akcji, o czym pisaliśmy kilka dni temu.

Tomasz KurzakAktualności8 kwietnia 201613400

Już dziś rozpoczyna się jedno z największych wydarzeń w Polsce oraz Europie przeznaczone dla miłośników fantastyki. W ciągu trzech najbliższych dni będą oni spotkać się z ciekawymi gośćmi, uczestniczyć w panelach tematycznych oraz zwiedzać liczącą ponad 7000 m2 powierzchnię wystawową. Jak sprawnie poruszać się po poznańskim konwencie i nie przegapić niczego interesującego? Cały Pyrkon 2016 dostępny jest w aplikacji Eventory dla Androida oraz iOS.

Tomasz KurzakAktualności20 kwietnia 20166580

Dwaj Polacy wpadli na pomysł, który może ułatwić zlokalizowanie skradzionego pojazdu. Jest nim przeznaczona dla Androida aplikacja Car Patrol.

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 2014710991

CCleaner to z pewnością jeden z najlepszych programów pomagający użytkownikowi podczas robienia porządków w systemach operacyjnych Windows. Przez 10 lat od premiery program przeszedł wiele zmian, które dodawały go niego nowe funkcjonalności, jednak wygląd aplikacji nie zmienił się praktycznie wcale. Świadomi tego twórcy postanowili odświeżyć interfejs programu, a efekt ich prac użytkownicy mogą podziwiać w testowej wersji CCleanera oznaczonej numerem 5.0.

Tomasz KurzakAktualności26 czerwca 201530110

Firma Piriform poinformowała o wydaniu nowej wersji aplikacji CCleaner. Najnowsze wydanie oprogramowania do czyszczenia Windows ze zbędnych plików oznaczone jest numerem 5.07 i skupia się na sprawniejszym sprzątaniu przeglądarek internetowych, w tym Microsoft Edge, oraz obsłudze Windows 10.

Tomasz KurzakAktualności24 września 201532440

Na oficjalnym blogu firmy Piriform pojawił się wpis informujący o wydaniu kolejnej wersji narzędzia służącego do konserwacji systemów operacyjnych Windows. Wśród niewielu wprowadzonych do CCleaner 5.10 zmian znaleźć możemy przede wszystkim poprawione wsparcie dla przeglądarek Chrome, Edge i Firefox.

Tomasz KurzakAktualności28 października 201530400

Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy o wydaniu CCleanera w wersji 5.10, która skupiała się przede wszystkim na usprawnieniu mechanizmów służących do usuwania zbędnych plików generowanych przez przeglądarki internetowe. Tym razem firma Piriform poinformowała o wydaniu CCleanera oznaczonego numerem 5.11 pozwalającego na usuwania z systemów operacyjnych Windows 8, 8.1 i 10 aplikacji zainstalowanych za pośrednictwem Sklepu Windows.

Tomasz KurzakAktualności24 marca 201627000

Czeska firma Piriform poinformowała o wydaniu kolejnej wersji swojego bardzo popularnego wśród użytkowników narzędzia do czyszczenia i konserwacji systemów operacyjnych, nie tylko Windows. Główny nacisk w CCleanerze 5.16 położono na usprawnienie obsługi przeglądarek internetowych, jednak nie są to jedyne zmiany.

Łukasz ChrzanAktualności13 czerwca 2014183980

CCleaner to bardzo popularny program do optymalizacji systemu i usuwania zbędnych plików. Narzędzie jest bardzo wszechstronne ale zarazem bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy kilka kliknięć aby pozbyć się tymczasowych plików pozostawionych przez przeglądarki internetowe, popularne programy, jak i sam system operacyjny. Do tej pory aplikacja była przeznaczona tylko dla komputerów PC oraz MAC. Jakiś czas temu firma Piriform zapowiedziała mobilną wersję jej programowego "odkurzacza". Testy wersji beta zostały pomyślnie zakończone i w sklepie Google Play pojawiła się właśnie jego stabilna wersja. Co ciekawego oferuje użytkownikom mobilnych urządzeń?

Tomasz KurzakAktualności26 grudnia 2015401243

Czeska firma Piriform ma w swojej ofercie wiele narzędzi do czyszczenia, konserwacji i optymalizacji pracy oraz samych systemów Windows. Jednym z nich jest bardzo popularny wśród użytkowników CCleaner, który jak się okazuje może powodować nieodwracalne uszkodzenia w rejestrze systemowym Windows 10, a sam Microsoft odradza korzystanie z niego oraz jemu podobnych narzędzi.

Krzysztof PojawaAktualności9 listopada 2015245682

Wolność słowa na Facebooku zawsze była, nazwijmy to, specyficzna. Tym razem jednak Facebookowy urząd cenzury przeszedł samego siebie i zablokował możliwość umieszczania w postach i wiadomościach prywatnych adresu nowego serwisu społecznościowego. Znacie tsu.co? My też nie znaliśmy, I prawdopodobnie nigdy byśmy nie poznali, gdyby nie nadgorliwa cenzura na Facebooku.

Marek KowalskiAktualności22 września 201612800

CERT, czyli Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe (ang. Computer Emergency Response Team), kilka dni temu opublikował doskonale opracowaną, kompleksowo ujmującą temat publikację dotyczącą zabezpieczenia najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 10. Jeżeli ktokolwiek z czytających te słowa choć trochę zajmuje się kwestią bezpieczeństwa informacji, zarządza komputerami pracującymi pod kontrolą Windows 10, czy też po prostu jest zainteresowany tematami związanymi z bezpieczeństwem oprogramowania i systemu operacyjnego oraz ewentualnie zapewnieniem możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa swojego komputera z najnowszym systemem Microsoftu, obowiązkowo powinien zapoznać się z tą publikacją.

Marek KowalskiAktualności5 stycznia 201713630

TomTom Sports to nowa aplikacja mobilna opracowana przez znaną, specjalizującą się w aplikacjach i urządzeniach do nawigacji firmę TomTom. Produkt został dziś zaprezentowany na odbywających się w Las Vegas targach CES 2017. Jak podkreślają przedstawiciele producenta, nowy program opracowano we współpracy ze sportowcami i użytkownikami aplikacji fitness. Domyślacie się zatem, co jest celem programu. Tak, TomTom Sports ma pomóc użytkownikom w utrzymaniu dobrej formy nie tylko poprzez wskazówki dotyczące samych treningów, ale również poprzez analizę trendów aktywności, czy generowanie motywujących do działania wiadomości.

Tomasz KurzakAktualności19 lutego 201525140

Popularność usług Video On Demand stale rośnie nie tylko na świecie, ale także w Polsce. Użytkownicy coraz częściej chcą oglądać filmy i seriale wtedy, kiedy mają na to ochotę, a nie dopasowywać się do ramówek stacji telewizyjnych. W tym miesiącu uruchomiona została w Polsce kolejna usługa VOD – CHILI – która ma nadzieję na przyciągnięcie do siebie sporej grupy użytkowników.

Piotr KulikAktualności23 czerwca 201518050

Właścicieli serwisu Chomikuj.pl, czyli "przyjaznego dysku internetowego" czekają nowe obowiązki. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie zostali oni zobowiązani do blokowania dostępu do wszystkich nielegalnych kopii trzech polskich produkcji filmowych, jakie uda się znaleźć w serwisie za pomocą wyszukiwarek Google oraz Bing.

Tomasz KurzakAktualności9 października 201524050

Polskie serwisu udostępniające nielegalne wersje filmów, gier, programów i muzyki cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród zwykłych użytkowników, ale także instytucji zajmujących się ochroną praw autorskich. Ostatnio o dużych kłopotach mogą mówić właściciele serwisów Chomikuj.pl oraz Wrzuta.pl, które wylądowały na celowniku organizacji antypirackich.

Tomasz KurzakAktualności11 sierpnia 20168270

Przed nami kolejny smutny akt dogorywania niegdyś bardzo popularnej wtyczki multimedialnej Flash Player. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już we wrześniu przeglądarka Chrome w wersji 53 będzie blokować na stronach internetowych wszystkie elementy wykorzystujące rozwiązanie firmy Adobe. 

Tomasz KurzakAktualności13 listopada 201523560

W komunikacie opublikowanym na oficjalnym blogu, firma Google poinformowała, że od kwietnia przyszłego roku zakończy wsparcie przeglądarki Chrome dla nierozwijanych już przez producentów systemów operacyjnych Windows XP i starszych wariantów OS X. Co ciekawe, pośród wymienionych znalazł się także Windows Vista, którego oficjalne wsparcie techniczne zakończy się dopiero w kwietniu 2017 r.

Tomasz KurzakAktualności28 października 20159310

Przeglądarka Google Chrome w wersji Canary to prawdziwy poligon doświadczalny dla funkcji, które wyszukiwarkowy gigant rozważa do wprowadzenia do stabilnego wariantu aplikacji. W portalu społecznościowym Google+ pojawił się niedawno wpis informujący o ciekawej możliwości, która właśnie została dodana do poglądowej wersji przeglądarki - Chrome Canary pozwala na otwieranie odnośników jako inny użytkownik.

Jakub SzczęsnyAktualności2 listopada 201620350

Pasek adresu na dole ekranu w Chrome? Jeżeli korzystaliście kiedykolwiek z mobilnego Windows, przeglądarki Internet Explorer na komputerach z Windows 8 na pokładzie (w trybie tabletowym), to mieliście okazję już taką możliwość - choć nie w Chrome - poznać. Taka subtelna rzecz w interfejsie mobilnego urządzenia sprawiała, że nawigacja po stronach internetowych, wpisywanie adresów lub zapytań do wyszukiwarek było znacznie prostsze. Jeżeli czekaliście na coś takiego w Google Chrome, wygląda na to, że niedługo taka możliwość pojawi się i w tej przeglądarce. Okazuje się, że Chrome w wersji Canary zapowiada wprowadzenie ustawienia pozwalającego na przeniesienie paska adresu na dół ekranu.

Tomasz KurzakAktualności7 grudnia 201514270

Funkcja Bezpieczne przeglądanie dostępna jest w przeglądarce Chrome dla Androida od niemal dwóch lat w ramach mechanizmu oszczędzania danych w czasie przeglądania stron internatowych. Jednak dopiero teraz Google zdecydowało się włączyć ją wszystkim użytkownikom swojej przeglądarki internetowej, a dzięki integracji tej funkcji z Usługami Google Play z mechanizmu będą mogli korzystać także inni producenci oprogramowania.

Tomasz KurzakAktualności2 grudnia 20158930

Firma Google postanowiła pomóc użytkownikom w oszczędzaniu mobilnego internetu i dodała do mobilnej wersji przeglądarki Chrome przeznaczonej dla Androida nową funkcję, która może ograniczyć wykorzystanie pakietów danych nawet o 70%. Niestety rozwiązanie wyszukiwarkowego giganta nie jest podobne do tego znanego z Opery Max i wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

Tomasz KurzakAktualności23 lipca 20159350

Opublikowana dziś przeznaczona dla urządzeń działających pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego iOS wersja przeglądarki Chrome oznaczona numerem 44.0.2403.65 nie jest rewolucyjną aktualizacją, jednak dodaje do aplikacji kilka nowych funkcji, jak chociażby nowe gesty oraz możliwość komunikacji z fizycznymi urządzeniami IoT, znajdującymi się w pobliżu użytkownika. 

Krzysztof PojawaAktualności4 marca 201519940

Kilka godzin temu na blogu projektu Chromium Google poinformowało, iż przeglądarka internetowa Chrome dla Androida 4.0 Ice Cream Sandwich nie będzie otrzymywała kolejnych aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 201513000

Firma Gemius zaprezentowała dziś statystyki popularności przeglądarek internetowych w 12 krajach europejskich. Z przeprowadzonego badania wynika, że Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką w Polsce i 11. państwach, które wzięto pod uwagę w badaniu.

Tomasz KurzakAktualności20 grudnia 2014174311

Asystenci głosowi znani z mobilnych systemów operacyjnych okazali się tak popularnymi narzędziami, że ich producenci rozpoczęli prace nad zaadoptowaniem ich w biurkowych wariantach OS-ów. Niedawny wyciek najnowszej testowej wersji Windows 10 build 9901 ujawnił zintegrowaną z systemem Cortanę, dziś dowiadujemy się, że najnowsza wersja testowa Chrome OS przeznaczona dla twórców oprogramowania pozwoli asystentowi Google Now nasłuchiwać komend głosowych wydawanych przez użytkownika. 

Tomasz KurzakAktualności20 maja 201515920

Przesyłanie informacji nawet na drugi koniec świata jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Niestety te same mechanizmy nie sprawdzają się już tak dobrze na krótkich dystansach. Eksperymentalne rozszerzenie Tone dla przeglądarki Chrome Chrome może to zmienić dzięki transmisji danych za pomocą dźwięków.

Marek KowalskiAktualności7 lipca 201517011

Kościół to instytucja, która raczej nie kojarzy się z nowoczesnymi technologiami. Czy ktokolwiek spodziewałby się adaptacji na potrzeby duszpasterzy technologii rozpoznawania twarzy? A jednak. Firma Face-Six opracowała specjalne oprogramowanie o nazwie Churchix. System ten, który znalazł już liczne grono nabywców (tak, wśród instytucji kościelnych) w Stanach Zjednoczonych, Portugalii, a także niektórych krajach azjatyckich i wśród księży pełniących posługę w państwach leżących na kontynencie afrykańskim.

Tomasz KurzakAktualności18 czerwca 201521330

Usługi takiej jak Apple Music, Spotify czy Tidal to bardzo dobre narzędzia pozwalające cieszyć się ogromnymi bibliotekami utworów muzycznych wszędzie tam, gdzie dostępny jest internet. Niestety serwisy strumieniujące muzykę mają jedną wielką wadę - za dostęp do nich trzeba co miesiąc płacić. Firma doubleTwist udostępniła niedawno odtwarzacz CloudPlayer, który strumieniuje muzykę z Dropbox, Google Drive oraz OneDrive i płaci się za niego tylko raz.

Tomasz KurzakAktualności12 listopada 201410810

W przypadku tego mechanizmu ciężko nam się oprzeć wrażeniu, że Microsoft pozazdrościł Google medialnego rozgłosu jaki osiągnęła usługa Inbox. Zaprezentowany dziś Clutter dzięki inteligentnym algorytmom ma pomóc użytkownikom biznesowych usług Office 365 w porządkowaniu skrzynek odbiorczych dzięki usuwaniu mniej istotnych maili z głównego folderu Outlooka. 

Tomasz KurzakAktualności19 maja 201512740

Narzędzia do porządkowania maili w skrzynkach odbiorczych to prawdziwy hit wśród użytkowników. Takie rozwiązanie w swojej ofercie ma także Microsoft i jak dowiadujemy się z wpisu na oficjalnym blogu firmy, od czerwca Clutter zostanie domyślnie włączony wszystkim subskrybentom Office 365.

Tomasz KurzakAktualności5 września 2015247083

Opublikowany niedawno raport firmy G Data informuje, że 24 modele chińskich smartfonów sprzedawane są z zainstalowanym szkodliwym oprogramowaniem. Wśród wymienionych producentów znaleźć można takie firmy jak Xiaomi, Huawei czy Lenovo, jednak winą za taki stan rzeczy badacze obarczają pośredników sprzedających urządzenia, a nie producentów, którzy świadomie nie ryzykowaliby utraty wiarygodności na światowych rynkach. 

Krzysztof PojawaAktualności29 września 2014160474

Jeżeli macie już dość wszędobylskich reklam i wpisów sponsorowanych, a także nie do końca jasnej polityki prywatności na Facebooku, warto żebyście poznali Ello - nowy serwis społecznościowy, którego podstawową wartością jest brak jakichkolwiek reklam i absolutny zakaz sprzedawania pozyskanych na nim danych osobowych. Brzmi nieźle, ale czy nie będzie to kolejny niespełniony pogromca Naszej Klasy Facebooka? O tym przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych kilku miesięcy, tymczasem sprawdzamy dokładnie, co to jest Ello.

Robert MultanAktualności29 września 20148330

Z najnowszych badań rynku przeprowadzonych przez firmę Entertainment Software Association wynika, że niemal jedna trzecia obywateli Stanów Zjednoczonych gra na urządzeniach przenośnych. Od paru lat rynek ten powiększa się, jednak wbrew pozorom - nie kosztem rynku gier konsolowych, czy PC, a powiększając ogólną pulę graczy. Natomiast dla blisko jednej piątej pytanych urządzenia mobilne są obecnie jedyną platformą do gier.

Tomasz KurzakAktualności14 kwietnia 201553780

Ransomware to bardzo popularne wśród cyberprzestępców złośliwe oprogramowanie, które może być dla nich źródłem łatwych pieniędzy. Wirusy infekujące komputery użytkowników szyfrują zapisane na dyskach twardych dane i żądają wpłacenia okupu w zamian za klucze odszyfrowujące pliki. Do niedawna był to jedyny sposób na odzyskanie danych, jednak firmie Kaspersky Lab we współpracy z holenderką policją udało się stworzyć odszyfrowujące dane użytkowników narzędzie, które zostało właśnie udostępnione. Niestety w tej chwili skorzystać z niego mogą jedynie osoby zaatakowane przez ransomware CoinVault.

Tomasz KurzakAktualności27 kwietnia 20159690

Pod koniec stycznia pisaliśmy o ciekawych, jednak nieoficjalnych statystykach, z których wynika, że z portalu społecznościowego Google+ aktywnie korzysta bardzo mała liczba użytkowników. Sromotna klęska poniesiona przez Google w walce z Facebookiem skłoniła firmę do przemyślenia swojej strategii na rynku portali społecznościowych. Efektem burzy mózgów w Mountain View jest podzielenie Google+ na kilka usług oraz wprowadzenie nowej funkcjonalności - Collections - która jest w tej chwili testowana i ma zostać udostępniona na początku maja.

Tomasz KurzakAktualności7 maja 201516420

Większość z nas traktuje zdolność rozpoznawania kolorów jak coś naturalnego. Niestety daltonizm to bardzo powszechna wada wzroku, która uprzykrza życie wielu osobom. Firma Google opublikowała niedawno przeznaczony dla przeglądarki Chrome dodatek Color Enhancer, który ułatwi daltonistom przeglądanie internetu.

Marek KowalskiAktualności12 marca 201510720

Jeżeli masz zdolności artystyczne w zakresie tworzenia grafiki na komputerze i korzystasz z oprogramowania firmy Corel, a w szczególności aplikacji CorelDRAW X7 lub Corel PHOTO-PAINT X7, możesz spróbować swoich sił w konkursie organizowanym przez kanadyjskiego producenta popularnego pakietu graficznego. W tym roku pula nagród wynosi nieco ponad 100 tysięcy dolarów. Każdy użytkownik wymienionych wyżej aplikacji ma szansę na zaprezentowanie swojego talentu i umiejętności artystycznych.

Marek KowalskiAktualności20 sierpnia 20158250

Firma Corel, kanadyjski producent i wydawca oprogramowania znany przede wszystkim ze swoich software'owych produktów w branży graficznej, wprowadza na rynek najnowszą wersję jednego z najpopularniejszych i najbardziej wyrafinowanych programów malarskich świata - Corel Painter 2016. Program ten od lat wyznacza standardy tego, co określa się mianem "malowania za pomocą komputera". Jeżeli wierzyć zapewnieniom producenta, wprowadzone nowości w najnowszej edycji tego programu pozwolą tworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki jeszcze łatwiej i za pomocą jeszcze bardziej wyrafinowanych funkcji.

Marek KowalskiAktualności20 sierpnia 201523221

ParticleShop to opracowana przez firmę Corel, nowa, profesjonalna wtyczka graficzna do programów Adobe Photoshop oraz innych popularnych narzędzi graficznych (szczegóły w dalszej części tekstu). Jak zapewniają twórcy tego oprogramowania, graficy i projektanci używający na co dzień popularnej aplikacji Adobe, dzięki nowej wtyczce mają zyskać narzędzia umożliwiające błyskawiczne tworzenie efektów graficznych, których wykonanie tradycyjnymi sposobami wymagałoby wielu godzin pracy.

Marek KowalskiAktualności13 kwietnia 201520010

Firma Corel, znana przede wszystkim z popularnego narzędzia do tworzenia i edycji grafiki wektorowej - CorelDRAW oraz pakietu narzędzi graficznych CorelDRAW Graphics Suite, wprowadziła do oficjalnej sprzedaży na rynku polskim oprogramowanie CorelDRAW Technical Suite X7. W porównaniu do wcześniej wymienionych produktów, mających zastosowanie w grafice projektowej i DTP, Technical Suite to rozwiązanie dla projektantków i specjalistów opracowujących kompleksową, inżynierską dokumentację techniczną i projektową.

Agnieszka SerafinowiczAktualności3 sierpnia 20158030

Kanadyjska firma Corel, producent oprogramowania znany polskim użytkownikom komputerów głównie ze swojego sztandarowego pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite, poinformowała, że wszystkie wydawane przez nią marki produktów software'owych są w pełni kompatybilne z oficjalnie już dostępnym od 29 lipca br. systemem Windows 10.

Marek KowalskiAktualności13 kwietnia 20178110

CorelDRAW Graphics Suite to jeden z najstarszych pakietów graficznych dla komputerów PC. Wczoraj na polskim rynku zadebiutowała najnowsza jego wersja: CorelDRAW Graphics Suite 2017. Oprócz zmiany nazewnictwa kolejnych generacji (poprzednio mieliśmy edycje oznaczone X6, X7 czy X8), pojawiły się też nowe funkcje. Po raz pierwszy Kanadyjscy programiści zaprzęgli w swoim projekcie sieci neuronowe i funkcje związane ze sztuczną inteligencją.

Agnieszka SerafinowiczAktualności3 kwietnia 201417670

CorelDRAW Graphics Suite to jeden z najpopularniejszych pakietów graficznych na świecie, znany i doceniany przez użytkowników głównie ze względu na oferowane w nim narzędzia do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Na zorganizowanej przez przedstawicieli producenta konferencji prasowej mieliśmy okazję przekonać się, czego mogą się spodziewać potencjalni nabywcy nowego produktu, który już od 7 kwietnia ma być dostępny w oficjalnych kanałach dystrybucyjnych, a do polskich sklepów trafi ok. 10 kwietnia.

Marek KowalskiAktualności31 marca 20168040

Kanadyjska firma Corel, znana głównie ze swojego sztandarowego pakietu do tworzenia i edycji grafiki - CorelDRAW Graphics Suite - wprowadziła na rynek najnowsze wydanie swojego pakietu. Zainteresowani tym oprogramowaniem użytkownicy, pasjonaci tworzenia grafiki na komputerze, jak i profesjonaliści zajmujący się graficznymi projektami i komputerowym składem publikacji mogą już pobierać wersje testowe i kupować najnowsze wydanie: CorelDRAW Graphics Suite X8. Oto krótkie zestawienie nowych i zmodernizowanych funkcji w najnowszej edycji popularnego pakietu graficznego.

Tomasz KurzakAktualności16 listopada 2014534663

O tym, że asystent głosowy Microsoftu trafi do biurkowej wersji Windows 10 mówiło się już od dawna, jednak wszystkie spekulacje oparte były na domysłach i niepotwierdzonych informacjach. Bardzo możliwe, że biorące udział w programie Insider osoby, które korzystają z testowych wersji Windows 10 jako pierwsze będą mogły przywitać się z Cortaną.

Tomasz KurzakAktualności10 sierpnia 201510170

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że do internetu wyciekła wersja testowa Cortany, czyli asystenta głosowego Microsoftu, przeznaczona na mobilną platformę od Google. Aplikacja nie pojawiła się jeszcze oficjalnie w sklepie Google Play (nawet w wariancie testowym), ale co jakiś czas wyciekają się jej nowe wersje. Ostatnia aktualizacja Cortany dla Androida pozwala użytkownikom zastąpić Google Now jako domyślnego asystenta głosowego. Pozostaje jedynie pytanie, kto chciałby to zrobić?

Tomasz KurzakAktualności26 maja 20159720

Microsoft zapowiedział dziś kilka nowości, których możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Oprócz przeznaczonej dla Windows 10 aplikacji Phone Companion, wydana zostanie także Cortana dla mobilnych systemów Android i iOS.

Tomasz KurzakAktualności9 grudnia 20159100

W maju tego roku Microsoft zapowiedział udostępnienie swojego cyfrowego asystenta dla konkurencyjnych platform mobilnych. Potwierdzeniem tego dość zaskakującego posunięcia było uruchomienie w lipcu programu testowego, a dziś poinformowano, że Cortana dla Androida oraz iOS jest już oficjalnie dostępna w Stanach Zjednoczonych i Chinach. 

Tomasz KurzakAktualności12 października 201510160

Pod koniec tego roku i na początku przyszłego posiadaczy najnowszych konsol Microsoftu czeka wiele zmian związanych z udostępnieniem Windows 10 dla tych urządzeń. Jedną z najciekawszych nowości, które już niedługo zagoszczą w salonach użytkowników będzie Cortana dla Xbox One ułatwiająca sterowanie konsolą. Okazuje się, że w bardzo ograniczonym zakresie z tej funkcji mogą już korzystać testerzy, którzy zdecydowali się na zainstalowanie New Xbox One Experience.

Tomasz KurzakAktualności10 października 201492560

Producenci mobilnych systemów operacyjnych prześcigają się w zachwalaniu asystentów głosowych zintegrowanych z Androidem, iOS i Windows Phone. Cortana, Google Now czy Siri w oczach ich twórców mają być praktycznie wyroczniami dzięki sprytnym algorytmom i możliwości czerpania wiedzy z internetu. I tak jest naprawdę, przynajmniej w kwestii rozstrzygania dyskusji toczonych ze znajomymi nad kuflem chłodnego piwa. Firma Stone Temple postanowiła sprawdzić jak każdy z asystentów głosowych radzi sobie w prawdziwym życiu.

Tomasz KurzakAktualności13 marca 201520330

Z wywiadu udzielonego przez Erica Horovitza agencji informacyjnej Reuters wynika, że Microsoft pracuje nad udoskonaleniem swojego asystenta głosowego. Jeszcze w tym roku Cortana na Androida i iOS stanie się faktem, w dodatku dzięki tajemniczemu projektowi Einstein ma stać się inteligentniejsza. 

Tomasz KurzakAktualności17 czerwca 20159940

Microsoft ostatnimi czasy bardzo stara się zaistnieć na konkurencyjnych platformach i zainteresować użytkowników swoimi aplikacjami oraz usługami. Najnowsze doniesienia dotyczą asystenta głosowego, którego firma z Redmond ma zaoferować dla mobilnych systemów operacyjnych od Apple i Google. Dziś dowiadujemy się, że Cortana na Androida w wersji beta zostanie udostępniona już w lipcu.

Tomasz KurzakAktualności20 kwietnia 201515760

Microsoft oficjalnie zapowiedział wydanie swojego asystenta głosowego na inne niż Windows Phone platformy mobilne, niestety do dziś nie poznaliśmy dokładnej daty premiery Cortany na Androidzie oraz iOS, ale ma to nastąpić jeszcze przed końcem roku. Zespół włoskich programistów postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przygotował własną wersję Cortany gotową do działania na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida.

Tomasz KurzakAktualności21 lipca 201594002

Wraz z premierą Windows 10 asystent głosowy Microsoftu będzie dostępny dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Z niemałym rozczarowaniem możemy poinformować, że w najbliższych miesiącach do tych wybranych nacji dołączą Insiderzy z Japonii, Australii, Kanady i Indii, a w dalszej części tego roku mieszkańcy kilku kolejnych państw. Niestety mimo wcześniejszych zapewnień, iż Cortana po polsku będzie dostępna jeszcze w 2015 roku, naszego kraju na krótkiej liście Microsoftu nie znajdziemy.

Tomasz KurzakAktualności6 grudnia 201440660

Hitem ostatnich miesięcy są aplikacje wyręczające użytkowników w prostych jednak często wykonywanych zadaniach. Najbardziej zaawansowane z tych narzędzi to asystenci głosowi dostępni w systemach mobilnych. Niestety w pełni mogą z nich korzystać tylko mieszkańcy nielicznych krajów. Dziś Microsoft poinformował, że rozpoczyna pracę nad wdrożeniem Cortany w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech. A co z Cortaną w Polsce? Niestety, na ten temat Microsoft milczy.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201415840

Do premiery najnowszej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows Phone 8.1 - pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących jednej z największych zmian w systemie, czyli asystenta głosowego, zwanego Cortana.

Tomasz KurzakAktualności6 października 201430380

We wrześniu niektóre polskie portale technologiczne obiegła wątpliwej prawdziwości wiadomość, że zapowiedziana na początek października aktualizacja Cortany wniesie obsługę języka polskiego do tego obecnego w systemie Windows Phone asystenta głosowego. Tak się najprawdopodobniej nie stanie. Dzisiejsze rewelacje Microsoftu każą nam sparafrazować jedno ze staropolskich przysłów i stwierdzić, że w oczach firmy z Redmond jesteśmy 100 lat za... Klingonami.  

Tomasz KurzakAktualności7 września 201413830

Najnowsza aktualizacja przeznaczona dla Windows Phone znana pod nazwą kodową Denim ma wnieść kilka usprawnień do telefonów działających pod kontrolą systemu od Microsoftu. Największą z nich będzie dodanie do asystenta głosowego Cortana możliwości nasłuchiwania poleceń przy wyłączonym ekranie.

Tomasz KurzakAktualności19 kwietnia 201615740

Counter-Strike to niezwykle popularna gra FPS, która wymaga od graczy wysokich umiejętności. Przeznaczona dla komputerów PC produkcja doczekała się już wielu modyfikacji, a najnowsza z nich pozwala uruchomić Counter-Strike na Androidzie. Niestety taki wariant gry pozostanie jedynie ciekawostką, bo urządzenia mobilne nie są wstanie zagwarantować precyzji oferowanej przez myszy i klawiatury.

Paweł KrzyżanowskiAktualności15 września 20173240

Facebook uruchomia swoje najnowsze narzędzie. Crysis Response stanowi centrum wszystkich narzędzi bezpieczeństwa najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie.

Tomasz KurzakAktualności27 stycznia 2015408190

Złośliwe oprogramowanie typu ransomware to stosunkowo nowe zagrożenie czyhające na wszystkich użytkowników internetu, jednak coraz bardziej popularne wśród hackerów. W ostatnim tygodniu analitycy firmy Dr.Web odkryli bardzo duże zagrożenie ze strony nowego trojana o nazwie CTB-Locker, który szyfruje dane na zainfekowanych komputerach i żąda okupu za ich odszyfrowanie. 

Robert MultanAktualności2 marca 201510330

Jeszcze niedawno CyanogenMod był tylko niewielkim projektem open-source Stevena Kondika, ściśle bazującym na kodzie systemu Google Android. Z efektem kuli śnieżnej prace nabrały potężnego rozpędu, ewoluując z hobbystycznego zajęcia grupki zapaleńców do w pełni komercjalnego produktu rozwijanego pod skrzydłami założonego w 2013 roku w Palo Alto - Cyanogen Incorporated z Kondikiem w roli dyrektora technicznego. Historyczne bliskie związki z systemem mobilnym Google były dotychczas bardzo wyraźne i zupełnie nieskrywane. Aż do dzisiaj, kiedy na oficjalnym firmowym blogu firmy Cyanogen pojawiła się informacja o całkowitej zmianie dotychczasowej identyfikacji wizualnej, oddzielającej firmę grubą kreską od swoich androidowych korzeni.

Tomasz KurzakAktualności24 marca 201513240

Ogłoszone na początku tego roku buńczuczne plany twórców najpopularniejszej alternatywnej wersji Androida - CyanogenMod - związane z odsunięciem Google od ich systemu mobilnego powoli będą mogły być wcielane w życie. Kolejna runda finansowania Cyanogen Inc. zakończyła się pozyskaniem 80 milionów dolarów od sponsorów. Co ciekawe, wśród darczyńców zabrakło Microsoftu, który kilka dni temu wycofał się z negocjacji.

Tomasz KurzakAktualności11 września 20159900

O tym, że Microsoft będzie próbował walczyć na rynku elektronicznych osobistych asystentów nawet na Androidzie pisaliśmy już kilka razy. Wspominaliśmy też, że zadanie to nie jest łatwe, bo rozwiązanie Microsoftu będzie miało ograniczone możliwości w systemie operacyjnym od Google. Okazuje się, że nasze obawy okazały się przedwczesne, bo Cyanogen OS ma pozwolić na głęboką integrację Cortany z oprogramowaniem.

Tomasz KurzakAktualności10 sierpnia 201512130

W czasie odbywającej się w Seattle konferencji Code Rush, Adnan Begovic - jeden z inżynierów Cyanogen Inc. - powiedział, że system operacyjnym CyanogenMod zainstalowany jest na ponad 50 milionach urządzeń, co sprawia, że jego udział w rynku jest większy, niż Windows Mobile i BlackBerry razem wziętych.

Jakub SzczęsnyAktualności18 sierpnia 20169170

Cyanogenmod w opinii wielu tzw. „power userów” to genialna modyfikacja Androida, która nie tylko wprowadza do platformy sporo nowych funkcji, ale ofiaruje również „drugie życie” często nawet wysłużonej słuchawce. Okazuje się jednak, że popularność specyficznego oprogramowania opartego na Androidzie nie była dotąd precyzyjnie określana, zwłaszcza w oficjalnych wystąpieniach osób odpowiedzialnych za ten projekt. 

Radosław KasperczakAktualności7 sierpnia 2014170840

Jak twierdzi amerykańska firma Hold Security, rosyjska grupa hakerska CyberVor zdołała wykraść dane dostępowe dla ponad 1,2 miliarda kont, obsługujących różnorodne usługi. Wykorzystując atak typu SQL Injection, przestępcy „dobrali” się do ok. 420 tysięcy różnych stron internetowych. Dotychczas nie udało ustalić, jakie dokładnie witryny zostały zaatakowane.

Tomasz KurzakAktualności17 grudnia 201424160

Od udostępnienia pierwszych fabrycznych obrazów nowej wersji systemu mobilnego od Google minął miesiąc. Niestety Android 5.0 Lollipop nie miał najlepszego startu, a użytkownicy od dnia premiery zgłaszali najróżniejsze problemy z jego działaniem. Wszyscy zainteresowani oczekują na aktualizację, która naprawi wszystkie błędy i bardzo prawdopodobne, że Androida 5.1 zobaczymy już w lutym przyszłego roku.