partner serwisu
Marek KowalskiAktualności6 lipca 2015684705

Informowaliśmy niedawno o udostępnieniu przez Microsoft najnowszego wydania Windows 10 Insider Preview build 10162 nie tylko w postaci aktualizacji dla tych, którzy już dysponowali wcześniej zainstalowanym wydaniem najnowszego systemu, ale również dla tych, którzy zdecydują się na instalację kompilacji 10162 od podstaw. Niestety, jak się okazuje niektórzy testerzy najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu zgłaszają problemy z aktywacją oprogramowania systemowego po zainstalowaniu jednej z najnowszych kompilacji.

Tomasz KurzakAktualności24 listopada 2014681303

Firma Symantec ogłosiła odkrycie złośliwego oprogramowania, które od lat służyło do zbierania informacji na zainfekowanych komputerach. Regin - bo tak nazywa się ów trojan - jest bardzo zaawansowanym oprogramowanie, którego pochodzenie ani twórca nie są znani.  Ze względu na złożoność działania trojana nie udało się jeszcze stworzyć narzędzia do neutralizacji tego działającego od 6 lat złośliwego kodu.

Krzysztof PojawaAktualności29 września 20156761910

Facebook ostatnio ma spore kłopoty. Do nieco wyśmianej przez sporą część użytkowników informacji o planowanym wprowadzeniu przycisku "nie lubię" i ubiegłotygodniowej, półgodzinnej awarii znacznie utrudniającej korzystanie z serwisu dołączyła wczorajsza, znacznie poważniejsza i dłuższa awaria Facebooka. Co było jej przyczyną - problemy techniczne, działanie cyberprzestępców, czy może coś jeszcze innego?

Krzysztof PojawaAktualności21 lutego 2014646020

Nie przebrzmiały jeszcze echa zmiany nazwy chmurowej usługi udostępnianej przez Microsoft ze SkyDrive na OneDrive, a już gigant z Redmond przygotował nam premierę nowej nazwy. Tym razem Office Web Apps, czyli dostępne z poziomu przeglądarki internetowej aplikacje pakietu biurowego Office, zastąpione zostały przez Office Online.

Tomasz KurzakAktualności13 lipca 2016630640

Firma Google nie podała dotąd oficjalnej daty premiery najnowszego mobilnego systemu operacyjnego. Androida 7.0 Nougat miał zadebiutować już tego lata i wygląda na to, że wyszukiwarkowemu potentatowi uda się dotrzymać terminu. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez kanadyjskiego operatora komórkowego Rogers.

Tomasz KurzakAktualności3 marca 2016625841

O dodaniu do komunikatora Messenger obsługi SMS-ów mówi się już od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz funkcja ta zagościła w zintegrowanym z portalem społecznościowym Facebook komunikatorze. Najnowsza aktualizacja Messengera do wersji 61.0.0.1.80 pozwala na wysyłanie i odbieranie SMS-ów oraz MMS-ów.

Marek KowalskiAktualności6 listopada 2014625040

Microsoft ogłosił poważne zmiany dotyczące swojego flagowego pakietu biurowego w wydaniu mobilnym. Od dziś posiadacze iPadów mogą już pobrać zaktualizowaną wersję aplikacji wchodzących w skład pakietu Office, oprócz tego Microsoft przygotował wydania mobilnego Worda, Excela, PowerPointa i spółki dostosowane do interfejsu iPhone'a. Spójnym interfejsem mogą się również cieszyć posiadacze urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android. Office dla tabletów z Androidem to kolejna nowość w ofercie firmy. Co ważne - Microsoft zmienił dotychczasową politykę i zrezygnował z wymuszania zakupu subskrypcji Office 365 przez użytkowników mobilnych aplikacji z pakietu Office, którzy chcieliby za pomocą posiadanych urządzeń również edytować swoje dokumenty, arkusze i prezentacje.

Jakub SzczęsnyAktualności12 września 2016621842

Wśród miłośników nowych technologii z pewnością jest sporo podróżników, którzy chcą zapoznać się z miejscami, do których się wybierają. Okazuje się, że Google w usłudze Google Maps zamierza udostępnić sekcję Explore, w której użytkownicy będą w stanie przyjrzeć się lokalizacjom wartym odwiedzenia. 

Marek KowalskiAktualności14 listopada 2014617233

Skype już od ponad dekady ułatwia komunikację milionom ludzi na całym świecie. Dotychczas korzystanie z tej popularnej usługi komunikacyjnej wymagało jednak instalacji dedykowanej aplikacji klienckiej, bez względu na to z jakiej platformy sprzętowej korzystał użytkownik. Czy to był komputer, laptop, smartfon, czy podłączony do internetu tablet, w każdym przypadku należało zaopatrzyć się w program Skype, za pośrednictwem którego można było prowadzić wideorozmowy i konwersacje tekstowe. Dzięki zupełnie nowemu produktowi o nazwie Skype for Web (beta), nie trzeba już instalować jakiejkolwiek aplikacji, by móc skorzystać z usługi Skype i połączyć się ze znajomymi z całego świata. Wystarczy tylko przeglądarka WWW.

Robert MultanAktualności14 października 2014615320

Charakterystyczną cechą wszystkich urządzeń Samsunga sygnowanych marką Galaxy, jest TouchWiz. Ta nakładka na Androida poza pełnieniem zastępstwa ekranu domowego, zmieniała też wszystkie okna wyboru, ekrany dialogowe i menu opcji. Jego odbiór po stronie użytkowników najlepiej oddaje słowo "ambiwalentny". Udostępniał od zawsze całkiem nielichą liczbę usprawnień funkcjonalnych, zużywając jednak przy okazji zdecydowanie za dużo zasobów systemowych, przez co jego zastosowanie potrafiło w kategorii prędkości działania zrównać urządzenia high-end z logo Samsunga do konkurencyjnego mid-endu. 

Agnieszka SerafinowiczAktualności4 lipca 20156100320

Komisja Prawna pracująca przy Parlamencie Europejskim przygotowała rekomendacje zmieniające dotychczasowe regulacje prawne. Będą one poddane pod głosowanie 9 lipca br. Część z proponowanych zmian wpływa na obowiązującą obecnie w wielu krajach europejskich tzw. zasadę wolności panoramy, czyli możliwość wykonywania i wykorzystywania bez ograniczeń fotografii obiektów znajdujących się w przestrzeni publicznej. Mówiąc wprost - jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, zilustrowanie np. wpisu na blogu czy jakiegokolwiek artykułu fotografią (nawet wykonaną przez autora danego wpisu) przedstawiającą widoczny w przestrzeni publicznej obiekt skonstruowany lub tylko zmodernizowany bądź odbudowany przez twórcę zmarłego mniej niż 70 lat temu stanie się nielegalne. W praktyce oznacza to, że z Wikipedii będzie musiało zniknąć tysiące fotografii.

Piotr KulikAktualności6 lipca 2015608161

Nastąpił kolejny ogromny wyciek bardzo wrażliwych danych. Włoska firma Hacking Team, zajmująca się tworzeniem oraz sprzedażą Remote Control System - specjalistycznego oprogramowania szpiegowskiego, wykorzystywanego przez wiele krajów i służb specjalnych, w tym polskie Centralne Biuro Antykorupcyjne, padła ofiarą hakerów. Informację o tym zdarzeniu podali sami włamywacze, wykorzystując do tego celu oficjalne konto Hacking Teamu, któremu przy okazji zmieniono nazwę na Hacked Team.

Tomasz KurzakAktualności3 czerwca 2015603290

Planowanie podróży z wykorzystaniem Map Google jest od dziś prostsze. Google poinformowało o uruchomieniu nowej funkcjonalności, dzięki której Google Maps wyświetlać będzie informacje o transporcie publicznym w czasie rzeczywistym, dzięki czemu będzie można na bieżąco sprawdzać m. in. opóźnienia autobusów, tramwajów czy metra.

Po serii poważnych wpadek zawiązanych z nawigacją i mapami Google - mamy na myśli maskotkę systemu Android załatwiającą się na logo Apple, kontrowersje związane z prezentowaniem lokalizacji osób na podstawie ich imienia i nazwiska oraz rasistowskie opisy lokalizacji - jest to pierwsza w ostatnim czasie pozytywna wiadomość związana z Google Maps.

Sylwia ZimowskaAktualności26 kwietnia 2017602733

Wjeżdżasz do nowego miasta, parkujesz auto w centrum i idziesz pozwiedzasz. Gdy po kilku godzinach wracasz do samochodu, nie potrafisz przypomnieć sobie, w którym miejscu go zostawiłeś. Brzmi znajomo? Na szczęście to koniec takich problemów. Mapy Google zyskały właśnie przydatną funkcję zapamiętywania lokalizacji zaparkowanego auta.

Tomasz KurzakAktualności10 lipca 2015599532

Spam to problem, który dotyczy każdej osoby, która korzysta z maili. Firmy dostarczające usługi poczty elektronicznej starają się filtrować wiadomości trafiające do skrzynek odbiorczych użytkowników, jednak osiągają różne rezultaty. Jednym z najlepszych filtrów anty-spamowcych pochwalić się może Google, a dzięki ogłoszonym właśnie mechanizmom, Gmail będzie jeszcze lepiej filtrował spam i pozwoli firmom rzadziej trafiać do folderów z niepożądanymi wiadomościami.

Radosław KasperczakAktualności2 sierpnia 2014598633

O najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu słyszymy ostatnio coraz częściej. W najbliższym czasie owe głosy zapewne nie ucichną, a wręcz przeciwnie – będzie ich tym więcej, im bliżej będzie do premiery Windowsa 9, która ma nastąpić, według niektórych, w kwietniu 2015 roku. Fakt prowadzenia przez giganta z Redmond pełną parą prac nad nowym OS-em potwierdzają niektóre wiarygodne źródła. 

Krzysztof PojawaAktualności12 marca 20165790523

Korzystacie ze smartfonów Samsung Galaxy S6 albo S6 Edge i zastanawiacie się, kiedy aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow pojawi się w końcu na Waszych urządzeniach? Odpowiedź brzmi - już! Od kilku godzin Marshmallow jest już dostępny Polsce (przynajmniej w T-Mobile) dla ubiegłorocznych flagowców Samsunga.

Tomasz KurzakAktualności25 sierpnia 2015570631

Istnieje wiele sposobów na wyświetlanie zawartości ekranu urządzenia z Androidem na wyświetlaczu komputerów osobistych. Niestety część z nich jest bardzo skomplikowana w konfiguracji, inne działają tylko z Andoridem Lollipop lub oferują skromne funkcje. Pośród wszystkich rozwiązań bardzo ciekawie prezentuje się dodatek do przeglądarki Chrome (i nie tylko) - Vysor, który pozwala w prosty sposób wyświetlać obrazu ze smartfona na komputerze. 

Tomasz KurzakAktualności15 października 2014563011

Premiery najnowszej edycji mobilnego systemu operacyjnego od Google z zapartym tchem wyczekiwał cały androidowy świat. Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o tym, że Android 5.0 zwany także L zostanie zaprezentowany na przełomie października i listopada. Firma z Mountain View postanowiła zrobić niespodziankę wszystkim oczekującym z zapartym tchem użytkownikom i najnowszą odsłonę swojego systemu zaprezentowała oficjalnie już dzisiaj.

Krzysztof PojawaAktualności23 grudnia 20145546614

Windows Phone, mobilny system operacyjny Microsoftu, przeżywa trudne chwile. Chciałoby się powiedzieć - wciąż je przeżywa. Udział kafelków w światowym rynku smartfonów jest bardzo niski, a co więcej, w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej w dalszym ciągu będzie spadał. 
Widać wyraźnie, że choć wielu dziennikarzy technologicznych i ekspertów rynku mobilnego uważa produkt Microsoftu za naprawdę dobry, to użytkownicy, czyli ostateczni rynkowi sędziowie na pytanie jaki smartfon wybrać? Android czy Windows Phone? mają od dawna gotową odpowiedź, w dodatku taką, która nie wróży kafelkom nic dobrego.