partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności12 października 201542650

Prawie od zawsze mobilny system operacyjny od Google oferował użytkownikom jakąś formę tworzenia kopii bezpieczeństwa danych, jednak wszystkie dostępne rozwiązania wydają się być dalekie od doskonałości, głównie za sprawą skromnej ilości zabezpieczanych informacji. Wraz z premierą Androida 6.0 Marshmallow udostępniony został nowy, niemal bliski ideałowi mechanizm tworzenia kopii zapasowych.

Tomasz KurzakAktualności8 października 201561840

Ponad 500 milionów ludzi przekłada na różne języki za pomocą Tłumacza Google więcej niż 100 miliardów słów dziennie. Świadczy to jedynie o popularności usługi od Google, jednak wszyscy przyznamy, że korzystanie z niej, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, nie należy do najwygodniejszych. Tę sytuację zmienia Android 6.0 Marshmallow dzięki funkcji pozwalającej na tłumaczenie tekstu wewnątrz aplikacji w 90 językach.

Krzysztof PojawaAktualności12 marca 20165789423

Korzystacie ze smartfonów Samsung Galaxy S6 albo S6 Edge i zastanawiacie się, kiedy aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow pojawi się w końcu na Waszych urządzeniach? Odpowiedź brzmi - już! Od kilku godzin Marshmallow jest już dostępny Polsce (przynajmniej w T-Mobile) dla ubiegłorocznych flagowców Samsunga.

Tomasz KurzakAktualności10 września 201552630

Jak się okazuje, radość niektórych użytkowników z obecności w Androidzie 6.0 Marshmallow ciemnego wariantu interfejsu była przedwczesna. Pogrzebał ją właśnie jeden z programistów, który w odpowiedzi na pytanie dlaczego taka wersja GUI zniknęła z Android M Developer Preview 2 stwierdził, że Google nie ma planów na dodanie do Androida 6.0 Marshmellow ciemnego wariantu interfejsu, jednak może on powrócić w kolejnych wydaniach mobilnego systemu operacyjnego.

Tomasz KurzakAktualności29 września 201524840

W czasie zorganizowanej dziś przez Google konferencji prasowej zaprezentowane zostały dwa nowe smartfony z rodziny Nexus - 5X i 6P. Po oficjalnym debiucie bardzo wyczekiwanych przez niektórych urządzeń przyszedł czas na premierę napędzającego je systemu operacyjnego - Android 6.0 Marshmallow został zaprezentowany.

Tomasz KurzakAktualności25 września 201511440

Już za kilka dni, 29 września, odbędzie się wyjątkowa konferencja, w trakcie której Google zaprezentuje dwa nowe smartfony oraz kontrolującą ich prace najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego, a jak dowiedzieć się można z opisu na stronie jednego z operatorów komórkowych, Android 6.0 Marshmallow zostanie udostępniony już 5 października dla smartfonów Nexus 5 i Nexus 6. 

Krzysztof PojawaAktualności2 stycznia 2016391451

Półtora roku temu pokazaliśmy Wam, jak zainstalować Androida 4.4 na zwykłym PC albo laptopie. Od tego tekstu minął jednak długi czas, a jak na warunki tech-świata, prawie wieczność. W międzyczasie Google udostępniało kolejne wersje swojego systemu, Microsoft zaprezentował światu Windows 10, a użytkownicy smartfonów zaczęli widzieć pojedyncze piksele na ekranach o rozdzielczości FullHD. A gdzieś obok tych wydarzeń najnowszy Android 6.0 Marshmallow pojawił się także w wersji Android-x86, czyli specjalnej (oczywiście niezależnej od Google) odmianie przeznaczonej do instalacji na komputerach PC i laptopach. A od kilku dni wariant ten obejmuje już Androida 6.0.1.

Tomasz KurzakAktualności8 grudnia 201549620

Firma Google udostępniła wczorajszej nocy fabryczne obrazy systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow przeznaczone dla urządzeń Nexus 5, 5X, 6, 6P, 7, 9 oraz Player. Uaktualnienie oferuje mnóstwo nowych emotikon, grudniowe poprawki zabezpieczeń, delikatnie zmodyfikowany pasek nawigacji dostępny w tabletach oraz usprawniony tryb Nie przeszkadzać.

Jakub SzczęsnyAktualności17 sierpnia 201634190

Rozwój Androida to nie tylko zmiany kosmetyczne, ale również porządne szlify pod maską. Android 7.0 Nougat ma otrzymać sporo usprawnień dla swoich dwóch kluczowych projektów - Doze oraz Svelte, które stoją na straży energooszczędności i odpowiedniego zarządzania wydajnością urządzenia.

 

Jakub SzczęsnyAktualności24 sierpnia 201617830

Wydanie finalnej wersji Androida 7.0 Nougat dla Nexusów było ogromnym wydarzeniem w świecie nowych technologii. Tymczasem okazuje się, że w drodze powinna być aktualizacja dla tej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Mowa o Androidzie 7.1, który wprowadzić ma poprawki i usprawnienia.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 201660120

Firma Google ujawniła oficjalną nazwę najnowszej odsłony swojego mobilnego systemu operacyjnego. Internauci z całego świata uznali, że Android 7.0 powinien nazywać się Nougat i wyszukiwarkowy potentat zgodnie z zapowiedzią przystał na propozycję społeczności. Najnowsza odsłona Robocika zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią i przyniesie ponad 200 nowych funkcji.

Jakub SzczęsnyAktualności17 października 20166960

Firma LG od dawna stara się możliwie szybko aktualizować oprogramowanie instalowane na swoich smartfonach. Kontrowersyjny model G5 nie jest wyjątkiem. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup z pewnością będą zadowolone z faktu, że koreański producent najprawdopodobniej zakończył już prace nad odpowiednim uaktualnieniem. Dzięki temu już w listopadzie posiadacze LG G5 będą cieszyć się z Androida 7.0 Nougat na swoich urządzeniach.

Marek KowalskiAktualności21 grudnia 201650790

Użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 Edge będący uczestnikami programu Samsung Galaxy Beta Program otrzymali właśnie dostęp do najnowszej aktualizacji systemu Android w swoich telefonach do wersji Android 7.0 Nougat. Jest to już czwarte rozwojowe wydanie systemu Android 7.0 Nougat zmodyfikowane przez programistów Samsunga pod kątem użyteczności w obu wymienionych modelach smartfonów. Wciąż jednak jest to wersja testowa (beta). Najbardziej interesującą ciekawostką związaną z udostępnioną wersją oprogramowania systemowego dla smartfonów Samsunga, jest to, że ponoć zauważalnie poprawiono wydajność Androida 7.0 Nougat w modelu S7 Edge. A to nie jedyne zmiany.

Jakub SzczęsnyAktualności22 sierpnia 2016246130

Google słowa dotrzymał i stało się to, na co czekali fani Androida na całym świecie. Właśnie dobiegł moment, w którym odbywa się oficjalna premiera Androida 7.0 Nougat, który właśnie trafia na pierwsze urządzenia w aktualizacjach Over The Air. Oficjalna strona internetowa systemu operacyjnego wskazuje na urządzenia, które jako pierwsze będą mogły przejść proces aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności13 lipca 2016630510

Firma Google nie podała dotąd oficjalnej daty premiery najnowszego mobilnego systemu operacyjnego. Androida 7.0 Nougat miał zadebiutować już tego lata i wygląda na to, że wyszukiwarkowemu potentatowi uda się dotrzymać terminu. Tak przynajmniej wynika z informacji opublikowanych przez kanadyjskiego operatora komórkowego Rogers.

Jakub SzczęsnyAktualności25 października 201610570

Niedawno miała miejsce premiera Androida 7.0 Nougat, a tymczasem w programie deweloperskim możliwa do pobrania jest wczesna wersja rozwojowa kolejnej iteracji systemu oznaczona numerem 7.1.1. Nowsze urządzenia Nexus mogą ją pobrać i zainstalować już teraz, a warto, bowiem wprowadza ona kilka ciekawych nowości. 

Tomasz KurzakAktualności28 listopada 201613920

Android 7.1.1 zostanie udostępniony przez Google już 6 grudnia tego roku. Tak wynika z informacji, które pojawiły się na stronie internetowej australijskiego oddziału operatora komórkowego Vodafone. W pierwszej kolejności na aktualizację Androida mogą liczyć posiadacze smartfonów Nexus 6P, jednak użytkownicy modeli 5X oraz Pixel i Pixel XL powinni otrzymać uaktualnienie w tym samym czasie.

Paweł KrzyżanowskiAktualności29 września 2017178030

Co prawda Android 8.0 Oreo zadebiutował dość niedawno, ale już teraz warto sprawdzić, czy sprzęt który nosimy w kieszeni lub torebce dostanie aktualizację do najnowszej wersji. Jak przez ostatnich kilka lat, także i tym razem producenci zdecydowali się na wydanie uaktualnienia tylko dla wybranych urządzeń.

Krzysztof PojawaAktualności23 grudnia 20145545614

Windows Phone, mobilny system operacyjny Microsoftu, przeżywa trudne chwile. Chciałoby się powiedzieć - wciąż je przeżywa. Udział kafelków w światowym rynku smartfonów jest bardzo niski, a co więcej, w najbliższych miesiącach najprawdopodobniej w dalszym ciągu będzie spadał. 
Widać wyraźnie, że choć wielu dziennikarzy technologicznych i ekspertów rynku mobilnego uważa produkt Microsoftu za naprawdę dobry, to użytkownicy, czyli ostateczni rynkowi sędziowie na pytanie jaki smartfon wybrać? Android czy Windows Phone? mają od dawna gotową odpowiedź, w dodatku taką, która nie wróży kafelkom nic dobrego.

Krzysztof PojawaAktualności7 marca 2015315791

Google pracuje nad specjalną wersją Androida, przeznaczoną dla okularów wirtualnej rzeczywistości - taką, dość sensacyjną informację podał kilka godzin temu Wall Street Journal, powołując się na informacje uzyskane od dwóch związanych z projektem osób. Ma być to odpowiedź na ubiegłoroczny zakup Oculus VR przez Facebooka, a Android dla wirtualnej rzeczywistości - kiedy już ujrzy światło dzienne - będzie dystrybuowany w sposób podobny do standardowej, smartfonowo-tabletowej odmiany systemu.

Tomasz KurzakAktualności30 października 20159610

Bardzo pozytywne opinie o Windows 10 jako systemie operacyjnym mającym działać na różnych platformach sprzętowych sprawia, że także firma Google zainteresowała się podobnym rozwiązaniem. Z najnowszych informacji wynika, że w 2017 r. udostępniona zostanie wersja Androida, z której będzie można korzystać na smartfonach i tabletach oraz Chromebookach pracujących w tej chwili pod kontrolą Chrome OS.

Tomasz KurzakAktualności25 lutego 2015115730

Między twórcami mobilnych systemów operacyjnych trwa zażarta walka, jednak tylko Apple i Google mogą pochwalić się  sukcesami na tym polu. Takie wnioski możemy wyciągnąć z analizy rynku smartfonów przygotowanej przez firmę IDC. Z opublikowanego raportu wynika, że aż 96,3% wszystkich inteligentnych telefonów działa pod kontrolą Androida i iOS.

Robert MultanAktualności2 lipca 201416790

Nadchodząca wielkimi krokami kolejna odsłona mobilnego systemu od Google - nazwanego tymczasowo Android L - poza zmianami w filozofii projektowania interfejsu, będzie nieść ze sobą również szereg mniej rzucających się w oczy zmian i ulepszeń. Wśród nich najbardziej znaczącą ma być obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną, skutkującą wydłużeniem czasu pracy na akumulatorze.

Marek KowalskiAktualności8 kwietnia 201533560

Android Lollipop, czyli piąta generacja najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego na świecie zadebiutował na rynku niemal pół roku temu. To dobry czas do wstępnego podsumowania. Czy najnowsza wersja szturmem wdarła się do urządzeń mobilnych, czy też raczej jej marsz pośród innych, starszych wersji tego systemu działającego na urządzeniach mobilnych jest nader powolny? Patrząc na statystyki wiele wskazuje, że to drugie.

Tomasz KurzakAktualności18 lutego 201552550

Niemal dwa tygodnie temu bardzo głośno zrobiło się na temat Androida 5.1, który bez jakiejkolwiek zapowiedzi trafił na indonezyjski rynek razem z urządzeniami Android One. Niestety do dziś na temat tej wersji Robocika nie wiadomo nic. Bardzo możliwe, że milczenie Google jest swojego rodzaju zapowiedzią Androida 5.2, który najprawdopodobniej jest już testowany na smartfonach Nexus 5.

Piotr KulikAktualności26 maja 201539300

Decydując się na urządzenie z Androidem, aktualnie musimy brać pod uwagę jedną, ale to bardzo istotną rzecz - nie mamy żadnej gwarancji, że nasz nowy nabytek w przyszłości otrzyma aktualizację systemu do kolejnych dużej wersji czy nawet mniejsze poprawki związane z bezpieczeństwem. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że posiadacze Nexusów będą mogli liczyć na gwarancję aktualizacji przez określony czas.

Piotr KulikAktualności28 maja 201513540

Im bliżej konferencji Google I/O, tym więcej plotek o ewentualnych informacjach na temat Androida M. Obecny rok nie obfitował w spektakularne przecieki tematów, jakie Google poruszy ma swojej tegorocznej konferencji. Pewne jest, że sporo miejsca zostanie poświęcone Androidowi M (nazwa kodowa Macadamia Nut Cookie), a ten nadal pozostaje zagadką jeśli chodzi o konkretne informacje.

Tomasz KurzakAktualności22 maja 201515560

Konferencja I/O rozpocznie się już w najbliższy czwartek. Część z nas czeka ze zniecierpliwieniem na prezentację Androida M - najnowszego mogilnego systemu operacyjnego od Google, a przynajmniej jego wczesnej wersji testowej. Niestety do tej chwili brakuje potwierdzonych informacji czego po nowym Robociku możemy się spodziewać, jednak spekuluje się o wsparciu czytników linii papilarnych, komunikacji z urządzeniami w pobliżu i głosowej obsłudze aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności20 lipca 2015345734

Po nie do końca udanej wersji Androida nazwanej Lollipop wszyscy zagorzali fani tego mobilnego systemu operacyjnego oczekują z zapartym tchem jesiennej premiery kolejnego wariantu Robocika. Niestety na jego temat nie wiemy zbyt wiele, ale możliwe, że Google przez przypadek zdradziło, że Android M będzie oznaczony numerem 5.2.

Tomasz KurzakAktualności22 czerwca 201512720

Firma Sony we współpracy z Google udostępniła użytkownikom narzędzia pozwalające na instalację Androida M Developer Preview na smartfonach z rodziny Xperia. Jest to pierwsza w historii mobilnego systemu operacyjnego wyszukiwarkowego giganta inicjatywa umożliwiająca testowanie poglądowych wersji Robocika na urządzeniach innych niż smartfony i tablety z serii Nexus.

Tomasz KurzakAktualności17 sierpnia 201516120

W końcu wszystko już wiadomo, firma Google oficjalnie potwierdziła, że najnowsza odsłona Androida, którą do teraz znaliśmy jako M będzie nazywać się Marshmallow. W tym roku przydomek mobilnego systemu operacyjnego od wyszukiwawczego giganta poznaliśmy wyjątkowo przed jego premierą, ale ostatnie miesiące udowadniają, że rok 2015 jest dla firmy z Mountain View pod wieloma względami przełomowy. 

Tomasz KurzakAktualności11 grudnia 201512480

Oficjalna premiera Androida 6.0 Marshmallow odbyła się 29 września, a od tego czasu firma Google wydała już kolejną wersję tego systemu operacyjnego oznaczoną numerem 6.0.1. Jednak w Mountain View trwają prace nad następną edycją Robocika, a pierwszą informacją, która dotyczy Androida N jest zdradzona właśnie funkcja przeznaczona dla tabletów umożliwiająca jednoczesne wyświetlanie okien kilku aplikacji. 

Tomasz KurzakAktualności2 marca 201622760

Kilka dni temu pisaliśmy o dodaniu do nadchodzącej wersji Androida trybu nocnego. W tej chwili brakuje oficjalnych informacji na temat najnowszego mobilnego systemu operacyjnego od Google, ale w internecie pojawiają się coraz to nowe spekulacje, a najnowsze z nich sugerują, że Android N może nie zawierać szuflady aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności10 marca 20168550

Firma Google postanowiła zaskoczyć wszystkich i zrobić niespodziankę nie tylko twórcom oprogramowania dla urządzeń mobilnych, ale także entuzjastom nowości. Bez wcześniejszej zapowiedzi i inaczej niż w poprzednich latach udostępniła własnie pierwszą testową kompilacje Android N Developer Preview przeznaczoną dla wybranych urządzeń z serii Nexus. 

Tomasz KurzakAktualności18 kwietnia 20163780

Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami konferencją Google I/O 2016 do internetu trafia coraz więcej informacji na temat premiery nadchodzącej odsłony Robocika. Najnowsze z nich sugerują, że Android N będzie natywnie wspierał rzeczywistość wirtualną oraz odpowiednik znanej z najnowszych smartfonów Apple funkcji 3D Touch.

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 2016100980

Android jest obecnie najczęściej atakowanym, mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Co gorsza liczba nowych rodzajów ataków i złośliwego kodu infekującego urządzenia pracujące pod kontrolą Androida dynamicznie wzrasta. Zainteresowanie cyberprzestępców platformą mobilną wynika oczywiście z popularności tego systemu wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Zgodnie z raportem Gartnera ponad 86% użytkowników urządzeń mobilnych korzysta właśnie z Androida, a niecałe 13% korzysta z systemu iOS. Firma F-Secure, jeden z popularnych producentów oprogramowania ochronnego na wszystkie platformy systemowe, podała, że w ostatnim czasie otrzymuje do analizy ponad 9 tysięcy zakażonych próbek. Dziennie.

Maciej GajewskiAktualności4 kwietnia 2017355800

Wielu z nas nadal czeka na aktualizację do Android Nougat a tymczasem na horyzoncie kolejna wersja tego systemu. Android O już teraz jest do pobrania w bardzo wczesnej wersji deweloperskiej. Pod koniec roku ma być dostępny dla wszystkich. No, prawie dla wszystkich, bowiem jak zawsze nie jest jasne na czym go zainstalujesz.

Tomasz KurzakAktualności22 marca 20174130

Android O to najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego od Google. Jej oficjalna premiera jeszcze przed nami, ale już teraz użytkownicy niektórych smartfonów sygnowanych logo Google mogą pobierać i instalować Androida O w wariancie Developer Preview. Z pierwszych informacji, że ta wersja Robocika przyniesie bardzo dużo nowości, z czego niektóre nie będą widoczne na pierwszy rzut oka.

Maciej GajewskiAktualności18 maja 20177470

Trwa największa coroczna konferencja Google dla programistów. Nazywa się I/O 2017, a dzięki niej wiemy już w którą stronę zmierzają produkty i usługi firmy Google oraz jak programiści mogą je wykorzystać. Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych informacji o Androidzie O.

Tomasz KurzakAktualności23 marca 201552570

W internecie jak grzyby po deszczu zaczynają pojawiać się doniesienia korzystających ze smartfonów z Androidem użytkowników, którzy informują o nowej funkcjonalności dostępnej w systemie. Najwyraźniej firma Google postanowiła bez żadnego komunikatu udostępnić nowy mechanizm pozwalający na odblokowanie zabezpieczonego kodem PIN, wzorem lub mechanizmem rozpoznawania twarzy urządzenia. Od teraz dzięki Android On-Body Detection telefon będzie świadom, że znajduje się w kieszeni, torebce lub dłoni użytkownika.

Maciej GajewskiAktualności17 sierpnia 20176440

Google integruje coraz pożyteczniejsze usługi ze swoim sztandarowym systemem operacyjnym. Najnowsza z nich, która niedługo zostanie zaprezentowana użytkownikom, ucieszy szczególnie osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju alergie.

Tomasz KurzakAktualności30 grudnia 201416751

Koniec roku to tradycyjnie okazja do różnego rodzaju podsumowań. Pisaliśmy już o najciekawszych naszym zdaniem aplikacjach dla Androida i iOS, a dzięki opublikowanemu właśnie  raportowi aktywności polskich internautów mamy okazję przeanalizować, w jaki sposób korzystali oni z internetu. Firma Gemius już od 2007 r. zbiera informacje o tym, w jaki sposób użytkownicy przeglądają internet. Dzięki tym statystykom możemy bardzo dokładnie przeanalizować dane dotyczące nie tylko systemów operacyjnych, które były wykorzystywane do przeglądania sieci, ale także informacje o popularności przeglądarek czy urządzeń. Tegoroczne zestawienie ciekawe jest głównie ze względu na walkę toczoną miedzy Androidem i Windows 8.1.

Tomasz KurzakAktualności11 marca 201547820

Z każdą nową generacją smartfony stają się wydajniejsze, a ich ekrany większe. Powstała nawet nowa rodzina urządzeń - phabletów - oferujących wyświetlacze powyżej 6". Niestety mobilny system od Google wydaje się nie nadążać za tym globalnym trendem i nie wykorzystuje potencjału drzemiącego w dużych ekranach. Ta sytuacja może zmienić się w bliżej nieokreślonej przyszłości wraz wprowadzeniem do Androida funkcjonalności pozwalającej na jednoczesne wyświetlanie okien kilku aplikacji. 

Marek KowalskiAktualności27 grudnia 201629470

Jaka aplikacja na Androida jest obecnie najpopularniejsza? Dzięki udostępnionym wynikom badania Mobience, polegającego na pasywnym pomiarze korzystania z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron podczas korzystania ze sprzętu mobilnego, możemy poznać odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Dane udostępniła agencja Spicy Mobile - twórcy pierwszej w Polsce platformy marketingu aplikacji mobilnych dedykowanej reklamodawcom i wydawcom - Mobigate.

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 201646570

Android TV to system operacyjny przeznaczony dla telewizorów Smart TV, a także różnego typu dekoderów i przystawek Smart TV. Dla wszystkich posiadaczy tego typu urządzeń mamy dobrą wiadomość. Dla wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android TV Cyfrowy Polsat udostępnił właśnie autorską aplikację IPLA - popularny program kliencki usługi VOD znanej pod tą samą nazwą. Co ważne - z oferty filmowej i programowej dostępnej za pośrednictwem IPLI mogą korzystać zarówno użytkownicy urządzeń z Android TV w naszym kraju jak i poza jego granicami. 

Tomasz KurzakAktualności30 czerwca 201515680

Android w Windows 10 Mobile coraz bliżej. Jak to możliwe? Jedną z ciekawszych nowości zaprezentowanych przez Microsoft w czasie tegorocznej konferencji Build 2015 był Projekt Astoria. Umożliwiać ma on twórcom aplikacji łatwe i szybkie przenoszenie programów ze środowisk Android i iOS na platformę Windows 10 Mobile. W udostępnionej kilka dni temu testowej kompilacji mobilnego systemu operacyjnego odnaleziono pliki, które wskazują, że Microsoft powoli przenosi Androida do Windows 10 Mobile.

Marek KowalskiAktualności8 lutego 2017157080

Dziś, 8. lutego 2017 roku Google oficjalnie ogłosił finalną wersję nowej generacji systemu mobilnego dla smartzegarków - Android Wear 2.0. To pierwsza duża aktualizacja zegarkowej odmiany Androida, wraz z nią w sklepie Google Play debiutują nowe wersje aplikacji mobilnych dla tego systemu, przeznaczone oczywiście dla inteligentnych zegarków. Jakie aplikacje zostały unowocześnione i użytkownicy jakich modeli już dostępnych na rynku smartwatchy mogą spodziewać się aktualizacji systemu Android Wear starszej generacji? Odpowiadamy.

Tomasz KurzakAktualności26 października 201513200

Korzystanie ze smartfona czy nawet zwykłego telefonu w czasie prowadzenia samochodu jest jednym z najczystszych powodów wypadków. Firma Google opatentowała sposób na wykorzystanie platformy Android Wear do wykrywania czy użytkownik jest pasażerem czy może kieruje pojazdem, co może w przyszłości przyczynić się do zmniejszenia wypadków drogowych.

Tomasz KurzakAktualności8 kwietnia 2016437295

Specjalistom z zajmującej się bezpieczeństwem firmy Dr.WEB udało się wykryć nowe zagrożenie na mobilnej platformie od Google. Android.Spy.277.origin to kolejny wirus odnaleziony w sklepie Google Play. Jak inne tego typu szkodniki zbiera dane na temat użytkowników oraz ich urządzeń i wyświetla niepożądane reklamy. Złośliwe oprogramowanie zostało pobrane ponad 3,2 miliona razy.

Marek KowalskiAktualności27 kwietnia 201516000

AV-Comparatives, niezależne austriackie laboratorium badawcze specjalizujące się w analizie i testowaniu komercyjnego oprogramowania antywirusowego i aplikacji ochronnych, poinformowało o odkryciu naruszenia umowy przez jednego z producentów oprogramowania zabezpieczającego, którego produkty biorą udział w testach tego laboratorium. 

Marek KowalskiAktualności25 marca 201512250

Niezależne, austriackie laboratorium badawcze - AV-Comparatives - specjalizujące się w testowaniu wieloplatformowego oprogramowania antywirusowego i ochronnego opublikowało nowe wydanie corocznego raportu IT Security Survey 2015, przedstawiającego wyniki badania preferencji konsumenckich dotyczących wyboru konkretnych rozwiązań ochronnych. Badanie miało na celu nie tyle sprawdzenie faktycznej skuteczności konkretnych produktów antywirusowych, lecz kwestii dotyczących tego, w jaki sposób użytkownicy dokonują wyboru danego rozwiązania i jakie cechy produktu ochronnego mają dla nich kluczowe znaczenie. Badanie daje też odpowiedź na pytanie, jakie oprogramowanie ochronne cieszy się największą popularnością wśród użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych.

Tomasz KurzakAktualności11 listopada 201510260

Kilka miesięcy temu Microsoft przygotował specjalną stronę internetową How-Old, na której sprawdzić można wiek osób znajdujących się na przesyłanych do usługi zdjęciach. Była to jedyne próbka możliwości chmury obliczeniowej firmy z Redmond, a dziś przyszedł czas na kolejną prezentację potencjału drzemiącego w maszynowym uczeniu, za sprawą API Emotion pozwalającemu na rozpoznawanie emocji.

Krzysztof PojawaAktualności30 grudnia 201450210

Ostatni okres nie jest zbyt szczęśliwy dla najpopularniejszej sieci społecznościowej. Tym razem nie chodzi o problemy techniczne na Facebooku, ale o aplikację "Rok użytkownika", która zamiast - jak zapewne było planowane - stać się miłym noworocznym prezentem pozwalającym użytkownikom na proste, niewymagające praktycznie jakiegokolwiek ich udziału podsumowanie roku, spowodowała niemały kryzys wizerunkowy serwisu. Aplikacja, którą przygotował Facebook, wykazała się nadmierną nachalnością, co nie podobało się każdemu, a w najgłośniejszym (i zdecydowanie najbardziej przykrym i bolesnym) przypadku skończyło się medialną aferą i przeprosinami ze strony Facebooka. 

Tomasz KurzakAktualności31 lipca 201518241

Oficjalna premiera Windows 10 miała miejsce przedwczoraj i w przeznaczonym dla tego systemu operacyjnego Sklepie z aplikacjami zaczynają pojawiać się powoli nowe programy. Jednym z nich jest dostosowana do interfejsu Windows 10 aplikacja Dropbox służąca do obsługi tego dysku w chmurze. 

Tomasz KurzakAktualności1 czerwca 20155770

Aplikacja Filmweb przeznaczona dla smartfonów pracujacych pod kontrolą systemów operacyjnych Windows Phone 8 i 8.1 doczekała się aktualizacji. Najnowsza wersja daje użytkownikom dostęp do takich funkcji, jak powiadomienia o emisji programów i seriali, możliwość przeglądania programu telewizyjnego kilku stacji jednocześnie oraz wiele innych.

Robert MultanAktualności29 lipca 201447470

Dbanie o rozsądną dietę i zdrową figurę nigdy nie należało do zadań szczególnie łatwych, zamieniając się często z czasem w symfonię "może od jutra" i "przecież to tylko jeden pączek". Z pomocą użytkownikom urządzeń z Windows Phone 8.1 może przyjść od dzisiaj aplikacja Fitbit, która właśnie trafiła do Windows Phone Store.

Tomasz KurzakAktualności1 listopada 2014395330

O pracach i rychłej premierze najnowszej odsłony mobilnej aplikacji przeznaczonej do obsługi poczty elektronicznej firmy Google informowaliśmy w zeszłym miesiącu. Dziś w internecie pojawiają się informacje od pierwszych użytkowników, którym firma z Mountain View udostępniła najnowsza wersję klienta poczty Gmail dla urządzeń mobilnych.

Tomasz KurzakAktualności20 października 201416140

Najnowsza wersja Androida - 5.0 Lollipop - niesie ze sobą wiele zmian. Jedną z nich jest odświeżony wygląd interfejsu kryjący się pod nazwą Material Design. Firma Google pracuje także nad tym, żeby wszystkie aplikacje z ekosystemu Android dostosować do zmian wprowadzanych przez "Lizaka". Tak też jest w przypadku programu Gmail przeznaczonego dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego z zielonym robocikiem w logo. Jednak to nie koniec zmian w najnowszej odsłonie aplikacji Gmail.

Krzysztof PojawaAktualności21 października 201514770

Google, dotąd niezbyt skore do udostępniania użytkownikom wersji beta swoich aplikacji mobilnych, tym razem zaskoczyło dość mocno użytkowników, zapraszając wszystkich chętnych do testowania wczesnych wersji nowych wydań swojej flagowej aplikacji na Androida. Od teraz każdy użytkownik może pobrać na swój smartfon aplikację Google w wersji beta.

Robert MultanAktualności24 lipca 201412950

Góry są przez turystów często wybieranym kierunkiem bez względu na sezon. Niestety, czy to ze względu na zwykłą ludzką lekkomyślność, czy trudne do przewidzenia, zmienne warunki pogodowe - bywają niebezpieczne. Wtedy z pomocą przychodzi zwykle Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, dla którego dużym wyzwaniem bywa odnalezienie wzywających pomocy. Tu z pomocą przyjdzie niedługo specjalna aplikacja na smartfony, przygotowana na zlecenie GOPR.

Tomasz KurzakAktualności12 września 201525640

Wszyscy zgodnie przyznamy, że czas pracy na pojedynczym ładowaniu naszych smartfonów i tabletów jest bardzo często zbyt krótki. Przyczyn tego jest wiele, ale spora wina leży po stronie systemów operacyjnych, które często źle zarządzają energią. Badaczom z Uniwersytetu Purdue udało się częściowo rozwiązać ten problem dzięki aplikacja HUSH, która może zaoszczędzić nawet 15% baterii na urządzeniach z Androidem.

Krzysztof PojawaAktualności23 kwietnia 201412301

Firma Prestigio poinformowała o nawiązaniu współpracy z Coyote System, dzięki której posiadacze smartfonów i tabletów tego popularnego w Polsce producenta otrzymają aplikację iCoyote, przekazującą na bieżąco informacje o ruchu drogowym i występujących utrudnieniach.

Tomasz KurzakAktualności12 kwietnia 20177600

Nowa aplikacja mobilna mBanku właśnie zadebiutowała i już niedługo trafi na smartfony i tablety klientów tego banku. Wśród nowości znajdziemy nie tylko zaprojektowany od podstaw interfejs, ale także nowe funkcje, jak obsługa Android Pay, specjalny system autoryzacji transakcji oraz ułatwiające zarządzaniem finansami mechanizmy analityczne.

Radosław KasperczakAktualności12 września 201464510

Aukcje internetowe to łatwy sposób na sprzedaż/pozbycie się wielu rzeczy – ubranek, z których wyrosło nasze dziecko, starego telewizora (wciąż jednak działającego), czy też naszych własnoręcznych wytworów, takich jak np. biżuteria czy szal, zrobiony na drutach. Prym w naszym kraju wiedzie Allegro, z którego korzysta zdecydowanie najwięcej użytkowników, zarówno w kwestiach zakupu, jak i sprzedaży. Od teraz wystawianie przedmiotów na aukcję jest jeszcze łatwiejsze – wszystko dzięki przeznaczonej do tego aplikacji mobilnej.

Tomasz KurzakAktualności17 czerwca 201515480

Facebook od dawna próbuję stworzyć usługę, która ułatwiałaby użytkownikom zarządzanie i udostępnianie fotografii. Pierwszą próbę podjęto już w 2012 roku, jednak pomysł automatycznego przesyłania zdjęć do portalu społecznościowego nie spodobał się użytkownikom. Teraz Facebook robi kolejną przymiarkę, która ma spore szansę na odniesienie sukcesu. Udostępniona właśnie aplikacja Moments pozwala na łatwe zarządzanie zdjęciami i ich przesyłanie.

Krzysztof PojawaAktualności9 stycznia 201632360

Netflix w Polsce dostępny jest od zaledwie dwóch dni, a producenci aplikacji już udostępniają na naszym rynku swoje oprogramowanie pozwalające na korzystanie z usługi na komputerach, tabletach i smartfonach z Windows 10, konsolach Xbox One i Xbox 360 oraz PlayStation 3 i 3, a także na telewizorach typu Smart TV wyprodukowanych przez LG. 

Tomasz KurzakAktualności27 maja 201520840

Jak się okazuje nie tylko Facebook Messanger ma problemy z rozpoznawaniem niektórych ciągów znaków. Użytkownicy smartfonów iPhone także mogą mieć problemy z aplikacją Wiadomości po odebraniu przez nią specjalnie spreparowanego ciągu znaków.

Tomasz KurzakAktualności22 maja 201577330

Wszyscy fani gier komputerowych oczekują zbliżającej się konferencji E3. Microsoft postanowił podkręcić nieco atmosferę i zaprezentował kilka nowości w aplikacji Xbox dla Windows 10. Nowe funkcje programu pozwolą użytkownikom na łatwiejsze nagrywanie rozgrywki, bardziej szczegółowe dostosowanie awatarów oraz śledzenie osiągnięć i aktywności w grze z poziomu komputera dzięki Game Hubs.

Tomasz KurzakAktualności5 października 201533280

Firma Google nie była bardzo zainteresowana tworzeniem oprogramowania dla Windows Phone. Jednak, jak przeczytać można w przewijających się dziś często aktualnościach, już niedługo ta niekorzystna dla użytkowników mobilnej platformy Microsoftu sytuacja może się zmienić, bo na jutrzejszej konferencji firmy z Redmond ogłoszone ma zostać wydanie najpopularniejszych aplikacji Google przeznaczonych dla Windows 10 Mobile.

Tomasz KurzakAktualności23 marca 201512850

Dzisiejszego popołudnia pojawiły się informacje, z których wynika, że na podstawie umowy pomiędzy Microsoftem i Samsungiem aplikacje Office dla urządzeń z Androidem będą preinstalowane na niektórych smartfonach i tabletach koreańskiego producenta. Okazuje, że takie porozumienie podpisało 11 innych producentów sprzętu, miedzy innymi Dell.

Jakub SzczęsnyAktualności23 sierpnia 201610760

To nie pierwszy raz, gdy Microsoft dobija targu z firmą technologiczną i wprowadza „tylnymi drzwiami” swoje aplikacje do Androida. Te, które są dostępne w sklepie Google Play są chętnie instalowane przez użytkowników, z uwagi na bardzo spójny ekosystem usług Microsoftu. Tymczasem pojawienie się ich „od nowości” na Motorolach oraz telefonach od Lenovo to kolejny krok ku realizacji polityki Microsoftu wobec konkurencji. 

Tomasz KurzakAktualności12 grudnia 201424700

Wraz z wrześniową aktualizacją portalu MSN Microsoft zapowiedział odświeżenie, i wydanie aplikacji Bing na inne niż Windows i Windows Phone platformy. Zmianie miała ulec też ich nazwa i nowe wersje programów miały zostać włączone do ekosystemu MSN. Po trzech miesiącach od zapowiedzi Microsoft udostępnił aplikacje Wiadomości, Pogoda, Sport, Finanse, Zdrowie i fitness oraz Kuchnia dla Andorida, iOS i urządzeń Amazon.

Tomasz KurzakAktualności25 kwietnia 20166840

Wyszukiwarkowy potentat szykuje się powoli do pierwszej fazy połączenia swoich systemów operacyjnych. Będzie nią możliwość uruchamiania aplikacji z Androida na Chromebookach. O takim zabiegu wspominaliśmy już pod koniec października zeszłego roku, a tegoroczne wydanie konferencji Google I/O najprawdopodobniej potwierdzi, że Android i Chrome OS staną się już niedługo jednym systemem operacyjnym.

Tomasz KurzakAktualności24 listopada 201514730

Nie jest tajemnicą, że jedną z największych przeszkód dla osób chcących rozpocząć przygodę z mobilnym systemem operacyjnym od Microsoftu jest dość skąpa ilość dostępnych aplikacji w Sklepie Windows. Firma z Redmond chce pokazać użytkownikom Robocika, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i udostępniła aplikację AppComparison, która ułatwić ma zmianę Androida na Windows 10 Mobile.

Robert MultanAktualności6 lipca 201410530

Po wzięciu przebojem naszych kieszeni, plecaków i domowych salonów, Apple nabrało również ochoty na opanowanie naszych samochodów. System CarPlay już w tym roku ma trafić na listy wyposażenia modeli produkowanych przez większość firm motoryzacyjnych. Dziś do grona 20 partnerów firmy z Cupertino dołaczyło 9 kolejnych, wyprzedzając tym samym o włos Google, którego lista partnerów konkurencyjnego systemu Android Auto zamyka się w (wcale nie mniej imponujących) 28 pozycjach.

Tomasz KurzakAktualności24 listopada 201511400

Opublikowany niedawno za pośrednictwem portalu Reddit dokument sporządzony przez biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork ujawnia informacje, z których wynika, że firmy Apple i Google muszą zdalnie odblokowywać urządzenia działające pod kontrolą starszych wersji mobilnych systemów operacyjnych, jeśli sąd wyda odpowiedni nakaz.

Piotr KulikAktualności22 czerwca 201515260

Wcześniejsze informacje o prawdopodobnej cenie abonamentu usługi Apple Music dla polskich użytkowników na tle oferty konkurencji nie przedstawiały się zbyt zachęcająco. Na szczęście finalna oferta prezentuje się zdecydowanie lepiej, a trzymiesięczny bezpłatny okres testowy na pewno skusi wielu użytkowników do wypróbowania nowej usługi.

Tomasz KurzakAktualności17 czerwca 20158670

W czasie otwarcia tegorocznej konferencji WWDC 2015 firma Apple zapowiedziała rychłe uruchomienie nowej usługi strumieniowania muzyki. Serwis oficjalnie ma wystartować 30 czerwca, jednak osoby, które zdecydowały się na instalację mobilnego systemu operacyjnego iOS w wersji 8.4 mają możliwość zarejestrowania w usłudze już teraz, dzięki czemu poznaliśmy prawdopodobne ceny Apple Music w Polsce.

Tomasz KurzakAktualności4 lipca 201511870

Według użytkowników, debiutująca kilka dni temu nowa usługa strumieniowania muzyki - Apple Music - jest odpowiedzialna za nadmierne nagrzewanie się oraz duże obciążenie baterii iPhonów, w szczególności starszych modeli, jak 4S. W tej chwili nie wiadomo, czy takie zachowanie mobilnej aplikacji spowodowane jest jej słabą optymalizacją, czy w taki sposób została zaprojektowana, pewne jest jednak, że nie Apple Music nie wypada pod tym względem gorzej niż popularny Spotify.

Tomasz KurzakAktualności18 czerwca 201517960

Okazuje się, że wysokie na niektórych runkach ceny nowej usługi strumieniowania muzyki od Apple to nie jedyny problem z jakim przyjdzie zmierzyć się firmie z Cupertino. Jak podaje brytyjska gazeta Telegraph niezależne wytwórnie mogą nie zgodzić się na obecność twórczości ich podopiecznych w testowej wersji Apple Music.

Marek KowalskiAktualności9 października 201412440

Wszyscy zainteresowani systemową platformą Apple z niecierpliwością oczekują finalnej wersji systemu OS X 10.10 Yosemite, która najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana podczas konferencji organizowanej przez Apple (zaproszenia już rozesłano) 16 października br. Jednak - jak co roku - firma z najbardziej charakterystycznym logo pracuje nie tylko nad desktopową wersją swojego systemu operacyjnego, ale również nad środowiskiem serwerowym przeznaczonym do zastosowań biznesowych. Wydanie Developer Edition serwerowej edycji OS X Server 4.0, zostało właśnie udostępnione, dzięki czemu wszyscy zainteresowani użytkownicy sprzętu Apple dysponujący kontem w deweloperskim serwisie Mac Dev Center mogą już pobrać i sprawdzić działanie najnowszego serwera Apple.

Radosław KasperczakAktualności22 lipca 201485740

Wiele osób z wielką niecierpliwością czeka na zmiany (choć nie wszyscy wiedzą, czego dokładnie mają się spodziewać), które przyniesie nowy, ósmy już, iOS. Tymczasem pozostaje im jedynie śledzić doniesienia prasowe, na brak których nie mogą jednak narzekać. Dzieje się tak dlatego, że Apple z podziwu godną regularnością publikowało przez ostatnie tygodnie kolejne wersje, posiadające status „beta”, najnowszej odsłony „ajfonowego” systemu operacyjnego, iOS 8. Nie były one przeznaczone dla szerokiej publiczności, lecz dla deweloperów, mogących dzięki temu się z nim zapoznać. Teraz do ich rąk trafiła kolejna wersja, oznaczona numerkiem 4.

Tomasz KurzakAktualności16 września 201522280

Firma Apple zaprezentowała dziś finalną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego. iOS 9 nie jest niestety oprogramowaniem rewolucyjnym, ale posiadacze iPhone'ów, iPadów i iPodów na pewno z radością powitają oferowane przez niego nowości, wśród których znaleźć można inteligentniejszego asystenta głosowego Siri, odświeżone aplikacje systemowe oraz funkcje pozwalające na obsługiwanie dwóch aplikacji jednocześnie.

Marek KowalskiAktualności2 czerwca 2014116030

O godzinie 19 czasu polskiego rozpoczęła się w San Francisco organizowana regularnie przez Apple ogólnoświatowa konferencja dla deweloperów. Programiści tworzący aplikacje na platformy sygnowane symbolem nadgryzionego jabłuszka mają szansę poznać nowe trendy i kierunki w programowaniu i systemach operacyjnych opracowanych przez "sadowników" z kalifornijskiego Cupertino. Czy możemy się spodziewać nowego OS X-a? Jakie nowe cechy będzie miała kolejna generacja mobilnego systemu iOS. Odpowiedzi na te i inne pytania powinna dostarczyć właśnie konferencja Apple WWDC14. Prosimy o odświeżanie strony co kilka minut celem zobaczenia zaktualizowanych treści.

Tomasz KurzakAktualności3 kwietnia 201563160

Wydawać się może, że pomysł uruchamiania aplikacji mobilnych na komputerach osobistych Google zapożyczyło od Microsoftu, jednak pracę na tym mechanizmem firma z Mountain View rozpoczęła jeszcze w zeszłym roku. W tym tygodniu opublikowana została wersja testowa ARC Welder - aplikacji, która umożliwia korzystanie androidowych programów na Windowsie, OS X i Linuksie.

Tomasz KurzakAktualności26 lipca 201514710

Microsoft coraz mocniej zaznacza swoją obecność na platformie mobilnej Google. Poza projektem Garage amerykańska firma skupuje twórców najpopularniejszych aplikacji, jak to miało miejsce w przypadku kalendarza Sunrise czy klienta poczty Acompli, który został przemianowany na Outlook. Tym razem amerykańska korporacja chce jeszcze bardziej zintegrować się z Androidem i rozpoczęła zamknięte beta testy przeznaczonego dla niego ekranu domowego (launchera) Arrow Launcher.

Paweł PilarczykAktualności7 lutego 201622220

Ukazała się nowa wersja oprogramowania antywirusowego Ashampoo Anti-Virus 2016. Jak zapewnia producent, oprogramowanie wyróżnia się wysoką skutecznością przy niskim zapotrzebowaniu na zasoby systemowe.

Marek KowalskiAktualności26 września 201612710

Firma Ashampoo, producent wielu popularnych aplikacji desktopowych opracowanych na platformę Windows, udostępniła bezpłatnie ciekawy program, dotychczas dostępny wyłącznie jako produkt komercyjny, za który trzeba było zapłacić równowartość niemal 50 dolarów amerykańskich. Aplikacja, o której mowa to Ashampoo Home Designer Pro 3. Program jest przeznaczony dla systemów Windows, działa poprawnie zarówno w przestarzałym już XP, jak i w najnowszym Windows 10. Za pomocą tej aplikacji każdy zainteresowany będzie mógł w prosty sposób zaplanować wirtualnie wnętrze własnego (i nie tylko) lokum - domu lub mieszkania. Dzięki ciekawej oprawie graficznej i wbudowanym w program obiektom 3D gotowa wizualizacja projektu pozwoli przekonać się, czy faktycznie ten składany zestaw mebli będzie nam pasował do domu.

Tomasz KurzakAktualności19 sierpnia 201521892

W zeszłym miesiącu serwis randkowy Ashley Madison padł ofiarą ataku hakerskiego grupy Impact Team. W ręce cyberprzestępców dostała się niemal kompletna baza danych użytkowników łącznie z numerami kart kredytowych, opisami transakcji, adresami zamieszkania i numerami telefonów. Twórcy serwisu Ashley Madison nie spełnili żądań grupy Impact Team, czego efektem jest opublikowanie dziś wykradzionej bazy danych.

Tomasz KurzakAktualności15 lipca 20169800

Grupa hakerska Pravyy Sector, odpowiedzialna za kradzież danych klientów Netii, tym razem poinformowała, że jest w posiadaniu tajnych dokumentów pochodzących z polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Jednak mające to potwierdzać udostępnione pliki sugerują, że jest to jedynie oszustwo.

Krzysztof PojawaAktualności21 czerwca 201517420

Od kilku godzin Polskie Linie Lotnicze LOT informowały o awarii systemów informatycznych, przez którą odwołane zostało wiele rejsów tego przewoźnika z warszawskego Okęcia. Około godziny temu LOT poinformował, że awaria jest skutkiem ataku teleinformatycznego na naziemne systemy IT. Po kilku godzinach problemów poinformowano, że sytuacja jest już opanowana i trwają prace nad przywróceniem regularności lotów.

Krzysztof PojawaAktualności18 maja 201524940

W ostatni piątek amerykańska policja aresztowała dwóch mężczyzn pod zarzutem stworzenia oprogramowania pozwalającego na automatycznie włamywanie się i wykradanie rozbieranych zdjęć z serwisu Photobucket.com. Wykorzystujący metodę fuskingu PhotoFucket, bo tak nazywała się ta aplikacja, dostępny był przynajmniej do 2012 roku, więc chociaż nikt oficjalnie nie informuje o liczbie pokrzywdzonych w tym długotrwałym ataku na Photobucket, to można zakładać, że osób, których prywatne - zdawało by się - zdjęcia ujrzały światło dzienne, są jeśli nie miliony, to przynajmniej setki tysięcy.

Radosław KasperczakAktualności5 sierpnia 201465060

Niektóre z serwerów NAS, zdobywających ostatnimi czasy coraz większą popularność (całkowicie zasłużenie – są bardzo przydatne zarówno przy przechowywaniu oraz udostępnianiu różnorodnych plików, a oprócz tego pozwalają też na magazynowanie kopii zapasowych naszych danych) stały się ostatnio celem złośliwego ataku. Odpowiedzialny za niego jest robak SynoLocker.

Krzysztof PojawaAktualności8 kwietnia 201546150

Cyberprzestępcy usiłujący za pomocą ataków phishingowych wyłudzać dane od użytkowników rozmaitych usług w ostatnim czasie wyraźnie się uaktywnili. Po niedawnym ataku na klientów iPKO i mBanku, tym razem na celownik wzięci zostali użytkownicy kont pocztowych obsługiwanych przez Gmail, a sam atak ma na celu wyłudzenie ich danych dostępowych do poczty elektronicznej.

Marek KowalskiAktualności7 listopada 201612320

Trojan Svpeng wykorzystywał Google AdSense, jedną z najpopularniejszych w internecie sieci reklamowych. Reklamy AdSense widzimy we wszystkich wynikach wyszukiwarki Google, a także na licznych stronach WWW. Okazuje się, że cyberprzestępcy byli w stanie wykorzystać AdSense w roli nośnika złośliwego kodu. Jak podają eksperci z firmy Kaspersky Lab, od lipca br. wykryto 318 tysięcy urządzeń z systemem Android zainfekowanych trojanem bankowym znanym pod nazwą Svpeng. Co gorsza, użytkownicy smartfonów z Androidem byli praktycznie bezbronni - złośliwy kod infekował telefony i tablety poprzez lukę w mobilnej przeglądarce Google Chrome. Dobra wiadomość jest taka, że luka została już usunięta przez Google, a zaktualizowaną przeglądarkę udostępniono w kanale automatycznej aktualizacji. Kaspersky Lab ujawnił szczegóły ataku. 

Tomasz KurzakAktualności13 kwietnia 20168740

Ataki hakerskie typu ransomware w Polsce i na świecie nasilają się. Ich ofiarami padają nie tylko wielkie firmy, ale także zwykli użytkownicy, a cyberprzestępcy wykorzystują coraz bardziej wyrachowane sposoby infekowania komputerów. Z raportu przygotowanego przez firmę VECTO wynika, że tylko w pierwszym kwartale tego roku zagrożenie ze strony ransomware wzrosło o 165%.

Radosław KasperczakAktualności4 sierpnia 201412050

Android Wear ma wielkie zasługi w tym, że smartwatche otrzymują w ostatnim czasie coraz więcej różnorodnych, niekiedy naprawdę interesujących aplikacji. Choć jeszcze niedawno mogło wydawać się, że niektóre czynności są na malutkim ekranie niewykonalne, okazało się, że jest zupełnie inaczej. Po udostępnionej w lipcu przeglądarce internetowej (o której pisaliśmy tutaj), dedykowanej inteligentnym zegarkom, przyszedł czas na kolejną aplikację, pozwalającą na przeglądanie zasobów globalnej sieci, choć pod nieco innym kątem. 

Sylwia ZimowskaAktualności16 maja 20174980

Czasem historie lepiej opowiada się samymi słowami, bez obrazów. Jeśli lubicie słuchać podcastów lub audycji radiowych z pewnością nowa funkcja Facebooka bardzo Wam się spodoba. Już niebawem, serwis pozwoli przeprowadzać nie tylko transmisje wideo w czasie rzeczywistym, ale także głosowe przekazy na żywo.

Radosław KasperczakAktualności22 marca 201514260

Od dawien dawna aż po dziś dzień zakup sprzętu elektronicznego dla dzieci bardzo często motywowany był tym, że "komputer przecież będzie służył do nauki" albo "dzięki temu tabletowi będę miał lżejszy plecak". Mimo najszczerszych chęci ze strony najmłodszych łatwo domyślić się, co w większości przypadków wychodziło z tych założeń, których zapewne nie byłby w stanie zmienić nawet całodobowy nadzór nad pociechami (choć zawsze można próbować, podpierając się np. naszym poradnikiem opisującym kontrolę rodzicielską w Windows 8). W pewnym stopniu było to spowodowane niedostatkiem atrakcyjnych, a zarazem edukacyjnych gier i aplikacji. Dziś ta kwestia prezentuje się zupełnie inaczej i rynek pełen jest tytułów wartych uwagi (przy poszukiwaniu których można skorzystać z zestawienia aplikacji na Androida dedykowanych dla najmłodszych), do których wciąż dodawane są kolejne. Za jeden z takowych można z pewnością uznać darmowy program Tinkerplay, stworzony przez firmę Autodesk.

Tomasz KurzakAktualności19 maja 201532180

Wczoraj weszły w życie znowelizowane przepisy kodeksu ruchu drogowego. Wprowadzane zmiany są bardzo restrykcyjne i dotyczą nie tylko podniesienia wysokości mandatów za przekroczenie prędkości, ale także odbierania prawa jazdy za takie wykroczenia. Nawigacja samochodowa Automapa może ustrzec przed tymi przykrymi konsekwencjami dzięki funkcjonalności Zwolnij informującej kierowcę na bieżąco o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.