partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności18 maja 2015889101

Adblock Plus to bardzo popularne wśród użytkowników narzędzie do blokowania nie tylko reklam, ale także niepożądanych treści. Jak wynika z najnowszych plotek, 20 maja twórcy Adblock Plus mają zaprezentować własną przeglądarkę internetową dla systemu Android.

Marek KowalskiAktualności24 lipca 2015856584

Producent bardzo popularnego oprogramowania narzędziowego dla systemów Windows - aplikacji CCleaner - poinformował o udostępnieniu nowej wersji tej aplikacji. Najnowsze wydanie oznaczone numerem 5.08 jest w pełni przygotowane do sprzątania wszystkich obecnie używanych wersji Windows włącznie z najnowszą i określaną (nie do końca słusznie) jako wydanie RTM kompilacją Windows 10 o numerze 10240.

Marek KowalskiAktualności25 maja 2014849141

Szymon Sidor, niezależny specjalista zajmujący się m.in. kwestiami bezpieczeństwa danych na platformach mobilnych opublikował informację o istotnej luce w zabezpieczeniach najpopularniejszego mobilnego systemu świata - Android. Jeżeli wykryta luka byłaby wykorzystana przez twórców złośliwego oprogramowania mogłoby to oznaczać umożliwienie im stałej inwigilacji praktycznie dowolnej liczby użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Dodajmy, tylko takich, które są wyposażone w kamery i aparaty cyfrowe, ale tym samym w praktyce problem dotyczy wszystkich mobilnych urządzeń z Androidem.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 2015815205

Popularna wśród użytkowników usługa nawigacji Mapy Google doczekała się nowej funkcji. Aplikacja w wersji 9.12.0 przeznaczona na urządzenia działające pod kontrolą systemu Android pozwala na wyświetlenie Osi czasu użytkownika zawierającej historię lokalizacji z wybranego dnia.

Tomasz KurzakAktualności12 marca 2015801492

Firma Google najprawdopodobniej doszła do wniosku, że jej eksperyment Earth View from Google Maps zakończył się sukcesem, bo od dziś użytkownicy przeglądarki Chrome mogą pobrać do niej kolejny dodatek zamieniający puste tło nowo otwartej karty. Tym razem zamiast zapierających dech w piersiach zdjęć satelitarnych Ziemi, naszym oczom prezentowane będą dzieła sztuki pochodzące ze zbiorów muzeów z całego świata.

Tomasz KurzakAktualności4 czerwca 2015800264

Do zapowiedzianej na 29 lipca premiery Windows 10 zostały już niecałe 2 miesiące. Microsoft kusi użytkowników starszych wersji systemów Windows do skorzystania z darmowej aktualizacji do najnowszej wersji, jednak wielu z nas nadal waha się przed tak poważną zmianą oprogramowania. Z każdy dniem pojawiają się nowe informacje związane z uaktualnieniem, a niedawno opublikowana została lista programów i funkcji, które przestaną działać po przesiadce na Windows 10.

Tomasz KurzakAktualności16 marca 2016797440

Na oficjalnym blogu usługi Mapy Google opublikowano właśnie wpis dotyczący najnowszej aktualizacji aplikacji przeznaczonej dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida. Zmiany wprowadzane przez uaktualnienie pozwolą użytkownikom zamówić przejazd w takich usługach, jak Uber bezpośrednio z poziomu Map Google i za pomocą tylko jednego dotknięcia. 

Radosław KasperczakAktualności12 marca 2015788322

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o wyjściu z fazy beta nawigacji HERE dla Androida, rozwijanej przez Nokię. Od tamtej pory opinie o niej w zasadzie nie zmieniły się – w dalszym ciągu otrzymuje ona wysokie oceny i jest chętnie pobierana przez użytkowników smartfonów działających pod kontrolą Androida oraz Windows Phone. Teraz będą mogli dołączyć do nich posiadacze urządzeń Apple, a to dzięki udostępnieniu wersji aplikacji działającej w systemie iOS.

Krzysztof PojawaAktualności1 sierpnia 2016766700

Kilka dni temu zakończyła się oficjalna promocja umożliwiająca każdemu posiadaczowi legalnego Windowsa w wersji 7 lub 8.1 darmową aktualizację systemu do najnowszego wydania, czyli Windows 10. Jak się okazuje, darmowa aktualizacja systemu wciąż jednak jest możliwa i choć technicznie każdy może z niej skorzystać, to od strony formalnej nie jest to już takie jednoznaczne.

Tomasz KurzakAktualności23 września 2015741520

Zalewający nasze skrzynki odbiorcze Spam to prawdziwa plaga dzisiejszego internetu. Dostawcy usług pocztowych oferują coraz efektywniejsze filtry, jednak żadne rozwiązanie nie jest doskonałe. Firma Google poinformowała właśnie o udostępnieniu w poczcie Gmail dwóch nowych funkcji, które pozwolą użytkownikom oczyścić skrzynki odbiorcze z niechcianych i często bardzo naprzykrzających się wiadomości.

Tomasz KurzakAktualności13 czerwca 2015735613

PlusBank nie przystał na ultimatum hakera, który włamał się do systemu informatycznego banku. Cyberprzestępca żądał 200 000 zł za zachowanie wszystkich wykradzionych informacji dla siebie, jednak PlusBank nie zdecydował się na spełnienie tego żądania. Dziś dowiadujemy się, że haker spełnił swoją groźbę i rozpoczął publikowanie danych klientów. 

Tomasz KurzakAktualności13 kwietnia 2015728353

W czasie oglądania filmów zamieszczonych bezpośrednio w serwisie YouTube lub osadzonych na innych stronach internetowych, skupiamy się na treściach i nie zwracamy większej uwagi na wygląd samego odtwarzacza. Google postanowiło odświeżyć nieco jego wygląd i przedstawiło eksperymentalna wersję nowego, przeźroczystego odtwarzacza. Żeby z niego skorzystać trzeba dokonać kilku prostych modyfikacji.

Tomasz KurzakAktualności10 listopada 2015724432

Najnowsza aktualizacja Map Google mająca trafić do sklepu Google Play wkrótce, doda do tej popularnej wśród użytkowników nawigacji dla urządzeń mobilnych jedną z najbardziej wyczekiwanych i najprzydatniejszych funkcji - obsługą offline nie wymagającej ciągłego połączenia z internetem.

Radosław KasperczakAktualności13 lutego 2015719832

Nawigacja HERE, rozwijana przez Nokię, zdobyła sobie w ostatnim czasie niemałą sympatię wśród użytkowników Androida – pobrano ją z Google Play ponad 3 miliony razy (jako ciekawostkę warto dodać, że mapa Polski jest drugą, zaraz po mapie Niemiec, najczęściej pobieraną przez osoby korzystające z aplikacji). Dokonało się to m.in. dzięki jej darmowemu rozpowszechnianiu, a także ze względu na możliwość korzystania z niej w trybie offline, co pozwala znacząco redukować wysokość rachunków za telefon (wszak nie każdy wykupuje u swojego operatora pakiety danych). Dziś Finowie wykonali kolejny krok w rozwoju popularnej aplikacji – zyskała ona...albo raczej utraciła status "beta" i wreszcie stała się wersją stabilną. Dodano też do niej kilka nowych, interesujących funkcji. 

Krzysztof PojawaAktualności14 maja 2014714223

Możliwość sprawdzenia, kto oglądał nasze profile na Facebooku to ta funkcjonalność najpopularniejszego serwisu społecznościowego, na którą czekają miliony jego użytkowników. Chęć sprawdzenia, kto się nami interesuje, kto nas obserwuje bywa tak silna, że nieraz potrafi wygrać ze zdrowym rozsądkiem. A to jest woda na młyn dla tych, którzy wykorzystując ludzką nieostrożność i - nie ukrywajmy - naiwność, próbują na niej zarobić, często nie do końca uczciwie.

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 2014711091

CCleaner to z pewnością jeden z najlepszych programów pomagający użytkownikowi podczas robienia porządków w systemach operacyjnych Windows. Przez 10 lat od premiery program przeszedł wiele zmian, które dodawały go niego nowe funkcjonalności, jednak wygląd aplikacji nie zmienił się praktycznie wcale. Świadomi tego twórcy postanowili odświeżyć interfejs programu, a efekt ich prac użytkownicy mogą podziwiać w testowej wersji CCleanera oznaczonej numerem 5.0.

Tomasz KurzakAktualności28 grudnia 2014709160

Rynek programów mobilnych rozwija się bardzo szybko i każdy możne znaleźć na nim kompletnie bezużyteczne "apki", jak i takie, które pomagają w codziennym życiu, a nawet stanowiące potencjalne zagrożenie i mogące służyć niecnym celom. Jedną z tych przydatnych może okazać się niedawno opublikowana aplikacja Twoja Biedronka przeznaczona dla użytkowników (z wyłączeniem przedstawicieli naszej politycznej elity, którzy poczynili na temat statusu finansowego klientów tej sieci sklepów stosowne uwagi ;)) systemów Android i iOS.

Tomasz KurzakAktualności21 kwietnia 2015699090

Premiera Androida 5.0 Lollipop jest jedną z najbardziej kłopotliwych w dziejach Google, a użytkownicy od ponad 6 miesięcy, które minęły od oficjalnej premiery mobilnego systemu operacyjnego, uskarżają się na błędy. Bardzo możliwe, że najpoważniejszy z nich - wycieki pamięci - naprawi opublikowana przed kilkunastoma minutami aktualizacja Androida do wersji 5.1.1.

Tomasz KurzakAktualności13 stycznia 2015696111

Z dniem dzisiejszym Microsoft wstrzymuje podstawowe wsparcie techniczne dla Windows 7 z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 1, jednak użytkownicy tego systemu operacyjnego będą nadal objęci wydłużonym wsparciem technicznym przez kolejnych pięć lat - do 14 stycznia 2020. Czy Microsoft planuje pogrzebanie „Siódemki" przed wydaniem Windows 10 i co dokładnie oznacza koniec podstawowego wsparcia technicznego?

Krzysztof PojawaAktualności5 czerwca 2015688791

Zakupy online to dynamicznie rozwijający się sposób wydawania pieniędzy. Nic w tym dziwnego, zdecydowanie łatwiej jest chodzić po sklepie, siedząc jednocześnie przed ekranem własnego komputera, bez konieczności ruszania się z domu. Rozumieją to prawie wszyscy giganci światowego handlu. Jednym z opornych była jednak Ikea, która jak dotąd pozwalała na dokonywanie zakupów online wyłącznie w kilku krajach, w których sklepy szwedzkiej marki obecne były najdłużej. Już niedługo internetowe zakupy w Ikei będą możliwe we wszystkich krajach, w których spółka ma swoje sklepy.