partner serwisu
Robert MultanAktualności31 lipca 201420040

Od siedmiu lat (i 37 pełnych wydań), jakie minęły od udostępnienia pierwszej wersji przeglądarka Google Chrome zawsze dostępna była oficjalnie wyłącznie w wersji 32-bitowej. Sytuacja ta powoli ulega zmianie. Po udostępnieniu deweloperskich (Canary i Dev build) 64-bitowych wersji aplikacji w czerwcu tego roku, przyszedł czas na kolejną fazę - beta.

Tomasz KurzakAktualności26 sierpnia 20144213610

26 sierpnia 2014 zapisze się na kartach historii jako dzień, w którym światło dzienne ujrzało stabilne wydanie 64-bitowej wersji przeglądarki internetowej giganta z Mountain View. Pod koniec lipca informowaliśmy Was o tym, że 64-bitowa edycja Google Chrome trafiła do testowego kanału dystrybucyjnego. Po niespełna miesiącu posiadacze Windows 7 i 8 wykorzystujących architekturę x64 mogą cieszyć się przeglądarką internetową wykorzystującą wszystkie zalety ich systemów operacyjnych. Użytkownicy Mac OS i Linuksów muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wersje przeznaczone dla nich są nadal w fazie testów. 

Tomasz KurzakAktualności17 lutego 2015189502

Palma pierwszeństwa wśród systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych zobowiązuje i od niedawna Google może pochwalić się nie tylko największą ilością smartfonów i tabletów działających pod kontrolą Androida; robocik jest liderem także w kwestii największej ilości zainfekowanych telefonów. Według najnowszych badań aż 99% wszystkich zarażonych malwarem smartfonów pracuje pod kontrolą Androida.

Tomasz KurzakAktualności11 maja 201549215

Korki uliczne to nie tylko zmora wszystkich kierowców, ale także - jak wynika z najnowszych badań - najczęstszy wśród nich powód nerwic. Odkorkuj miasto to inicjatywa twórców nawigacji samochodowej NaviExpert, firmy HTC oraz operatorów sieci komórkowych Play, Plus i T-Mobile, którzy chcą w ten sposób pomóc rozładować korki oraz uświadomić kierowców, jak ich unikać. A wszystko dzięki darmowej nawigacji na Androida i Windows Phone.

Tomasz KurzakAktualności16 kwietnia 20163791

Można powiedzieć, że w Redmond wymyślono koło na nowo. I to w pozytywnym znaczeniu. Wszystko za sprawą nowego interfejsu użytkownika Multiple Stage Shy User Interface, który Microsoft własnie opatentował. Nowy sposób interakcji z UI wykorzystuje najnowsze techniki dodawana do urządzeń mobilnych, co sprawia, że praca na nich może w przyszłości być zdecydowanie wygodniejsza.

Tomasz KurzakAktualności3 lipca 20158690

Jeśli kiedyś zastanawialiście się jakie filmy udostępniają w najpopularniejszej usłudze wideo użytkownicy z różnych miejsc świata, to nowouruchomiony projekt zaspokoi Waszą ciekawość. YouTube Map Explorer, czyli nowy sposób na przeglądanie zawartości serwisu wideo od Google pozwala sprawdzić jakie materiały wideo udostępniają mieszkańcy nawet najmniejszych miejscowości.

Marek KowalskiAktualności3 lutego 20178150

ABBYY FineReader 14 to najnowsza wersja popularnego narzędzia biurowego - aplikacji przeznaczonej do konwertowania papierowych dokumentów na edytowalną postać cyfrową. Wielokrotnie nagradzany program jest znany przede wszystkim z zaimplementowanej w nim, efektywnej technologii OCR (optical character recognition), czyli optycznego rozpoznawania znaków. Na polskim rynku dystrybutorem najnowsze wersji ABBYY FineReader 14 jest firma AutoID Polska S.A.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 20158620

Apple Music działa dopiero od wczoraj, a już osiągnęło pierwszy duży sukces, choć nie mamy tu na myśli zdobycia pierwszego miliona użytkowników. Chodzi o AC/DC. Australijska grupa to jeden z ostatnich w branży muzycznej zespołów, który opierał się usługom strumieniujących muzykę. Jednak od wczoraj twórczość AC/DC dostępna jest w takich serwisach jak Spotify, Rdio i uruchomionym niedawno Apple Music oraz iTunes.

Tomasz KurzakAktualności7 października 20159621

Urządzenia mobilne zmieniły sposób konsumowania przez nas treści. Czytamy i przeglądamy strony internetowe kiedy tylko mamy taką możliwość. Niestety słaba siła sygnały 3G lub mniej wydajne smartfony czy tablety potrafią sprawić, że surfowanie po internecie nie należy do przyjemnych. Tę sytuację zmienić chce Google dzięki projektowi Accelerated Mobile Pages, który zrewolucjonizuje wyświetlanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych.

Paweł PilarczykAktualności20 maja 2015156381

Udało się! Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego zajął 12 miejsce, a tym samym znalazł się w grupie medalistów Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), których finały odbyły się dziś w Marrakeszu w Maroko. Polacy wywalczyli brązowy medal. 

Marek KowalskiAktualności7 lutego 20173700

Firma Acronis wprowadziła na polski rynek najnowszą edycję popularnego programu Acronis True Image 2017. Narzędzie przeznaczone dla domowych użytkowników komputerów, a także smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. Większość użytkowników kojarzy Acronis True Image jako narzędzie do łatwego wykonywania kopii zapasowych czy wykonywania kompletnych obrazów dysków/SSD. Wraz z debiutem rynkowym najnowszej generacji tego produktu otrzymujemy znacznie większe możliwości, szczególnie w zakresie proaktywnej ochrony przed zagrożeniami takimi jak np. ransomware.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 201611940

Jeden z najlepszych ekranów domowych dla systemu Android doczekał się właśnie dużego uaktualnienia. Action Launcher 3.8.1 to przede wszystkim aktualizacja kodu źródłowego, integracja z Google Now oraz dużo mniejszych zmian, dzięki którym aplikacja jest jeszcze atrakcyjniejsza. 

Tomasz KurzakAktualności24 grudnia 201518300

Firma ASUS poinformowała oficjalnie o nawiązaniu współpracy z twórcami najpopularniejszej na świecie usługi pozwalającej na blokowanie reklam na stronach internetowych. Owocem tego porozumienia będzie integracja Adblocka ze stworzoną przez tajwańskiego producenta sprzętu elektronicznego przeglądarką internetową obecną na produkowanych przez niego smartfonach działających pod kontrolą Androida.

Tomasz KurzakAktualności20 maja 201554300

Dwa dni temu pisaliśmy, że twórcy Adblock Plus mogą zaprezentować nową przeglądarkę na Androida. Niepotwierdzona wówczas informacja okazała się być prawdziwa. Od dziś przeglądarka Adblock Browser jest już w fazie testów.

Tomasz KurzakAktualności7 maja 201615990

Nowa przeglądarka Microsoftu jest w tej chwili jedynie ciekawostką. Dla większości użytkowników brak obsługi rozszerzeń to jeden z jej największych mankamentów. Jednak to powoli się zmienia, bo od niedawna uczestnicy programu Windows Insider mogą instalować aż trzy dodatki, a dziś w sklepie Windows Store pojawiły się dwa kolejne - AdBlock i AdBlock Plus dla Edge.

Tomasz KurzakAktualności11 grudnia 201537320

Po opisywanym przez nas wczoraj pojawieniu się na krótką chwilę strony internetowej z dodatkami dla przeglądarki Edge i ujawnieniu dwóch z nich - Pinterest oraz Reddit Extension Suit - przyszedł czas na kolejne. Na oficjalnej witrynie najpopularniejszego rozszerzenia pozwalającego na blokowanie reklam pojawiła się dziś informacja, że Adblock Plus dla Edge będzie dostępny już niedługo.

Tomasz KurzakAktualności12 marca 201612800

Dziś popularne narzędzie służące użytkownikom do blokowania reklam będzie podmieniać treści promocyjne komunikatami dotyczącymi wolności słowa i wypowiedzi w Sieci. Akcja ta została opracowana wspólnie przez organizację Amnesty International i twórców Adblocka przeciwko cenzurze w internecie.

Tomasz KurzakAktualności14 lipca 201539190

Nad niegdyś najpopularniejszą wtyczką wykorzystywaną na stronach internetowych po raz kolejny zbierają się ciemne chmury. Do uśmiercenia Adobe Flash Player nawołuje szef działu bezpieczeństwa portalu społecznościowego Facebook, a fundacja Mozilla blokuje rozszerzenie w najnowszej wersji przeglądarki Firefox. Czy to oznacza, że Adobe Flash Player zniknie z internetu? Niekoniecznie, a jeśli nawet, to nie w najbliższej przyszłości.

Tomasz KurzakAktualności13 października 20157340

Dropbox to od lat jedna z najpopularniejszych usług chmurowych, a PDF to jeden z najczęściej przechowywanych w niej formatów plików. Jedynie kwestią czasu było odpowiednie połączenie obojga, żeby praca z dokumentami stała się łatwiejsza. Firmy Adobe i Dropbox ogłosiły właśnie nawiązanie współpracy pozwalającej na łatwiejsze edytowanie plików PDF z wykorzystaniem chmurowego dysku Dropbox.

Tomasz KurzakAktualności8 lipca 201525170

Ogromny wyciek danych z firmy Hacking Team jest nie tylko jej kompromitacją, ale także okazją dla deweloperów do przyjrzenia się, jakimi metodami obchodzone były procedury bezpieczeństwa w ich aplikacjach. Z tej okazji skorzystała firma Adobe, która łata właśnie w popularnej na stronach internetowych wtyczce Flash Player lukę wykorzystywaną przez Remote Control System - oprogramowaniu szpiegującym autorstwa Hacking Team.