partner serwisu
Tomasz KurzakAktualności9 maja 201611950

Za pośrednictwem oficjalnego blogu Microsoft poinformował, że klient poczty Windows Live Mail 2012 przestanie obsługiwać konta Outlook.com 30 czerwca bieżącego roku. Taka decyzja jest spowodowana zmianami wprowadzanymi do usługi poczty elektronicznej, chociaż są i tacy, którzy sugerują, że jest to kolejny sposób Microsoftu na zachęcenie użytkowników do dokonania darmowej aktualizacji do Windows 10.

Krzysztof PojawaAktualności3 czerwca 201479450

W oczekiwaniu na ostateczną, oficjalną wersję systemu Windows Phone 8.1 wszyscy, którzy skorzystali z możliwości, jakie daje rejestracja w programie deweloperskim Microsoftu mogą pobrać kolejną, drugą już aktualizację najnowszej wersji mobilnych kafelków od kilku godzin dostępną w usłudze Preview for Developers, wydaną kilka godzin temu, nieco po cichu i jakby w cieniu rozpoczętej wczoraj dorocznej deweloperskiej konferencji Apple, czyli WWDC 2014 a także, co ciekawe, w nieco ponad dwa tygodnie po poprzedniej. Po jej zainstalowaniu wersja systemu zostanie podniesiona do 8.10.12393.890.

Krzysztof PojawaAktualności14 kwietnia 2014157598

Microsoft podczas konferencji Bulid 2014 narobił dużego smaku na Windows Phone 8.1 chyba wszystkim posiadaczom smartfonów z dotychczasową wersją systemu - WP8. W każdym razie w naszej redakcji, kiedy tylko pojawiła się możliwość instalacji aktualizacji kafelków, zrobiliśmy to od razu. Wy też możecie to już zrobić, choć wymaga to nieco zachodu i poświęcenia kilku minut, ale zdecydowanie warto. Zwłaszcza, że po aktualizacji wystarczy tylko drobna zmiana ustawień, żeby uzyskać dostęp do najbardziej rewolucyjnej funkcji WP8.1, czyli Cortany!

Robert MultanAktualności30 czerwca 20148720

Od kwietniowej konferencji BUILD 2014, na której zaprezentowano Windows Phone 8.1, zdążyło minąć już sporo czasu, a datę jej ostatecznej premiery Microsoft wciąż trzyma w tajemnicy. Jej rąbka uchylił nieco przypadkiem jeden z pracowników firmy, za pośrednictwem oficjalnego konta indyjskiego oddziału korporacji w serwisie Twitter.

Tomasz KurzakAktualności11 czerwca 201546730

Na odbywającej się w Australii konferencji twórca firmy Kaspersky Lab powiedział, że Windows Phone jest bezpieczniejszym systemem operacyjnym niż Android i iOS. Eugene Kaspersky dał też radę wszystkim martwiącym się o bezpieczeństwo swoich smartfonów i tabletów - odłączcie je od internetu.

Tomasz KurzakAktualności23 grudnia 201512980

Użytkownicy oraz twórcy programowania zgłaszają informacje o problemach w sklepie Windows Store uniemożliwiających realizowanie transakcji wewnątrz aplikacji. Microsoft nie zabrał jeszcze zdania w tej sprawie, ale na usłudze właśnie powstała bardzo wyraźna rysa, którą ciężko będzie naprawić.

Tomasz KurzakAktualności21 lipca 201521160

Najnowszy system Microsoftu zadebiutuje już za 8 dni, a tymczasem do internetu trafiają pierwsze informacje dotyczące jego przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że już w październiku zostanie udostępniona duża aktualizacja Windows 10 - Threshold Wave 2, która przynieść ma głównie poprawki błędów.

Krzysztof PojawaAktualności28 września 201415100

Już za kilka dni, 30 września, odbędzie się w San Francisco konferencja prasowa, na której zaprezentowany ma zostać następca Windowsa 8.1. W oczekiwaniu na jakiekolwiek oficjalne informacje media - nie tylko w Polsce - prześcigają się w domysłach dotyczących nazwy nowego systemu operacyjnego. Niektórzy spodziewają się utrzymania nazwy kodowej, czyli Windows Threshold, inni mówią o prostszym rozwiązaniu, czyli nadaniu nowym okienkom kafelkom kolejnego numeru - według nich system nazywać się będzie Windows 9. Wydaje się jednak, że żadna z tych opcji nie wchodzi w grę. Zwłaszcza, że kilka godzin temu Microsoft przypadkowo ujawnił prawdopodobną nazwę swojego najnowszego OSu.

Marek KowalskiAktualności29 maja 201454970

Informowaliśmy niedawno o prostym w realizacji triku, znacznie wydłużającym czas otrzymywania aktualizacji automatycznych przez użytkowników komputerów z systemem Windows XP. Trik polegał na modyfikacji rejestru systemowego w taki sposób, by mechanizm aktualizacji "widział" dany system jako system Windows PoSReady 2009, również zbudowany na tym samym jądrze co XP. Należało się spodziewać, że ta niezwykle popularna porada spotka się z odpowiednią reprymendą producenta systemu. Microsoft wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie.

Tomasz KurzakAktualności4 grudnia 2014424882

Komunikatory internetowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych aplikacji. Nie dziwi więc fakt, że jest ich na rynku dużo, jednak to Skype od lat jestem najpopularniejszym z nich. Wczoraj został zaprezentowany Wire - nowa, służąca do komunikacji użytkowników za pomocą internetu aplikacja, która ma ambicje konkurować z obecnym "królem".

Tomasz KurzakAktualności30 lipca 201531950

Firma P4, właściciel sieci komórkowej Play, udostępniła w sklepie z aplikacjami dla biurkowych i mobilnych systemów Windows aplikację Woodstock - Najpiękniejszy Festiwal Świata. Program jest przewodnikiem po Przystanku Woodstock i prezentuje użytkownikom informacje o koncertach, warsztatach i innych wydarzeniach. 

Tomasz KurzakAktualności14 sierpnia 201513141

Możliwość współtworzenia dokumentów w czasie rzeczywistym w edytorze tekstu Word 2016 Preview została zapowiedziana już jakiś czas temu. Przez ostatnich kilka miesięcy mogli z niej korzystać użytkownicy programu SharePoint, a od dziś ta funkcja dostępna jest również dla osób testujących poglądową wersję pakietu biurowego Office 2016 Preview przechowujących pliki w dysku chmurowym OneDrive

Krzysztof PojawaAktualności24 czerwca 201539060

Aplikacje pakietu Office dla smartfonów z Androidem wyszły z fazy testów i od dziś są już dostępne w finalnej wersji. Tym samym Word, Excel i PowerPoint dołączyły do wcześniej udostępnionych posiadaczom urządzeń mobilnych z Androidem aplikacji pakietu biurowego Microsoftu.

Tomasz KurzakAktualności11 listopada 2014237462

O tym, że Microsoft stara się łączyć ze sobą coraz większe ilości aplikacji już dzisiaj pisaliśmy. Najnowsza promocja firmy z Redmond potwierdza nasze spostrzeżenia. Dzięki pakietowi Work & Play użytkownicy będą mogli nabyć zestaw rocznych abonamentów pakietu biurowego Office 365 Home, Xbox Live Gold, Xbox Music Pass oraz Skype Unlimited World+WiFi za 199 dolarów.

Krzysztof PojawaAktualności7 marca 2018106931

Do niedawna skorzystanie z wpłatomatu bez karty płatniczej nie było możliwe. Od niedawna zaczyna się to zmieniać. Bank Millennium, jako jeden z pierwszych w Polsce, umożliwił swoim klientom wpłacanie gotówki we wpłatomatach przy uzyciu BLIKa.

Radosław KasperczakAktualności18 kwietnia 201527562

Pomimo zakończenia przez Microsoft wsparcia technicznego dla Windows XP, system wciąż jest bardzo popularny na całym świecie i ostro rywalizuje (a w tej rywalizacji wygrywa) z Windowsem 8 o drugie miejsce na podium, za zdecydowanie najpopularniejszym Windowsem 7. Specjalistów z branży IT zapewne dziwi taki stan rzeczy, a to ze względu na duże zagrożenie związane z użytkowaniem OS-a, którego bezpieczeństwem nie zajmuje się już w żadnym stopniu jego producent. Owe zdziwienie nie oznacza jednak, że od XP odwracają się wszyscy – wielu producentów istotnego oprogramowania, takiego jak np. programy antywirusowe czy przeglądarki internetowe, wciąż udostępnia działające w tym systemie kolejne wersje swoich aplikacji. W tym gronie znajduje się także Google wraz ze swoją przeglądarką Chrome – firma miała, co prawda, zakończyć wsparcie dla XP w tym miesiącu, jednak ostatecznie zostało ono wydłużone przynajmniej do końca roku.

Tomasz KurzakAktualności20 listopada 201512840

Bez żadnego oficjalnego komunikatu ze strony Sony pojawiły się dziś w internecie dość zaskakujące informacje na temat możliwości uruchamiania wybranych gier z PlayStation 2 na PlayStation 4. O wstecznej kompatybilności na japońskiej konsoli mówiło się już dawno, tak dawno, że wielu z nas już o tym zapomniało.

Tomasz KurzakAktualności10 listopada 201515210

Wybór konsoli do gier nie jest łatwą decyzją, bo mimo względnie niskich cen tych produktów wybieramy sprzęt, z którym zostaniemy na dłużej. Microsoft ostatnio robi bardzo wiele, żeby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu Xbox One i uszczęśliwić tych już posiadających konsolę rodem z Redmond. Dziś na jednym z oficjalnych blogów Microsoftu udostępniono listę pierwszych 104 gier z Xbox 360, które będzie można uruchomić już niedługo na konsoli Xbox One.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 201512090

Wielu użytkowników było zadowolonych z faktu, że Microsoft zdecydował się na zintegrowanie aplikacji Office z takimi usługami dysków w chmurze jak Dropbox. Niestety współpraca pakietu biurowego z usługą oferowaną przez Google jest utrudniona, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwa. Wyszukiwarkowy gigant postanowił sam zadbać o użytkowników Dysku Google i udostępnił własnie wtyczkę, pozwalającą na integrację tej usługi z pakietem biurowym Office. 

Tomasz KurzakAktualności3 listopada 20157290

Firma Western Union - światowego lider na rynku przekazów pieniężnych - wychodzi na przeciw potrzeb swoich klientów i wzbogaca paletę usług dzięki uruchomieniu nowej platformy. WU Connect pozwoli na szybkie i łatwe przekazywanie pieniędzy za pośrednictwem najpopularniejszych portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych.

Marek KowalskiAktualności8 czerwca 201521170

Dziś, o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpoczyna się organizowana przez Apple kilkudniowa konferencja programistyczna WWDC 2015. Jej początek to oczywiście słynne apple'owskie keynote, czyli prezentacja wprowadzająca uczestników i śledzących wydarzenia internautów w to, czym Apple zamierza zachwycać rynek IT w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Oto krótki przegląd tego, czego możemy się spodziewać. Podpowiemy też, jak obejrzeć wideo z prezentacji na żywo, za pomocą komputera PC czy urządzenia z Androidem. Apple dostarcza wideo jedynie na urządzenia wyposażone w przeglądarkę Safari, której nie ma ani na PC (wersji przestarzałej nie radzimy używać), ani na Adroidzie.

Tomasz KurzakAktualności9 czerwca 201511590

Jedną z najbardziej oczekiwanych zapowiedzi wczorajszej konferencji WWDC 2015 była nowa usługa streamingu muzyki. Przez ostatni dni internet zalewała fala plotek i spekulacji na temat tego czym zaskoczy firma z Cupertino i jak rewolucyjnymi funkcjami będzie walczyła z obecnymi już na rynku markami. Okazuje się jednak, że Apple Music to kolejna usługa do strumieniowania muzyki, w której ciężko doszukać się znamion rewolucji.

Tomasz KurzakAktualności9 czerwca 2015998010

Niedawno zakończyła się  WWDC 2015 - konferencja Apple zorganizowana przede wszystkim dla twórców oprogramowania. Tim Cook i spółka zaprezentowali na niej wiele nowości, a jednym z głównych bohaterów była najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego firmy z Cupertino. Najciekawsze nowinki w iOS 9 to inteligentniejszy asystent głosowy Siri, usprawnione mechanizmy wyszukiwania oraz wielozadaniowość na tabletach iPad. 

Tomasz KurzakAktualności9 czerwca 201511450

W trakcie wczorajszego otwarcia zorganizowanej przez Apple dla twórców oprogramowania konferencji WWDC 2015 zaprezentowana została najnowsza odsłona biurkowego systemu operacyjnego OS X - 10.11 El Capitan. Podobnie jak w przypadku iOS 9 i usługi Music, firma z Cupertino zamiast na rewolucji skupiła się wprowadzaniu poprawek do obecnych w wersji Yosemite rozwiązań.

Tomasz KurzakAktualności6 maja 201516860

Tegoroczne wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Już w tę niedzielę będziemy mogli zdecydować kto zostanie głowa naszego państwa na najbliższe cztery lata. Jednak są pośród nas osoby, które jeszcze nie zdecydowały na kogo oddadzą swój głos. W rozwiązaniu tego problemu i znalezieniu najlepszego kandydata pomoc może firma Google dzięki uruchomionej własnie stronie internetowej Wybory prezydenckie 2015.

Radosław KasperczakAktualności19 lipca 201411440

O jednym z najbardziej oczekiwanych smartfonów (a dokładniej phabletów) tego roku, Samsungu Galaxy Note 4, wiemy coraz więcej. Kolejną cegiełkę, którą możemy dołożyć do posiadanego przez nas zbioru informacji, stanowi wyciek listy plików .apk, mających znajdować się na pokładzie najnowszego "notatnika" koreańskiego producenta.

Tomasz KurzakAktualności20 lipca 201514240

W połowie czerwca pisaliśmy o planach Microsoftu związanych z udostępnieniem asystenta głosowego znanego z Windows 10 i Windows Phone na konkurencyjne platformy mobilne. Plany zakładały pojawienie się testowej wersji w lipcu, ale do tej chwili nie została ona zaprezentowana. Jednak w ten weekend wyciekła wersja Cortany dla Androida, a jej plik instalacyjny można pobrać z kilku internetowych serwisów. 

Marek KowalskiAktualności10 marca 201535240

Eksperci z laboratorium Bitdefender wykryli w oficjalnym sklepie Google Play aż 10 aplikacji na platformę Android, które oprócz realizowanych przez nie funkcji wyświetlają reklamy. Co w tym dziwnego powiecie? Toż każda aplikacja bezpłatna w Google Play wyświetla reklamy. Prawda, ale te robią to nawet... po ich "usunięciu". Co gorsza część z wykrytych przez Bitdefendera szkodników dodatkowo zapisuje nieświadomych użytkowników do subskrybowanych usług z numerów premium, co z oczywistych względów naraża potencjalne ofiary na straty finansowe. Jakby tego było mało, przynajmniej o jednej aplikacji wiadomo, że w chwili, gdy przygotowywaliśmy ten materiał program wciąż był dostępny w oficjalnym i "bezpiecznym" sklepie Google Play.

Marek KowalskiAktualności6 sierpnia 20158590

Kanadyjski Corel, producent oprogramowania, w Polsce znany głównie ze swojego flagowego pakietu graficznego CorelDRAW, ogłosił właśnie wyniki swojego corocznego konkursu graficznego. Wyróżniono 18 prac w kilku konkursowych kategoriach, a tegoroczną edycję zdominował meksykański artysta Rogelio Hernández García, który nie dość że wygrał główną nagrodę w całym konkursie, to jeszcze na dodatek zwyciężył w kilku innych kategoriach. Trzeba jednak przyznać, że talentu García ma mnóstwo, jego niesamowita technika rysowania w programie CorelDRAW daleka jest od potocznych wyobrażeń na temat szkicu i malarstwa. Zamiast pędzli czy ołówka, choćby wirtualnego, zwycięzca konkursu do perfekcji opanował manipulację węzłami, krzywymi beziera, przejściami tonalnymi. Zobaczcie zresztą sami.

Sylwia ZimowskaAktualności8 lutego 20174350

Wybrani użytkownicy aplikacji mobilnej Facebook będą mogli już wkrótce cieszyć się nową, przydatną funkcjonalnością. Specjalny algorytm sztucznej inteligencji - Lumos - pozwoli na wyszukiwanie zdjęć po znajdujących się na nich obiektach. Narzędzie będzie potrafiło automatycznie rozpoznać miejsca, zwierzęta czy przedmioty. Innymi słowy - będziemy mogli zapomnieć o tagowaniu czy opisywaniu fotografii publikowanych w serwisie.

Tomasz KurzakAktualności24 czerwca 20159400

Opublikowany niedawno na oficjalnym blogu Microsoftu wpis informuje o testach, jakie firma prowadziła w ramach walki ze stronami udostępniającymi nielegalne pliki. Z krótkiego raportu wynika, że wprowadzenie do wyszukiwarki Bing zmian utrudniających dostęp do pirackich treści nie tylko chroni użytkowników, ale także ułatwia dostęp do poszukiwanych informacji.

Tomasz KurzakAktualności14 stycznia 2015458360

Od czasu ostatniej aktualizacji Google Search minęło sporo czasu, jednak programiści firmy z Mountain View nie zaprzestali prac nad tym elementem systemu Android. Najnowsza wersja aplikacji wnosi kilka zmian, jednak to ukryte w kodzie źródłowym wpisy dotyczące przyszłych funkcjonalności są bardziej interesujące. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, czego można oczekiwać po nowych wersjach wyszukiwarki Google na Androida. A spodziewać się możemy na przykład możliwości uruchamiania wyszukiwania z poziomu ekranu blokady za pomocą komend głosowych, wyświetlania kart firm trzecich w Google Now czy odczytywania przez system nowych powiadomień.

Tomasz KurzakAktualności29 maja 201730910

Google wprowadza nowość związaną z działaniem wyszukiwarki. Do dyspozycji użytkownika oddana została karta o nazwie "Osobiste", w której wyświetlą się wiadomości e-mail oraz fotografie z usługi Zdjęcia Google powiązane z wprowadzanym hasłem. Dzięki temu szybko wyszukamy pożądane, prywatne informacje bez konieczności uruchamiania opisanych wyżej aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności25 listopada 2014150240

O tym, że fundacji Mozilla i firmie Google nie udało się dojść do porozumienia w sprawie finansowania twórcy Firefoksa pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Skutkiem niepowodzenia rozmów będzie zmiana w niektórych krajach domyślnej wyszukiwarki z Google na Yahoo! lub ich regionalny odpowiednik oraz zaprzestanie przez firmę Google dotowania fundacji. Zaprezentowany dziś na blogu Mozilli nowy interfejs wyszukiwarki wbudowanej w przeglądarkę Firefox może być dodatkowym kuksańcem skierowanym w stronę wyszukiwarkowego giganta.

Radosław KasperczakAktualności8 września 201415580

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o pierwszych działaniach, podjętych przez jednego z gigantów branży komputerowej, Facebooka, w ramach inicjatywy mającej na celu umożliwienie dostępu do internetu w najbiedniejszych regionach świata (inni wspierający tę ideę to m.in. Samsung, Nokia oraz Opera Software). Została wówczas udostępniona aplikacja Internet.org, pozwalająca na bezpłatny dostęp do wybranych serwisów i stron internetowych. Pierwszym państwem, które miało okazję z niej skorzystać, była Zambia. Z pewnością miała ona duży wpływ na wzrost liczby osób korzystających z sieci, m.in. z portali społecznościowych. Rezultaty projektu w pewnej mierze przyczyniły się do osiągnięcia wyników, które opublikował dziś Facebook, a które dotyczą jego użytkowników, zamieszkujących kontynent afrykański.

Tomasz KurzakAktualności9 lipca 20159570

O tym, że usługa Xbox Music wraz z premierą Windows 10 zostanie przemianowana na Groove pisaliśmy kilka dni temu. Dziś Microsoft poinformował, że Xbox Music dla Androida i iOS pozwala na strumieniowanie muzyki z OneDrive za darmo. Miało to nastąpić w najbliższej przyszłości, jednak amerykańska firma zdecydowała się oddać w ręce użytkowników tę funkcję już teraz.

Maciej GajewskiAktualności4 września 201714320

Firma Xiaomi, znana ze sprzedawania telefonów na bardzo niskiej marży, zaczyna udostępniać wszystkim za darmo fragmenty opracowanego dla nich oprogramowania. Właśnie udostępniła wszystkim zainteresowanym swój wielofunkcyjny kalkulator.

Marek KowalskiAktualności9 października 20149650

Aplikacji mobilnych przeznaczonych do udostępniania znajomym zdjęć, zarówno tych wykonanych za pomocą mobilnego sprzętu, jak i tylko w nim przechowywanych są setki. Mimo to dział badawczy Microsoftu - Microsoft Research FUSE Labs skupiający się na opracowywaniu nowych społecznościowych i multimedialnych rozwiązań - przygotował aplikację o nazwie Xim. Teoretycznie program potrafi to co wiele innych narzędzi dostępnych w sklepach z aplikacjami na platformy iOS, Android i Windows Phone - udostępnia zdjęcia. Jednak robi to w nieco inny sposób niż alternatywne aplikacje dostępne w App Store, Windows Store czy Google Play. Jak? Czas odpowiedzieć na to pytanie.

Maciej GajewskiAktualności24 maja 201730550

Na użytkowników znanego w Polsce komunikatora drogowego czekają rewolucyjne zmiany. Zaczynając od zupełnie innego wygląd aplikacji aż po wprowadzenie pełnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, Assistance i NNW) oferowanych z poziomu telefonu.

Tomasz KurzakAktualności11 grudnia 201459611

Strefy płatnego parkowania to zmora większości kierowców. Nie dość, że kursują oni między parkomatem i samochodem, to jeszcze w kieszeni muszą mieć garść drobnych. Rozwiązaniem tych problemów ma być aplikacja Yanosik, która pozwala dokonać opłaty za parking za pomocą smartfona bez potrzeby martwienia się o to, jaka firma obsługuje płatności w danym miejscu.

Tomasz KurzakAktualności30 września 201512240

Firma Google nieprzerwanie pracuje nad powiększeniem przychodów generowanych przez jej serwis wideo. Przedstawione niedawno nowości pozwolą użytkownikom na robienie zakupów bezpośrednio z poziomu filmów wyświetlanych w YouTube. Tylko czy taka funkcja nie przemieni tego popularnego portalu w jedne wielkie telezakupy?

Tomasz KurzakAktualności27 lipca 201521360

Po kilku latach od uruchomienia portalu społecznościowego Google+ jego twórcy przyznają, że w związku z jego rozwojem podjęto kilka złych decyzji. Jednocześnie rozpoczęto proces naprawy tej sytuacji, czego przykładem było najpierw odłączenie od Google+ usługi Google+ Photos, a następnie zastąpienie jej Zdjęciami Google. W ciągu najbliższych kilku miesięcy także YouTube zostanie oddzielony od Google+, co powinno ucieszyć wielu użytkowników. 

Tomasz KurzakAktualności28 września 201512110

Ogromna popularność YouTube nie przekłada się na takie same wpływy z reklam prezentowanych użytkownikom. Już na początku tego roku informowano, że serwis wideo generuje jedynie 6% przychodów w skali całej grupy wyszukiwarkowego giganta. Rozwiązaniem tego problemu ma być wprowadzenie do YouTube płatnego abonamentu, który można będzie wykupić najprawdopodobniej już pod koniec października. 

Tomasz KurzakAktualności7 stycznia 201521340

360-stopniowe materiały wideo to nowa jakość w  dziedzinie zapisywania ruchomego obrazu. Ten standard zdobywa coraz większą liczbę zwolenników dzięki rosnącej ilości dostępnych na rynku kamer zdolnych do takiego przechwytywaniu obrazu. Wystarczy wspomnieć takie produkty jak Ricoh Theta, Kodak SP360 czy Giroptic 360cam oraz dodać ogromne zainteresowanie różnymi rodzajami gogli do rzeczywistości wirtualnej, takich jak Oculus Rift, żeby dojść do wniosku, że przyszłość materiałów wideo może należeć do filmów 360-stopniowych. Firma Google także dostrzega ten rosnący trend i w ciągu kilku następnych tygodni udostępnić ma w serwisie YouTube możliwość oglądania takich filmów.

Tomasz KurzakAktualności13 maja 201549620

Obchody osiemdziesięciolecia firmy Nestle oraz dziesiątej rocznicy powstania YouTube należącego do Google zostaną uczczone w nietypowy, ale bardzo ciekawy sposób. Pierwszy raz od premiery mobilnego systemu Android KitKat obie firmy zdecydowały się na wydanie limitowanej serii batonów KitKat, tym razem nazwanej YouTube Break.

Tomasz KurzakAktualności24 marca 201679692

Według niepotwierdzonych dotychczas informacji, wyszukiwarkowy potentat pracuje nad nową usługą pozwalającą na strumieniowanie w czasie rzeczywistym materiałów wideo. YouTube Connect miałby być konkurencją dla takich usług jak Periscope czy Facebook Live, które są coraz popularniejsze wśród internautów chcącymi dzielić się ze światem przemyśleniami i najnowszymi wiadomościami.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 201514170

Przeglądanie na urządzeniach mobilnych dostępnych na YouTube filmów, które zostały nakręcone w pionie to udręka wszystkich użytkowników. Na szczęście programistom amerykańskiej firmy udało się uporać z tym problemem i po aktualizacji przeznaczonej dla Androida aplikacji YouTube oznaczonej numerem 10.28 będzie możliwe wygodne oglądanie tak przechwyconego obrazu w trybie pełnoekranowym.

Tomasz KurzakAktualności24 lipca 201513190

Mimo generowania relatywnie małych przychodów,  oczkiem w głowie wyszukiwarkowego giganta pozostaje YouTube, a właściwie jego mobilna wersja, która odpowiedzialna jest za ponad połowę wyświetleń. Firma Google nie ustaje w dodawaniu do usługi nowych funkcji, a opublikowana wczoraj najnowsza wersja aplikacji YouTube oferuje użytkownikom odświeżony interfejs oraz narzędzia do edytowania materiałów wideo. 

Tomasz KurzakAktualności6 listopada 201521890

Firma Google nie ma zamiaru nikomu prędko oddać tytułu najpopularniejszego serwisu udostępniającego materiały wideo i już teraz przygotowuje się na przyszłość. Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube dodaje obsługę rzeczywistości wirtualnej nie tylko do specjalnie przygotowanych filmów, ale pozwala również oglądać w ten sposób już dostępne w zasobach usługi.

Tomasz KurzakAktualności15 czerwca 201539500

Firma Google poinformowała, że ma zamiar konkurować z serwisem Twitch.tv dzięki nowej usłudze - YouTube Gaming. Powodem takiej decyzji jest chęć odebrania konkurencji przynajmniej części osób, które interesuje się coraz popularniejszym wśród użytkowników strumieniowaniu gier.

Marek KowalskiAktualności9 lutego 2017177351

Google udostępniło w sklepie Google Play nowe wydanie aplikacji YouTube Go beta. Najbardziej istotną nową funkcją wdrożoną w tej wersji oprogramowania jest możliwość zapisywania wybranych klipów w całości do pamięci urządzenia mobilnego (również na kartę microSD, jeżeli takowa znajduje się w danym sprzęcie). Tym samym użytkownicy korzystający z niewielkich pakietów danych nie muszą już obawiać się, że oglądanie interesujących ich wideoklipów na YouTubie za pomocą smartfonu narazi ich na dodatkowe koszty związane z transmisją danych.

Tomasz KurzakAktualności20 lutego 201539140

W przyszły poniedziałek odbędzie się światowa premiera nowej aplikacji przeznaczonej dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. YouTube Kids to odpowiedź na coraz częściej pojawiające się prośby rodziców, którym ciężko kontrolować treści przeglądane przez najmłodszych internautów w serwisie wideo należącym do Google.

Tomasz KurzakAktualności29 października 201414580

Dzięki wydajnym smartfonom i tabletom wyposażonym w ekrany wyświetlające obraz w rozdzielczościach FullHD oraz łatwiejszemu dostępowi do szybkiego internetu dostarczanego do urządzeń mobilnych za pomocą sieci komórkowych coraz rzadziej korzystamy z komputerów do przeglądania internetu. Jak wynika z wewnętrznych badan przeprowadzonych przez dział analiz serwisu, ponad 50% uzyskanego ruchu generują użytkownicy korzystający z Youtube na smartfonach i tabletach.

Tomasz KurzakAktualności19 czerwca 201511170

Firma Google uruchomiła YouTube Newswire - nowy kanał wideo gromadzący relacje naocznych świadków z różnego rodzaju wydarzeń. Od takich usług jak Periscope czy Meerkat odróżniać go ma fakt, że wszystkie publikowane materiały będą weryfikowane i potwierdzane, co sprawi, że ciężko będzie znaleźć w nim nieprawdziwe informacje.

Robert MultanAktualności21 lipca 201438980

Korporacja Google przygotowuje się w najbliższym czasie do dość znaczącej zmiany w największym serwisie do udostępniania wideo w sieci - YouTube. Chodzi o całkowite porzucenie technologii Adobe Flash na rzecz bardziej wydajnego i niewymagającego instalacji żadnych dodatkowych wtyczek do przeglądarki - HTML5. 

Tomasz KurzakAktualności26 lutego 201515250

Mimo ogromnej, liczącej ponad miliard użytkowników widowni, serwis YouTube przynosi swoim właścicielom niewielkie dochody. Dziennikarzom The Wall Street Journal udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że ten niesamowicie popularny serwis wideo generuje jedynie za 6% dochodów Google.

Tomasz KurzakAktualności25 marca 201539410

O tym, że najpopularniejszy w tej chwili serwis udostępniający materiały wideo z każdym dniem walczy o zatrzymanie na swojej stronie WWW użytkowników, piszemy dość często. Najnowsze, niepotwierdzone do tej pory doniesienia sugerują, że YouTube chce powalczyć o użytkowników serwisu Twitch.tv za pomocą nowych funkcjonalności odpowiedzialnych za strumieniowanie gier oraz relacje z rozgrywek e-sportowych.

Tomasz KurzakAktualności14 grudnia 2014223670

Tworzenie animowanych GIF-ów dla rozpoczynających swoją przygodę z internetem użytkowników może być nie lada wyzwaniem. Serwis YouTube postanowił zdecydowanie uprościć tą czynność i udostępnił w tym tygodniu nową funkcjonalność, która pozwala szybko i łatwo stworzyć własną animację. Niestety możliwość tworzenia animowanych GIF-ów jest jeszcze w fazie testów, jednak już teraz każdy może spróbować swoich sił w ich tworzeniu.

Tomasz KurzakAktualności31 maja 201620610

YouTube próbuje walczyć z nielegalnym pobieraniem plików z serwisu. Lub stwarza tylko takie pozory. Na celownik prawników najpopularniejszego serwisu trafiła strona TubeNinja, która pozwala w łatwy sposób zapisywać na dyskach twardych filmy i muzykę zamieszczane w YouTube.

Tomasz KurzakAktualności3 grudnia 201511160

Pod koniec października firma Google zaprezentowała YouTube Red - pozbawioną reklam płatną wersję swojego serwisu wideo mająca być konkurencją dla takich usług jak Spotify, Apple Music czy Tidal. Z najnowszych plotek wynika jednak, że także Netflix może czuć się zagrożony, bo wyszukiwarkowy gigant prowadzi rozmowy w sprawie nabycia praw do seriali i programów, które będą strumieniowanie ekskluzywnie w YouTube Red.

Tomasz KurzakAktualności9 grudnia 201510770

Firma Google po raz kolejny postanowiła podsumować zbliżający się powoli ku końcowi rok. Po zestawieniu najlepszych aplikacji i gier dla Androida dystrybuowanych za pośrednictwem sklepu Google Play przyszedł czas na YouTube Rewind 2015 - najpopularniejsze filmy opublikowane w tym roku w serwisie YouTube.

Tomasz KurzakAktualności14 grudnia 201510330

Firma Google poinformowała dzisiaj, że w styczniu przyszłego roku zrezygnuje z funkcji pozwalającej na przekazywanie bezpośrednio do YouTube materiałów wideo przechwytywanych przez kamery internatowe użytkowników i szybkie publikowanie w ten sposób nagranych filmów. Taka decyzja spowodowana jest bardzo małą popularnością mechanizmu wymagającemu do działania wtyczki Flash Player, której obsługa nie jest już w YouTube wspierana.

Tomasz KurzakAktualności4 lutego 201517220

Dzisiejszy dzień wyjątkowo obfituje w informacje o nowościach. Za sobą mamy już doniesienia o Androidzie 5.1 oraz aplikacjach Office dla Windows 10, a przed kilkunastoma minutami w serwisie YouTube pojawiła się eksperymentalna funkcjonalność pozwalająca na oglądanie materiałów wideo pod różnym kątem.

Marek KowalskiAktualności1 marca 20179280

YouTube ogłosił właśnie plany wprowadzenie w ciągu najbliższych miesięcy nowej usługi: YouTube TV. Oznacza to, że za pośrednictwem tej najpopularniejszej, internetowej platformy wideo będzie możliwe również oglądanie tradycyjnych kanałów telewizyjnych, zarówno największych nadawców jak i mniej popularne stacje niektórych sieci kablowych.

Sylwia ZimowskaAktualności9 kwietnia 20179860

Google właśnie wystartowało z usługą, którą możemy potraktować jako alternatywę dla tradycyjnych sieci kablówek. YouTube TV pozwala na odtwarzanie wybranych kanałów telewizyjnych na dowolnym urządzeniu mobilnym w ramach miesięcznej opłaty. Niestety w pierwszej kolejności z nowego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy Chicago, Los Angeles, Nowego Jorku, Filadelfii i San Francisco.

Sylwia ZimowskaAktualności27 marca 20179460

Do niedawna dodanie napisów do filmu wstawionego na YouTube należało do użytkownika. Jeśli nie miał on czasu lub wiedzy, żeby się tym zająć, nikt inny nie mógł go w tym wyręczyć. Od ubiegłego miesiąca napisy (w materiałach anglojęzycznych) mogą być generowane automatycznie dzięki algorytmom sztucznej inteligencji. Teraz ta sama "maszyna" odpowiadać będzie za opis efektów dźwiękowych.

Maciej GajewskiAktualności8 lutego 2017359701

Oficjalna aplikacja do obsługi YouTube na Androida już niedługo pozwoli nam na przewijanie filmów w bardzo prosty sposób. Wystarczą dwa puknięcia w ekran, by przenieść się o dziesięć sekund do przodu lub do tyłu.

Krzysztof PojawaAktualności8 stycznia 201623460

YouTube już niedługo będzie obsługiwał filmy HDR (High Dynamic Range) - wiadomość tę podczas odbywających się w Las Vegas przekazał przedstawiciel należącego do Google serwisu wideo, Robert Kyncl. Co to oznacza? Większą rozpiętością tonalną, a więc lepsze odwzorowanie kolorów i większą szczegółowość, a także konieczność nabycia nowych telewizorów lub monitorów wyposażonych w technikę HDR, dzięki którym można będzie zobaczyć różnicę w jakości materiałów.

Tomasz KurzakAktualności18 maja 201530540

Świętujący właśnie 10 rocznicę powstania serwis YouTube jest najpopularniejszym portalem udostępniającym materiały wideo, ale spora część osób korzysta z niego jedynie do słuchania muzyki. Jednak brak możliwości odtwarzania jej offline sprawia, że użytkownicy sięgają coraz częściej po konkurencyjne rozwiązania. Zmienić się to może już niedługo, bo w najbliższej przyszłości także YouTube pozwoli na słuchanie muzyki bez połączenia z internetem.

Tomasz KurzakAktualności28 grudnia 201516851

Użytkownicy, którzy mieli okazję zaktualizować najnowszy wariant Androida do wersji 6.0.1 z nieukrywaną radością przywitali powracającą do tego systemu operacyjnego funkcję Do następnego alarmu dodaną do mechanizmu Nie przeszkadzać. Jak się jednak okazuje, znika ona z urządzeń w tajemniczych okolicznościach i powróci najprawdopodobniej po pierwszym stycznia przyszłego roku.

Tomasz KurzakAktualności4 lutego 201522000

To, że Facebook jest najpopularniejszym portalem społecznościowym jest faktem i nie zmienią tego ani pokrętna arytmetyka Google, ani kontrowersyjne zmiany wprowadzane w jego regulaminie. Z okazji 11 rocznicy uruchomienia tego serwisu firma Gemius postanowiła sprawdzić jak na przestrzeni lat wyglądała popularność Facebooka wśród polskich użytkowników i jak sytuacja wygląda dziś. Okazuje się, że blisko 80% z polaków z dostępem do internetu odziedzicza regularnie ten portal społecznościowy.

Tomasz KurzakAktualności13 czerwca 20166160

Portal Zaufana Trzecia Strona poinformował dziś, że dane ponad 2,5 miliona Polaków korzystających z niedziałającego już serwisu iMesh wpadły w ręce hakerów. Tym razem na panikę jest już za późno, bo kradzież danych miała miejsce we wrześniu 2013 r., ale dopiero teraz dowiadujemy się o tym.

Sylwia ZimowskaAktualności11 października 201735640

Klienci banku Pekao S.A mogą już pobrać najnowszą aplikację do zarządzania bankowością mobilną oraz do wykonywania przelewów internetowych i płatności wielowalutowych. Największą zaletą oprogramowania jest możliwość wykorzystania odcisku palca do logowania i autoryzacji, co powinno znacznie przyspieszyć wymienione wyżej operacje.

Tomasz KurzakAktualności5 września 201535860

Kilka tygodni temu pisaliśmy o przeprowadzonym na PlusBanku ataku hakerskim, którego skutkiem był wyciek danych niektórych klientów instytucji. Okazuje się, że ukrywający się pod pseudonimem Raz cyberprzestępca znalazł naśladowców, bo wczorajszej nocy dowiedzieliśmy się o wykradzeniu danych z jednej z polskich kancelarii prawnych i o żądaniu okupu za ich niepublikowanie. 

Tomasz KurzakAktualności2 lipca 201512290

Na stronie Net Market Shares opublikowane zostały dane dotyczące udziału w rynku różnych systemów operacyjnych. Z zaprezentowanych wykresów wynika, że niesłabnącą popularnością w obliczu bliskiej premiery Windows 10 cieszy się Windows 7, z którego korzysta ponad 60% użytkowników.

Marek KowalskiAktualności1 marca 20174420

W 2016 roku eksperci firmy Kaspersky Lab zaobserwowali blisko trzykrotny wzrost wykrytych szkodliwych aplikacji mobilnych w stosunku do roku 2015. Analitykom zagrożeń udało się zidentyfikować około 8,5 miliona instalacji niebezpiecznych programów. Najpopularniejszym szkodnikiem w ubiegłym roku były trojany wyświetlające reklamy, przedstawiamy garść statystyk z corocznego raportu firmy Kaspersky Lab.

Krzysztof PojawaAktualności9 września 201421440

O planach Twittera dotyczących wprowadzenia możliwości dokonywania zakupów bezpośrednio z twittów mówiło się już od dłuższego czasu. Od kilkunastu godzin te przewidywania i zapowiedzi są już rzeczywistością, a wybrana grupa użytkowników może już skorzystać z przycisku "KUP" umieszczonego w postach niektórych partnerów serwisu.

Krzysztof PojawaAktualności5 czerwca 2015688641

Zakupy online to dynamicznie rozwijający się sposób wydawania pieniędzy. Nic w tym dziwnego, zdecydowanie łatwiej jest chodzić po sklepie, siedząc jednocześnie przed ekranem własnego komputera, bez konieczności ruszania się z domu. Rozumieją to prawie wszyscy giganci światowego handlu. Jednym z opornych była jednak Ikea, która jak dotąd pozwalała na dokonywanie zakupów online wyłącznie w kilku krajach, w których sklepy szwedzkiej marki obecne były najdłużej. Już niedługo internetowe zakupy w Ikei będą możliwe we wszystkich krajach, w których spółka ma swoje sklepy.

Tomasz KurzakAktualności16 listopada 201511870

Haktywiści z grupy Anonymous łączą swoje siły pod wspólnym szyldem zazwyczaj w przypadku walki w słusznych sprawach takich jak demaskowanie członków Ku Klux Klanu. Tym razem, w ramach odpowiedzi na zamachy terrorystyczne, które miały miejsce w zeszły piątek w Paryżu, wypowiedzieli wojnę Państwu Islamskiemu i jego zwolennikom.

Krzysztof PojawaAktualności29 kwietnia 201445380

Wideorejestratory, czyli specjalne kamery rejestrujące drogę i zdarzenia, które nas spotykają, kiedy prowadzimy samochód, zyskują w Polsce coraz większą popularność. My również kilka miesięcy temu w serwisie AGDLab przeprowadziliśmy duży test wideorejestratorów samochodowych. Dobre urządzenie tego typu to jednak spory koszt - chcąc, żeby kupiona kamera była czymś więcej, niż tylko wątpliwej jakości gadżetem, należy przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jest jednak sposób, żeby stać się posiadaczem takiego urządzenia bez konieczności ponoszenia zbyt dużych kosztów. Z pomocą przychodzi tu aplikacja Izzy Drive, przeznaczona dla smartfonów z Androidem - dzięki niej bez kupowania dodatkowego sprzętu można skorzystać ze wszystkich funkcjonalności rejestratora samochodowego.

Krzysztof PojawaAktualności7 listopada 2014297218

Nie spodziewaliśmy się zupełnie, że nasz niedawny tekst o nieco wątpliwej prywatności poczty przechowywanej na serwerach Google wywoła tak duże zainteresowanie zaproszeniami do nowej usługi pocztowej. Okazuje się jednak, że zaproszenie do Google Inbox jest rzadkim, acz pożądanym dobrem. A skoro tak, to chętnie kilka zaproszeń - mamy ich dziewięć - sami rozdamy. 
Tym razem jednak nie wystarczy powiedzieć chcę! Nie pójdziemy jednak wzorem niektórych serwisów technologicznych i nie bedziemy prosić Was o uzasadnienie, dlaczego akurat Wy powinniście je otrzymać. Domyślamy się, jak wyglądałaby większość komentarzy, a i bez nich wiemy, ze jesteśmy najlepsi :) Poprosimy Was o coś innego - jeśli chcecie otrzymać zaproszenie do Google Inbox, napiszcie, czego oczekujecie od nas.

Krzysztof PojawaAktualności28 października 2014557224

Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że Wasze skrzynki pocztowe tak naprawdę nie należą do Was, tylko do ich operatorów, a Wy jedynie macie możliwość korzystania z nich? Czy wiedzieliście, że tenże operator może bez kłopotu czytać Wasze maile? I czy spodziewaliście się, że nie tylko może je czytać, ale rzeczywiście to robi?
O tym, że określenie prywatność w sieci można traktować z dość dużym przymrużeniem oka, wiadomo nie od dziś. Nie spodziewaliśmy się jednak, że Google, jeden z największych dostawców usługi poczty elektronicznej nie tylko może czytać i czyta przynajmniej niektóre maile swoich użytkowników, ale również, że przyzna się do tego w zupełnie jawny, niczym nieskrępowany sposób. To jednak właśnie miało miejsce przy okazji wprowadzenia nowej usługi pocztowej i zaproszeń do Google Inbox by Gmail.

Tomasz KurzakAktualności28 maja 20167040

Firma Google może szykować niespodziankę dla posiadaczy urządzeń mobilnych z serii Nexus. W kodzie źródłowym najnowszej wersji aplikacji Zdjęcia Google znaleziono wpisy informujące o możliwości przechowywania w chmurze nielimitowanej ilości fotografii i filmów w ich oryginalnym rozmiarze i jakości.

Tomasz KurzakAktualności24 sierpnia 20159850

Udostępnianie w internecie zdjęć jedzenia jest fenomenem ostatnich lat. Na tym cały czas rosnącym trendzie chce zarobić także firma Google, która na początku roku uruchomiła eksperymentalny serwis Tablescape, a niedawno umożliwiła wybranym użytkownikom publikowanie zdjęć jedzenia w usłudze Mapy Google i przypinania ich do konkretnych lokalizacji.

Radosław KasperczakAktualności17 lipca 201413430

W momencie, gdy Microsoft zakończył wsparcie dla Windows XP, jego użytkownicy stanęli w obliczu znacznego zagrożenia bezpieczeństwa swoich komputerów. Wzrasta ono z każdym dniem, gdyż nie są już publikowane (przynajmniej oficjalnie) jakiekolwiek aktualizacje zabezpieczeń systemu, natomiast wykrywanych jest coraz więcej niezałatanych luk, przez które może nastąpić atak. Jedną z nich udało się odnaleźć hakerom w Windows XP Embedded.

Tomasz KurzakAktualności12 listopada 201557560

Jak donoszą różne źródła, Facebook rozpoczął dziś testy dwóch nowych rozwiązań mających wzbogacić funkcjonalność mobilnych wersji komunikatora i tej dedykowanej portalowi społecznościowemu. Wybrani użytkownicy mogą wysyłać za pośrednictwem Messengera wiadomości, które znikają po godzinie, a androidowa wersja Facebooka oznacza niektóre powiadomienia jako sugerowane.

Tomasz KurzakAktualności2 października 201519820

Wczorajszej nocy został zaprezentowany zwiastun gry Minecraft Story Mode, Episode One: The Order of the Stone. Twórcy tytułu, firmy Mojang oraz Telltale, ogłosili także datę oficjalnej premiery wariantu przeznaczonego na Xbox 360 i Xbox One. Użytkownicy tych konsol będą mogli zagrać w fabularny wariant bardzo popularnego Micecrafta już 12 października.

Tomasz KurzakAktualności2 czerwca 201527840

Dokonywane pod wpływem emocji zakupy czasami bywają bardzo nietrafione. W większości platform elektronicznej dystrybucji gier, raz wydane pieniądze nie mogą wrócić do ich wcześniejszego właściciela, jednak ta sytuacja zmienia się, bo w ślad za sklepem Origin poszła firma Valve, a w efekcie zwrot gry zakupionej na Steamie jest już możliwy.

Tomasz KurzakAktualności2 listopada 201522760

Dziś firma AMD poinformowała o porzuceniu marki Catalyst sygnującej sterowniki oraz oprogramowanie zarządzające pracą kartami graficznymi jej produkcji i zaprezentowała oficjalnie nową, która zadebiutować ma jeszcze przed końcem roku. Radeon Software to przede wszystkim nowy interfejs panelu sterowania, który będzie prostszy w obsłudze, bardziej intuicyjny, a jego uruchomienie zajmie zdecydowanie mniej czasu niż ma to miejsce w przypadku Catalyst Control Center.