partner serwisu
Radosław KasperczakAktualności15 sierpnia 2014120800

Jeszcze jakiś czas temu mało kto pomyślałby o tym, że branża IT w tak wielkim stopniu dotknie takich dziedzin handlu, jak np. detaliczna sprzedaż artykułów spożywczych. Dziś nie jest niczym nadzwyczajnym możliwość chociażby zamówienia mleka, masła czy płatków śniadaniowych przez internet - wszystko po to, by jak najbardziej wyjść naprzeciw klienta. W ten trend pragnie wpasować się Żabka Polska. By odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby konsumentów (do których jednak nie zaliczymy zakupów online), wypuściła on wielofunkcyjną aplikację mobilną „Codzienne korzyści”.

Radosław KasperczakAktualności8 lipca 2014148180

Usuwanie danych ze smartfonu jest dziś wykonywane niezwykle często, zwłaszcza jeśli chcemy sprzedać lub podarować komuś nasz stary telefon. Kasujemy wówczas wykonane przez nas zdjęcia, muzykę, filmy, wiadomości oraz wiele innych rzeczy, które niekoniecznie chcemy, by trafiły w obce (ani nawet krewne, jeśli wręczamy sprzęt np. rodzeństwu) ręce. Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo komputerów, czeska firma Avast, udowodniła, że opcja zaimplementowana w najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym jest nie do końca doskonała.

Marek KowalskiAktualności7 lutego 2017249452

SMS może zniszczyć twojego Androida - kilka dni temu wiadomość o takiej treści opublikowała brytyjska firma Context Information Security, specjalizująca się w bezpieczeństwie danych. Technologia umożliwiająca wysyłanie i odbiór krótkich wiadomości tekstowych, znana użytkownikom telefonów komórkowych od niemal dwóch dekad wciąż nie jest wolna od wad, które mogą skutkować udanymi atakami hakerskimi na użytkowników sprzętu mobilnego. Dowodzą tego najnowsze badania przeprowadzone przez Context IS na najpopularniejszych smartfonach Samsunga: Galaxy S4, S4 Mini, S5 oraz Note 4 z systemem Android. Czy mamy się czego bać? 

Marek KowalskiAktualności29 maja 201413770

Do sklepu Google Play trafiają tysiące aplikacji. Jedne użyteczne, inne mniej, kilka perełek, trochę absurdów. Tym razem rzecz o aplikacji przeznaczonej dla użytkowników urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android. Pozornie niewinna nazwa - "Sprawdź lekarza" - kryje dość kontrowersyjny produkt. 

Tomasz KurzakAktualności4 lutego 2015136840

Publikowanie nowych wersji aplikacji bez wcześniejszych zapowiedzi to najprawdopodobniej nowa moda wśród twórców oprogramowania. O tym, że Google udostępniło Androida 5.1 pisaliśmy kilka godzin temu. Teraz dowiadujemy się, że także Microsoft zdecydował się na oddanie w ręce użytkowników nowej wersji aplikacji z pakietu Office dla Windows 10. Niestety przetestować je będą mogły jedynie osoby biorące udział w programie Windows Insider.

Robert MultanAktualności22 sierpnia 2014461041

"Wybierz Firefoksa teraz. Później możesz nie mieć wyboru" - wpis o takim tytule pojawił się jakiś czas temu na blogu Roberta O'Callahana, jednego z inżynierów pracujących nad jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, czyli Mozilla Firefox. Zdaniem O'Callahana jeśli użytkownicy chcą w przyszłości wolnego Internetu, powinni zaprzestać korzystania z przeglądarki od Google.

Łukasz ChrzanAktualności2 lipca 201416760

Czy ktoś z Was miał kiedyś potrzebę szybkiego napisania do kogoś ze znajomych, dziewczyny, chłopaka lub małżonka, ale nie mieliście nawet tyle czasu, bądź możliwości aby wysłać jakąś wiadomość tekstową? Czy mieliście potrzebę nadania bardzo krótkiej wiadomości, a korzystanie z gotowych szablonów tekstowych jest nadal zbyt czasochłonne? "Yo"- to aplikacja kierowana właśnie dla Was. Producent zapewnia, że jest to najprostszy komunikator na świecie.

Tomasz KurzakAktualności21 września 201521090

Programiści pracujący dla Google często wykazują się sporym poczuciem humory przejawiającym się głównie w komunikatach o błędach aplikacji ich autorstwa. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku dostępnej w usłudze GitHub gry %%30%30 wykorzystującej niedawno odkryty błąd w przeglądarce Chrome.

Radosław KasperczakAktualności2 sierpnia 2014598573

O najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu słyszymy ostatnio coraz częściej. W najbliższym czasie owe głosy zapewne nie ucichną, a wręcz przeciwnie – będzie ich tym więcej, im bliżej będzie do premiery Windowsa 9, która ma nastąpić, według niektórych, w kwietniu 2015 roku. Fakt prowadzenia przez giganta z Redmond pełną parą prac nad nowym OS-em potwierdzają niektóre wiarygodne źródła. 

Tomasz KurzakAktualności14 listopada 201424621

Na początku września firmy HTC oraz Google nawiązały współpracę, która miała na celu wzajemne promowanie usług i produktów. Najnowszy etap tej kooperacji ruszył w listopadzie i oferuje użytkownikom urządzeń HTC bezpłatną możliwość powiększenia przestrzeni dyskowej na Dysku Google do 100 GB.

Piotr KulikAktualności23 maja 201535452

Dokładnie 25 lat temu miała premierę kolejna wersja okienkowego systemu Microsoftu - Windows 3.0. Była ona pod wieloma względami bardzo przełomowa i nie tylko odmieniła losy Microsoftu i zrobiła z Billa Gatesa jednego z najbogatszych ludzi na świecie, ale także znacząco wpłynęła na kierunek rozwoju całego przemysłu komputerowego, dzięki czemu dziś mamy dostęp do wielu niesamowitych technologii.

Maciej GajewskiAktualności5 września 20175030

Wczorajszy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zakończył się pomyślnie dla naszej reprezentacji. Sieć Orange świętuje to zwycięstwo dając swoim klientom tyle gigabajtów danych, ile bramek strzelili polscy piłkarze.

Tomasz KurzakAktualności25 listopada 201424990

3DMark to bez wątpienia najpopularniejszy program do testowania wydajność urządzeń pod kątem generowania zaawansowanej grafiki trójwymiarowej. Tak wysoka pozycja na rynku zobowiązuje i firma Futuremark już pracuje nad kolejnym testem, który zostanie zaprezentowany w 2015 r. Największy nacisk w nowej próbie zostanie położony na porównanie wydajności DirectX oraz Mantle.

Tomasz KurzakAktualności12 czerwca 201514301

Wyprzedaże organizowane przez najpopularniejszą platformę cyfrowej dystrybucji gier to dobra okazja, żeby wzbogacić swoją kolekcję nie nadwyrężając zbytnio portfela. Nie każdy jednak wie, że promocjami często objęte są także programy użytkowe. Tak też jest w przypadku benchmarków 3DMark i PCMark 8 firmy Futuremark, które można kupić w promocyjnych cenach w czasie obecnej, potwornej wyprzedaży na platformie Steam.

Łukasz ChrzanAktualności12 czerwca 201453940

Jedni uważają, że kolejne iteracje tego produktu są idealnym narzędziem do testowania wydajności ich komputerów, a inni, że syntetyczny benchmark nigdy nie będzie wiarygodnym testem. Niezależnie od opinii, prawie każdy komputerowy entuzjasta wie, czym jest program 3DMark i do czego służy. Niedawno jego producent zapowiedział premierę nowego testu - Sky Diver. Teraz firma Futuremark poinformowała, że jej najnowszy test graficzny dla programu 3DMark jest już dostępny. Co ciekawe, nie jest on jednak przeznaczony dla topowych maszyn.

Tomasz KurzakAktualności13 października 201415470

Firma Futuremark udostępniła dziś do pobrania najnowszą odsłonę swojego benchmarka - 3DMark. Pośród wielu mniejszych zmian znalazła się w nim jedna duża. Od teraz użytkownicy mogą uruchomić test Fire Strike w rozdzielczości 4K UltraHD.

Tomasz KurzakAktualności26 marca 201517360

Przed chwilą do naszej redakcji trafiła informacji od firmy Futuremark dotycząca wydania najnowszej wersji programu testującego wydajność komputerów podczas generowania zaawansowanej grafiki trójwymiarowej - 3DMark. Dzięki najnowszej wersji popularnego benchmarku możliwe będzie przetestowanie kart graficznych z wykorzystanie API DirectX 12 oraz Mantle oraz porównanie wyników z DirectX 11.

Tomasz KurzakAktualności3 marca 201525410

Dominacja Google na rynku mobilnych systemów operacyjnych to nie tylko splendor i sława. To także bardzo duża, skupiająca się na Androidzie uwaga cyberprzestępców, która w połączeniu z dość liberalną polityką publikowania aplikacji w sklepie Google Play oraz możliwością instalacji programów z nieznanych źródeł może okazać się niebezpieczna. Opracowany niedawno przez firmę FireEye raport sugeruje, że 5 miliardów aplikacji przeznaczonych na Androida podatnych jest na ataki hakerskie. 

Tomasz KurzakAktualności16 grudnia 20156970

Firma Google zaprezentowała kolejne zestawienie podsumowujące kończący się powoli rok. Po najpopularniejszych grach i aplikacjach na Androida oraz najchętniej oglądanych filmach w YouTube przyszedł czas na analizę zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google. Okazuje się, że wśród najbardziej interesujących nas tematów, wydarzeń oraz osób były 50 twarzy Greya, loteria paragonowa, Eurowizja, Andrzej Duda, gdzie jest Putin?

Tomasz KurzakAktualności12 października 20157270

W krajach rozwiniętych dostęp do Sieci jest czymś tak oczywistym, że uznaje się go jako dobro, które powinno znaleźć się na liście podstawowych praw człowieka. Okazuje się jednak, że w czasach, kiedy coraz częściej mówi się o połączonym Świecie, jego większość, bo aż 57 % ludzi nie ma dostępu do internetu.

Robert MultanAktualności31 lipca 201420250

Od siedmiu lat (i 37 pełnych wydań), jakie minęły od udostępnienia pierwszej wersji przeglądarka Google Chrome zawsze dostępna była oficjalnie wyłącznie w wersji 32-bitowej. Sytuacja ta powoli ulega zmianie. Po udostępnieniu deweloperskich (Canary i Dev build) 64-bitowych wersji aplikacji w czerwcu tego roku, przyszedł czas na kolejną fazę - beta.

Tomasz KurzakAktualności26 sierpnia 20144215910

26 sierpnia 2014 zapisze się na kartach historii jako dzień, w którym światło dzienne ujrzało stabilne wydanie 64-bitowej wersji przeglądarki internetowej giganta z Mountain View. Pod koniec lipca informowaliśmy Was o tym, że 64-bitowa edycja Google Chrome trafiła do testowego kanału dystrybucyjnego. Po niespełna miesiącu posiadacze Windows 7 i 8 wykorzystujących architekturę x64 mogą cieszyć się przeglądarką internetową wykorzystującą wszystkie zalety ich systemów operacyjnych. Użytkownicy Mac OS i Linuksów muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wersje przeznaczone dla nich są nadal w fazie testów. 

Tomasz KurzakAktualności17 lutego 2015189622

Palma pierwszeństwa wśród systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych zobowiązuje i od niedawna Google może pochwalić się nie tylko największą ilością smartfonów i tabletów działających pod kontrolą Androida; robocik jest liderem także w kwestii największej ilości zainfekowanych telefonów. Według najnowszych badań aż 99% wszystkich zarażonych malwarem smartfonów pracuje pod kontrolą Androida.

Tomasz KurzakAktualności11 maja 201549315

Korki uliczne to nie tylko zmora wszystkich kierowców, ale także - jak wynika z najnowszych badań - najczęstszy wśród nich powód nerwic. Odkorkuj miasto to inicjatywa twórców nawigacji samochodowej NaviExpert, firmy HTC oraz operatorów sieci komórkowych Play, Plus i T-Mobile, którzy chcą w ten sposób pomóc rozładować korki oraz uświadomić kierowców, jak ich unikać. A wszystko dzięki darmowej nawigacji na Androida i Windows Phone.

Tomasz KurzakAktualności16 kwietnia 20163991

Można powiedzieć, że w Redmond wymyślono koło na nowo. I to w pozytywnym znaczeniu. Wszystko za sprawą nowego interfejsu użytkownika Multiple Stage Shy User Interface, który Microsoft własnie opatentował. Nowy sposób interakcji z UI wykorzystuje najnowsze techniki dodawana do urządzeń mobilnych, co sprawia, że praca na nich może w przyszłości być zdecydowanie wygodniejsza.

Tomasz KurzakAktualności3 lipca 20158820

Jeśli kiedyś zastanawialiście się jakie filmy udostępniają w najpopularniejszej usłudze wideo użytkownicy z różnych miejsc świata, to nowouruchomiony projekt zaspokoi Waszą ciekawość. YouTube Map Explorer, czyli nowy sposób na przeglądanie zawartości serwisu wideo od Google pozwala sprawdzić jakie materiały wideo udostępniają mieszkańcy nawet najmniejszych miejscowości.

Marek KowalskiAktualności3 lutego 20178330

ABBYY FineReader 14 to najnowsza wersja popularnego narzędzia biurowego - aplikacji przeznaczonej do konwertowania papierowych dokumentów na edytowalną postać cyfrową. Wielokrotnie nagradzany program jest znany przede wszystkim z zaimplementowanej w nim, efektywnej technologii OCR (optical character recognition), czyli optycznego rozpoznawania znaków. Na polskim rynku dystrybutorem najnowsze wersji ABBYY FineReader 14 jest firma AutoID Polska S.A.

Tomasz KurzakAktualności1 lipca 20158720

Apple Music działa dopiero od wczoraj, a już osiągnęło pierwszy duży sukces, choć nie mamy tu na myśli zdobycia pierwszego miliona użytkowników. Chodzi o AC/DC. Australijska grupa to jeden z ostatnich w branży muzycznej zespołów, który opierał się usługom strumieniujących muzykę. Jednak od wczoraj twórczość AC/DC dostępna jest w takich serwisach jak Spotify, Rdio i uruchomionym niedawno Apple Music oraz iTunes.

Tomasz KurzakAktualności7 października 20159761

Urządzenia mobilne zmieniły sposób konsumowania przez nas treści. Czytamy i przeglądamy strony internetowe kiedy tylko mamy taką możliwość. Niestety słaba siła sygnały 3G lub mniej wydajne smartfony czy tablety potrafią sprawić, że surfowanie po internecie nie należy do przyjemnych. Tę sytuację zmienić chce Google dzięki projektowi Accelerated Mobile Pages, który zrewolucjonizuje wyświetlanie stron internetowych na urządzeniach mobilnych.

Paweł PilarczykAktualności20 maja 2015156551

Udało się! Zespół z Uniwersytetu Warszawskiego zajął 12 miejsce, a tym samym znalazł się w grupie medalistów Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC), których finały odbyły się dziś w Marrakeszu w Maroko. Polacy wywalczyli brązowy medal. 

Marek KowalskiAktualności7 lutego 20173850

Firma Acronis wprowadziła na polski rynek najnowszą edycję popularnego programu Acronis True Image 2017. Narzędzie przeznaczone dla domowych użytkowników komputerów, a także smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. Większość użytkowników kojarzy Acronis True Image jako narzędzie do łatwego wykonywania kopii zapasowych czy wykonywania kompletnych obrazów dysków/SSD. Wraz z debiutem rynkowym najnowszej generacji tego produktu otrzymujemy znacznie większe możliwości, szczególnie w zakresie proaktywnej ochrony przed zagrożeniami takimi jak np. ransomware.

Tomasz KurzakAktualności22 lipca 201612080

Jeden z najlepszych ekranów domowych dla systemu Android doczekał się właśnie dużego uaktualnienia. Action Launcher 3.8.1 to przede wszystkim aktualizacja kodu źródłowego, integracja z Google Now oraz dużo mniejszych zmian, dzięki którym aplikacja jest jeszcze atrakcyjniejsza. 

Tomasz KurzakAktualności24 grudnia 201518370

Firma ASUS poinformowała oficjalnie o nawiązaniu współpracy z twórcami najpopularniejszej na świecie usługi pozwalającej na blokowanie reklam na stronach internetowych. Owocem tego porozumienia będzie integracja Adblocka ze stworzoną przez tajwańskiego producenta sprzętu elektronicznego przeglądarką internetową obecną na produkowanych przez niego smartfonach działających pod kontrolą Androida.

Tomasz KurzakAktualności20 maja 201554420

Dwa dni temu pisaliśmy, że twórcy Adblock Plus mogą zaprezentować nową przeglądarkę na Androida. Niepotwierdzona wówczas informacja okazała się być prawdziwa. Od dziś przeglądarka Adblock Browser jest już w fazie testów.

Tomasz KurzakAktualności7 maja 201616160

Nowa przeglądarka Microsoftu jest w tej chwili jedynie ciekawostką. Dla większości użytkowników brak obsługi rozszerzeń to jeden z jej największych mankamentów. Jednak to powoli się zmienia, bo od niedawna uczestnicy programu Windows Insider mogą instalować aż trzy dodatki, a dziś w sklepie Windows Store pojawiły się dwa kolejne - AdBlock i AdBlock Plus dla Edge.

Tomasz KurzakAktualności11 grudnia 201537500

Po opisywanym przez nas wczoraj pojawieniu się na krótką chwilę strony internetowej z dodatkami dla przeglądarki Edge i ujawnieniu dwóch z nich - Pinterest oraz Reddit Extension Suit - przyszedł czas na kolejne. Na oficjalnej witrynie najpopularniejszego rozszerzenia pozwalającego na blokowanie reklam pojawiła się dziś informacja, że Adblock Plus dla Edge będzie dostępny już niedługo.

Tomasz KurzakAktualności12 marca 201612890

Dziś popularne narzędzie służące użytkownikom do blokowania reklam będzie podmieniać treści promocyjne komunikatami dotyczącymi wolności słowa i wypowiedzi w Sieci. Akcja ta została opracowana wspólnie przez organizację Amnesty International i twórców Adblocka przeciwko cenzurze w internecie.

Tomasz KurzakAktualności14 lipca 201539270

Nad niegdyś najpopularniejszą wtyczką wykorzystywaną na stronach internetowych po raz kolejny zbierają się ciemne chmury. Do uśmiercenia Adobe Flash Player nawołuje szef działu bezpieczeństwa portalu społecznościowego Facebook, a fundacja Mozilla blokuje rozszerzenie w najnowszej wersji przeglądarki Firefox. Czy to oznacza, że Adobe Flash Player zniknie z internetu? Niekoniecznie, a jeśli nawet, to nie w najbliższej przyszłości.

Tomasz KurzakAktualności13 października 20157420

Dropbox to od lat jedna z najpopularniejszych usług chmurowych, a PDF to jeden z najczęściej przechowywanych w niej formatów plików. Jedynie kwestią czasu było odpowiednie połączenie obojga, żeby praca z dokumentami stała się łatwiejsza. Firmy Adobe i Dropbox ogłosiły właśnie nawiązanie współpracy pozwalającej na łatwiejsze edytowanie plików PDF z wykorzystaniem chmurowego dysku Dropbox.

Tomasz KurzakAktualności8 lipca 201525250

Ogromny wyciek danych z firmy Hacking Team jest nie tylko jej kompromitacją, ale także okazją dla deweloperów do przyjrzenia się, jakimi metodami obchodzone były procedury bezpieczeństwa w ich aplikacjach. Z tej okazji skorzystała firma Adobe, która łata właśnie w popularnej na stronach internetowych wtyczce Flash Player lukę wykorzystywaną przez Remote Control System - oprogramowaniu szpiegującym autorstwa Hacking Team.

Radosław KasperczakAktualności18 marca 201519060

Wprowadzenie przez Adobe, w miejsce pudełkowej dystrybucji, „chmurowej” usługi Creative Cloud sprawiło, że wiele osób było niezadowolonych z niemożności zakupu na własność najnowszych wersji używanych przez siebie aplikacji, takich jak np. Photoshop czy After Effects. Ostatecznie model abonamentowy przyjął się, wyznaczając kierunek, którym zapewne prędzej czy później podążą wszyscy wielcy świata IT. Nim jednak do tego dojdzie, na rynku zapewne zadomowi się na dobre kolejny produkt firmy z San José – Document Cloud.

Marek KowalskiAktualności17 czerwca 201510570

Firma Adobe, znana głównie ze swoich produktów do obróbki grafiki, wideo i innych multimediów, poinformowała o aktualizacji swojego sztandarowego pakietu narzędzi dostępnych w modelu subskrypcyjnym. Mowa oczywiście o pakiecie usług online i aplikacji z serii Adobe Creative Cloud, dostępnym już w unowocześnionej i zmodernizowanej wersji 2015. 

Tomasz KurzakAktualności2 grudnia 20156970

Narzędzi do edycji wideo dostępnych na platformie mobilnej Google nie brakuje. Niedawno dołączyło do nich kolejne, tym razem od firmy Adobe. Premiere Clip to bardzo dobrze znana użytkownikom iOS darmowa aplikacja, która została właśnie wydana na Androida.

Tomasz KurzakAktualności7 września 20151287093

Ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące pliki użytkownika i domagające się okupu za ich odblokowanie staje się coraz większym problemem na komputerach osobistych, jednak także urządzenia mobilne stają się wrażliwe na takie ataki. Tak jest w przypadku aplikacji Adult Player oferującej filmy porno i robiącej potajemnie zdjęcia użytkowników oraz szantażującej ich publikacją. 

Tomasz KurzakAktualności9 czerwca 201513600

Z okazji 20. lecia obecności na rynku aplikacji AIDA64, firma FinalWire postanowiła uzupełnić wersje swojej aplikacji informującej o komponentach wchodzących w skład komputerów, smartfonów i tabletów. Od dziś także użytkownicy systemów operacyjnych iOS, Windows Phone oraz Windows 10 Mobile będą mogli szybko i wygodnie sprawdzić co w ich urządzeniach piszczy.

Tomasz KurzakAktualności9 grudnia 2014445660

Jedną z ciekawszych funkcjonalności zaprezentowanych podczas premiery OS X Yosemite była Continuity, czyli technika pozwalająca na kontrolowanie urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemu iOS za pomocą komputera. Przed trzema laty rozpoczęła się praca nad podobnym narzędziem przeznaczonym dla Anoida, jednak dopiero zaprezentowana niedawno trzecia wersja aplikacji AirDroid oferuje rozwiązania i możliwości podobne do tych z rozwiązania Apple.

Tomasz KurzakAktualności1 sierpnia 201511060

AirDroid to bardzo przydatna aplikacja pozwalająca posiadaczom komputerów działających pod kontrolą systemów Windows i OS X na połączenie ich ze smartfonami z zainstalowanym Androidem. Wydana własnie aktualizacji AirDroid do wersji 3.1.4 dodaje do programu kilka ciekawych funkcji, takich jak poręczny widżet, łatwe przesyłanie plików z menu kontekstowego czy przeszukiwanie zapisanych na telefonie SMS-ów. 

Tomasz KurzakAktualności12 listopada 201415960

Doniesienia o aktualizacji oprogramowania przeznaczonego dla inteligentnych zegarków pojawiają się dość często. Dziś na łamach serwisu Phandroid pojawiły się kolejne mówiące o mającym pojawić się niedługo kolejnym uaktualnieniu platformy przeznaczonej dla sprzętu noszonego. Zapowiedziana aktualizacja przyniesie kilka nowych funkcji i upodobni interfejs do tego znanego z Androida 5.0 Lollipop.

Tomasz KurzakAktualności7 września 201415400

Inteligentne zegarki podbijają rynek. Jednak te czasomierze nie byłby tak mądre gdyby nie ich oprogramowanie - Android Wear. Nowa platforma zaprezentowana stosunkowo niedawno doczeka się niedługo aktualizacji dodającej nowe funkcje, które poszerzą możliwości gadżetów

Tomasz KurzakAktualności23 października 201415520

Platforma Android Wear została zaprezentowana światu dopiero cztery miesiące temu, jednak ani Google ani producenci inteligentnych zegarków nie spodziewali się tak dobrego przyjęcia nowych gadżetów przez rynek. Smartwatch nie są niestety tak mądre jak być powinny. Firma z Mountain View nieprzerwanie pracuje nad poszerzeniem ich możliwości, o czym już niedługo będą mogli się przekonać użytkownicy sprzętu noszonego.

Radosław KasperczakAktualności3 lipca 2014419502

W czasie, gdy świat technologii mobilnych żyje kolejnymi informacjami, dotyczącymi nowego Androida, sygnowanego literką ,,L'', Samsung podobno zdecydował się na wypuszczenie aktualizacji systemu operacyjnego z wersji Jelly Bean do wersji KitKat dla kilku spośród swoich smartfonów.

Tomasz KurzakAktualności13 grudnia 2014383880

Politykę Microsoftu ostatnich miesięcy można powoli zacząć nazywać agresywną. Firma z Redmond nie tylko udoskonala swoje produkty, ale coraz częściej i śmielej zaznacza swoją obecność na konkurencyjnych platformach. Po dzisiejszym udostępnieniu aplikacji MSN dla innych niż Windows i Windows Phone platform Microsoft poinformował także o aktualizacji jakiej doczekała się wyszukiwarka Bing. Uaktualnienie jej pozwoli użytkownikom dokonać rezerwacji hoteli, a w wariancie mobilnym wzbogacone zostały wyniki wyszukiwania.

Radosław KasperczakAktualności30 lipca 201453971

Użytkownicy telefonów działających pod kontrolą Windows Phone przez długie miesiące z niecierpliwością czekali na update systemu do wersji 8.1. Nie minęło wiele czasu od momentu, gdy pierwsi użytkownicy otrzymali możliwość dokonania aktualizacji, a już można dowiedzieć się, co ma przynieść „aktualizacja aktualizacji”, czyli Windows Phone 8.1 Update 1 (znana też jako GDR1). Ma być ona dostępna już w przyszłym tygodniu, jednak wyłącznie w wersji dla deweloperów i programistów.

Krzysztof PojawaAktualności1 sierpnia 2016765660

Kilka dni temu zakończyła się oficjalna promocja umożliwiająca każdemu posiadaczowi legalnego Windowsa w wersji 7 lub 8.1 darmową aktualizację systemu do najnowszego wydania, czyli Windows 10. Jak się okazuje, darmowa aktualizacja systemu wciąż jednak jest możliwa i choć technicznie każdy może z niej skorzystać, to od strony formalnej nie jest to już takie jednoznaczne.

Krzysztof PojawaAktualności2 lutego 201665010

Dostępna w Windows Update aktualizacja systemu do Windows 10 została zakwalifikowana do aktualizacji zalecanych. Dzięki temu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoftu, użytkownikom Windows 7 i 8 łatwiej będzie zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego, pozostawiono jednak możliwość prostej rezygnacji z aktualizacji do Windows 10.

Tomasz KurzakAktualności17 grudnia 201428540

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami i zdaje się, że Google próbuje udostępnić użytkownikom jak największa liczbę poprawek, żeby wejść w 2015 r. bez zaległych projektów. Niedawno pisaliśmy o tym, że uaktualnienie usługi Dysk Google pozwoli na edycję plików pakietu biurowego Office. Dziś firma z Mountain View poinformowała o kolejnej aktualizacji umożliwiającej edycję dokumentów zapisanych w otwartych formatach ODF, przeszukiwanie głosowe zawartości Dysku Google bez konieczności uruchamiania aplikacji oraz obsługę map z usługi Google My Maps.

Krzysztof PojawaAktualności22 października 20151193292

Jeżeli jeździcie samochodem, to zapewne nie raz spotkaliście się z sytuacją, w której paliwo zaczęło się Wam kończyć znacznie szybciej, niż przewidywaliście. Lampka rezerwy niepokojąco świeci, wskaźnik pokazuje zero prawie-absolutne... i gdzie tu teraz znaleźć stację benzynową? 

Już niedługo nie będzie to problem - kilka godzin temu Google poinformowało o aktualizacji do Google Maps, dzięki której nawigacja wskaże nie tylko najbliższe stacje benzynowe (a także sklepy czy restauracje) ale też aktualne ceny.

Krzysztof PojawaAktualności10 listopada 201483280

Instalując aktualizację do gry lub programu można oczekiwać, iż została ona przygotowana z myślą o poprawie funkcjonowania aplikacji. I zazwyczaj tak właśnie jest. Zazwyczaj nie znaczy jednak zawsze. Dobrym tego przykładem jest aktualizacja gry Grand Theft Auto: San Andreas opublikowana na Steam przez Rockstar Games. Po jej zainstalowaniu nie dość, że gracze tracą sporą część muzyki, która do tej pory była dostępna, to - co gorsza - mogą spotkać się z dużo poważniejszymi problemami. Dość wspomnieć, że gra przestała uruchamiać się w rozdzielczości Full HD. Tak więc najnowsza aktualizacja GTA: San Andreas to nie jest coś, co polecalibyśmy instalować.

Krzysztof PojawaAktualności14 stycznia 2016324143

W sklepie Google Play pojawiła się zaktualizowana aplikacja Jakdojade.pl na Androida. Wnosi ona sporo nowości tak w warstwie wizualnej - jej interfejs został dostosowany do Material Design - jak i funkcjonalnej. Użytkownicy Jakdojade.pl mogą między innymi sprawdzać swoje położenie na zaplanowanej i rozpoczętej trasie, a także korzystać z wyszukiwarki głosowo, bez konieczności wpisywania parametrów trasy ręcznie.

Tomasz KurzakAktualności11 lutego 2015201350

Wczoraj, jak w każdy drugi wtorek miesiąca, Microsoft udostępnił w ramach Patch Tuesday kolejną porcję aktualizacji dla systemów Windows. Niestety jedna z nich oznaczona numerem KB3001652 może powodować zawieszanie się komputerów oraz występowanie krytycznych błędów systemowych kończących się wyświetlaniem niebieskich ekranów śmierci.

Robert MultanAktualności28 sierpnia 201413450

W dniu dzisiejszym światło dzienne ujrzała nowa wersja aplikacji OneDrive dla urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida, iOS i Windows Phone. Największe zmiany dotknęły wersję na system od Google, unifikujące dostęp zarówno do plików prywatnych, jak i firmowych bez konieczności ponownego logowania do aplikacji.

Tomasz KurzakAktualności18 września 201415260

Od premiery najnowszego wydania mobilnego systemu operacyjnego od Apple nie minęło nawet 10 dni, a Microsoft już zdążył wydać aktualizację swojego narzędzia do tworzenia notatek przeznaczonego dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Poprawek doczekała się także wersja dla mobilnej platformy od Google dzięki czemu obsługa OneNote na inteligentnych zegarkach będzie wygodniejsza. Firma z Mountain View nie zapomniała także o użytkownikach Windows Phone i specjalnie dla nich usprawniła działanie aplikacji Office Lens.

Tomasz KurzakAktualności18 lutego 201515230

Od udostępnienia pierwszej testowej wersji klienta poczty Outlook przeznaczonego dla Androida i iOS minęły zaledwie dwa tygodnie, a aplikacja już doczekała się aktualizacji. W najnowszym wariancie programu usprawnione zostały mechanizmy zabezpieczeń, dodano też możliwość konfigurowania niektórych elementów interfejsu.

Tomasz KurzakAktualności3 października 20149740

Firma Futuremark znana jest przede wszystkim z popularnego programu testującego wydajność procesorów i kart graficznych podczas generowania trójwymiarowej grafiki - 3DMark. Nie jest to jednak jedyna aplikacja w ich portfolio. PCMark to zestaw narzędzi kompleksowo testujących wydajność komputerów nie tylko pod kątem przydatności w grach. Najnowsza wersja tego programu doczekała się małej, ale dodającej do wersji Professional Edition długo oczekiwanej funkcjonalności - możliwości określenia ilości przebiegów testów.

Krzysztof PojawaAktualności12 maja 201416480

Chociaż aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 ujrzała światło dzienne już bez mała miesiąc temu, to wciąż wielu użytkowników smartfonów z mobilnymi kafelkami korzysta ze starej wersji systemu. Powody tego są różne - obawa (nie do końca uzasadniona) przed utratą gwarancji, nieco skomplikowana dla przeciętnego użytkownika procedura instalacyjna, bardzo często również brak wiedzy o dostępności aktualizacji. Ten stan rzeczy zacznie się zmieniać za nieco ponad miesiąc - Microsoft poinformował, że od 24 czerwca rozpocznie otwarte udostępnianie aktualizacji Windows Phone 8.1.

Krzysztof PojawaAktualności3 lipca 201421770

Wokół działań - zapowiedzianych, planowanych i oczekiwanych - działu urządzeń mobilnych Microsoftu narosło w ostatnim czasie kilka mitów, pojawiły się pewne niepotwierdzone i nie zawsze ścisłe informacje. Mamy na myśli chociażby często pojawiając się sygnały o tym, że kolejność udostępniania otwartej dla wszystkich użytkowników aktualizacji systemu mobilnego Windows Phone do wersji 8.1 uzależniona jest od pozycji danego modelu smartfona na półkach sklepowych, czyli od jego ceny. Mówiąc krótko - im wyższy (i droższy) model smartfona, tym szybciej otrzyma aktualizację. Były to jednak tylko pogłoski. Brzmiące, przyznajemy, dość logicznie, ale jednak pogłoski. Postanowiliśmy więc zweryfikować je u źródła. O to i o kilka innych kwestii związanych z urządzeniami mobilnymi Microsoftu z napisem Nokia na obudowie - w tym o zapowiadanym kilkakrotnie pakiecie Office w wersji dla smartfonów z serii Nokia X - zapytaliśmy panią Martę Buler, rzecznika prasowego Microsoft Devices w Polsce, czyli tego oddziału firmy, który jest odpowiedzialny między innymi za smartfony Lumia.

Tomasz KurzakAktualności3 sierpnia 201521530

29 lipca wystartował proces darmowej aktualizacji Windows 7 i 8.1 do Windows 10. Niestety wielu użytkowników nadal oczekujące na przeznaczone dla nich uaktualnienie. Ten fakt postanowili wykorzystać cyberprzestępcy, którzy podszywają się pod Microsoft w rozsyłanych pocztą elektroniczną wiadomościach zawierających w załączniku wirus szyfrujący dane na komputerach ofiar. 

Piotr KulikAktualności23 kwietnia 201540581

Pół roku temu Microsoft oddał w ręce uczestników programu Windows Insider pierwszą wersję Windows 10 Technical Preview. Przez kolejne miesiące pojawiło się kilka nowych buildów, w których oprócz poprawek, zaprezentowano także nowe funkcje. Liczba użytkowników wersji poglądowych przekroczyła już 3 miliony, ale nie wszyscy z nich używają najnowszej kompilacji. Tymczasem warto pamiętać o tym, że wersja testowa Windows 10, jeśli nie jest na bieżąco aktualizowana, może zacząć sprawiać bardzo poważne problemy, łącznie z uniemożliwieniem uruchomienia komputera.

Tomasz KurzakAktualności3 września 201522140

Okres wakacyjny nie jest dla wszystkich tak samo wesoły. Niektórzy z nas uskarżają się na gorsze samopoczucie spowodowane pyleniem traw czy drzew. Z myślą o nich polscy uczniowie jednej z klas maturalnych stworzyli usługę Alerger.com - przeznaczoną dla alergików aplikację mobilną informującą o poziomach pylenia, alertach o ich wysokim poziomie oraz pozwalającą zapisywać historię objawów w poręcznym dzienniku.

Tomasz KurzakAktualności23 lutego 201522910

Firma Bitdefender poinformowała dziś o wykryciu kolejnej zorganizowanej akcji wymierzonej w użytkowników Allegro. Przestępcy rozsyłają do nich pocztą elektroniczną informację o blokadzie konta w serwisie aukcyjnym i proszą o podanie danych do logowania pod specjalnie spreparowanym odnośnikiem.

Marek KowalskiAktualności16 listopada 20165080

Allegro wdrożyło obsługę mobilnych płatności BLIK. Od dziś użytkownicy tego najpopularniejszego portalu aukcyjnego w naszym kraju mogą opłacać transakcje zrealizowane za pośrednictwem Allegro przy pomocy mobilnego systemu płatności BLIK. Metoda realizacji płatności sygnowana przez Polski Standard Płatności została właśnie w pełni zintegrowana z platformą Allegro, a BLIK stał się nowym obok już dostępnych form uiszczania opłat za kupione towary.

Marek KowalskiAktualności11 stycznia 20179766416

Allegro - najpopularniejszy serwis aukcji internetowych w Polsce, a jednocześnie jedna z największych, działających online platform handlu internetowego w naszym kraju, wprowadzi niebawem zupełnie nowy system komentarzy. Według informacji udostępnionych przez serwis, unowocześnione komentarze mają lepiej przystawać do zmieniającej się rzeczywistości w handlu internetowym. Nie będzie już możliwe anonimowe komentowanie transakcji, co ma poprawić rozpoznawalność rzetelnych sklepów i osób wystawiających swoje przedmioty na aukcjach. Co jeszcze się zmieni? Szczegóły poniżej.

Tomasz KurzakAktualności31 stycznia 2015179560

Udostępniona została nowa wersja jednego z najpopularniejszych polskich programów do odtwarzania plików multimedialnych - Allplayer 6.1. Lista zmian nie zapowiada rewolucyjnych zmian, jednak program doczekał się kilku poprawek oraz aktualizacji.

Tomasz KurzakAktualności28 października 201510423

Jeden z najpopularniejszych polskich odtwarzaczy multimedialnych doczekał się właśnie szeregu usprawnień, które zostały zaprezentowane wraz z wydaniem aplikacji AllPlayer 6.4 przeznaczonej dla komputerów osobistych pracujących pod kontrola systemów Windows. W najnowszej wersji poprawiono mechanizm pobierania napisów do filmów, ulepszono obsługę najnowszych standardów audio i wideo oraz mechanizm detekcji plików multimedialnych.

Tomasz KurzakAktualności7 grudnia 2016106312

ALLPlayer doczekał się kolejnej aktualizacji. Zaprezentowana dziś wersja oznaczona numerem 7 wprowadza do programu szereg nowości i sprawia, że aplikacja będzie używać mniej zasobów systemowych. Do programu dodano także aktualne wersje wszystkich kodeków audio wideo oraz poręczną wyszukiwarkę filmów.

Radosław KasperczakAktualności24 czerwca 201412350

Stworzona przez Niantic Labs, należącą do Google, gra MMO ”Ingress”, dostępna od pewnego czasu w Google Play, za pomocą systemu rzeczywistości rozszerzonej umożliwiała eksplorację przestrzeni wielu miast globu w poszukiwaniu różnorodnych obiektów, służących rozgrywce. Od niedawna świat gry rozszerzył się o wybrane centra handlowe kilku państw europejskich: Austrii, Czech, Danii, Francji, Szwecji, a także Polski. W naszym kraju poszerzenie uniwersum „Ingress” objęło dwie stołeczne galerie handlowe: Arkadię oraz Galerię Mokotów.

Marek KowalskiAktualności14 grudnia 20165520

Amazon Prime Video, popularny w Stanach Zjednoczonych serwis wideo online, konkurent popularnego Netflixa, jest już dostępny w Polsce. Oznacza to tym samym, że również widzowie w naszym kraju mogą już subskrybować tę usługę chcąc obejrzeć nowy show motoryzacyjnego trio: Jeremy'ego Clarksona, Richarda Hammonda oraz Jamesa Maya. To oczywiście nie jedyny tytuł jaki już mogą oglądać polscy internauci. Mamy już dostęp również do nagrodzonego Złotym Globem Mozart in The Jungle, zdobywcy Złotego Globu, Emmy i BAFTA Transparent, czy kolejny wyróżniony nagrodą Emmy tytuł: The Man in the High Castle. A do tego mnóstwo popularnych filmów i seriali.

Tomasz KurzakAktualności30 października 201430690

Amazon to jeden z największych, jeśli nie największy sklep internetowy na świecie. Jednak pozycja lidera w kategorii sprzedawcy towarów amerykańskiej firmie nie wystarczy i od dłuższego czasu rozpycha się ona łokciami w segmencie cyfrowej dystrybucji gier i programów. Dzisiejsza promocja ma pomóc w promowaniu działu odpowiedzialnego za sprzedaż aplikacji mobilnych dzięki obniżeniu do zera cena na 40 programów, których wartość przekracza 300 zł.

Tomasz KurzakAktualności30 czerwca 20168110

Firma AMD udostępniła kolejną wersję sterowników przeznaczonych dla kart graficznych z serii Radeon. Oprogramowanie Radeon Software Crimson 16.6.2 przeznaczone jest dla debiutujących wczoraj akceleratorów RX 480 i wcześniejszych, a największą zaprezentowaną nowością jest narzędzie WattMan służące do podkręcania najnowszych kart graficznych autorstwa czerwonych.

Radosław KasperczakAktualności25 czerwca 201423290

AMD udostępniło kolejną wersję oznaczonych numerkiem 14.6 sterowników AMD Catalyst, przeznaczonych dla kart graficznych. W przeciwieństwie do poprzednich sterowników o tej samej numeracji, posiadających status „beta”, obecne wydanie ma status RC (Release Candidate, czyli kandydat do wydania). Wciąż nie jest to wersja ostateczna, jednak poprawiono ją w stosunku do poprzedniczki. Sterowniki wprowadzają też kilka niewielkich zmian.

Tomasz KurzakAktualności1 grudnia 201513450

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma AMD udostępniła poprawioną wersję oprogramowania Radeon Software Crimson Edition w wersji oznaczonej numerem 15.11.1. Aktualizacja nie tylko naprawia opisywany przez nas błąd powodujący problemy z kontrolowaniem prędkości obrotowej wentylatorów zainstalowanych na kartach graficznych, ale także inne zgłaszane przez użytkowników.

Krzysztof PojawaAktualności2 kwietnia 201516540

Pierwszy dzień kwietnia (łac. prima dies aprilis) to dzień żartów, wprowadzania w błąd i celowego podawania informacji nieprawdziwych, ale - przynajmniej taki jest cel - brzmiących jak najbardziej wiarygodnie. Również i my nie mogliśmy odmówić sobie opublikowania kilku wiadomości, które nie do końca są zgodne ze stanem faktycznym. Pierwszy kwietnia jednak już za nami, pora więc na ich zdementowanie. 

Marek KowalskiAktualności25 maja 2014849011

Szymon Sidor, niezależny specjalista zajmujący się m.in. kwestiami bezpieczeństwa danych na platformach mobilnych opublikował informację o istotnej luce w zabezpieczeniach najpopularniejszego mobilnego systemu świata - Android. Jeżeli wykryta luka byłaby wykorzystana przez twórców złośliwego oprogramowania mogłoby to oznaczać umożliwienie im stałej inwigilacji praktycznie dowolnej liczby użytkowników smartfonów i tabletów z systemem Android. Dodajmy, tylko takich, które są wyposażone w kamery i aparaty cyfrowe, ale tym samym w praktyce problem dotyczy wszystkich mobilnych urządzeń z Androidem.

Marek KowalskiAktualności20 grudnia 201637930

Android i brak aktualizacji dla wszystkich dostępnych na rynku urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą tego systemu to fakt, który niesie ze sobą ponure konsekwencje: brak bezpieczeństwa użytkowników smartfonów i tabletów. Badacze z VUSec Labs, Uniwersytetu Kalifornia oraz Uniwersytetu Technologicznego w Grazu, wykryli lukę w zabezpieczeniach sprzętowych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android. Nowy typ ataku nazwano Drammer, co jest skrótem od frazy: Deterministic Rowhammer. Ten exploit ujawnił krytyczne wady w architekturze bezpieczeństwa nowoczesnych urządzeń mobilnych działających z najpopularniejszym obecnie systemem operacyjnym świata.

Tomasz KurzakAktualności9 listopada 2014270110

Najnowsza odsłona mobilnego systemu operacyjnego od Google przeznaczonego na urządzenia mobilne jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Niestety zapowiedziane na 3 listopada udostępnienie fabrycznych obrazów Androida 5.0 dla urządzeń z rodziny Nexus zostało przesunięte ze względu na błędy w oprogramowaniu. Szczęśliwcami mogą poczuć się właściciele flagowego modelu smartfona LG, bo już w przyszłym tygodniu będą mogli dokonać aktualizacji systemu operacyjnego do najnowszej wersji. Co ciekawe, aktualizacja Androida do wersji 5.0 przeznaczonego dla telefonów LG G3 rozpocznie się od Polski.

Tomasz KurzakAktualności18 listopada 20141085975

O tym, że premiera najnowszego mobilnego systemu operacyjnego od Google nie należy do najszczęśliwszych pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Do zgłaszanych przez użytkowników smartfonów i tabletów problemów z działaniem połączeń WiFi powoli zaczynają dołączać kolejne. Tym razem dotyczą funkcjonalności Ambient Display oraz braku trybu cichego. Wszystko wskazuje na to, że ostanie dni to ciąg dalszy kłopotów Google po premierze Androida 5.0 Lollipop.

Tomasz KurzakAktualności16 października 2014921082

Powoli opadają emocje związane z oficjalną prezentacją najnowszej wersji Androida i urządzeń mu towarzyszących. Pierwsze informacje przekazane światu przez firmowego bloga Google były dość skromne i ogólne. Część z nowych funkcji dostępnych w "Lizaku" mogliśmy poznać już w czerwcu na konferencji Google I/O dzięki prezentacji testowej wersji Androida L przeznaczonego dla twórców oprogramowania. Naszej redakcji udało się dotrzeć do - jak się wydaje - pełnej listy zmian wprowadzanych przez oznaczoną numerem 5.0 wersję mobilnego systemu operacyjnego z zielonym robocikiem w logo.

Tomasz KurzakAktualności13 listopada 201432470

W niedzielę pisaliśmy o tym, że flagowy smartfon LG – model G3 – otrzyma w tym tygodniu aktualizację Androida do wersji 5.0. Pierwszym krajem, do którego zawita uaktualnienie jest będąca dla koreańskiego producenta jednym z kluczowych rynków Polska. Dziś dziś mający siedzibę w naszym kraju oddział koncernu poinformował, że proces uaktualniania Androida do wersji 5.0 Lollipop w smartfonach LG G3 właśnie się rozpoczął.

Krzysztof PojawaAktualności9 marca 2015142420

Wielu użytkowników urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida oczekuje na rychłą aktualizację swojego systemu do wersji 5.0 Lollipop. Wśród nich jest spora grupa posiadaczy sprzętu z serii Xperia od Sony. I dla znacznej ich części mamy złą wiadomość. Kilka dni temu producent poinformował, że Androida Lollipop otrzymają wyłącznie urządzenia z serii Xperia Z. 

Krzysztof PojawaAktualności7 listopada 2014408995

Od kilku dni posiadacze urządzeń z serii Nexus z niecierpliwością czekali na zapowiadaną na miniony wtorek aktualizację Androida do wersji 5.0 Lollipop. Ta jednak nie docierała, a zamiast niej pojawiały się niepokojące informacje o problemach Google z funkcjonowaniem najnowszego systemu. Kiedy więc można spodziewać się, że Android 5.0 zostanie wreszcie udostępniony? 

Tomasz KurzakAktualności12 listopada 201418240

Stało się! Po niemal miesiącu od publicznej prezentacji stabilnej wersji Androida 5.0 Lollipop i przekładaniu daty udostępnienia fabrycznych obrazów systemów, "Lizak" trafia wreszcie na urządzenia z serii Nexus.

Tomasz KurzakAktualności15 listopada 2014550711

Między systemami Android i iOS można zauważyć coraz więcej podobieństw. Do wydłużającej się z każdą wersją oprogramowania listy można dziś dodać nieudane debiuty najnowszych wariantów systemów operacyjnych. Po środowym udostępnieniu fabrycznych obrazów Androida 5.0 Lollipop dla niektórych urządzeń z rodziny Nexus, użytkownicy tychże zgłaszają problemy z prawidłowym działaniem połączeń WiFi.

Tomasz KurzakAktualności15 października 2014562891

Premiery najnowszej edycji mobilnego systemu operacyjnego od Google z zapartym tchem wyczekiwał cały androidowy świat. Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o tym, że Android 5.0 zwany także L zostanie zaprezentowany na przełomie października i listopada. Firma z Mountain View postanowiła zrobić niespodziankę wszystkim oczekującym z zapartym tchem użytkownikom i najnowszą odsłonę swojego systemu zaprezentowała oficjalnie już dzisiaj.

Tomasz KurzakAktualności3 grudnia 201447230

Bez jakichkolwiek zapowiedzi czy komunikatów ze strony Google na witrynie internetowej projektu AOSP zaczęły pojawiać się dziś fabryczne obrazy Androida w wersji 5.0.1. Aktualizacja dostępna jest w tej chwili wyłącznie dla tabletów Nexus 7 Wifi (2013), Nexus 9 oraz Nexus 10. Firma z Mountain View nie podała żadnych informacji odnośnie naprawianych przez uaktualnienie błędów w najnowszej odsłonie "Robocika", jednak spekuluje się o tym, że usunięty zostanie jeden z najpoważniejszych.

Tomasz KurzakAktualności9 kwietnia 201544151

Koreański producent sprzętu elektronicznego ogłosił wydanie najnowszej wersji Androida - Lollipop - dla swoich tabletów trochę ponad dwa tygodnie temu. Pierwszymi urządzeniami, na których można było dokonać uaktualnienia systemu operacyjnego były modele G Pad 8.0 i G Pad 8.3 Google Play Edition. Dziś dołączają do nich G Pad 7.0 i 10.1 za sprawą aktualizacji Androida do wersji 5.0.2 (LRX22G).

Tomasz KurzakAktualności4 lutego 201529440

O kolejne wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google mówi się głośno od dłuższego czasu, jednak potwierdzonych informacji na jej temat jest jak na lekarstwo. Ku zaskoczeniu wszystkich dziś do internetu wyciekły pierwsze zdjęcia działającego na przeznaczonych dla Indonezji urządzeniach z serii Android One "Lizaka" oznaczonego numerem 5.1.

Tomasz KurzakAktualności10 marca 201527720

O najnowszej wersji Androida, oznaczonej jako 5.1, głośno zrobiło się na początku lutego, kiedy został przyłapany na urządzeniach Android One, jednak pierwsze doniesienia o tej aktualizacji pojawiły się jeszcze w listopadzie. Dziś na oficjalnym blogu Google pojawił się wpis informujący o tym, że Android 5.1 powoli zaczynać trafiać na pierwsze urządzenia z serii Nexus.

Tomasz KurzakAktualności21 kwietnia 2015698880

Premiera Androida 5.0 Lollipop jest jedną z najbardziej kłopotliwych w dziejach Google, a użytkownicy od ponad 6 miesięcy, które minęły od oficjalnej premiery mobilnego systemu operacyjnego, uskarżają się na błędy. Bardzo możliwe, że najpoważniejszy z nich - wycieki pamięci - naprawi opublikowana przed kilkunastoma minutami aktualizacja Androida do wersji 5.1.1.

Tomasz KurzakAktualności5 października 201538100

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i oczekiwaniami firma Google poinformowała dziś za pośrednictwem wpisu na oficjalnym blogu o udostępnieniu Androida 6.0 Marshmallow dla Nexusów 5, 6, 7 (2013), 9 i Player. Wszyscy zainteresowani użytkownicy tych urządzeń mogą już pobierać pliki obrazu najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego od Google. Na aktualizację OTA przyjdzie jednak jeszcze poczekać.

Tomasz KurzakAktualności5 października 201579270

Ogromna fragmentacja rynku to jeden z największych problemów mobilnego systemu operacyjnego Google, a najlepszym na to przykładem jest Android 5.0 Lollipop, który po roku od swojej premiery zainstalowany jest zaledwie na 21% wszystkich urządzeń działających pod kontrolą Robocika. Jak będzie w przypadku Androida 6.0 Marshmallow i co najważniejsze, które smartfony otrzymają aktualizację?