partner serwisu
Radosław KasperczakAktualności15 sierpnia 2014121030

Jeszcze jakiś czas temu mało kto pomyślałby o tym, że branża IT w tak wielkim stopniu dotknie takich dziedzin handlu, jak np. detaliczna sprzedaż artykułów spożywczych. Dziś nie jest niczym nadzwyczajnym możliwość chociażby zamówienia mleka, masła czy płatków śniadaniowych przez internet - wszystko po to, by jak najbardziej wyjść naprzeciw klienta. W ten trend pragnie wpasować się Żabka Polska. By odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby konsumentów (do których jednak nie zaliczymy zakupów online), wypuściła on wielofunkcyjną aplikację mobilną „Codzienne korzyści”.

Radosław KasperczakAktualności8 lipca 2014150640

Usuwanie danych ze smartfonu jest dziś wykonywane niezwykle często, zwłaszcza jeśli chcemy sprzedać lub podarować komuś nasz stary telefon. Kasujemy wówczas wykonane przez nas zdjęcia, muzykę, filmy, wiadomości oraz wiele innych rzeczy, które niekoniecznie chcemy, by trafiły w obce (ani nawet krewne, jeśli wręczamy sprzęt np. rodzeństwu) ręce. Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo komputerów, czeska firma Avast, udowodniła, że opcja zaimplementowana w najpopularniejszym mobilnym systemie operacyjnym jest nie do końca doskonała.

Marek KowalskiAktualności7 lutego 2017251552

SMS może zniszczyć twojego Androida - kilka dni temu wiadomość o takiej treści opublikowała brytyjska firma Context Information Security, specjalizująca się w bezpieczeństwie danych. Technologia umożliwiająca wysyłanie i odbiór krótkich wiadomości tekstowych, znana użytkownikom telefonów komórkowych od niemal dwóch dekad wciąż nie jest wolna od wad, które mogą skutkować udanymi atakami hakerskimi na użytkowników sprzętu mobilnego. Dowodzą tego najnowsze badania przeprowadzone przez Context IS na najpopularniejszych smartfonach Samsunga: Galaxy S4, S4 Mini, S5 oraz Note 4 z systemem Android. Czy mamy się czego bać? 

Marek KowalskiAktualności29 maja 201413900

Do sklepu Google Play trafiają tysiące aplikacji. Jedne użyteczne, inne mniej, kilka perełek, trochę absurdów. Tym razem rzecz o aplikacji przeznaczonej dla użytkowników urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Android. Pozornie niewinna nazwa - "Sprawdź lekarza" - kryje dość kontrowersyjny produkt. 

Tomasz KurzakAktualności4 lutego 2015137150

Publikowanie nowych wersji aplikacji bez wcześniejszych zapowiedzi to najprawdopodobniej nowa moda wśród twórców oprogramowania. O tym, że Google udostępniło Androida 5.1 pisaliśmy kilka godzin temu. Teraz dowiadujemy się, że także Microsoft zdecydował się na oddanie w ręce użytkowników nowej wersji aplikacji z pakietu Office dla Windows 10. Niestety przetestować je będą mogły jedynie osoby biorące udział w programie Windows Insider.

Robert MultanAktualności22 sierpnia 2014461221

"Wybierz Firefoksa teraz. Później możesz nie mieć wyboru" - wpis o takim tytule pojawił się jakiś czas temu na blogu Roberta O'Callahana, jednego z inżynierów pracujących nad jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, czyli Mozilla Firefox. Zdaniem O'Callahana jeśli użytkownicy chcą w przyszłości wolnego Internetu, powinni zaprzestać korzystania z przeglądarki od Google.

Łukasz ChrzanAktualności2 lipca 201417050

Czy ktoś z Was miał kiedyś potrzebę szybkiego napisania do kogoś ze znajomych, dziewczyny, chłopaka lub małżonka, ale nie mieliście nawet tyle czasu, bądź możliwości aby wysłać jakąś wiadomość tekstową? Czy mieliście potrzebę nadania bardzo krótkiej wiadomości, a korzystanie z gotowych szablonów tekstowych jest nadal zbyt czasochłonne? "Yo"- to aplikacja kierowana właśnie dla Was. Producent zapewnia, że jest to najprostszy komunikator na świecie.

Tomasz KurzakAktualności21 września 201521220

Programiści pracujący dla Google często wykazują się sporym poczuciem humory przejawiającym się głównie w komunikatach o błędach aplikacji ich autorstwa. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku dostępnej w usłudze GitHub gry %%30%30 wykorzystującej niedawno odkryty błąd w przeglądarce Chrome.

Radosław KasperczakAktualności2 sierpnia 2014598783

O najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu słyszymy ostatnio coraz częściej. W najbliższym czasie owe głosy zapewne nie ucichną, a wręcz przeciwnie – będzie ich tym więcej, im bliżej będzie do premiery Windowsa 9, która ma nastąpić, według niektórych, w kwietniu 2015 roku. Fakt prowadzenia przez giganta z Redmond pełną parą prac nad nowym OS-em potwierdzają niektóre wiarygodne źródła. 

Tomasz KurzakAktualności14 listopada 201424831

Na początku września firmy HTC oraz Google nawiązały współpracę, która miała na celu wzajemne promowanie usług i produktów. Najnowszy etap tej kooperacji ruszył w listopadzie i oferuje użytkownikom urządzeń HTC bezpłatną możliwość powiększenia przestrzeni dyskowej na Dysku Google do 100 GB.

Piotr KulikAktualności23 maja 201535792

Dokładnie 25 lat temu miała premierę kolejna wersja okienkowego systemu Microsoftu - Windows 3.0. Była ona pod wieloma względami bardzo przełomowa i nie tylko odmieniła losy Microsoftu i zrobiła z Billa Gatesa jednego z najbogatszych ludzi na świecie, ale także znacząco wpłynęła na kierunek rozwoju całego przemysłu komputerowego, dzięki czemu dziś mamy dostęp do wielu niesamowitych technologii.

Maciej GajewskiAktualności5 września 20175260

Wczorajszy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zakończył się pomyślnie dla naszej reprezentacji. Sieć Orange świętuje to zwycięstwo dając swoim klientom tyle gigabajtów danych, ile bramek strzelili polscy piłkarze.

Tomasz KurzakAktualności25 listopada 201425150

3DMark to bez wątpienia najpopularniejszy program do testowania wydajność urządzeń pod kątem generowania zaawansowanej grafiki trójwymiarowej. Tak wysoka pozycja na rynku zobowiązuje i firma Futuremark już pracuje nad kolejnym testem, który zostanie zaprezentowany w 2015 r. Największy nacisk w nowej próbie zostanie położony na porównanie wydajności DirectX oraz Mantle.

Tomasz KurzakAktualności12 czerwca 201514431

Wyprzedaże organizowane przez najpopularniejszą platformę cyfrowej dystrybucji gier to dobra okazja, żeby wzbogacić swoją kolekcję nie nadwyrężając zbytnio portfela. Nie każdy jednak wie, że promocjami często objęte są także programy użytkowe. Tak też jest w przypadku benchmarków 3DMark i PCMark 8 firmy Futuremark, które można kupić w promocyjnych cenach w czasie obecnej, potwornej wyprzedaży na platformie Steam.

Łukasz ChrzanAktualności12 czerwca 201454760

Jedni uważają, że kolejne iteracje tego produktu są idealnym narzędziem do testowania wydajności ich komputerów, a inni, że syntetyczny benchmark nigdy nie będzie wiarygodnym testem. Niezależnie od opinii, prawie każdy komputerowy entuzjasta wie, czym jest program 3DMark i do czego służy. Niedawno jego producent zapowiedział premierę nowego testu - Sky Diver. Teraz firma Futuremark poinformowała, że jej najnowszy test graficzny dla programu 3DMark jest już dostępny. Co ciekawe, nie jest on jednak przeznaczony dla topowych maszyn.

Tomasz KurzakAktualności13 października 201415580

Firma Futuremark udostępniła dziś do pobrania najnowszą odsłonę swojego benchmarka - 3DMark. Pośród wielu mniejszych zmian znalazła się w nim jedna duża. Od teraz użytkownicy mogą uruchomić test Fire Strike w rozdzielczości 4K UltraHD.

Tomasz KurzakAktualności26 marca 201517450

Przed chwilą do naszej redakcji trafiła informacji od firmy Futuremark dotycząca wydania najnowszej wersji programu testującego wydajność komputerów podczas generowania zaawansowanej grafiki trójwymiarowej - 3DMark. Dzięki najnowszej wersji popularnego benchmarku możliwe będzie przetestowanie kart graficznych z wykorzystanie API DirectX 12 oraz Mantle oraz porównanie wyników z DirectX 11.

Tomasz KurzakAktualności3 marca 201525640

Dominacja Google na rynku mobilnych systemów operacyjnych to nie tylko splendor i sława. To także bardzo duża, skupiająca się na Androidzie uwaga cyberprzestępców, która w połączeniu z dość liberalną polityką publikowania aplikacji w sklepie Google Play oraz możliwością instalacji programów z nieznanych źródeł może okazać się niebezpieczna. Opracowany niedawno przez firmę FireEye raport sugeruje, że 5 miliardów aplikacji przeznaczonych na Androida podatnych jest na ataki hakerskie. 

Tomasz KurzakAktualności16 grudnia 20157090

Firma Google zaprezentowała kolejne zestawienie podsumowujące kończący się powoli rok. Po najpopularniejszych grach i aplikacjach na Androida oraz najchętniej oglądanych filmach w YouTube przyszedł czas na analizę zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google. Okazuje się, że wśród najbardziej interesujących nas tematów, wydarzeń oraz osób były 50 twarzy Greya, loteria paragonowa, Eurowizja, Andrzej Duda, gdzie jest Putin?

Tomasz KurzakAktualności12 października 20157440

W krajach rozwiniętych dostęp do Sieci jest czymś tak oczywistym, że uznaje się go jako dobro, które powinno znaleźć się na liście podstawowych praw człowieka. Okazuje się jednak, że w czasach, kiedy coraz częściej mówi się o połączonym Świecie, jego większość, bo aż 57 % ludzi nie ma dostępu do internetu.