partner serwisu
Krzysztof PojawaAktualności6 marca 201413471

Kilkanaście godzin temu Mozilla przedstawiła na swoim blogu projekt, którego celem jest wprowadzenie i rozpowszechnienie nowego standardu kodowania plików JPEG, zapewniającego większy stopień kompresji danych przy zachowaniu dotychczasowego poziomu stratności kodowania.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201415900

Do premiery najnowszej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu, Windows Phone 8.1 - pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz pojawia się coraz więcej szczegółów dotyczących jednej z największych zmian w systemie, czyli asystenta głosowego, zwanego Cortana.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201436330

Przesyłanie w sieci dużych ilości plików zawsze było nie lada problemem. Z pomocą przychodzi tu usługa WeTransfer, pozwalająca na przesyłanie dużych ilości danych.

Krzysztof PojawaAktualności5 marca 201418720

Kilka dni temu użytkownikom Windowsa zabrany został dostęp do komputerowo-tabletowej wersji popularnej facebookowej aplikacji Messenger. Jak tłumaczył zarząd największego na świecie serwisu społecznościowego - celem firmy jest skupienie się na komunikacji i wiadomościach mobilnych. Jakby na potwierdzenie tych słów dziś w Sklepie Windows pojawiła się wersja Messengera przeznaczonych dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone.

Krzysztof PojawaZestawienia3 marca 2014861511

Jaki jest najlepszy program do odtwarzania muzyki na komputerze - to pytanie wydaje się bardzo proste. Ale z odpowiedzią na nie jest już znacznie gorzej. Wszystko zależy od konkretnych preferencji każdego z użytkowników. Dla jednej osoby najważniejszą cechą takiej aplikacji będzie obsługa wielu formatów plików, dla kogoś innego prosty, minimalistyczny wygląd a jeszcze inny użytkownik zwróci uwagę na możliwość odsłuchiwania internetowych stacji radiowych. To wszystko powoduje, że wskazanie jednego, najlepszego programu do odtwarzania audio jest praktycznie niemożliwe. Można natomiast porównać pod kątem najważniejszych cech najpopularniejsze aplikacje z tej kategorii i tym samym ułatwić wybór optymalnego odtwarzacza każdemu użytkownikowi z osobna.

Krzysztof PojawaAktualności26 lutego 201419530

W pełni funkcjaonalne systemy bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych opracowywane przez McAfee są już dostępne całkowicie za darmo dla użytkowników sprzętu działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Android i iOS.

Krzysztof PojawaPoradniki21 lutego 2014149060

W niedawnej informacji o nowej chmurowej wersji pakietu Office, przygotowanej przez Microsoft, zapowiadaliśmy, że sprawdzimy dokładnie, czy za nową nazwą i nową stroną dostępu do usług kryją się także nowe funkcjonalności aplikacji.
Poniżej przedstawiamy więc pełną listę zmian, jakie można odnaleźć w dostępnym od dwóch dni Office Online.

Krzysztof PojawaAktualności21 lutego 201413110

Minął już ponad rok od kiedy zespół VideoLAN zakończył kickstarterową kampanię zbierania funduszy na stworzenie przeznaczonej dla Windows 8, Windows 8 RT i Windows Phone 8 wersji popularnego odtwarzacza multimediów, VLC Media Playera. Jednak dopiero teraz zaczęły pojawiły się pierwsze konkretne informacje sugerujące, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się pierwszej oficjalnie dostępnej wersji aplikacji.

Krzysztof PojawaAktualności21 lutego 2014646020

Nie przebrzmiały jeszcze echa zmiany nazwy chmurowej usługi udostępnianej przez Microsoft ze SkyDrive na OneDrive, a już gigant z Redmond przygotował nam premierę nowej nazwy. Tym razem Office Web Apps, czyli dostępne z poziomu przeglądarki internetowej aplikacje pakietu biurowego Office, zastąpione zostały przez Office Online.

Łukasz KruczkowskiAktualności18 grudnia 2013242581

Microsoft, właściciel komunikatora Skype postanowił sprawić swoim użytkownikom mały prezent, oferując darmowy pakiet Premium na okres 12 miesięcy.

Dariusz HałasPoradniki22 listopada 20131150571

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie, przez długi czas była bezdyskusyjnym liderem wśród najczęściej używanych programów do przeglądania zasobów internetowych. Jedną z największych zalet Firefoksa jest jego otwarta architektura pozwalająca tworzyć bezpieczne odmiany programu zoptymalizowane pod kątem wymagań konkretnej grupy użytkowników, np. internautów z określonego kraju, czy osób korzystających z określonych produktów. Jeżeli czytasz te słowa, to znaczy że korzystasz z naszego portalu. W takim przypadku zdecydowanie zalecamy, byś do surfowania po zasobach Sieci używał wersji przeglądarki Firefox specjalnie przystosowanej dla użytkowników portalu Onet.pl.

Bartosz WoldańskiAktualności21 listopada 2013190271

Wraz z dniem 20 grudnia 2013 roku program Winamp przestał być oficjalnie wspierany i rozwijany przez firmę AOL, właściciela Nullsoft, twórców tego legendarnego odtwarzacza plików multimedialnych.

Adam KwiatkowskiZestawienia1 października 2013374810

Czy pamiętasz, kiedy ostatnio użyłeś długopisu lub pióra do napisania listu? Oczywiście, bardzo wielu rzeczy nie zapisujemy w komputerze lub w tablecie, bo nadal najbardziej poręczne okazują się kartka papieru i ołówek lub długopis, ale korespondencję, wyjąwszy szczególne przypadki, przeważnie przygotowujemy na ekranie komputera. I choć większość ważnej korespondencji prowadzona jest elektronicznie, znakomita większość osób używa do tego dwóch palców wskazujących.

Adam KwiatkowskiAktualności26 września 2013197450

Lato i wakacje sprzyjają zapominaniu, a niewiele jest równie łatwych do zapomnienia rzeczy jak szkolna wiedza. W trakcie wakacji nieprzydatna, ulatuje z pamięci znacznie szybciej, niż trwa jej zapamiętanie i zrozumienie.

Łukasz MarekZestawienia24 września 20131050170

Wcześniej czy później wiele osób chciałoby zwiększyć wydajność swojej karty graficznej. Są na to dwa sposoby: tradycyjna wycieczka do sklepu po nowy sprzęt, co wiąże się z wydaniem sporej ilości gotówki, lub alternatywny, który nic nie kosztuje i wymaga tylko odrobiny chęci: podkręcenie karty. Przed rozpoczęciem podkręcania należy pobrać jeden z powszechnie dostępnych programów do przyspieszania kart graficznych. Dzisiaj przedstawimy Wam cztery najpopularniejsze i zaproponujemy najlepszy z nich!