partner serwisu

f.lux 3.12

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
485 KB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1097
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Aplikacja służąca do kontrolowania jasności oraz temperatury obrazu wyświetlanego na ekranie monitora. Potrafi ona automatycznie dostosowywać wspomniane parametry do poziomu oświetlenia w danym pomieszczeniu, a także do pory dnia, w której pracujemy na komputerze.

Program f.lux będzie niezwykle pomocny przede wszystkim dla tych osób, które z powodu pracy przy komputerze do późnych godzin nocnych mają problemy z zaśnięciem, a to z powodu zbyt intensywnego światła, wytwarzanego przez monitor. Aplikacja jest w stanie automatycznie ustawiać poziom jasności oraz temperatury wyświetlanego obrazu w taki sposób, by był on jak najbardziej przyjazny dla użytkownika siedzącego w danym momencie przed ekranem.

Konfiguracja programu opiera się na określeniu położenia geograficznego użytkownika oraz temperatury światła oświetlającego jego otoczenie w dzień oraz w nocy (wartości te mogą wynosić od 1200K do 6900K). Zaraz po instalacji wszystko jest ustawianie automatycznie, jednak istnieje możliwość dowolnej edycji poszczególnych opcji. Po zakończeniu konfiguracji obraz wyświetlany na monitorze w godzinach wieczornych oraz nocnych będzie stawał się coraz ciemniejszy i chłodniejszy (lub cieplejszy – wszystko w zależności od wybranego wcześniej oświetlenia otoczenia), by rankiem, po wschodzie słońca, wrócić do normalnej jasności.

f.lux

f.lux

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.