partner serwisu

e-pity 2016 8.0.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski
Rozmiar:
22,8 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
215477
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Ciekawy program do wypełniania deklaracji PIT. Dostępny jest w dwóch odmianach: w postaci programu uruchamianego na komputerze, oraz jako aplikacja uruchamiana na stronie internetowej.

Prosty w obsłudze program, który przeprowadzi nas przez gąszcz skomplikowanych reguł i wyjątków prawa podatkowego. W pełni obsługuje ponad 40 deklaracji podatkowych, począwszy od najpopularniejszych formularzy: PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2, 2A, 2K, UZ, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3, NIP-7, ORD-ZU, przez druki dla wąskich grup podatników: PIT-19A, PIT-3, PIT-12, IFT-1 i 1R, IFT-3 i 3R, IFT/A, wraz z drukiem przelewu / wpłaty na rachunek organu podatkowego, skończywszy na formularzach dla płatników PIT (firm): PIT-11, PIT-8C, PIT-40 oraz PIT-4R, a także PIT- 8AR, PIT-14, PIT-16, 16A i 16Z, PIT-23 i PIT-R.

Wypełnianie deklaracji jest dostosowane do biegłości podatnika w tej dziedzinie: można skorzystać z trybu aktywnych formularzy, gdzie po odpowiedzi na kilka pytań ukazuje się znany wszystkim druk i wypełniać poszczególne pola, lub ze specjalnego trybu kreatora, który poprzez umiejętnie skonstruowaną serię pytań i list wyboru, przeprowadzi nas przez proces wypełniania zeznania podatkowego w kilka minut. Jeśli używaliśmy programu w poprzednich latach, wypełnianie będzie jeszcze bardziej ułatwione, gdyż dane podatników zostaną automatycznie wczytane. Gotowy dokument można zapisać na dysku w celu ponownej edycji, wydrukować, zapisać w formacie PDF lub bezpiecznie wysłać drogą elektroniczną do systemu Ministerstwa Finansów e-Deklaracje, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu, jak i bez e-podpisu, autoryzowanych przy wykorzystaniu danych weryfikujących. Przed wysyłką dane są sprawdzane pod kątem poprawności, a po wysyłce możliwe jest śledzenie kolejnych etapów komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do otrzymania Urzędowego Potwierdzenia Odbioru, będącego dowodem złożenia rozliczenia PIT.

Tylko Windows: Program umożliwia wczytanie danych z Programu Płatnik lub pliku XML, co pozwala na szybsze wprowadzanie danych podatnika. Aplikacja może być użyta także przez pracodawców do wypełnienia deklaracji PIT-4R i PIT-40 (bez ograniczeń) oraz PIT-11 i PIT-8C dla 3 pracowników (zwiększenie ilości możliwe przez wysłanie płatnej wiadomości SMS), a następnie przesłania przez internet po podpisaniu kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Tylko online: możliwość zapisu deklaracji i e-deklaracji na Google Drive.

Ograniczenia: bezpłatny przy przekazaniu 1% na dowolną Organizację Pożytku Publicznego.

Uwaga: wersja na Linuksa wymaga zainstalowanego środowiska uruchomieniowego Adobe AIR.

Uwaga: wersja online wymaga Adobe Flash oraz jednej z przeglądarek: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Opera lub Google Chrome.

e-pity 2014

2014.04.30, 11:31
Super e-deklaracje
(wersja: 5.0.25)
Korzystam z programu już drugi rok, a w tym odważyłem się wysłać e-deklaracje, poszło super sprawnie, otrzymałem potwierdzenie na mail i mam to z głowy.

Naprawdę polecam ponieważ e-pity są bardzo proste i w kreatorze należy odpowiedzieć tylko na klika pytań. Dodatkowo szybkość obsługi serwisu mnie zaskoczyła, maila z odpowiedzią na moje pytanie dostałem w ciągu 15 minut.