partner serwisu

cRARk for 7-Zip 1.2

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
734 KB
Wersja przenośna:
tak
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
3680
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program do odzyskiwania metodą bruteforce zapomnianych haseł, użytych do zabezpieczenia plików w archiwach 7-Zip Główną zaletą aplikacji jest fakt, że w procesie odzyskiwania może wykorzystać nie tylko moc procesora, ale także kart graficznych.

Łamanie haseł metodą brute force jest długotrwałe i wymaga sprzętu o dużej mocy obliczeniowej. Dotychczas większość obliczeń wykonywana była przez procesor, ale wraz z pojawieniem się obsługi CUDA w kartach NVIDII oraz OpenCL w kartach ATI/AMD, to właśnie karty graficzne coraz częściej są wykorzystywane do tego typu zadań. Szyfrowanie użyte do zabezpieczenia archiwów w formacie RAR jest jednym z silniejszych rozwiązań, które wymaga poważnych zasobów przy próbie ataku brute force. Mówi się nawet, że jeśli nie mamy podstawowych informacji na temat hasła (np. użyty zestaw znaków), szansa na złamanie hasła dłuższego niż 6-7 znaków jest niewielka.

Z pomocą przychodzi cRARK, czyli program, który w procesie łamania haseł w archiwach 7-Zip metodą brute force, zaprzęga do pracy nie tylko procesor, ale może użyć mocy obliczeniowej karty graficznej NVIDIA GeForce z obsługą CUDA lub ATI/AMD Radeon z obsługą OpenCL. Kod programu jest niezwykle zoptymalizowany i wykorzystuje najnowsze rozkazy obsługiwane przez wielordzeniowe procesory Intel Haswell i AMD Bulldozer. Unikalny język PCL pozwala na użycie reguł, które stworzone na podstawie nawet szczątkowych informacji na temat hasła takich jak: język, zestaw znaków, znany ciąg znaków, znane położenie liter i cyfr w haśle, znacząco przyspieszają proces odzyskiwania. Program nie jest idealny - jego główną wadą jest brak możliwości wznowienia procesu po jego przerwaniu.

Uwaga: posiadacze kart graficznych z GPU NVIDIA (obsługa CUDA) powinni uruchamiać program crack-7z, posiadacze GPU AMD/Intela (obsługa OpenCL) program crack-7z-ocl.

Uwaga: jeden z plików w archiwum jest zabezpieczony, ale jest on zbędny do prawidłowego funkcjonowania programu; może za to posłużyć za pierwszy obiekt testowy możliwości programu.

cRARk for 7-Zip

2014.12.31, 09:49
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.