partner serwisu

cRARk 5.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
593 KB
Wersja przenośna:
tak
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1368
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program do odzyskiwania (łamania) zapomnianych haseł, użytych do zabezpieczenia plików w archiwach RAR od wersji 2.0 do najnowszej 5.0. Główną zaletą aplikacji jest to, że w procesie odzyskiwania może wykorzystać nie tylko procesor, ale także karty graficzne.

Łamanie haseł metodą brute force jest długotrwałe i wymaga sprzętu o dużej mocy obliczeniowej. Dotychczas większość obliczeń wykonywana była przez procesor, ale wraz z pojawieniem się obsługi CUDA w kartach NVIDII oraz OpenCL w kartach ATI/AMD, to właśnie karty graficzne coraz częściej są wykorzystywane do tego typu zadań. Szyfrowanie użyte do zabezpieczenia archiwów w formacie RAR jest jednym z silniejszych rozwiązań, które wymaga poważnych zasobów przy próbie ataku brute force. Mówi się nawet, że jeśli nie mamy podstawowych informacji na temat hasła (użyty zestaw znaków), szansa na złamanie hasła dłuższego niż 6-7 znaków jest niewielka.

Z pomocą przychodzi cRARK, czyli program, który w procesie łamania haseł w archiwach RAR metodą brute force, zaprzęga do pracy nie tylko procesor, ale może użyć mocy obliczeniowej karty graficznej NVIDIA GeForce z obsługą CUDA lub ATI/AMD Radeon z obsługą OpenCL. Kod programu jest niezwykle zoptymalizowany i wykorzystuje najnowsze rozkazy obsługiwane przez wielordzeniowe procesory Intel Sandy Bridge i AMD Bulldozer. Aplikacja obsługuje chronione hasłem archiwa RAR w wersji 2.0 i nowszej, zarówno archiwa pojedyncze, podzielone na wiele plików, samorozpakowujące się, a nawet te, w których zaszyfrowany jest nagłówek. Unikalny język PCL pozwala na użycie reguł, które stworzone na podstawie nawet szczątkowych informacji na temat hasła takich jak: język, zestaw znaków, znany ciąg znaków, znane położenie liter i cyfr w haśle, znacząco przyspieszają proces odzyskiwania. Program nie jest idealny - jego główną wadą jest brak możliwości wznowienia procesu po jego przerwaniu.

Uwaga: pierwszy link zawiera wersję zalecaną dla posiadaczy kart graficznych z GPU NVIDIA (obsługa CUDA), drugi dla GPU AMD/Intela (obsługa OpenCL).

Uwaga: program jest dystrybuowany w postaci archiwów w formacie RAR 5.0 - do ich wypakowania niezbędny jest program WinRAR wersji 5.0 lub nowszej.

cRARk

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.