partner serwisu

avast! Free Antivirus 2017 17.5.3585

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
275 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
377223
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Avast! Free Antivirus to jeden z lepszych darmowych programów antywirusowych, zabezpieczający komputer przed różnego rodzaju wirusami komputerowymi i złośliwymi programami.

Aplikacja broni nasz komputer podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak przeglądanie internetu czy sprawdzanie poczty elektronicznej, kiedy to mało kto myśli o mogącym na niego czyhać zagrożeniu. Ochrona ma miejsce w czasie rzeczywistym (jest to tzw. ochrona rezydentna) – program na bieżąco monitoruje aktywność systemu (skanowane są np. ładowane akurat biblioteki .DLL, wykonywane skrypty czy też różne obiekty z zewnętrznych nośników, uruchamiające się automatycznie) i powiadamia nas natychmiast, gdy tylko wykryje zagrożenie. Korzystając ze stale aktualizowanej bazy wirusów, radzi sobie z różnymi typami szkodliwych programów: wirusami komputerowymi, trojanami, rootkitami, maleware oraz wieloma innymi internetowymi niebezpieczeństwami. Warto dodać, że skanowanie obejmuje także pliki skompresowane (można zdefiniować, czy w przypadku zainfekowania jednego z elementów archiwum avast! ma usuwać tylko ten jeden obiekt, czy całe archiwum). Bardzo dobry silnik antywirusowy i anti-spyware sprawiają, że nasz komputer jest bezpieczny. Oczywiście jeśli ktoś nie chce popaść w przesadę, może w ustawieniach wybrać aplikacje czy też strony WWW, które są „zaufane” i nie będą podlegały skanowaniu.

Skanowanie systemu można wykonać w dowolnym momencie, dowolnie definiując jego ustawienia. Do wyboru mamy m.in. szybkie skanowanie, skanowanie nośników wymiennych, a także skanowanie wykonywane podczas uruchamiania systemu. Dla każdego z nich można zastosować inne opcje, np. skanowanie podczas uruchamiania systemu może dotyczyć programów z grupy Autostart, zaś pełne skanowanie obejmie wszystkie zainstalowane dyski twarde. Niektóre z groźnych plików mogą zostać umieszczone w specjalnym katalogu „Kwarantanna”. Można z nich wówczas normalnie korzystać, bez obaw o dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Wielkość tego folderu dowolnie określić.

avast! free antivirus

Aplikacja, oprócz skanowania w poszukiwaniu wirusów, oferuje też inne narzędzi, dbające o bezpieczeństwo naszego komputera. Jedną z nich jest funkcja „Software Updater”, wykrywająca, czy w naszym systemie zostały zainstalowane najnowsze wersje poszczególnych programów. Jeśli tak nie jest, zostanie nam zaproponowana ich aktualizacja. Innym narzędziem jest „SecureLine”, zabezpieczająca nasze połączenie z internetem i zapewniająca nam jego anonimowość. Przydatnymi dla niektórych osób mogą być funkcje „Czyszczenie przeglądarki”, usuwające różne niepotrzebne rozszerzenia (m.in. paski narzędzi, chętnie instalujące się wraz z wieloma różnymi aplikacjami) oraz „AccessAnywhere” pozwalające na zdalną kontrolę komputera z dowolnego miejsca, gdzie istnieje połączenie z internetem. W przypadku braku połączenia z siecią lub korzystaniem z komputera, który nie posiada zainstalowanego oprogramowania antywirusowego, można skorzystać z opcji utworzenia dysku ratunkowego na CD lub USB, którego można użyć w trybie offline do skanowania oraz wyczyszczenia komputera ze znajdujących się na nim zagrożeń.

Uwaga: okres testowy wynosi 30 dni, w celu jego przedłużenia wymagana jest bezpłatna rejestracja na stronie producenta.

2015.08.24, 21:09
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
2015.08.24, 21:01
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
junek100
2015.08.24, 18:41
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2015.08.25, 17:16): Spam
2015.09.27, 10:06
Najnowsza wersja Avasta z poprawionymi błędami po polsku
http://nu7.pl/r/bxFavastpl
------------------------------------------
http://nu7.pl/r/bxFavastpl
---------------------------------------------
http://nu7.pl/r/bxFavastpl
Edytowane przez autora (2015.09.27, 10:06)