
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Rozbudowana aplikacja, umożliwiająca przechwytywanie ekranu w formie zarówno obrazów, jak i filmów, z których można później w łatwy sposób stworzyć wideoprezentacje oraz wideoporadniki.
Wideoporadnik może być bardzo przydatny, jeśli np. chcemy objaśnić komuś działanie jakiegoś programu lub sposób wykonania konkretnej operacji w systemie – taka forma przekazania wiedzy będzie bez wątpienia najbardziej przystępna. Po uruchomieniu aplikacji mamy możliwość wyboru jednej z trzech opcji – stworzenia nowego nagrania pulpitu, wczytania sekwencji zdjęć lub otwarcia pustego projektu naszej prezentacji.
Jeśli wybierzemy opcję nagrywania, możemy dokładnie określić wielkość przechwytywanego obszaru – może to być zarówno cały ekran, jego część, jak i wyłącznie okno wybranej aplikacji. Dodatkowo możemy wybrać sposób przechwytu (w formie filmu kolejnych zrzutów ekranu), a także rodzaj nagrania dźwiękowego (sygnał z mikrofonu, głośników, lub brak dźwięku).
Zarówno po stworzeniu filmu, jak i na pustym szablonie prezentacji możemy dodać odpowiedni tekst, obrazki, warstwy kształtu, obiekty Flash, przyciski akcji (przenoszące użytkownika m.in. do wybranego slajdu, a także do adresu URL) lub też komentarz głosowy. Wszystkie te elementy można dowolnie przemieszczać na slajdzie, a także układać w wybranej przez nas kolejności. Dodatkowo istnieje możliwość kontroli (do pewnego stopnia) sposobu oraz prędkości animacji i przejść. Warto wspomnieć, że w każdej chwili można uruchomić podgląd, pozwalający zobaczyć, jak prezentuje się nasz projekt. Interfejs aplikacji jest podobny do tego, który oferuje pakiet Microsoft Office, dlatego też nie powinno być większych kłopotów z odnalezieniem potrzebnych nam narzędzi.
Całość można zapisać w jednym z formatów wideo (.AVI, .FLV, .MP4, .WMV, .MPEG-2, .MOV, .3GP). formacie Flash, jako plik wykonywalny z wbudowanym odtwarzaczem, gotowy do nagrania na płytę, lub jako plik projektu .WDC, do którego można wrócić w późniejszym czasie. Istnieje też możliwość szybkiego przesłania naszego nagrania na YouTube lub za pomocą poczty elektronicznej.
Wersja testowa: na nasze projekty po zapisaniu nakładany jest znak wodny