partner serwisu

Windows Movie Maker (Windows Vista) 2.6

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows Vista (x32, x64)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski
Rozmiar:
7,02 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
8615
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Stworzona przez Microsoft aplikacja, służąca do podstawowego montażu i edycji materiałów wideo. Dzięki jej nawet początkujący użytkownik komputera bez problemów przygotuje własny materiał filmowy.

Windows Movie Maker umożliwia montaż o charakterze liniowym (czyli sekwencję kolejnych klipów filmowych). Co prawda program oferuje oś czasu, jednak nie pozwala ona na nieliniowy (oparte na osi czasu, gdzie możemy dowolnie przesuwać, a także wydłużać lub skracać poszczególne ujęcia) montowanie – wszystkie ujęcia muszą znajdować się jedne za drugim. Nie ma też możliwości swobodnej manipulacji różnymi ścieżkami wideo. To wszystko jednak nie stanowi wady programu – nie sili się on, by być zaawansowanym narzędziem, lecz prostym edytorem, który w łatwy sposób umożliwi stworzenie prostego filmu.

Program pozwala na importowanie muzyki (wspierane formaty to: .WAV, .AIFF, .MP3, .MP2, .WMA, .ASF), obrazów (w formacie .JPG, .JPEG, .BMP, .GIF, .PNG, .TIFF) oraz plików wideo (o rozszerzeniach .AVI, .WMV, .MPG, .MPEG). Nie jest to może bardzo imponująca liczba typów plików, jednak w zupełności wystarczająca, by stworzyć np. film z wakacji czy pokaz slajdów z koleżeńskiej imprezy, składający się ze zdjęć i nagrań.

Windows Movie Maker Vista

Pliki wideo po zaimportowaniu do programu automatycznie są dzielone na mniejsze sekwencje, tak by można w większym stopniu manipulować poszczególnymi scenami (dodajmy, że jest możliwość samodzielnego podziału klipu filmowego na krótsze odcinki). Efekty tej operacji nie zawsze są takie, jakich byśmy oczekiwali, jednak najczęściej wszystko odbywa się w sposób poprawny.

Podczas pracy nad materiałem, możemy nakładać na niego różne efekty. Wśród nich są przyspieszenie i spowolnienie, postarzenie jego wyglądu, pikselizacja, rozjaśnianie i ściemnianie, a także zmiany kolorystyczne na sepię lub film czarno-biały. Istnieje też kilkadziesiąt różnych przejść, które można umieszczać między wybranymi scenami. Oprócz nich do materiału filmowego można też dodać napisy tytułowe oraz końcowe, dla których można dowolnie wybrać kolor oraz czcionkę, a także sposób ich animacji.

Gdy zakończymy naszą pracę, możemy zapisać naszą pracę w formie projektu, tak by móc później nanieść ewentualne poprawki. Gdy to uczynimy, możemy wyeksportować film do formatu .WMV lub zapisać go na kamerze DV. Nie ma tutaj zbyt wielu opcji – możemy albo określić rozmiar pliku wynikowego, albo wybrać jeden z kilkunastu szablonów ustawień, określających rozdzielczość, szybkość klatek na sekundę oraz bitrate zapisywanego filmu. Po dokonaniu wyboru pozostaje jedynie czekać na wynik renderowania wideo. 

pobierzor
2014.09.06, 13:54
Wpis usunięty przez moderatora
Edytowane przez moderatora (2014.09.17, 13:33): Link do cracków
2014.08.02, 20:51
Ocena
(wersja: 2.6)
Aplikacja nie jest może super-hiper zaawansowana, ale do prostej edycji klipu filmowego w zupełności wystarczy.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.